Socjonika - IEI (INFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem INFp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
11
22%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
27
53%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
13
25%
 
Liczba głosów: 51

Wiadomość
Autor
bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#31 Post autor: bíumbíumbambaló » niedziela, 6 stycznia 2008, 13:49

Orest_Reinn pisze: 2) Bym ci odpuścił gdyby nie "dobrze czuję się w tłumie". Jeśli to prawda, to jesteś ekstrawertyczką. Sprawdź ENFj.
A dlaczego INFp nie może dobrze czuć się w tłumie? Z tego co wiem, socjoniczna Introwersja nie jest taka restrykcyjna pod tym względem. Ważniejsze jest to jak sie dana osoba zachowuje w tłumie, jak czuje (ale konkretnie- a nie dobrze/źle), co ją kieruje w stronę tłumu.

Ale tu już Barbie musisz sama sobie pomyśleć.

Potem wystawimy swoje diagnozy. :P



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#32 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 6 stycznia 2008, 14:54

Ważniejsze jest to jak sie dana osoba zachowuje w tłumie
:roll:
Nie, nie mam zamiaru się powtarzać...

Ale tu:
co ją kieruje w stronę tłumu
już masz rację. Z tym, że to właśnie w związku z tym INFp nie może być ekstrawertykiem. Bo ma dominującą funkcję introwertyczną, a to funkcja dominująca jest tym co "kieruje".

I nie ma czegoś takiego jak "socjoniczna introwersja". Introwersja to introwersja, koniec.

jsk
Posty: 342
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 15:50
Enneatyp: Zdobywca
Kontakt:

#33 Post autor: jsk » środa, 30 stycznia 2008, 11:47

Znam taką INFp, ubiera się bardzo elegancko, ma znakomity gust. Lekko się uśmiecha, ale jest to cipły uśmiech. Każdy ruch wykonuje z gracją, ma wspaniały głos, taki ciepły i seksowny. Jest nieśmiała, ale w dobrze w znanym towarzystwie potrafi być otwarta
Wygrywa ten, któ ma jasno określony cel i pragnienie, aby go osiągnąć.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#34 Post autor: Czekolada » wtorek, 11 marca 2008, 20:26

http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?p=7591#7591 - wahający się między INFp a czymś tam i wszystkie INFp - czytać! :D

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#35 Post autor: Rilla » wtorek, 11 marca 2008, 22:51

Chorobcia.... sama już nie wiem, kim na prawdę jestem... Opis INFp nie pasuje do mnie idealnie. Nie zgadzają mi się cytaty:
Podczas rozmowy INFp mają skłonność (...) do dotykania ręki rozmówcy.
Nie lubię dotyku wszelkiego. Osoba musi mi być niezwykle bliska bym poczuła prawdziwą chęć emocjonalnego dotknięcia jej.
INFp lubią interesujące i dowcipne anegdoty i opowieści. Często przypominają sobie i dzielą się godnymi uwagi epizodami z doświadczeń ich własnego życia.
Bardzo lubię słuchać, ale mówić nie, bo jakoś nie mam pamięci do ciekawych, a tym bardziej śmiesznych sytuacji z przeszłości. Nie mam takiego talentu.
Co do szukania kasiastego partnera- przyznam, że jestem zbyt młoda by ocenić prawdziwość tej cechy.

A opis ISFp ze strony: http://socjonika.pl/isfp.html pasuje mi niemalże w całości... I co teraz? Ale intuicyjnie czuję, że jestem jednak INFp... A można być dwoma typami na raz? ;P To ci klops...
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#36 Post autor: ewutek » wtorek, 11 marca 2008, 23:02

Rilla pisze:A opis ISFp ze strony: http://socjonika.pl/isfp.html pasuje mi niemalże w całości... I co teraz? Ale intuicyjnie czuję, że jestem jednak INFp...
Może jesteś INFp podtyp Obrazek (to również funkcja kreatywna ISFp). Poczytaj tutaj: http://www.the16types.info/vbulletin/sh ... php?t=7322
5w6

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#37 Post autor: Maślany » środa, 12 marca 2008, 07:59

Rilla pisze:A opis ISFp ze strony: http://socjonika.pl/isfp.html pasuje mi niemalże w całości...I co teraz?
Wrzuć zdjęcie i napisz gdzie mieszkasz
:twisted:
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#38 Post autor: Orest_Reinn » środa, 12 marca 2008, 08:07

Rilla ISFp?
Jak to ktoś ostatnio stwierdził, ISFp żyje z dnia na dzień. Dla nich liczy się tylko tu i teraz. Jak to się ma do Rilli?

