Socionika - LII (INTj)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INTj i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
25
45%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
26
47%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
4
7%
 
Liczba głosów: 55

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Socionika - LII (INTj)

#1 Post autor: Maślany » czwartek, 5 kwietnia 2007, 21:59

Logiczno-Intuicyjny Introwertyk LII (INTj) – Analityk

Intj mają charakterystyczną ascetyczną twarz. Sa tego dwa powody. Po pierwsze sama struktura twarzy często przypomina starożytne portrety z powodu swojej „kanciastości” i kompozycji kształtów, jak kości policzkowe i łuk brwiowy. Po drugie ich wyraz twarzy jest często poważny i nie wyrazający emocji. Ich twarz jest zazwyczaj blada. Mężczyźni zazwyczaj mają krótkie włosy.

W wielu wypadkach INTj są szczupli. Ich brzuch jest zazwyczaj umiejscowiony przed klatką piersiową co daje im charakterystyczną posturę. Ich sposób chodzenia jest w nieco niepewny, odrobinę zachwiany. Czasem wydaje się jakby nie byli pewni gdzie idą. Jest to bardziej widoczne w momentach podekscytowania. Ich ubrania nie są zazwyczaj bardzo uderzające w oczy. INTj nie lubią przyciągać do siebie nadmiernej uwagi i przez większość czasu „przyklejają” się do prostych ubrań, czasem nosząc ten sam fason i kompozycje przez dłuzszy okres czasu.

INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny. Ich mowa jest bardzo klarowna i logiczna i zawsze podążają logicznym ciągiem. Maja również skłonność do akcentowania kluczowych słów. Kiedy bronią swoich koncepcji i pomysłów podczas konfrontacji ich logika może być się zwarta i absolutna. Usuwają nieistotne szczegóły które mogą mącić istotę sprawy.

Mimo iż pierwsze wrażenie jest takie że INTj nie mają emocji, kiedy zostana zainspirowani podczas rozmowy poprzednio nie widziana emocjonalność zaczyna się pojawiać. Ich oczy zaczynają błyszczeć entuzjastycznym światłem, a ich pasja wzrasta w miarę postępów rozmowy. Jednak ciągle próbują utrzymać samokontrolę. INTj podtrzymują rozmowę tylko jeśli jest dla niego interesująca. Wolą raczej siedzieć cicho niż wyrazic swoja opinię na temat dla nich obojętny.

INTj zawsze dają innym szansę na powiedzenie tego co chcą powiedzieć. Uważają że każdy ma jakieś talenty i próbują przynajmniej się nie wtrącać. Nie odmawiają od razu na żadną propozycje, najpierw chcą ją zanalizować. INTj są bardzo powściągliwi i zazwyczaj nie przejawiają inicjatywy w rozmawianiu o swoich zainteresowaniach i życiu prywatnym. To może prowadzić do tego że inni myślą że oni nie mają w ogóle prywatnego życia.

INTj mają charakterystyczną skłonność do niezależności i mogą tylko zaakceptować pełną wolność. W sprawach zawodowych łączą swoją potrzebę wolności z uczuciem odpowiedzialności. INTj nie są bardzo wymagający. Często są obojętni co do jedzenia. Może być proste ale musi być świeże. Kiedy są zaangażowani w coś interesującego mogą zupełnie zapomnieć że potrzebują coś zjeść. W codziennych sprawach są skromni i zadowoleni mając minimalny stopień wygody.

INTj zazwyczaj mają zainteresowania które zostają z nimi przez dłuższy okres czasu i są całkowicie obojętni co inni o tym myślą. Nigdy nie aprobują swojej pozycji w życiu. INTj żyje w świecie swoich własnych koncepcji. Po prostu ignorują zasady, pojęcia i dyrektywy które im nie odpowiadają. Większośc ludzi nie rozumie INTj i stara się trzymać od nich daleko.

