Socjonika - ILI (INTp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
16
43%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
11
30%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
10
27%
 
Liczba głosów: 37

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#91 Post autor: Agon » czwartek, 23 czerwca 2016, 15:07

Kiedy jesteś irracjonałem i masz w nosie sztywne reguły np. że socjotypu i enneatypu nie można zmienić
Kiedy jesteś logikiem i masz w dupalu relacje, etykę i inne czujące istoty
Kiedy jesteś słaby i się boisz (6w5) ale cenisz potęgę i umiesz zaplanować jak do niej dojść w przyszłości (Ni)
I dochodzisz do tej potęgi (Se) stając się bossem (8w7) 8-)

Obrazek



Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#92 Post autor: Shavira » piątek, 17 lutego 2017, 18:49

Chciałabym tutaj poruszyć kwestię ILI a flirt.

Z jednym 5w6 ILI łączy mnie dość specyficzny rodzaj relacji - nie zagłębiając się w szczegóły są to stosunki przyjazne, ale z racji przeszłości nie rokujące na nic więcej (a przynajmniej tak mi się wydaje i zawsze wydawało). Jednak ostatnie pasmo spotkań - w mojej opinii - obfitowało w obustronną flirciarską grę i przyznam, że lekko mnie to konfunduje.

Mam jednak podejrzenie, że ILI najzwyczajniej w świecie mogą nie ogarniać, że to, co robią, jak mówią i ogólnie jak się zachowują może być odebrane za flirt. Powiedzcie mi więc, jak to z tym jest? Czy ILI mają skłonności do zachowywania się... w pewien sposób prowokująco i seksualnie, inicjując w ten sposób grę kompletnie nieświadomie i niechcący? Mówię tu o dość subtelnych rzeczach, takich jak rodzaj spojrzenia, połączony z dotykiem, czy sposób mówienia. Nie mogę przestać tego rozkminiać, bo gdybym miała taką sytuację z kimś innym bez problemu zakwalifikowałabym do do flirtu (nie jestem ślepa na takie rzeczy), ale usłyszałam opinię, że owa "flirciarska gra" może być przez ILI inicjowana nieświadomie, a on najzwyczajniej w świecie może nie ogarniać tego, co robi, z racji słabej etyki.

Jak to więc jest z tymi ILI?
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#93 Post autor: Agon » piątek, 17 lutego 2017, 19:13

Właściwie sama sobie odpowiedziałaś. Skoro ILI nie są świadomi tego, że coś co robią może być odebrane jako flirt, to raczej niewiele na ten temat powiedzą :what:

5w6 ILI, kiedyś dość długo uważałem się za ten typ, więc istnieje prawdopodobieństwo, że jestem 5w6 ILI :what: Ja nie wiem czy w ogóle flirtuję i czym jest tak do końca flirt :what: Jeśli to robię, to zazwyczaj nieświadomie i przypomina coś w rodzaju dokuczania dziewczynie, by zwrócić jej uwagę (mentalnie nie wyszedłem z przedszkola xD)

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#94 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 17 lutego 2017, 19:27

Ja miałem/mam tylko coś takiego, że często zdarzało mi się dawać kobietom podarunki typu własny rysunek, bądź ugotować coś fajnego, czy ogarniać jakieś kwestie związane z np. problemami zdrowotnymi, czy nawet doradzać w kwestiach ich problemów z partnerem, etc. - nigdy nie był to flirt bo zazwyczaj te laski miały już faceta i nie tworzyłem sobie jakiś "strategii", a raczej takie coś - powiedzmy zarezerwowanego społecznie dla poziomu partnerskiego czy też w najlepszym przypadku - przyjacielskiego - przychodziło zupełnie naturalnie jako wyraz miłego dogadywania się/spędzania czasu - bo to były zazwyczaj warunki zawodowe. Było parę śmiesznych sytacji z tym związanych, nieporozumień niczym w telenowelach, itp.

