V.I. - wizualna identyfikacja typów

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#106 Post autor: Wawelski » wtorek, 12 lutego 2008, 16:11

ewa t pisze:heh, czyli testy nie klama...
ale jak patrze na te portrety na stronie socjoniki, to za Chiny Ludowe nie widze podobienstwa miedzy poszczegolnymi z tych ludzi. no nie widze i juz :)))
Często kłamią ;] Masz prawo nie widzieć podobieństwa ;) Wg teorii socjonicznej Twoim słabym punktem jest Si, funkcja odpowiedzialna za zmysłowe postrzeganie świata. U mnie Si jest funkcją kreatywną jedną z najsilniejszych, dlatego typuję z wyglądu podobnie jak Em.


„Moc bowiem w słabości się doskonali”

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#107 Post autor: ewa t » wtorek, 12 lutego 2008, 16:28

problem w tym, że u mnie E/I oraz N/S sa blisko siebie, roznica wynosi w kazdym wypadku nedzne 10-15%. tylko T i j trzymaja sie dzielnie i nie puszczaja :)
wiec do konca 'uposledzona' nie jestem, chwala Bogu :)
ale zauwazylam, że ENTjoci ze zdjec maja albo dlugie nosy, lekko prostokatne/kanciaste ale regularne rysy i 'konkretne' spojrzenie a u siebie jeszcze zauwazylam te slynne 'pelne wargi i usmiech sprzedawcy' :)))
no, dla Em i Ciebie respekt, jak juz znajdziecie zdjecie przykladowe, to faktycznie ta osoba jest podobna do 'badanej', jestem np pod wrazeniem, jak Emjotka typowala Britney na ENFjotke i znalazla zdjecie pani ktora miala prawie identyczne rysy.
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#108 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 12 lutego 2008, 16:46

Mojego "szeregu inteligencji" nie uznali, a sami wyśmiewają typy ze słabym Si, że mają upośledzoną percepcję :P

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#109 Post autor: Emjotka » wtorek, 12 lutego 2008, 17:04

ewa t pisze:a ja tam lubie moje j i raczej nie zamienilabym go na p.
mimo, ze ENTjotow malo kto chyba lubi od pierwszego wejrzenia, a ENTpow a i owszem.
Ciekawe zjawisko, bo jak obserwuję te typy w realu, to mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie.

Co do typu - Wawel wrzucił całkiem dobrą fotkę, z tym, że Ewa jest ładniejsza. Ale wyraz twarzy ten sam.
No i ten napięty, Te-owy uśmiech:
ObrazekObrazek
problem w tym, że u mnie E/I oraz N/S sa blisko siebie, roznica wynosi w kazdym wypadku nedzne 10-15%.
Tylko sęk w tym, że socjonika nie dzieli funkcji procentowo (mi w testach procentowych też wychodziły na granicy, nie licząc F i T), tylko blokowo. O sile funcji stanowi ich kolejność. Przeanalizuj model A. ;)
Orest_Reinn pisze:Mojego "szeregu inteligencji" nie uznali, a sami wyśmiewają typy ze słabym Si, że mają upośledzoną percepcję :P
Wałkowaliśmy w tamtym temacie, że jest zasadnicza różnica w ocenianiu poziomu ogólnej inteligencji a pewnych pojedynczych, specyficznych zdolności. Ale Ty chyba jak zwykle nawet nie próbowałeś się w to wgłębić... :roll:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#110 Post autor: ewa t » wtorek, 12 lutego 2008, 17:42

co do procentow, mam na mysli wynik z MBTI, w ktorym zreszta czasami mi wychodzilo INTJ, bo w socjonice, to na razie jeden test zrobilam i wyszlo ENTJ T subtype.
a co do 'lubienia'- wlasnie ENTp uwazaja wszyscy za takich wulkanow energii, dowcipu i elokwencji a ENTjotom, bedacym w sumie podobymi, obrywa sie od co wrazliwszych za tak zwany 'ciezki dowcip'. wlasnie po tym chyba mozna nas poznac. mam kolege tez ENTjota i on przy pierwszym poznaniu z kims wlasnie zawsze jakis taki kawal walnie, za slowka lapie ( jak ja) i trzeba zlapac ten tok myslenia, to sie go lubi.
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
rhubarb
Posty: 570
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:14