Plusy

Masz silny umysł analityczny i umiejętność zrozumienia struktury każdego zjawiska. Jesteś obiektywny i masz silne wyczucie sprawiedliwości. Zawsze rozróżniasz priorytetowe od drugorzędnego unikając niepotrzebnych szczegółów. Poprzez umiejętność wykrywania logicznego następstwa możesz wydobywać i przekazywać w przystępnej formie pojęcia innym, zawsze kierujesz uwagę ludzi na sedno sprawy. Masz dobrą intuicję. Po zanalizowaniu pomysłu i zrozumieniu jego ważności i potencjału często się do niego przekonujesz. Twoja twórcza intuicja ciągle go rozwija i udoskonala. Masz również umiejętność ostrożnego radzenia sobie z ludźmi, pomagania im w odkryciu i doskonaleniu swego potencjału oraz do uwierzenia w niego.

Minusy

Jednym z twoich problemów jest to że twój wyraz twarzy i zachowanie się nie zawsze odzwierciedla twoje prawdziwe uczucia. To często prowadzi do tego że inni myślą że jesteś człowiekiem zimnym, trzymającym ludzi na dystans. Masz także skłonność do tracenia kontaktów z ludźmi z którymi miałeś emocjonalną więź. Następnym twoim problemem jest niemożność zareklamowania swoich talentów i sprawieniu że inni będą ich świadomi. Twoja często nieobecna pewność siebie tylko wzmacnia problem. Czasem brakuje ci determinacji i niedostosowania do szybko zmieniających się sytuacji życiowych. Często potrzebujesz zewnętrznej stymulacji kiedy zaczynasz nowy projekt.

Posumowanie funkcji:

1. Ti – Myśli niosą ze sobą analityczne usposobienie. Wiedza jest rozpatrywana zgadnie z prawami. Prostują model, bazując na doświadczeniu, w swojej świadomości. Pracują uczciwie i skrupulatnie, uwielbiają jak wszystko jest dokładne i w porządku, jest bardzo dokładny w jeśli chodzi o szczegóły.
2. Ne – Próbują przeniknąć do istoty zjawisk i wydarzeń, szukają istotnych przyczyn tego co się zdarza, tworzą nowe pomysły. Wiedzą jak przewidzieć dojrzałość ogólnoświatowych wydarzeń, prawdopodobne niebezpieczeństwa jakie mogą wyniknąć.
3. Se – Nie mogą samemu swobodnie wyrazić napięcia. Nie mogą działać w sposób uważany przez nich za haniebny i żałosny. Nie za dobrze są zorientowani w sferze osobistego zdrowia i utrzymania.
4. Fi – Muszą obserwować reguły moralności i tradycje uważane za niezbędne. Zachowują się we właściwy sposób. Wolą kontakt intelektualny niż emocjonalny. Utrzymują się na dystansie psychologicznym od innych. Wyrażanie emocji jest powściągliwe, często opiera się na regułach dyktowanych przez społeczeństwo. Próbują nie wtrącać się i nie być wciągniętym w konflikt. Unikają sytuacji gdzie są zaangażowane emocje.

Relacje

Potencjalnie korzystne:
ESE (ESFj), EIE (ENFj), LSE (ESTj), SEI (ISFp)

Potencjalnie niekorzystne:
SEE (ESFp), SLE (ESTp), IEE (ENFp), LIE (ENTj)
Ostatnio zmieniony środa, 2 maja 2007, 16:40 przez Maślany, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#2 Post autor: tzlm » czwartek, 5 kwietnia 2007, 22:18

Opis ryja jest boski. :mrgreen:
Usuwają nieistotne szczegóły które mogą mącić istotę sprawy.
Hehe, to na pewno.
Kiedy są zaangażowani w coś interesującego mogą zupełnie zapomnieć że potrzebują coś zjeść.
Przypomniałeś mi czasy podstawówki, zasadniczo, to nie wiem czemu tak było i czemu teraz czasem też tak jest.
Wolą raczej siedzieć cicho niż wyrazic swoja opinię na temat dla nich obojętny.
I tu nie przesadzasz z ironią.