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#95 Post autor: Shavira » piątek, 17 lutego 2017, 19:49

Agon pisze:Skoro ILI nie są świadomi tego, że coś co robią może być odebrane jako flirt, to raczej niewiele na ten temat powiedzą :what:
M.in. tego, czy ILI serio nie są świadomi, że coś co robią może być odebrane jako flirt, chcę się dowiedzieć. :P Bo ja nie wiem tego, bo też skąd, być może to, że jakiekolwiek gierki są nieświadome to tylko domysły. Dlatego pytam.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#96 Post autor: Agon » poniedziałek, 20 lutego 2017, 13:53

Shavira pisze:M.in. tego, czy ILI serio nie są świadomi, że coś co robią może być odebrane jako flirt, chcę się dowiedzieć. :P Bo ja nie wiem tego, bo też skąd, być może to, że jakiekolwiek gierki są nieświadome to tylko domysły. Dlatego pytam.
Jeśli typujesz go na 5w6 ILI, to może być podobny do mnie. Ja nie byłem świadomy bardzo długo spraw związanych z tym co określa socjoniczna etyka, ale po kilku doświadczeniach z życia i pobycie na tym forum, porozkminianiu różnych psychologicznych i międzyludzkich spraw jestem znacznie bardziej świadom. Nawet do tego stopnia się tą świadomością zachłysnąłem, że zacząłem myśleć, że jestem etykiem np. ESI. Ale ta etyka się dopiero u mnie rozwinęła, wcześniej była tragiczna i np. nie rozumiałem czemu ktoś zachowuje się nielogicznie, czemu kogoś nie lubi itd. Teraz zaczynam łapać, że ludzie odczuwają emocje i np. mogą być zazdrośni i nie mam już wobec ludzi oczekiwań takich by zachowywali się jak superlogiczne roboty.

I myślę, że ILI mogą flirtować jeszcze zanim sobie uświadomią takie rzeczy. Może on dopiero sobie uświadamia i robi jakieś eksperymenty. Szczególnie, że jest 5w6 czyli typem unikającym jak ognia zaangażowania emocjonalnego. Tylko dowiedz się, czy ma silny instynkt sx. Bo jak ma silny i się mu spodobasz, to może Cię ograniczać. A jak ma słaby sx, to też może chcieć być z Tobą, ale na bardziej liberalnych zasadach i pozwoli Ci posiódemkować np. flirtować z Lux i imprezować z jakimiś znajomymi nie mając o to pretensji. Choć wtedy to by mogło wyglądać jakby miał na Ciebie wywalone, ale taki urok Piątek z wypartym instynktem sx :what:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#97 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 20 lutego 2017, 15:23

Szawi daj Agonowi zaproszenie na fejsa xd
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#98 Post autor: Elkora » poniedziałek, 20 lutego 2017, 16:25

Agon: Nie masz instynktu sx, oczekujesz ze twoja partnerka będzie dziewicą i radzisz jakiejś losowej 7 szukać sobie faceta takiego jak ty (pomine tu fakt że w sumie wciąż sie nie zdecydowałeś jaki masz typ) bo on będzie jej pozwalał imprezowac i zdradzać sie z koleżankami.
Opowiedz mi prosze jak łączysz w sobie zapowiedz że takim jak ty by nie przeszkadzała 7kowa rozpusta, z wywodami o tym jakie to ważne by była dziewicą o konserwatywnych poglądach
Obrazek

Awatar użytkownika
nickt
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2012, 18:30
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#99 Post autor: nickt » poniedziałek, 27 lutego 2017, 16:07

Czy wszystkie ILI to przegrywy życiowe?
ILI here i sam jestem nikim. Od prawie 5 lat na bezrobociu + prawictwo i ogólny brak dynamizmu w działaniu i interakcjach z ludźmi. Wszystkie ILI jakie znam są w podobnej sytuacji.