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#39 Post autor: Maślany » środa, 12 marca 2008, 09:33

Rozumiem że masz to potwierdzone cytatem. Do Rilli na pierwszy rzut oka bardziej pasuje postawa Opiekuńcza niż Uległa. Dlatego m.in. obstawiliśmy z nlg 2. Ale to oczywiście za mało. Rozpracuję ją :idea:
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#40 Post autor: Rilla » środa, 12 marca 2008, 20:23

Maślany pisze: Do Rilli na pierwszy rzut oka bardziej pasuje postawa Opiekuńcza niż Uległa. Dlatego m.in. obstawiliśmy z nlg 2. Ale to oczywiście za mało.
A mi bardziej pasuje postawa uległa i w ogóle jest bardziej konkretna. Ta opiekuńcza jest tak opisana, że nic się z niej konkretnego nie dowiedziałam, albo z samej tej postawy to jest nic konkretnego ;)
Maślany pisze:Rozpracuję ją :idea:
Trzymam za słowo!!
Maślany pisze:
Rilla pisze:A opis ISFp ze strony: http://socjonika.pl/isfp.html pasuje mi niemalże w całości...I co teraz?
Wrzuć zdjęcie i napisz gdzie mieszkasz
:twisted:
A co?- Też z Elbląga? Elbląg nie taki wielki, a ludzi z Elbląga na forum nie tak mało. Pół miasta później będzie mnie wytykać palcem i szeptać do siebie: "Patrz, to ta nawiedzona z Enneagramu".
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#41 Post autor: bíumbíumbambaló » środa, 12 marca 2008, 20:38

Hm, moim zdaniem subtyp Fe zbliżałby raczej do ENFj.

POza tym wyczucie i intuicja są tu najlepszymi doradcami. Jeśli w głębi duszy czuję się INFp, to muszę nim być. Tym bardziej, że zamkniętosć w sobie i problemy w kontaktach z innymi są dzisiaj częstym problemem.

Awatar użytkownika
Lawenda
Posty: 147
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 15:22

#42 Post autor: Lawenda » czwartek, 22 maja 2008, 15:25

Wcześniej zaznaczyłam odpowiedź "średnio", ale znalazłam opis INFP który pasuje do mnie całkowicie:

Nieco marzycielski romantyk. Człowiek raczej przemyśleń, niż działania. Indywidualista. Teraźniejszość w ogóle go mało obchodzi, dają mu natchnienie świetlane perspektywy "słonecznych miast, które, prawdopodobnie, kiedyś będą zbudowane". Dość emocjonalny, dobrze rozumie uczucia innego i nie chowa własnych. Ale jego emocjonalność ciągle trochę jest niepełna, z dość wyraźnymi elementami wyczekującej obserwacji. Emocje przejawia nie wtedy, kiedy u innego "przebrała by się miarka", а wówczs gdy on sam uważa je za potrzebne. Podejście do emocji jest bardzo twórcze.

Wśród szarej masy wyróżnia ludzi silnych, mających określony cel, intelektualistów. Pod warunkiem, że ta siła poddaje się jego emocjonalnej ekspansji. Bardzo cierpliwy dla ludzi, rozumie ich i stara się przebaczać im słabości.

Uśmiech Tutanchamona. Ma delikatne poczucie humoru i bardzo charakterystyczny przezroczysty uśmiech w krytycznych momentach. Uśmiech ciepły, ogrzewający i podniecający. Uśmiech najczęściej jest oznaką trwogi. Przeznaczenie tego uśmiechu - podnieść duch bojowy, podniecić partnera.

Elegancki. Wygląda na zrównoważonego i poważnego. Elegancja na codzień, а nie tylko w święta. Rzadko zobaczysz go w niewytwornej pozie, intonacja jego głosu zawsze jest wyszukana. Charakterystyczna jest plastyka ruchów i rytm. Tym dziwniejsze są dwie rzeczy: nie zwraca on szczególnej uwagi na elegancję innych, a w jego mieszkaniu panuje chaos.

Walczy za emocjonalne wyzwolenie ludzi. Odczuwa odpowiedzialność za nastrój swoich bliskich, ich aktywność życiową. Wykorzystuje swoje delikatne poczucie humoru, żeby rozruszać, ożywić ludzi. W towarzystwie ogląda obecnych nie dla tego, żeby określić, jak kto jest ubrany, а żeby zobaczyć, jak kto się czuje. W ogóle – marzy aby zharmonizować społeczeństwo. Historia dla niego - to historia sztuki. Wyrazisty popęd do piękna: wiersze, malarstwo, wytworne świecidełka. Sam stara się być wytwornym. Uwielbia obcować z malarzami, poetami, bohemą i w ogóle z egzotycznymi ludźmi.

Więc bardzo chętnie mieniłabym opcję w ankiecie na drugą ;D
"Chcę być większy niż moja sztuka"
- Herbert von Karajan

4w3 sx/sp INFp

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#43 Post autor: Rilla » czwartek, 12 czerwca 2008, 00:19