Przydałoby się kilka zdjęć ryjów INTJ, żeby sobie skonfrontować swój faktyczny stan z kanonem urody. Hehe, moja matka jest moim dualem, ale opis jej nie pasuje i twierdzi, że zamiast E ma I.

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#3 Post autor: Maślany » czwartek, 5 kwietnia 2007, 22:27


Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#4 Post autor: toner » wtorek, 17 kwietnia 2007, 20:40

tzlm pisze:Opis ryja jest boski. :mrgreen:
tzlm dajesz fotę na Hyde Parku a nie takie tam :wink:

Ja też jestem INTj ale z tą twarzą ascetyczną to bym polemizował.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#5 Post autor: Kimondo » wtorek, 17 kwietnia 2007, 21:07

Jajc to niestety moj typ. Ale co do twarzy to nie powiem, żeby to było miłe. Wcale takie nie są!
Ten typ pasuje do Piątki pod względem emocji.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#6 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 01:47

Chyba jestem INTj... :|(emotka ta odzwierciedla moje zdziwienie :P)
Po pierwsze sama struktura twarzy często przypomina starożytne portrety z powodu swojej „kanciastości” i kompozycji kształtów, jak kości policzkowe i łuk brwiowy
Uwydatnione kości policzkowe, wysokie czoło?
Po drugie ich wyraz twarzy jest często poważny i nie wyrazający emocji
No nie wiem. Nie widzę się zazwyczaj. :P
Ich twarz jest zazwyczaj blada. Mężczyźni zazwyczaj mają krótkie włosy.
Plus. Plus.
W wielu wypadkach INTj są szczupli.
Plus.
Ich brzuch jest zazwyczaj umiejscowiony przed klatką piersiową co daje im charakterystyczną posturę.
Jestem zbyt szczupły by posiadać brzuch ^^'
Ich sposób chodzenia jest w nieco niepewny, odrobinę zachwiany.
Prawda..
Czasem wydaje się jakby nie byli pewni gdzie idą
Wydaje mi się że również prawda..
Jest rdziej widoczne w momentach podekscytowania.
?
Ich ubrania nie są zazwyczaj bardzo uderzające w oczy. INTj nie lubią przyciągać do siebie nadmiernej uwagi i przez większość czasu „przyklejają” się do prostych ubrań, czasem nosząc ten sam fason i kompozycje przez dłuzszy okres czasu.
Prawda. Aczkolwiek zgadza się bardziej opis z INFj. Czasami potrafię 'zaszaleć'
INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny
Raczej prawda.
Ich mowa jest bardzo klarowna i logiczna i zawsze podążają logicznym ciągiem.
No, nie wiem, niech to raczej komentuje reszta. To co dla mnie klarowne i logiczne, nie musi być tym dla innych.
Maja również skłonność do akcentowania kluczowych słów.
Ale przecież ja wcale nie -akcentuję- kluczowych słów :P
Kiedy bronią swoich koncepcji i pomysłów podczas konfrontacji ich logika może być się zwarta i absolutna.
No nie wiem czy moją logikę i moje zdanie można uznać za zwarte i absolutne. Później słyszę że nie potrafię uznać zdania innych, i "zawsze mam rację". Aczkolwiek staram się aby tak było.
Usuwają nieistotne szczegóły które mogą mącić istotę sprawy.
:oops: To zło...
Mimo iż pierwsze wrażenie jest takie że INTj nie mają emocji, kiedy zostana zainspirowani podczas rozmowy poprzednio nie widziana emocjonalność zaczyna się pojawiać. Ich oczy zaczynają błyszczeć entuzjastycznym światłem, a ich pasja wzrasta w miarę postępów rozmowy.
