Socjoniczny kącik offtopiczny

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#901 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 17 lutego 2015, 19:17

Nie mam za złe bo jestem flegmatyczny w mówieniu, a na tym wideło to i tak dosyć sprawnie mi szło :D
Z tym klasycznym podziale sam siebie umieszczam gdzieś pomiędzy flegmatykiem, a melancholikiem. Z resztą flegmatyk nie jest z tego co wiem słowem nacechowanym jakoś negatywnie hmm ...


Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#902 Post autor: Enturie » wtorek, 17 lutego 2015, 19:56

Ja tak chyba je odbieram, bo mnie ganione zawsze za to, że jestem powolna i flegmatyczna. ;)

Frytas, jesteś z alfą czy nie? :P
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#903 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 17 lutego 2015, 20:03

Nie wiem, na forum socjo mi wmawiają moją alfowość ale nie czuje się bardzo przekonany. Jakkolwiek tak naprawdę poza wykluczeniem Bety to nic nie jest pewnego mogę być i gammą i deltą :D
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#904 Post autor: Eol » wtorek, 17 lutego 2015, 20:28

Moje odczucia są bardzo, bardzo subiektywne, dlatego z góry proszę o wyrozumiałość :D
Nie za bardzo mnie się chce przeglądać forum aby znaleźć więcej podobnych typów ale co do LII to podałbym dwie osoby, które moim zdaniem, można by dać za wykładnie. Chodzi mi o Cotte oraz Kamilri. Ich posty wydają mnie się "płynne". Mam wrażenie, że pisząc starali się nadać tematowi, na który odpowiadali, pewien kierunek, coś na kształt koryta rzeki, jakby zdawali sobie sprawę, że każdą rzecz można na różne sposoby interpretować i pisząc w ten sposób starali się zminimalizować ilość interpretacji. W postach Liska widzę pewną "kanciastość". Nie ma tej "płynności". Mam wrażenie jakby chciał szybko dojść do konkretu omijając tą całą otoczkę. To dlatego myślę, że jest ILE.
Niemniej zdaje sobie sprawę, że typowanie po postach nie może równać się z odbiorem rzeczywistym :wink:
Co do mojego pytania, to na prawdę jestem tego ciekaw, czy pozytywne nastawienie jest jakoś połączone z socjoniką :D
Tak sobie myślę, że typy z Si w bloku Ego musiałyby być niejako skazane na pozytywne nastawienie. Macie jakiś przykłady które mogłyby to potwierdzić?
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#905 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 17 lutego 2015, 21:12

Tak sobie myślę, że typy z Si w bloku Ego musiałyby być niejako skazane na pozytywne nastawienie. Macie jakiś przykłady które mogłyby to potwierdzić?
Nie widzę związku. Ale chyba socjonika uczy, że różne typy inaczej rozumieją pozytywne nastawienie. Si-egowcy na przykład mają czasem nieco frustrującą tendencję do odrzucania pomysłów na spędzenie czasu, z powodów pokroju "za daleko i pod górkę", "mówili, że dzisiaj ma padać", "jest późno, nie wyśpię się do pracy/szkoły", itp... Najlepiej zostać w domu i wpieprzać budyń.
Próbuje INFp wyciągnąć ESTj-ota na wycieczkę rowerową "słyszałem o takim fajnym miejscu tu i tam, można się przejechać i zobaczyć i w ogóle", a ESTj w swej TeSi-owej mądrości odpowiada, że "łatwiej będzie tam pojechać autobusem".

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#906 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 17 lutego 2015, 21:18

Ja też wole wpieprzać budyń jak ma padać.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#907 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lutego 2015, 21:34

Orest_Reinn pisze:
Tak sobie myślę, że typy z Si w bloku Ego musiałyby być niejako skazane na pozytywne nastawienie. Macie jakiś przykłady które mogłyby to potwierdzić?
Nie widzę związku. Ale chyba socjonika uczy, że różne typy inaczej rozumieją pozytywne nastawienie. Si-egowcy na przykład mają czasem nieco frustrującą tendencję do odrzucania pomysłów na spędzenie czasu, z powodów pokroju "za daleko i pod górkę", "mówili, że dzisiaj ma padać", "jest późno, nie wyśpię się do pracy/szkoły", itp... Najlepiej zostać w domu
tak niektóre SEIe tak mają że choćby nie wiem jak atrakcyjną oferte im przedstawić najważniejsze jest żeby się wyspać i najeść =.=.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#908 Post autor: Zielona » wtorek, 17 lutego 2015, 22:10

