Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1426 Post autor: Shavira » niedziela, 18 grudnia 2016, 00:27

O BOŻE, PRZECUDOWNE. XDDDD


6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1427 Post autor: awesome_anteros » środa, 28 grudnia 2016, 07:50

Czytając wypowiedzi osób o socjotypie LSE dochodzę do wniosku, że relacja między LSE a EII przedstawia się następująco:
Punkt 1 sędzia (LSE) ma zawsze racje
Punkt 2 nawet, gdy sędzia (LSE) nie ma racji patrz punkt 1-rwszy*
*EII może wypowiedzieć własne zdanie, ale i tak nie będzie one brane pod uwagę przy podjęciu decyzji xD.


Jeszcze tak nawiązując do postaw erotycznych - to mi nauczycielka :boxing: próbowała wmówić, że mam ADHD nawet rodzice konsultowali to chyba (dokładnie nie pamiętam) z psychologiem sam psycholog skomentował to tak, że nauczycielka wyszła na idiotkę – ja osobiście czegoś takiego nie wiązałem z postawą erotyczną infantylną xD.
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1428 Post autor: boogi » piątek, 30 grudnia 2016, 23:00

awesome_anteros pisze:EII może wypowiedzieć własne zdanie, ale i tak nie będzie one brane pod uwagę przy podjęciu decyzji xD.
Śmiem zauważyć, że takie stwierdzenie więcej mówi o tobie jako jednostce, niż o statystycznym EII.
awesome_anteros pisze:Czytając wypowiedzi osób o socjotypie LSE
Czytaj też wypowiedzi osób o socjotypie EII ;)

Z mojej praktyki, jestem EII i znam bardzo dobrze trzy LSE, nie wynika taki wniosek jak przedstawiłeś. Decyzje podejmuje albo jedna strona, albo druga strona, albo obie strony wspólnie - zależnie od sytuacji. Ale nie natykam się na to, by LSE mnie olewało. Ha, niechby spróbowało :)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1429 Post autor: Osteoporoza » piątek, 27 stycznia 2017, 17:56

Wyniki socjogłosowania na Socjoforum.
6w5

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1430 Post autor: Wiatr1000 » poniedziałek, 13 lutego 2017, 12:13

Michał xD

Rozbawiłeś mnie tym i poprawiłeś mi humor :mrgreen:
Dzięki xD :hug:
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Jak nauczyć SEE matematyki?

#1431 Post autor: Agon » czwartek, 23 lutego 2017, 01:46

Koleżanka SEE, która w tym roku postanowiła zdawać maturę boi się, że nie zda matematyki, bo jej to kompletnie nie idzie. Radzi sobie z innymi przedmiotami, nawet z chemią i fizyką, ale z matematyką ma problem. Moim zdaniem ma to związek z Ti-polr, bo chemię i fizykę ogarnia w taki sposób, że po prostu uczy się na pamięć reakcji, a w fizyce podstawia do wzorów, czyli też pamięciowo. Zresztą i tak tych przedmiotów nie będzie zdawać. Za to matematykę musi, a ona niestety nie wymaga żadnej pamięciówki, a używania logiki. Nawet dostaje się wszystkie wzory na maturze. Czyli problemem nie jest dla niej solidna nauka i nauczenie się czegoś na pamięć tzn. nie jest leniwa, tylko po prostu ma problem z jakimś takim abstrakcyjno-logicznym myśleniem. Może nawet IEE jakoś dałoby radę z tym swoim Ne, ale ona jest SEE, więc u niej siada nie tylko logika, ale też intuicja. Ma ktoś pomysł jak obejść tego typu socjoniczne ograniczenia, tak by przynajmniej mogła zdać maturę?

Mam fajne materiały do matury z matmy z pytaniami typowo maturalnymi i z odpowiedziami, zaproponowałem jej, że jej to dam, ale nie wiem czy to jakoś pomoże. Ważniejsze byłyby wskazówki na temat sposobu w jaki miałaby się uczyć. Może jakoś sensorycznie coś kojarzyć? Ja nie wiem :what: Może ta socjonika do czegoś się przyda w końcu :what:

Macie jakieś pomysły?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1432 Post autor: Snufkin » czwartek, 23 lutego 2017, 05:48

Nauczyciel z odpowiednim dla niej podejściem bez problemu by ją przygotował do matury.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1433 Post autor: Agon » czwartek, 23 lutego 2017, 11:24

Problem jest taki, że ona już skończyła kształcenie bez zdawania matury, a teraz chce zdawać.

