V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#136 Post autor: wiadukt » środa, 27 lutego 2008, 21:00

Emjotka pisze:Bliźnięta -takie samo- mają jedynie DNA . Ale już od pierwszego w życiu płodowym trafiają na (przed urodzeniem minimalnie) inne środowisko. Więc choć potencjalnie mają taką samo informację genetyczną, to rozwinie się inny fenotyp. Choćby minimalnie inny. Broda, czoło, nosy i inne części ciała bliźniaków są bardzo podobne, ale nie są jednakowe.
Emjotka, wyzluzuj i nie zakładaj z góry, że sie nie znam. trzeba mieć lotny umysł, "pojmować" mniej więcej co ludzie mają na myśli, a nie zakładać z góry, że nie mają racji i nie biorą oczywistych rzeczy pod uwagę

żebys juz nie miała sie do czego przyczepic to zawężę treść z ogolnego pojęcia na MOJE pojęcie
bliźniaki jednojajowe (zwykła dwójka młodych ludzi, powiedzmy liceum, mieszkanie z rodzicami, takie tam) nie mogą zamieszczajac zdjęcia w tym temacie (zwykłe legitymacyjne fotki) zostac przez taka np Emjotkę wytypowani inaczej
według mnie nie mogą byc z wyglądu innymi typami

oczywiście zamieszczajac rozne zdjecia np jeden blizniak legitymacyjne, drugi codzienne z uchachanym ryjkiem, albo przechylona glową; dostaliby rozne typy byc moze.
zresztą, Emjotka, nie zrobiłaś sobie nigdy zdjęcia na którym wyglądasz inaczej ? wszystko mozna obalic, bo ogólnie rzecz biorąc to W.I jest tylko dopełnieniem zgodności albo poprostu fajna zabawą

moge Ci jeszcze bardziej uargumentować, lubisz sie bawic w typowanie wizualne, więc pokazuj mi nadal ze nie mam racji :
Obrazek Obrazek


Yusta dzięki, za miłe słówka,
to o fizyczność Ci chodzi z tą siostra Emjotki ? czy o typ nie daj bosz ? napisz na PW ;)


Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#137 Post autor: Maślany » czwartek, 28 lutego 2008, 07:45

PoLR w natarciu Obrazek
może INFj

ObrazekObrazekObrazek

Uważanie się za jedynkę
Oddanie partnerowi z jednoczesnym deltowym uwielbieniem wolności
Dobre relacje z yusti i Em

Lynch i LoTR bardziej pasują do NF
forum.socjonika.pl

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#138 Post autor: yusti » czwartek, 28 lutego 2008, 08:35

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:18 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#139 Post autor: Wawelski » czwartek, 28 lutego 2008, 10:32

Faktycznie bardzo podobne, ale jednak inne. ESTj ma wyraziste spojrzenie takie Teowe i sensoryczne, a INFj ma takie zmęczone, senne, empatyczne jakby zamulone. Większe podobieństwo widzę z ESTj, mimo tego że rysy chyba bardziej zbliżone są do INFjotki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 28 lutego 2008, 13:56 przez Wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#140 Post autor: Kemal » czwartek, 28 lutego 2008, 12:29

Po tym jak wiadukt pisze na pewno nie powiedziałbym, że INFj. Nie czuję relacji tożsamości.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#141 Post autor: wiadukt » czwartek, 28 lutego 2008, 14:10

Mam mase takich zdjęć na których wyglądam całkiem inaczej jak sie smuce, jestem zła, uśmiecham się ---> Obrazek
dlatego ich nie wklejam do typowania, tylko takie gdzie wygladam codziennie
Dlatego mysle, że napewno nie mam beznamietnego wyrazu twarzy jesli chodzi o okazywanie emocji
Maślany, dzieki za wyszukanie nowych podobieństw
w 100% pasuje tylko
socjonika pisze:INFj może być przewrażliwiony i to może obciążać swobodną atmosferę rozmowy (...) nie są dobrymi oszustami.
z NF jedynie hustawki nastrojów, pod wpływem roznych wydarzen, słow, takie tam (malutko pasuje)
Delta chyba z tych alf i betkow, choc naciaganie pasuje, ale pasuje najbardziej

Yusta, jasne że bez obazy ;)
a tak btw to nie socjonika zryta tylko wizualna identyfikacja szwankuje bo to nie wyznacznik tylko pomoc chyba
Yusti, czyje N ? to te Dychotomie Junga? musze to jeszcze wyczytac i te Kluby i juz chyba koniec z kompletowaniem

Wawelski, na Ciebie liczyłam z trafnościa, widzac Twoje typowania innych

ps/ Kemal Pasza z pisania widzisz mnie jako ESTj ?

reasumując wszystko do tej pory ---> ESTj, Si to sie zgadza testowo, z przeczytania opisu i nawet z waszą pomoca w ocenie wizualnej
resztę musze jeszcze przeczytac, choc nie wiem czy taki subiektywizm to dobra sprawa w typowaniu.
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#142 Post autor: yusti » czwartek, 28 lutego 2008, 14:13