Prawda
Jednak ciągle próbują utrzymać samokontrolę.
Prawda..
INTj podtrzymują rozmowę tylko jeśli jest dla niego interesująca. Wolą raczej siedzieć cicho niż wyrazic swoja opinię na temat dla nich obojętny.
Prawda... To chociaż ostatnie doświadczenia mówią mi że moją opinię powinienem wyrażać zawsze... Eh.
INTj zawsze dają innym szansę na powiedzenie tego co chcą powiedzieć.
Inna zupełnie sprawa że inni nie zauważają że tą szansę mają.
Uważają że każdy ma jakieś talenty i próbują przynajmniej się nie wtrącać
Ta..
Nie odmawiają od razu na żadną propozycje, najpierw chcą ją zanalizować.
Gdyby jeszcze nie ten problem że ja najpierw zazwyczaj -przyjmuję- tą propozycję, analizuję ją, a następnie czasami chcę odmówić, a nie potrafię, bo jest mi głupio, albo się wstydzę(wielokrotnie złożone zdania wymiatają ^^)
INTj są bardzo powściągliwi i zazwyczaj nie przejawiają inicjatywy w rozmawianiu o swoich zainteresowaniach i życiu prywatnym. To może prowadzić do tego że inni myślą że oni nie mają w ogóle prywatnego życia.
Ta. Ja po prostu nie potrafię sam z siebie opowiadać o sobie. Nie znajduję tych rzeczy w mojej głowie. Ja potrafię tylko odpowiadać na pytania. To trochę straszne, ale staram się pracować nad sobą. I nie wiem co myślą sobie inni. Mogę to tylko przewidywać.
INTj mają charakterystyczną skłonność do niezależności i mogą tylko zaakceptować pełną wolność. W sprawach zawodowych łączą swoją potrzebę wolności z uczuciem odpowiedzialności.
Prawda, iii prawda. Z akcentem na uczucie odpowiedzialności. Musi ono być. Inaczej tracę zapał.
INTj nie są bardzo wymagający. Często są obojętni co do jedzenia. Może być proste ale musi być świeże. Kiedy są zaangażowani w coś interesującego mogą zupełnie zapomnieć że potrzebują coś zjeść.
Kurcze jak ja bym chciał w ogóle nie jeść. Tyle czasu się na to marnuje.
W codziennych sprawach są skromni i zadowoleni mając minimalny stopień wygody.
I znowu prawda.(to się zaczyna nudne robić :P)
INTj zazwyczaj mają zainteresowania które zostają z nimi przez dłuższy okres czasu i są całkowicie obojętni co inni o tym myślą. Nigdy nie aprobują swojej pozycji w życiu. INTj żyje w świecie swoich własnych koncepcji. Po prostu ignorują zasady, pojęcia i dyrektywy które im nie odpowiadają.
Za dużo tych prawd. Argh.
Większośc ludzi nie rozumie INTj i stara się trzymać od nich daleko.
To zdanie podoba mi się najbardziej :D
Często potrzebujesz zewnętrznej stymulacji kiedy zaczynasz nowy projekt.
-Zawsze.-
Nie mogą działać w sposób uważany przez nich za haniebny i żałosny.
Bo wte-eeedy dosta-aaają depre-eeesji-ii ^^
Wolą kontakt intelektualny niż emocjonalny.
Nie wiem.
To chyba tyle...
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#7 Post autor: Maślany » środa, 2 maja 2007, 16:42

W opisie powinno być jeszcze "Jak nie maja co robić to wytykają innym "literówki" czerwonym kolorem." :D
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Socionika - LII (INTj)

#8 Post autor: kamilri » poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:22

