Boisz się socjoniki? (socjonika w pigułce)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#61 Post autor: M. » piątek, 31 października 2008, 11:19

Napisałam Ci w Twoim poście na zielono, że wreszcie się dałaś namówić, a po paru chwilach już nie było mojego komentarza, sądziłam, że go usunęłaś.


5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#62 Post autor: Emjotka » piątek, 31 października 2008, 11:25

Ja niczego nie usuwałam...
Jest mi przykro mi, że mnie o to posądziłaś bez spytania, czy rzeczywiście tak było i jeszcze tak to teraz podsumowałaś.
Jedynymi komentarzami, jakie kiedykolwiek usuwałam ze swoich postów były zgryźliwe teksty Słomkowego Kapelusza, innych nie miałabym powodu wycinać.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#63 Post autor: M. » piątek, 31 października 2008, 11:33

Hm, ja nie wzięłam tego do siebie (gdy założyłam, że go usunęłaś), sądziłam, że nie chcesz, by zaśmiecać Twój post. Zapewne błąd forum, nie pierwszy. Dopiero teraz to podsumowałam...
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#64 Post autor: Emjotka » piątek, 31 października 2008, 11:50

Dobrze, dobrze. Chodzi mi po prostu o to, że uznałaś taki a nie innych rozwój wydarzeń, nie mając ku temu tak naprawdę żadnych dowodów. Teraz jeszcze piszesz "ale usunęła mój komentarz" - traktując moje rzekome usunięcie jako fakt dokonany, dodatkowo okraszając to stwierdzeniem "więc siedzę cicho", sugerującym, że ja chcę, żebyś to robiła. Tymczasem ani komentarza nie usunęłam, ani nie chcę, żeby ktokolwiek siedział cicho - przeciwnie, czekam na komentarze, pytania, poprawki, sugestie. Tak więc uważam, że Twoje rozegranie sprawy było trochę nieprzyjemne, odrobinę nie fair. I chciałabym, żebyś o tym, jak to wygląda z mojej strony, wiedziała (i, co za tym idzie, drugi raz już mnie o coś takiego nie posądziła).
Finito.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#65 Post autor: M. » piątek, 31 października 2008, 12:03

Co do dowodów: tylko ja lub Ty mogłyśmy usunąć ten komentarz. Skoro ja tego nie zrobiłam, założyłam, że Ty. Inni moderatorzy nigdy nie usuwają swoich komentarzy, niepisana zasada. A taki błąd forum się jeszcze nie przydarzył mi.

Moim zdaniem robisz igły z widły.
Koniec OT.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#66 Post autor: Emjotka » piątek, 31 października 2008, 12:16

M. pisze:Co do dowodów: tylko ja lub Ty mogłyśmy usunąć ten komentarz.
Gdybym ja to zrobiła, w stopce posta byłaby adnotacja, że go zmieniłam. ;)
M. pisze:Inni moderatorzy nigdy nie usuwają swoich komentarzy, niepisana zasada.
Która bywała na tym forum łamana... :P
M. pisze: Koniec OT.
To -nie- jest oftop. ;)
>*< pisze:Partnerzy dobrze sobie pomagają w rozwiązywaniu prawdziwych życiowych problemów i są w stanie się otworzyć nawzajem bez powodowanie nieporozumień. W ten sposób rozmawianie o życiu i rozwiązywanie problemów jest bardzo satysfakcjonujące i produktywne. Kiedy robią razem złożone projekty wymaga to dużo planowania i zaangażowania, jednakże partnerzy odkrywają że mają różne rytmy działania i to małe nieporozumienie stale narasta. Partnerzy maja skłonność by brać się zbyt dosłownie i działać na polecenia drugiego zbyt szybko, doprowadzając do rozczarowania kiedy jeden nie doprowadza czegoś do końca albo robi zmiany w planach. Komunikacja jest albo zbyt intensywna albo zbyt powolna. Partnerzy rozgrzewają się umysłowo i fizycznie, potem potrzebują zwiększyć psychologiczny dystans by się odprężyć się i wrócić do stanu równowagi.
Ludzie nie lubią, kiedy ktoś z ich główną funkcją (el. inf.) w swoich słabszych, krytykuje działanie tej funkcji. Uznają to za wyolbrzymienie. Szczególnie kiepska sytuacja może zdarzyć się w obrębie kwadry - bowiem wszystkie inne informacje przepływają bez problemu i u rozmówców powstaje swoisty wewnętrzny konflikt ("dobrze gada, ale... pieprzy, cholera").
Przyznaję, że zrobiłam to po części celowo.
I chciałabym, żebyś o tym, jak to wygląda z mojej strony, wiedziała
Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście było mi przykro...
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#67 Post autor: fra » piątek, 7 listopada 2008, 13:00

Oj cicho już, Piątki 8) :wink:

Wracając do tematu:

Emjotka ja teeeż chcę więceeeej... Jestem zagubiona owieczka, a nawet powiedziałabym baran jeśli chodzi o socjonikę(nie mylić z astrologią) :roll:
[I sprawdź skrzynkę mejlową kiedyś pliiiisss.]
1w...6

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#68 Post autor: kamilri » niedziela, 9 listopada 2008, 23:18

Coś co moim zdaniem początkujący (i nie tylko) powinni przeczytać: http://www.forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=1&t=890...
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#69 Post autor: Absynt » poniedziałek, 10 listopada 2008, 00:15

Tak sobie mysle gdzie ja mam to moje Ti... Lubie wszedzie porzadek i lad. I dzis nawet pewna osoba zdolala mi zaobserwowac, ze robie to zupelnie swiadomie nawet na talerzu. Zjadanie zaczynam w kolejnosci, caly czas po jednym kesie wszystkiego, a na koncu bylo tak, ze ryz, warzywka, miesko i kosc od kurczaka; wszystko lezalo w oddzielnych kupkach... normalnie posegregowane xD. A moj towarzysz mial na talerzu kompletny balagan :P.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#70 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 10 listopada 2008, 11:06

No, Absynt, brawo. Dzięki tobie już wiem, dlaczego wszystkie Ti dookoła mnie dziwią się niezmiernie i czasem kręcą brzydko nosem gdy mieszam metodycznie jedzenie w jedną wielką jednolicie kolorową kupkę i zjadam ze smakiem wszystko naraz :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
fra
Posty: 287
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 05:40

#71 Post autor: fra » poniedziałek, 10 listopada 2008, 14:43

kamilri wieeelkie dzięki za tego linka :)
Lekkie oświecenie, zaczynam to łapać!
I tylko dlatego, że od zawsze wydawało mi się, że jestem ekstrawertykiem, mam jeszcze wątpliwości, czy już oficjalnie uznać się za kolejnego INFjota. Oj nie wiem, nie wiem... :roll:
1w...6

t0mek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 19:35

#72 Post autor: t0mek » poniedziałek, 10 listopada 2008, 15:05

SuperDurson pisze:Dzięki tobie już wiem, dlaczego wszystkie Ti dookoła mnie dziwią się niezmiernie i czasem kręcą brzydko nosem gdy mieszam metodycznie jedzenie w jedną wielką jednolicie kolorową kupkę i zjadam ze smakiem wszystko naraz :wink:
Aaa! Jak mogłaś to napisać? Teraz nie będę mógł spać po nocach bo sobię tę pulpę wyobraziłem! :P
Jakby 3w4 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#73 Post autor: Absynt » poniedziałek, 10 listopada 2008, 15:09

SuperDurson pisze:No, Absynt, brawo. Dzięki tobie już wiem, dlaczego wszystkie Ti dookoła mnie dziwią się niezmiernie i czasem kręcą brzydko nosem gdy mieszam metodycznie jedzenie w jedną wielką jednolicie kolorową kupkę i zjadam ze smakiem wszystko naraz :wink:
Nie, no... to tez robie :D. Czasem jem prosto z gara ;]. Ale wtedy musze wszystko przemieszac razem DOKLADNIE i wtedy zajadam. Albo po 1 kesie wszystkiego, lyczek wody itd... Musli jem wg. takiego schematu, ze najpierw zajadam normalnie, a gdy zostaje koncowka, to wyjadam platki (bo sa najmniej smaczne), wyjadam rodzynki i dopijam ostatnia kropla mleka ;p. I tak jest zawsze! :D Generalnie mam tendencje do przygotowania sobie wszystkiego wg. jakiegos schematu i systemu o_O. Zupelnie nieswiadomie, zawsze automatycznie.

Wiem, ze to najprawdopodobniej funkcja Ti. Tylko w jakim bloku? Bo ja nadal nie moge okreslic swego typu :P.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#74 Post autor: qqq » poniedziałek, 10 listopada 2008, 15:29

E wiesz, nie typowałbym się na twoim miejscu po tym w jakiej kolejności jem.. ;; lepiej poczytaj swoje posty (szczególnie na forum 4) i skonfrontuj je z Se, a dokładnie +Se.
Ale skoro już o jedzeniu ;d prawie zawsze po kolei, rzadko jednocześnie wiele potraw i matka ESE mnie do czasu ciągle pytała "a czemu to ci nie smakuje" "dlaczego nie jesz warzyw" "może spróbuj sałatki", uch wara mi od mojej kolejności. ;p

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#75 Post autor: Absynt » poniedziałek, 10 listopada 2008, 15:47

Twierdzisz, ze ESFp? Calkiem mozliwe, bo ENTj ma to, czego ja nie mam... Z drugiej strony ZAWSZE w grupie mierze najpierw ludzi, oceniam ich pozycje, role i zadania i dopiero wtedy przystepuje do dzialania... Probujac ich odpowiednio zmanipulowac, jesli czegos od nich chce 8). Pewne zdolnosci przywodcze zawsze posiadalem :>. Czy tez raczej zawsze chcialem cos opanowac xD.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