A ja mam tu coś lepszego, Lawendo:
http://www.forum.socjonika.pl/viewtopic.php?t=17
INFp ze mnie jak nic :D Ale się ubawiłam czytające te mądrości. Prawda o samej sobie zawsze śmieszy. Dopiero teraz uświadomiłam sobie wiele dziwności mojego zachowania, których wcześniej nie dostrzegałam. Dobra robota, Czekolado i Deidre Zaskakujące!
Jedyne co nie pasuje to:
gdy pożyczone rzeczy lezą za długo w cudzym domu, obawia się wtedy, że do niego nie wrócą, z kolei sam nie ma obiekcji przed zostawianiem u siebie tego, co do niego nie należy. Często dowcipkuje, że za szybko przyzwyczaja się do obcych przedmiotów i traktuje je jak własne. Im potrzebniejsza cudza rzecz, tym szybciej się do niej przyzwyczaja i tym trudniej mu z się z nią rozstać.
Cudze rzeczy mnie palą. Jak najszybciej muszę je oddać.
No i nie jestem tak utalentowana niestety. A szkoda.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Crystal
Posty: 62
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 23:05
Enneatyp: Indywidualista

#44 Post autor: Crystal » poniedziałek, 13 października 2008, 18:59

Za słodkie i cukierkowe te opisy jak dla mnie (tak, celowo upycham przesadę w tej opinii). Brakuje mi jakiegoś mocnego kopniaka, czegoś, co by mnie uderzyło i sprawiło, że powiedziałabym sobie, że "to naprawdę pasuje". Za dużo w tym taktu. Chociaż fragmenty mnie rozbawiły.
i do dotykania ręki rozmówcy
A jak! Uwielbiam czasem "pomacać" swojego rozmówcę :wink: Tu musnę, tam poklepię po ramieniu, tam uścisnę dłoń pokrzepiająco (albo i nie)... Czasem za późno to sobie uświadamiam, niektórzy nie lubią czegoś takiego i mogą poczuć się... dotknięci :wink:
Czasami sprawiają wrażenie, że są w pewnym stopniu gogusiowaci, wymuskani.
Lubię się stroić, lubię się czasem popindrzyć przed lustrem, sprawia mi to przyjemność, no ale daaajcie spokój.
maja skłonność do składania pustych obietnic, zawsze znajdując wymówkę do usprawiedliwienia braku odpowiedzialności.
Nie zgadzam się.
Lubią drażnić innych w żartobliwy sposób by stworzyć swobodną i wolną od napięcia atmosferę.
Tak. Niestety nie każdy jest na tyle zdystansowany do siebie, aby nie zostać urażonym w takim momencie, no i nie w każdej sytuacji wypada żartować, ale tego nikomu raczej nie trzeba tłumaczyć.
INFp częściej niż jakiekolwiek inne typy są skłonne brać ślub dla bogactwa zamiast miłości.
n/c :lol:
Gdziekolwiek idziesz często tworzysz atmosferę radości i optymizmu
Raczej znieczulicy.

A wady jakieś takie słabe, nie wiem w zasadzie, do czego by tu się przyczepić. Sama lepsze sobie wytknę :P
bla bla
4w3

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#45 Post autor: Memory » piątek, 17 października 2008, 22:37

W teście wynikło mi ISFp, więc poddam to porównaniu.

Przyjrzyjmy się...
Pozwolę sobie skomentować niektóre fragmenty. ;)
Często mają widoczny nieśmiały uśmiech, który pojawia się gdy są zaniepokojeni lub podekscytowani lub gdy ktoś skupia czyjąś uwagę na nich.
Racja, pojawia się dość często. I rumieńce, jestem na nie bardzo podatna. :oops:
Czasami sprawiają wrażenie, że są w pewnym stopniu gogusiowaci, wymuskani.

Wypraszam sobie!
Czasami może okazać się trudnym utrzymanie uwagi INFp podczas interakcji.
Zdarza mi się odpłynąć, ale zazwyczaj staram się być uważnym słuchaczem.
INFp maja skłonność do składania pustych obietnic, zawsze znajdując wymówkę do usprawiedliwienia braku odpowiedzialności.
Ups. Niestety, zdarza się.
INFp mają zdolność do pocieszania ludzi, którzy są zdenerwowani lub zmartwieni przez pomaganie im w zobaczeniu w przyszłość z optymizmem.
No, tu już mamy strzał w dziesiątkę. :D
W domu INFp mogą być frywolne i kapryśne, pokazując dużą uporczywość w dostawaniu czego chcą, czasami tworząc dramatyczne sceny.
Ekhm...
Ta emocjonalna wybuchowość jest zazwyczaj krótka i znika bez konsekwencji.
Już lepiej. :P
Ale ogólnie mają elastyczne emocje które świadomie kontrolują.
Nie zawsze się udaje. :roll:
INFp częściej niż jakiekolwiek inne typy są skłonne brać ślub dla bogactwa zamiast miłości.
Eee. :? To mnie raczej obraża...
INFp często gromadzą swoje żale by później uwolnić je na raz w odpowiedniej sytuacji. Ludzie, którzy martwią się o zdrowie i pomyślność INFP oraz słuchają problemów INFp zyskują u nich na wartości.
Prawda. Najgorzej bywa ze skrywaniem żali, wylatują nagle razem spotęgowane, przez co ogromnie zdarza mi się męczyć ze zwalczeniem ich.

Plusy i minusy oddają rzeczywisty stan rzeczy.

96% - zgodności, tak oceniam rezultat 'na oko'.
6w7 sp/sx, EIE

ODPOWIEDZ