#111 Post autor: rhubarb » środa, 13 lutego 2008, 12:32

Emjotka, proszę powiedz ja sie na tym nie znam :E

http://img91.imageshack.us/img91/9045/zdjcie000rp9.jpg

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#112 Post autor: Emjotka » środa, 13 lutego 2008, 14:43

ewa t pisze:(...)
No ludzie z Te w ego mają specyficzne poczucie humoru. Na mnie większość człowieków patrzy jak na kosmitę, kiedy coś mówię. Mam wrażenie, że kompletnie nie wiedzą o co mi chodzi. Zastanawiają się. A dowcip Te jest w pewnym sensie za prosty, żeby się nad nim zastanawiać. Sęk w tym, że Te śmieszy to, czego większość ludzi nie zauważa/nie rozkminia. Trzeba -wyczuć- o co chodzi, bo inaczej uzna się Te-owca za aliena. ;)
Orest_Reinn pisze:Przekazałem po prostu w najdokładniejszy możliwy sposób to co miałem do przekazania.
Y-hym. To naprawdę dużo mówi o tym, co miałeś do przekazania. :P
rhubarb pisze:Emjotka, proszę powiedz ja sie na tym nie znam :E

http://img91.imageshack.us/img91/9045/zdjcie000rp9.jpg
Na pierwszy rzut oka wzięłabym Cię chyba za INXp. Ale to strzelanie na oślep. Czarno-biała fotka z miną bez wyrazu. Spróbuj się może znaleźć w którymś z klubów albo kwadr - >*<, to będzie można typować z większym prawdopodobieństwem celności. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
rhubarb
Posty: 570
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:14

#113 Post autor: rhubarb » środa, 13 lutego 2008, 15:11

Emjotka pisze:
rhubarb pisze:Emjotka, proszę powiedz ja sie na tym nie znam :E

http://img91.imageshack.us/img91/9045/zdjcie000rp9.jpg
Na pierwszy rzut oka wzięłabym Cię chyba za INXp. Ale to strzelanie na oślep. Czarno-biała fotka z miną bez wyrazu. Spróbuj się może znaleźć w którymś z klubów albo kwadr - >*<, to będzie można typować z większym prawdopodobieństwem celności. ;)
klub - NT
kwadra - Alfa albo Beta(nie jestem do końca pewien)

a z tą "twarza bez wyrazu" to trafiłaś w dziesiątke. zawsze uwazalem ze jestem nijaki.

nutshell
VIP
VIP
Posty: 808
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 01:33

#114 Post autor: nutshell » środa, 13 lutego 2008, 15:36

Bzdura, jak dla mnie jesteś charakterystyczny i przyciągasz uwagę, właśnie m.in przez taki a nie inny wyraz twarzy.
6w5 / INFj

*Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest granfalon
Spróbuj obrać ze skórki bańkę mydlaną*

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#115 Post autor: Emjotka » środa, 13 lutego 2008, 15:38

rhubarb pisze:
a z tą "twarza bez wyrazu" to trafiłaś w dziesiątke. zawsze uwazalem ze jestem nijaki.
Nie pisałam o twarzy, tylko o minie. ;) Mina iście INTpowa. :P
klub - NT
kwadra - Alfa albo Beta(nie jestem do końca pewien)
Widzisz, a ja bym Cię widziała (mówię o tym pierwszym wrażeniu po spojrzeniu na fotkę) w NF i becie, albo NT i gammie.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
rhubarb
Posty: 570
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:14

#116 Post autor: rhubarb » środa, 13 lutego 2008, 16:04

hm, no to raczej ta pierwsza koncepcja, że NF i beta. jak tak czytam teraz jeszcze raz opis NF to tez znajome sie wydaje.
Ponieważ ich emocje i wyobraźnia często przeważają nad pragmatycznymi kwestiami, to są prawdopodobnie najmniej praktyczne z 16 typów (być może nie w wielkich sprawach, ale zdecydowanie w ich codziennym życiu): łatwiej im przekonać kogoś by coś zrobił niż zająć się rutynowymi obowiązkami samemu.
ha.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#117 Post autor: Emjotka » środa, 13 lutego 2008, 16:29

Widziałbyś się w tym albo tym opisie? ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
rhubarb
Posty: 570
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 22:14

#118 Post autor: rhubarb » środa, 13 lutego 2008, 16:47

Prawde mówiąc o to siebie podejrzewałem. czyli potwierdzilo sie niejako ;[

<rhubarb is crying piszonc pienkny wiersz>
Ostatnio zmieniony środa, 13 lutego 2008, 16:49 przez rhubarb, łącznie zmieniany 1 raz.

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#119 Post autor: dillinger » środa, 13 lutego 2008, 16:49

witam beciaka <graba>

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#120 Post autor: Autsajder » środa, 13 lutego 2008, 17:42

rhubarb pisze:ścierwo
ścierwo takie jak ja...
Podobne gabaryty do moich co jest rzadko spotykane.
5w4, LII (INTj)

ODPOWIEDZ