Ninque pisze: choćby nie wiem jak atrakcyjną oferte im przedstawić
Nie dla każdego atrakcyjna oferta znaczy to samo ;) Dla mnie pójście na duży koncert atrakcyjne nie będzie, bo to zbyt duży hałas i tłum.
SEIe, sensorycy, dbają o komfort.
W przypadku wycieczki rowerowej - gdyby zależało mi na spędzeniu czasu z tą osobą - w trosce o komfort, wybrałabym nie rower, a samochód, załadowałabym do auta ubrania przeciwdeszczowe i optymistycznie wierzyła, że jednak się nie rozpada :D
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#909 Post autor: Eol » wtorek, 17 lutego 2015, 22:33

Oj, nie o to mi chodziło, nie o to :D No ale ciągnąc ten temat to co z tymi, co mają Si w bloku super - id? ILE, LII, EII czy IEE?
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#910 Post autor: Zielona » wtorek, 17 lutego 2015, 22:55

Eol pisze:Tak sobie myślę, że typy z Si w bloku Ego musiałyby być niejako skazane na pozytywne nastawienie. Macie jakiś przykłady które mogłyby to potwierdzić?
Słabo znam się na socjonice i mogę się mylić, ale jak dziś sprawdziłam to SEI mają Si w bloku ego.
Skoro szukasz przykładu to jako SEI napisałam, że, bazując na podanym przykładzie, optymistycznie wierzę, że jednak się nie rozpada. Zawsze byłam optymistką, wręcz niepoprawną :)
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#911 Post autor: Cotta » środa, 18 lutego 2015, 00:25

Hmm, nie przypisywałabym optymizmu/pesymizmu do konkretnego elementu informacyjnego, niemniej pewne konstelacje tych elementów chyba mogą zwiększać prawdopodobieństwo optymizmu/pesymizmu. Bo jakoś nie spotykam ESE, które nie wierzą, że będzie dobrze i ILI, które nie snują ponurych scenariuszy. Ale te dwa typy są pod tym względem specyficzne, w pozostałych przypadkach tak wyraźnie się to chyba nie rozkłada.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#912 Post autor: Ninque » środa, 18 lutego 2015, 08:00

Cotta pisze:Bo jakoś nie spotykam ESE, które nie wierzą, że będzie dobrze i ILI, które nie snują ponurych scenariuszy.
Moja przyjaciółka ESE zawsze panikuje i bardzo przeżywa, zawsze rozważajac najgorsze opcje, troche pomagają jej w tym szóstkowe paranoje ale to nie zmienia faktu iż jest czarnowidzącym ESE.
Mój szwagier- prawdopodobnie ILI aczkolwiek własnie z tego powodu, że nie jest ponurakiem, ktory chodzi jak czarna chmura ironizująca na temat ludzkich nieszczęść, mam wątpliwości. Bardzo spokojny człowiek uspokaja wszystkich kiedy inni panikują, zawsze pokazuje jasną stronę życia i zawsze wszystko wszystkim naprawi/załatwi jak tylko się go poprosi.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#913 Post autor: Irranea » środa, 18 lutego 2015, 08:23

Ninque pisze:Bardzo spokojny człowiek uspokaja wszystkich kiedy inni panikują, zawsze pokazuje jasną stronę życia i zawsze wszystko wszystkim naprawi/załatwi jak tylko się go poprosi.
Tak bym opisała mojego kolegę SLI. Może szwagier to tyż SLI? ^^

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#914 Post autor: Ninque » środa, 18 lutego 2015, 08:27

nie, raczej Ni niż Si, ogólnie mało sensorczny człowiek. ale na pewno Te, bardzo Te <3
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Socjoniczny kącik offtopiczny

#915 Post autor: Orest_Reinn » środa, 18 lutego 2015, 10:21

Nie sądzę by ESFj był z natury uberoptymistą. Po prostu w towarzystwie unikają "negatywnych" zachowań, żeby nie psuć atmosfery i tym podobne. INTp mają na to wywalone.

ODPOWIEDZ