Ogólnie widzę tylko 3 ścieżki życiowe dla ILI:
1. Bycie dynamicznym (ten typ tak ma bardzo rzadko)
2. Bycie programistą
3. Zabicie się

Wszystko inne zawodzi, bo pracodawcy dzisiaj wymagają albo dynamizmu albo umiejętności kucowania w javie.
Myślicie że ten typ tak ma? Socjonika jakoś tłumaczy dlaczego tak jest? Discuss, bo ja już nie wiem.
Zdrowy na ciele i umyśle

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#100 Post autor: Brat_Sofa » poniedziałek, 27 lutego 2017, 17:37

nickt pisze:Czy wszystkie ILI to przegrywy życiowe?
No.
Balzac i Lovecraft nie żyją. Benek 16 i Urban niedługo umrą.
Nawet Agalloch się rozpadł, bo Dżonowi coś nie pasiło.
Tja, jesteście skazani na wymarcie.

Zobacz, czy to nie jest niesprawiedliwe? Zgodnie z teorią "otrzymałeś" socjotyp w dzieciństwie, a być może nawet w łonie matki. Czyżbyś już wtedy był zgubiony na całe życie przez te 3 literki? I to wynikające z systemu, który w przeciwieństwie do ennea wskazuje wady i zalety typu (choćby potencjalne)? Świat jest naprawdę okrutnym miejscem :cry:
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#101 Post autor: Snufkin » środa, 1 marca 2017, 06:01

Co znaczy "bycie dynamicznym" ?
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#102 Post autor: JaNie » środa, 1 marca 2017, 12:19

chęć do życia i inne takie okropne rzeczy
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#103 Post autor: Eol » środa, 1 marca 2017, 13:33

A nie chodzenie w rytm bicia serca? :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#104 Post autor: Brat_Sofa » czwartek, 2 marca 2017, 19:19

Eol pisze:A nie chodzenie w rytm bicia serca? :D
<3
nickt pisze:
Dodam jeszcze serio, że zupełnie niepotrzebnie mieszasz do tego socjotyp. On ci może wskazać jakieś wewnętrzne tendencje, ale nie odpowie ci na najważniejsze pytania życiowe.

Już prędzej to co piszesz ma związek z enneagramem, gdzie jesteś zapewne jednym z typów wycofanych (4,5,9), którym zaleca się działanie jako lekarstwo. Postaw sobie jakiś cel, w który uwierzysz, i dąż do niego konsekwentnie, nie rozpraszając się i starając się omijać znane już wcześniej przeszkody. Wierzę w ciebie <3

Ta cała "dynamiczność" - rozumiem że masz na myśli ekstrawersję/energiczność/radzenie sobie w stresowych sytuacjach/szybkie działanie? Nie wierzę, że nie potrafisz wymyśleć innego zawodu, który niekoniecznie wymaga wymienionych cech, niż programista (swoją drogą akurat ten zawód czasem może niektórych z nich wymagać :wink: ). Nie ograniczaj się w swoim myśleniu dlatego, że hipotetycznie jesteś ILI. Jesteś czy nie jesteś - takie ograniczanie się tak czy siak nie ma sensu.
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Socjonika - ILI (INTp)

#105 Post autor: Sayna » niedziela, 5 marca 2017, 21:42

nickt pisze:Czy wszystkie ILI to przegrywy życiowe?
ILI here i sam jestem nikim.
Przegrywy życiowe to nie wiem, ale chamy to prędzej. Takie mam obserwacje ILI na tym forum. Większość postów Snufkina to było coś w obraźliwym tonie. Dawniejsze zakropkował. Potem do Snufkina dołączyła Elkora i Agon. W międzyczasie był też taki młody użytkownik Offchi. Mocno obraził jakąś użytkowniczkę, chyba Ceres. Wszyscy typowani na ILI. Słynni bracia michał i włóczęga prawdopodobnie też ILI. Ty podobno też zdążyłeś obrazić kilka osób na czacie w tym moderatorkę. I oto niespodzianka, typujesz się na ILI!

Ludzie o tym typie to jakaś zaraza tego forum. Przepraszam za ostre słowa, ale wszystkie moje obserwacje na to wskazują. Czy to wynika z problemów z funkcją czwartą? Czy SLI też tacy są?

ODPOWIEDZ