Socionika - LII (INTj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
25
45%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
26
47%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
7%
 
Liczba głosów: 55

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#76 Post autor: NoMatter » sobota, 4 lipca 2009, 21:43

Te testy nie dają miarodajnych wyników i opierają się na innym systemie. Ten opis opiera się na socjonice.


"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Socionika - LII (INTj)

#77 Post autor: Wiatr1000 » piątek, 3 marca 2017, 16:04

Intj mają charakterystyczną ascetyczną twarz. Sa tego dwa powody. Po pierwsze sama struktura twarzy często przypomina starożytne portrety z powodu swojej „kanciastości” i kompozycji kształtów, jak kości policzkowe i łuk brwiowy. Po drugie ich wyraz twarzy jest często poważny i nie wyrazający emocji. Ich twarz jest zazwyczaj blada. Mężczyźni zazwyczaj mają krótkie włosy.
Ten opis bardziej do mnie przemawia. Tiaaa... Często to się mnie pytali czemu ja taki smutny jestem :lol:
W wielu wypadkach INTj są szczupli. Ich brzuch jest zazwyczaj umiejscowiony przed klatką piersiową co daje im charakterystyczną posturę. Ich sposób chodzenia jest w nieco niepewny, odrobinę zachwiany. Czasem wydaje się jakby nie byli pewni gdzie idą. Jest to bardziej widoczne w momentach podekscytowania. Ich ubrania nie są zazwyczaj bardzo uderzające w oczy. INTj nie lubią przyciągać do siebie nadmiernej uwagi i przez większość czasu „przyklejają” się do prostych ubrań, czasem nosząc ten sam fason i kompozycje przez dłuzszy okres czasu.
To na pewno się zgadza :)
INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny. Ich mowa jest bardzo klarowna i logiczna i zawsze podążają logicznym ciągiem. Maja również skłonność do akcentowania kluczowych słów. Kiedy bronią swoich koncepcji i pomysłów podczas konfrontacji ich logika może być się zwarta i absolutna. Usuwają nieistotne szczegóły które mogą mącić istotę sprawy.
Oj często mówię skrótowo, nawet piszę posty skrótowo :) Choć czasami zdarza mi się troszku rozpisać. Jeśli brak logiki, to tylko dlatego, że korzystam ze swojego systemu skrótów myślowych, które tylko dla mnie są zrozumiałe :P
Mimo iż pierwsze wrażenie jest takie że INTj nie mają emocji, kiedy zostana zainspirowani podczas rozmowy poprzednio nie widziana emocjonalność zaczyna się pojawiać. Ich oczy zaczynają błyszczeć entuzjastycznym światłem, a ich pasja wzrasta w miarę postępów rozmowy. Jednak ciągle próbują utrzymać samokontrolę. INTj podtrzymują rozmowę tylko jeśli jest dla niego interesująca. Wolą raczej siedzieć cicho niż wyrazic swoja opinię na temat dla nich obojętny.
Co do rozmowy z pasja to rzadko, częściej, gdy ktoś mnie wkurzy :P A co do dalszej części się zgadza.
INTj zawsze dają innym szansę na powiedzenie tego co chcą powiedzieć. Uważają że każdy ma jakieś talenty i próbują przynajmniej się nie wtrącać. Nie odmawiają od razu na żadną propozycje, najpierw chcą ją zanalizować. INTj są bardzo powściągliwi i zazwyczaj nie przejawiają inicjatywy w rozmawianiu o swoich zainteresowaniach i życiu prywatnym. To może prowadzić do tego że inni myślą że oni nie mają w ogóle prywatnego życia.
To jak najbardziej ostatnie. Też daje innym się wysłowić, jednak częściej milczę, niż wypowiadam się w jałowych tematach, uważając to za bezsens i stratę czasu :)
INTj mają charakterystyczną skłonność do niezależności i mogą tylko zaakceptować pełną wolność. W sprawach zawodowych łączą swoją potrzebę wolności z uczuciem odpowiedzialności. INTj nie są bardzo wymagający. Często są obojętni co do jedzenia. Może być proste ale musi być świeże. Kiedy są zaangażowani w coś interesującego mogą zupełnie zapomnieć że potrzebują coś zjeść. W codziennych sprawach są skromni i zadowoleni mając minimalny stopień wygody.
To jak najbardziej. Często słyszę, ze jest obiad i o nim zapomnę, gdy zajmę się jakimś zajęciem :D
INTj zazwyczaj mają zainteresowania które zostają z nimi przez dłuższy okres czasu i są całkowicie obojętni co inni o tym myślą. Nigdy nie aprobują swojej pozycji w życiu. INTj żyje w świecie swoich własnych koncepcji. Po prostu ignorują zasady, pojęcia i dyrektywy które im nie odpowiadają. Większośc ludzi nie rozumie INTj i stara się trzymać od nich daleko.
Jak najbardziej mi to pasuje :)
Plusy

Masz silny umysł analityczny i umiejętność zrozumienia struktury każdego zjawiska. Jesteś obiektywny i masz silne wyczucie sprawiedliwości. Zawsze rozróżniasz priorytetowe od drugorzędnego unikając niepotrzebnych szczegółów. Poprzez umiejętność wykrywania logicznego następstwa możesz wydobywać i przekazywać w przystępnej formie pojęcia innym, zawsze kierujesz uwagę ludzi na sedno sprawy. Masz dobrą intuicję. Po zanalizowaniu pomysłu i zrozumieniu jego ważności i potencjału często się do niego przekonujesz. Twoja twórcza intuicja ciągle go rozwija i udoskonala. Masz również umiejętność ostrożnego radzenia sobie z ludźmi, pomagania im w odkryciu i doskonaleniu swego potencjału oraz do uwierzenia w niego.

Minusy

Jednym z twoich problemów jest to że twój wyraz twarzy i zachowanie się nie zawsze odzwierciedla twoje prawdziwe uczucia. To często prowadzi do tego że inni myślą że jesteś człowiekiem zimnym, trzymającym ludzi na dystans. Masz także skłonność do tracenia kontaktów z ludźmi z którymi miałeś emocjonalną więź. Następnym twoim problemem jest niemożność zareklamowania swoich talentów i sprawieniu że inni będą ich świadomi. Twoja często nieobecna pewność siebie tylko wzmacnia problem. Czasem brakuje ci determinacji i niedostosowania do szybko zmieniających się sytuacji życiowych. Często potrzebujesz zewnętrznej stymulacji kiedy zaczynasz nowy projekt.
Choć jeszcze odnajduję cechy też w ILI :shock:
5w4 sp/so INTj – LII

ODPOWIEDZ