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1434 Post autor: Brat_Sofa » czwartek, 23 lutego 2017, 12:08

Ona ceni Ni i Te, zatem koniecznie zbiory zadań bez teoretyzowania (ew. krótkie teoretyczne wprowadzenie do tematu) z zadaniami uporządkowanymi w danym dziale wg stopnia trudności. Jeżeli nie jest leniwa, to najlepiej zbiór nie tylko z odpowiedziami na końcu, ale też podpowiedziami/wyjaśnieniami do trudniejszych zadań, jeśli taki masz.

A te zbiory maturalne masz aktualne? Bo reforma ostatnio weszła, jakoś w 2015 roku kojarzę że rzuciliśmy okiem z braciszkiem i nagle matura rozszerzona przestała iść naszym zbiorowym wysiłkiem na pyknięcie w 15 minut. Jaką ona zdaje? Jeżeli podstawę to być może da radę sama (ale i tak przydałby się korepetytor z doświadczeniem w przygotowywaniu do matury), jeżeli rozszerzenie to korepetytor koniecznie.

Spojrzałem do szafki z czasów jak się jeszcze w to bawiłem i nieźle wyglądu nieaktualny już zbiór wydawnictwa Operon "Matematyka Nowa matura 2005 Zakresy podstawowy i rozszerzony Testy dla ucznia liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum" autorstwa Małgorzaty Ludwikowskiej i Marcina Krawczyka. Mogłoby być co prawda więcej zadań i podpowiedzi/wyjaśnienia obszerniejsze, ale dużym plusem jest to, że razem z odpowiedziami są podane (niestety dość zwięzłe i teoretyczne, ale zawsze) opisy etapów rozwiązywania zadania, za które otrzymuje się kolejne punkty. Dobrze mieć co najmniej jeden taki zbiór zgodny z aktualnymi wytycznymi CKE, w którym jest wyszczególnione "za to a za to 1 punkt, za to a za to kolejny 1 punkt" itd.
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1435 Post autor: Snufkin » czwartek, 23 lutego 2017, 13:16

Agon pisze:Problem jest taki, że ona już skończyła kształcenie bez zdawania matury, a teraz chce zdawać.
Miałem na myśli korepetytora.
I nie mieszałbym tego ściśle z socjoniką, to raczej kwestia indywidualnego podejścia, w szkole nie rozumiałem przedmiotów ścisłych (nie potrafiłem nadążyć za nauczycielem) a jak ktoś mi tłumaczył prywatnie to było ok. No ale jak ta Twoja nie pisała nawet matury może po prostu olała naukę.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1436 Post autor: Eol » czwartek, 23 lutego 2017, 13:22

Snufkin pisze:I nie mieszałbym tego ściśle z socjoniką, to raczej kwestia indywidualnego podejścia, w szkole nie rozumiałem przedmiotów ścisłych (nie potrafiłem nadążyć za nauczycielem) a jak ktoś mi tłumaczył prywatnie to było ok.
Myślę, że to zazwyczaj o nauczyciela się rozbijało. Jeśli konkretny nauczyciel do Ciebie trafiał, to nawet najtrudniejsze zagadnienia pojmowało się w mig. Ja tak miałem z matematyką i chemią. To były dwa przedmioty, które wręcz uwielbiałem. Jak tylko zmienili mi nauczycieli, od razu przestałem rozumieć co do mnie mówili i oceny spadły mi na łeb, na szyje.
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Brat_Sofa
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 3 października 2014, 03:02
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: (Tu1,Tu2,Tu3,Teraz)

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1437 Post autor: Brat_Sofa » czwartek, 23 lutego 2017, 13:27

Chciałem jeszcze edytować powyższy post, ale forume się wieszało.