Co do pierwszego (może co do półtora) akapitu to nie wiem... Chociaż ludzie mówią mi często że wyglądam jak bym był w złym humorze, kiedy mam normalny wyraz twarzy lub że patrzę jak bym chciał zabić, kiedy jestem lekko zirytowany (lub poważny ;))... Więc co do poważnego i nie wyrażjącego emocji wyrazu twarzy, to jak najbardziej... Co do reszty akapitów to jakieś 99% poprawności jak nie więcej... (wszystko pasuje, co najwyżej czasami (rzadko) ujał bym to inaczej)... No może zastrzeżenie do...
Maślany pisze:INTj są bardzo powściągliwi i zazwyczaj nie przejawiają inicjatywy w rozmawianiu o swoich zainteresowaniach i życiu prywatnym.
Jako że z reguły nigdy nie przejawiam inicjatywy to nie ma problemu... Ale jeśli już dowiem się że mam z kimś wspólne zainteresowania mogę przejawiać inicjatywę w rozmowie o obiekcie zainteresowań (nie o zainteresowaniach w związku ze mną)... Co do życia prywatnego to nie dość że nie przejawiam zainteresowania, to jeszcze z regóły wogóle nie rozmawiam...
5 sx/sp, LII

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#9 Post autor: ewa t » wtorek, 12 czerwca 2007, 14:42

spoko, w wiekszosci sie zgadza.
'ludzie mówią mi często że wyglądam jak bym był w złym humorze, kiedy mam normalny wyraz twarzy lub że patrzę jak bym chciał zabić, kiedy jestem lekko zirytowany (lub poważny)'- ze pozwole sobie zacytowac
skad ja to znam....:)
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Socionika - LII (INTj)

#10 Post autor: toner » wtorek, 12 czerwca 2007, 19:18

Maślany pisze: Ich ubrania nie są zazwyczaj bardzo uderzające w oczy. INTj nie lubią przyciągać do siebie nadmiernej uwagi i przez większość czasu „przyklejają” się do prostych ubrań, czasem nosząc ten sam fason i kompozycje przez dłuzszy okres czasu.
Tia, kiedyś chodziłem zawsze na czarno ubrany to mówili Europa, Europa :wink:.
5w4 LII

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#11 Post autor: ewa t » wtorek, 12 czerwca 2007, 19:27

'większość ludzi nie rozumie INTJ i stara się od nich trzymać daleko'
no masz ci los...:)
5w4, ENTJ

lerolben
Posty: 15
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2007, 22:27

#12 Post autor: lerolben » niedziela, 1 lipca 2007, 13:31

Jeśli chodzi o mnie to nawet sporo się zgadza, chociaż raczej jestem dobrze zorientowany co do mojego stanu zdrowia i utrzymania. Co do facjaty to też prawda, jednak z tą różnicą, że bardziej przypominam araba niż greka. Ludzie często odbierają mnie jako niewyspanego, odużonego :?
Pani magister od matematyki często mówiła do mnie: "Adam, ty jesteś dzisiaj jakiś nieprzytomny!" :wink: Przyczyną może być to, że mam często problemy z koncentracją, Możliwe, że na tle nerwicowym albo jest to jakiś mechanizm obronny przed światem zewnętrznym.

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#13 Post autor: Autsajder » piątek, 5 października 2007, 15:09

Mój typ:
Twarz:
Blada to fakt, często bez wyrazu. Wdzieciństwie często mówili mi czemu jesteś taki smutny mimo że nie byłem. Teraz często kilka osób mi powiedziało coś takiego:'Ty się wogóle nie śmiejesz tylko co najwyżej uśmiechasz' troche dziwne stwierdzenie, ale chyba prawdziwe jak coś śmieszy mnie to mam uśmniech na twarzy ale nigdy śmiech. Włosy tylko się nie zgadzają, powiedzmy, że nie długie ale dłuższe.

Wygląd, postawa i ubranie:
Jestem strasznie chydy na 178cm 55kg, i nie mogę tego zwalczyć. Jak chodze to ciężko mi powiedzieć, ale troche jest w tym prawdy, w czasach gimnazjum chodziłem nie pewnie, ale to jedna z tych rzeczy które chyba zwalczyłem w 100% i teraz tak nie ma. Co do ubrania to raczej prawda choc czasem jakies odstępstwo jest.