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:21 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#143 Post autor: Kemal » czwartek, 28 lutego 2008, 15:08

wiadukt pisze: ps/ Kemal Pasza z pisania widzisz mnie jako ESTj ?
Ja to się nie znam na tej diabelskiej socjonice jak co niektórzy tutaj. Niektórzy tu to mają hopla na punkcie analizowania wszystkiego. Ja jako N jestem lepszy w postrzeganiu tzw. big picture, uogólnianiu, syntezowaniu. Lubię krótkie, zwięzłe wypowiedzi. Poza tym jak to delta nie ufam tym wszystkim czasami oderwanym od rzeczywistości klasyfikacjom i systemom. A jeżeli faktycznie jesteś ESTj to fajnie. Rzadko się moi duale pojawiają.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#144 Post autor: Czekolada » czwartek, 28 lutego 2008, 16:49

Jak dla mnie Wiadukt to ESTj, mój aktywator ... budzisz we mnie pozytywne emocje. A poza tym Emjotka przykleiła foty z największym, moim zdaniem, prawdopodobieństwem.
Oł je, delta wkrótce opanuje (tutejszy) światObrazek . Wiem, uszczęśliwiamy tym betę :D .

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#145 Post autor: dillinger » czwartek, 28 lutego 2008, 16:59

Wyimaginowane jakieś panowane nad światem, jakas konkurencja... Nie no w porządku, ciekawe co na to fachowcy ;]

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#146 Post autor: Czekolada » czwartek, 28 lutego 2008, 17:03

dillinger pisze:Wyimaginowane jakieś panowane nad światem, jakas konkurencja... Nie no w porządku, ciekawe co na to fachowcy ;]
Co Ty taki rozdrażniony? To for fun, dilli :D .

Już kiedyś pisałam o ENFp i nadinterpretacji ich słów dokonywanej przez inne typy - ale pewnie mało kto pamięta xD.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#147 Post autor: Wawelski » czwartek, 28 lutego 2008, 17:15

Czekolada pisze:
dillinger pisze:Wyimaginowane jakieś panowane nad światem, jakas konkurencja... Nie no w porządku, ciekawe co na to fachowcy ;]
Co Ty taki rozdrażniony? To for fun, dilli :D .

Już kiedyś pisałam o ENFp i nadinterpretacji ich słów dokonywanej przez inne typy - ale pewnie mało kto pamięta xD.
Czeko Ty tez nadinterpretujesz słowa dilla. To była jego dowcipna ironia z rozdrażnieniem nie mająca nic wspólnego. Między innymi dlatego go lubię.

Wiadukt jest ESTj, bo budzi w Tobie pozytywne emocje ? Na tej zasadzie Az jest ENTp, bo budzi we mnie pozytywne emocje hahaha. Nic na to nie poradzę.

Wiadukt staram się nie zawodzić ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#148 Post autor: Czekolada » czwartek, 28 lutego 2008, 17:36

Wawelski pisze:
Czekolada pisze:
dillinger pisze:Wyimaginowane jakieś panowane nad światem, jakas konkurencja... Nie no w porządku, ciekawe co na to fachowcy ;]
Co Ty taki rozdrażniony? To for fun, dilli :D .

Już kiedyś pisałam o ENFp i nadinterpretacji ich słów dokonywanej przez inne typy - ale pewnie mało kto pamięta xD.
Czeko Ty tez nadinterpretujesz słowa dilla.
Nie rozumiem Was, ale nie widzę potrzeby roztrząsania mojego niezrozumienia.
Wawelski pisze:Wiadukt jest ESTj, bo budzi w Tobie pozytywne emocje ? Na tej zasadzie Az jest ENTp, bo budzi we mnie pozytywne emocje hahaha. Nic na to nie poradzę.
Z Te dominantem miałam styczność przez niemal całe moje życie 24h godziny na dobę. I przy tym bardzo dobre kontakty, dlatego też jest to jeden z typów, których rozpoznawanie nawet w necie sprawnie mi idzie.
Wiadukt to ESTj, bo po samym słowie można odczuć takie 'mówienie' - idź do przodu i się nie łam, co z moich obserwacji dobrze działa na INFj, które ma skłonność do roztrząsania wszystkiego.
Jeżeli nie jesteś usatysfakcjonowany moją argumentacją to wiedz, że nie potrafię powiedzieć czegoś więcej na tym poziomie, bo po prostu opieram się na odczuciach. Jeżeli chcesz ze mną prowadzić dyskusję odnośnie jej typu to radzę zacząć od Twojego typowania - jeżeli jest sprzeczne z moim, zripostuję albo przyznam Ci rację. Innego sposoby wykrzesania czegoś ze mnie nie widzę.

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#149 Post autor: Wawelski » czwartek, 28 lutego 2008, 17:42

Zabrzmiało to po prostu na zasadzie: wiadukt jest ESTj, bo ją lubię/sprawia dobre wrażenie. Ja wiaduktki nie typuję, bo nie mam wyrobionego zdania na temat jej typu, więc nie będę polemizował. Nie miałem też takiego zamiaru.

Włącz luz.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#150 Post autor: Czekolada » czwartek, 28 lutego 2008, 17:49

Wawelski pisze:Zabrzmiało to po prostu na zasadzie: wiadukt jest ESTj, bo ją lubię. Ja wiaduktki nie typuję, bo nie mam wyrobionego zdania na temat jej typu, więc nie będę polemizował. Nie miałem też takiego zamiaru.

Włącz luz.
Ok. Tamten mój post miał charakter niemal czysto zabawowy i nie chciało mi się trochę szerzej argumentować mojego zdania.

Hahaha. Co do ostatniego zdania - kompletnie się nie rozumiemy :D .

ODPOWIEDZ