Boisz się socjoniki? (socjonika w pigułce)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
qqq
Posty: 383
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 23:17

#31 Post autor: qqq » piątek, 15 sierpnia 2008, 23:57

Socjonika =/= MBTI; ten temat dotyczy socjoniki, więc uściślij ocb.



NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#32 Post autor: NoLeader » sobota, 16 sierpnia 2008, 00:40

Zapytaj Guru.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#33 Post autor: yusti » sobota, 16 sierpnia 2008, 09:31

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:38 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#34 Post autor: Miltado » sobota, 16 sierpnia 2008, 10:31

No tak ale u mnie sprawa nie jest aż tak prosta. ISTJ coś jakby się pokrywało, ale gdzieś w granicy 60 % to zbyt mało. Mam nawet problem z odkryciem czym intra czy ekstrawertyk, bo zachowuje się po części i tak i tak. Jeżeli jestem w towarzystwie osób które uważam za niż intelektualny i plebs umysłowy to zamykam się i zdania nie powiem. Natomiast potrafię z łatwością poznawać nowe osoby, w gronie przyjaciół nie stoję gdzieś w końcu, zawsze się coś dzieje ja jestem w centrum, rzucam się na pierwszy ogień. Podobne wątpliwości mam co do dychotomii mówiącej o logicznym analizowaniu rzeczy, bo najczęściej takiego myślenia używam, ale często potrafię się zapomnieć i idę na całość rodzaj intuicji - albo głupoty. :lol:

No nie wiem postaram się to rozwiązać jeszcze raz...
Czuje, że jednak może w końcu wyjść to przepierd***** ISTJ albo ESTJ ;/

Zobaczymy... :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#35 Post autor: yusti » sobota, 16 sierpnia 2008, 12:16

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:38 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#36 Post autor: Snufkin » sobota, 16 sierpnia 2008, 12:33

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:29 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#37 Post autor: yusti » sobota, 16 sierpnia 2008, 13:20

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:38 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#38 Post autor: Snufkin » sobota, 16 sierpnia 2008, 23:36

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:28 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#39 Post autor: NoMatter » niedziela, 17 sierpnia 2008, 13:57

Drogi Absynciku


MOŻNA POWIĘKSZYĆ tłumaczenia. to co najważniejsze dałeś szóstką?!
Można, zrobiłem tak żeby za dużo miejsca nie zajmowało. wydawało mi się że tak łatwiej sobie cokolwiek znaleźć.
Jak przeniesiesz sobie do Worda np. to wszystko powinno być tą samą czcionką.
ale czy tu chodzi o typową extrawersję i introwersję? NM napisał że chodzi o extrawertyWność a nie CZnośc...hm
Nie ekstrawertywność, a ekstratywność. Kwestia tego że ogólno przyjęta definicja ekstra/introwertyczności nijak ma się do tej socjonicznej. Jest nawet o tym artykuł na wikisocion
http://www.wikisocion.org/en/index.php? ... chology%29

I błagam, nie róbcie testów, to strata czasu... :<
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 sierpnia 2008, 00:43 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#40 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 13:52

Drogi Absynciku



Te w PoLR
Osoba jest sceptycznie nastawiona na podstawowe wierzenia, argumenty i działania dostarczone z zewnętrznych źródeł informacji. Na przykład ISFp bardziej uwierzy opinii kogoś, kto ma empiryczne doświadczenie na dany temat, nawet jeśli ograniczone, niż kogoś kto udowandnia że przeczytał wiele ksiązek na dany temat. INFp będzie opierać swoje opinie i poglądy na własnych spostrzeżeniach, podobnie będą sceptyczni na sprzeczne ze swoimi, rzeczowe informacje z "drugiej ręki". "Nie wierz we wszystko co przeczytałeś" jest jego typową myślą, zwłaszcza w odniesieniu do źródeł informacji inaczej postrzeganych niż jako neutralne i wiarygodne, takich jak encyklopedie czy podręczniki. Nie lubi również zajmować się sprawami związanymi z efektywnością, produktywnością, i celnością danej rzeczy popartą faktami.
Oświadczenia są dokonywane odnosząc się do działania innych funkcji, a nie poprzez upewnienie się że fakty "z zewnątrz" mają mniejszą "doniosłość" niż ten przypadek na który sie trafiło. Nie ma zaufania wobec swoich umiejętności w znajdywaniu odpowiednich informacji w zewnętrznych źródeł.
//off topic//
A ja kiedyś prosiłem INFpa o sprawdzenie czegoś w wielu zewnętrznych źródłach. O boże... :P
//off topic//

Ti w PoLR
Osoba ma tendencję do albo całkowitego odrzucania albo całkowitego objęcia jakiegoś źródła wiedzy teoretycznej, ale nie lubi ujawniać swoich źródeł i/lub przyznawać się do przynależności do grupy która określa dane informacje.

Woli ograniczać liczbę źródeł teoretycznych z których czerpie i ma tendencję do uznawania nowej terminologii, systemów czy zasad za arbitralne i niepotrzebne, do momentu odkrycia ich niezbędności w swoim życiu poprzez dogłębne empiryczne doświadczenie.

Może być w stanie jasno wyrażać swoje poglądy, gdy dostanie czas na ich "ułożenie", ale nie jest przygotowany do radzenia sobie z ludźmi, którzy atakują jego punkt widzenia, przytaczają go do swoich logicznych argumentów i mocno się spierają. Z tego powodu jest niechętny do publikowania swoich "ustaleń" i opinii, póki nie jest on absolutnie pewny, że są one prawdziwe i że może on wyjaśnić je dokładnie każdej osobie która bedzie się chciała z nimi sprzeczać.
^^

Edit: poprawione dziwne błędy...
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 sierpnia 2008, 00:42 przez NoMatter, łącznie zmieniany 2 razy.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#41 Post autor: pacanoid » piątek, 29 sierpnia 2008, 16:33

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 lipca 2009, 23:49 przez pacanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
5

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#42 Post autor: Orest_Reinn » piątek, 29 sierpnia 2008, 17:25

Pierwsze słyszę, żeby testy socjoniczne dawały wyniki w postaci procentów.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#43 Post autor: NoMatter » sobota, 30 sierpnia 2008, 02:20

Drogi Absynciku


Pierwsze słyszę, żeby testy socjoniczne dawały wyniki w postaci procentów.
test z similarminds to nie socjonika ;>
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 sierpnia 2008, 00:41 przez NoMatter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#44 Post autor: bíumbíumbambaló » sobota, 30 sierpnia 2008, 12:39

Chcę tylko zaznaczyć, żeby każdy post zaczynać od "Drogi Absynciku".

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#45 Post autor: NoMatter » niedziela, 31 sierpnia 2008, 00:46

Drogi Absynciku
bíumbíumbambaló pisze:Chcę tylko zaznaczyć, żeby każdy post zaczynać od "Drogi Absynciku".
Poprawiłem... <ulga>
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