Te opisy za co są konkretne punkty pozwalają dobrze się potem orientować, co możesz zdobyć w danym zadaniu, np. wiedzieć że całego nie zrobisz, ale przynajmniej 1 czy 2 punkty nałapiesz. Takie podejście nie jest dobre na początku, ale może pomóc w samej strategii egzaminacyjnej.

Ważne by przez jakiś dłuższy czas (minimum tydzień) robiła zadania z danego działu, coraz trudniejsze, potem zacznie widzieć analogie w rozwiązaniach. Oczywiście z zachowaniem rozsądku, żeby się nie porzygała danym działem :D

Jeżeli zdaje maturę podstawową, to lepiej nie "straszyć" że po zmianach jest trudniejsza, po prostu jest ciut inna, ciężko mi to ocenić. Jeżeli natomiast zdaje rozszerzoną, to lojalnie uprzedzić, że jest trudniejsza.

Z doświadczenia kojarzę, że osoby mające problem z taką <wszechświat trzeszczy na sztywne drewniane odniesienia gwałcące założenia socjoniki> Ne-ową wyobraźnią musiały zrobić dużo zadań zwłaszcza w działach geometrycznych (w tym geometria analityczna - na układzie współrzędnych) i stereometrycznych (bryły). Z trójkątem zawsze coś będzie, trzeba pykać na to zadania.
► Pokaż Spoiler
Do tego oczywiście musi umieć wszystko dotyczące funkcji kwadratowej, czy to rozwiązywanie równania, czy nierówności, czy na wykresie - tam mnóstwo zadań kończy się rozwiązaniem funkcji kwadratowej, czy to z jakichś tekstowych, czy to z ciągów czy inszych. Z wykresem funkcji kwadratowej też zawsze coś walną.

Ale powtórzę jeszcze raz, najważniejsze by mieć aktualny (im nowszy tym lepiej) zbiór zadań przygotowujących konkretnie do matury zgodny z wytycznymi CKE. Najlepiej 2 różne zbiory, czasem jeden lepiej wchodzi.

Jeżeli brać korepetytora, to niech będzie taki, co spokojnie i dokładnie tłumaczy strategie rozwiązywania zadań (a nie skupia się na teorii) + niech koniecznie zadaje zadania domowe i potem je sprawdza. No i patrząc napałowo socjonicznie, dobrze gdy będzie od niego wiało Te-ową pewnością siebie wynikającą z rozwiązania zyliarda zadań i Ni-ową strategią działania (nawet niech plan przygotowań rozpisze), a niekoniecznie dobrze, gdy będzie widać Ne-ową lajtowość, rozwiązywanie zadań na miejscu bez przygotowania, brak widocznej od początku strategii przygotowania i takie tam :twisted:
► Pokaż Spoiler
5w4 sx/sp, LII
It's time to work a little harder.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1438 Post autor: Agon » czwartek, 23 lutego 2017, 14:01

Brat_Sofa pisze:A te zbiory maturalne masz aktualne? Bo reforma ostatnio weszła, jakoś w 2015 roku kojarzę że rzuciliśmy okiem z braciszkiem i nagle matura rozszerzona przestała iść naszym zbiorowym wysiłkiem na pyknięcie w 15 minut. Jaką ona zdaje? Jeżeli podstawę to być może da radę sama (ale i tak przydałby się korepetytor z doświadczeniem w przygotowywaniu do matury), jeżeli rozszerzenie to korepetytor koniecznie.
Zbiory niestety nieaktualne. Zdaje podstawę.

Moja kuzynka jest nauczycielką matmy, ale w podstawówce. Jednak dawała kiedyś korki maturzystom. No i jest ILI, ale to w tym wszystkim najmniej ważne. Podstawa to by był nauczyciel.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1439 Post autor: Agon » poniedziałek, 6 marca 2017, 00:32

Kiedy myślisz, że jesteś z alfy, ale odkrywasz, że jednak z gammy: Darth Mario: A Tribute

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#1440 Post autor: Snufkin » sobota, 15 kwietnia 2017, 09:04

SEE to jednak małe wredoty:
[bbvideo=560,315]https://www.youtube.com/watch?v=jitj4uJvNmU[/bbvideo]
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