Zachowanie pare cytatów które mnie poprostu opisują w całości:
INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny
Zawsze tak jest mimo że chciałem się zmieniac to nie mogę i to nie jest jakiś wstyd, trudno opisac czemu tak się dzieje.
Usuwają nieistotne szczegóły które mogą mącić istotę sprawy.
Bo większość ludzi zwraca uwage na pierdoły, a nie na istotne sprawy.
Ich pasja wzrasta w miarę postępów rozmowy. Jednak ciągle próbują utrzymać samokontrolę. INTj podtrzymują rozmowę tylko jeśli jest dla niego interesująca. Wolą raczej siedzieć cicho niż wyrazic swoja opinię na temat dla nich obojętny.
Zawsze jest kontrola nawat jeżeli wciągnę się w rozmowe, sprawy dla mnie mało interesujące nie wyrażam na ich temat opini i strassznie nie lubie jak ktoś próbuje wydusic ją ze mnie, a nie chce mówic ze mnie to kompletnie nie interesuje by nie wyjsc na buraka.
INTj są bardzo powściągliwi i zazwyczaj nie przejawiają inicjatywy w rozmawianiu o swoich zainteresowaniach i życiu prywatnym. To może prowadzić do tego że inni myślą że oni nie mają w ogóle prywatnego życia.
Nigdy nie mówie o swoich prywatnych sprawach, chyba dlatego że są ubogie. Pare razy nawet sie zdarzyło że osoby mi obojętne próbowały częgoś się dowiedziec o mnie co mnie mocno nawet zirytowało, niby ze spokojem aczkolwiek z podniesionym głosem i stanowczo odpowiedziałem że nie ich sprawa. Taki nacisk i wchodzenie w prywatna sfere traktuje troche jak prywatny atak na moja osobę.
INTj zazwyczaj mają zainteresowania które zostają z nimi przez dłuższy okres czasu i są całkowicie obojętni co inni o tym myślą. Większośc ludzi nie rozumie INTj i stara się trzymać od nich daleko.
Prawda wiele razy użyłem w rozmowie '..ale co mnie obchodzi co oni myslą' Jeśli chodzi o trzymanie z daleka to działa to w obie strony ja od nich oni ode mnie.

Plusy:
Większości się zgadza, a intuicja i ocenianie innych zazwyczaj są trafne.
Minus:
Jestem świadom swych minusów, wszystko się zgadz, o ile pierwsza część opisu mi zupełnie nie przeszkadza to:
Masz także skłonność do tracenia kontaktów z ludźmi z którymi miałeś emocjonalną więź
Największa moja wada. Nic się kompletnie na wydzarza (kłótnia, czy coś innego),a ja i tak trace kontakt.
Czasem brakuje ci determinacji i niedostosowania do szybko zmieniających się sytuacji życiowych.
To równierz bardzo uciążliwe, zawaliłem pierwsze studia przez to, pierwszy rok w LO był bardzo negatywny. Właściwie bardzo trudno mi z początku się odnaleść w sytuacji odmiennej od powszechnej. Dopiero później dochodze do poziomu innych.
5w4, LII (INTj)

Luna
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 19:48

#14 Post autor: Luna » niedziela, 21 października 2007, 19:24

W zdecydowanej większości zgadza się.
INTj zachowują się w powściągliwy sposób z nieznajomymi, nigdy nie okazują pierwsi inicjatywy i zawsze utrzymują daleki dystans psychologiczny.
Niestety to prawda, co jest dla mnie bardzo trudne.
INTj mają charakterystyczną skłonność do niezależności i mogą tylko zaakceptować pełną wolność.
Również stuprocentowa prawda.
Często są obojętni co do jedzenia
Tu akurat sprzeczność. ;)
Masz silny umysł analityczny i umiejętność zrozumienia struktury każdego zjawiska.
Wiele osób mi to powtarza.
Autsajder pisze:Wdzieciństwie często mówili mi czemu jesteś taki smutny mimo że nie byłem.
Ja mam tak teraz, ludzie ciągle mi wmawiają, że wyglądam na smutną, gdy czuję się normalnie.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#15 Post autor: yusti » niedziela, 21 października 2007, 20:06

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 15:54 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