Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#211 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:13

Mowiac "idealne polaczenie" mialam na mysli, ze cechy naturalne jednego typu dobrze wplywaja na tendencje drugiej osoby i odwrotnie, i niekoniecznie wiaze sie ze zrozumieniem (np. 4 z 4 sie b. dobrze rozumie, ale zwiazki sa beznadziejne. A np. 4 i 8 sie w pewien sposob uzupelniaja - 4 łechta zblokowany osrodek emocji u 8, zas 8 jako bardziej racjonalny typ sciaga 4 na ziemie. Pasuja do siebie pomimo zupelnie odmiennej percepcji).

Poczytam wiecej o tych kwadrach i relacjach i wroce


We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#212 Post autor: Ceres » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:16

Czyli duplo chodziło Ci po prostu o komplementarność ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#213 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:25

Tak tak, dokladnie o to chodzilo. Czyli jak, dual to komplementarnosc czy zrozumienie typu 4-4?
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#214 Post autor: Ninque » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:33

komplementarność



klik
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#215 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 18:56

Dzieki za link, na tej stronce jest bardziej rozbudowany opis relacji niz na socjonika.pl.

Przeczytalam, partner raczej nie jest moim dualem. Prawdopodobnie jest gammą.

Moglabys wypisac, jakie typy naleza do gammy/alfy lub dac link? Bo nie wiele rozumiem z polaczen tych kwadracikow i trojkatow
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#216 Post autor: Ninque » poniedziałek, 25 lutego 2013, 19:04

Alfa LII ILE SEI ESE
Gamma ILI LIE ESI SEE <-- tu sa agresorzy i ulegli
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#217 Post autor: jouziou » poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:28

ej ale nie mylcie przypadkiem postaw erotycznych z zachowaniem w łóżku XD bo to że ktoś ma postawe erotyczną agresywną nie znaczy że równie agresywny będzie w łóżku XD to może pewne zachowania warunkować, ale nie musi, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji, okoliczności i czynników zewnętrznych

co się tyczy dualności uważam że niepotrzebnie interpretuje się ten rodzaj relacji w kategoriach "idealności", bo dualność to relacja POTENCJALNIE najbardziej korzystna i nie wszystkim się "sprawdza", to zależy na jaką osobę trafisz
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#218 Post autor: duplo » wtorek, 26 lutego 2013, 00:30

Postawy erotyczne okreslaja zwiazki miedzy typami a nie miedzy ulubionymi pozycjami seksualnymi - jestem tego swiadoma i nadal nie zmienilam zdania - ja reprezentuje postawe ulegla, zas moj facet agresywna (choc wole konczyc zwiazek w agresywny sposob, w sensie sama porzucajac).

O dualizm pytalam czysto hipotetycznie, prawde mowiac nie chcialabym takiego cud-miod zrozumienia w zwiazku, wg mnie za bardzo wialoby nuda i szybko bym sie przesycila taka relacja. Moze na stare lata zmienie zdanie - w pewnym momencie zycia czlowiek chyba pragnie duala z ktorym moze w spokoju sie zestarzec i ktory z zaangazowaniem bedzie zmienial mu pampersy.

Dzieki Ninque za rozpiske, juz wiem w ktorym kwadrze szukac partnera, teraz pozostalo odnalezc siebie ;)
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#219 Post autor: Cotta » wtorek, 26 lutego 2013, 13:48

Snufkin pisze:
Ninque pisze:PS:Masz pewnosc ze Twoj partner to Twoj dual?
Z tego co pisała o swoim pożyciu jest to relacja SLE - IEI ale to tylko moja intuicja.
Mam podobne odczucia.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#220 Post autor: jouziou » wtorek, 26 lutego 2013, 15:13

Cotta pisze:
Snufkin pisze:
Ninque pisze:PS:Masz pewnosc ze Twoj partner to Twoj dual?
Z tego co pisała o swoim pożyciu jest to relacja SLE - IEI ale to tylko moja intuicja.
Mam podobne odczucia.
ale czemu? nie oceniajcie ludzi po samym pożyciu!
Spoiler:
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#221 Post autor: Snufkin » wtorek, 26 lutego 2013, 15:36

Czemu nie ? Właśnie chciałem tu wkleić scenę erotyczną z pewnego kryminału przedstawiająca relację pomiędzy męskim true ILI a żeńską true SEE. Niestety uznałem, że i tak większość nie załapie kontekstu bez czytania całości. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o poszczególne techniki ile specyficzną atmosferę tej relacji.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#222 Post autor: jouziou » wtorek, 26 lutego 2013, 15:53

Snufkin pisze:Czemu nie ? Właśnie chciałem tu wkleić scenę erotyczną z pewnego kryminału przedstawiająca relację pomiędzy męskim true ILI a żeńską true SEE. Niestety uznałem, że i tak większość nie załapie kontekstu bez czytania całości. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o poszczególne techniki ile specyficzną atmosferę tej relacji.
no to nie czaj się tylko wrzuć w spoilerek i już, cośtam zrozumiemy

łap dualke, od 0:57 do 1:04:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gy9Ui3YQdjQ[/youtube]
Snufkin pisze:Czemu nie?
chyba nie będzie to zbyt odkrywcze jeśli powiem (tak jak to ujęłam w poprzednim poście), że to nie do końca od relacji socjonicznej zależy czy jest ostro czy słodko, czy i tak i siak i jeszcze inaczej ; p przy praktyce bardziej zaawansowanej w czasie (czy krótko mówiąc w związku lub czymś w rodzaju związku) może mieć to znaczenie, ale w innych wypadkach to raczej nie
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#223 Post autor: duplo » wtorek, 26 lutego 2013, 17:20

Zapoznalam sie z wszystkimi typami w kwadrze gamma - moj partner potencjalnie moglby byc ESI, ale wykluczaja go pewne podstawowe cechy charakterystyczne dla tego typu jak pedantyzm i glod wiedzy naukowej, nadmierny perfekcjonizm i przesadne moralizatorstwo.

Po zapoznaniu sie z tymi typami powrocilam do opisu SLI ze starej stronki socjologicznej (bardziej obszerny opis), i jednak przystaje przy tym, ze jest typem SLI. Przeczytalam rowniez opis IEE i wyglada na to, ze jestem IEE. Czyli instynkownie trafilam za pierwszym razem w nasze typy.

Wniosek jest taki, ze prawdopodobnie jestesmy swoimi dualami. Zawod. Bleeh. Nuda.

I tutaj moje pytanie: wg socjoniki reprezentuje postawe infantylna, zas w opisie IEE jest wzmianka o tym, ze czuje wewnetrzy przymus by testowac uczucia partnera - jego zainteresowanie mna itd, a to jest charakterystyczne dla postawy uleglej - testy, zwracanie na siebie uwage, wymaganie od partnera by na biezaco okazywal swoje zainteresowanie.

Tak wiec pytam: WTF?
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#224 Post autor: Cotta » wtorek, 26 lutego 2013, 17:26

jouziou pisze:
Cotta pisze:
Snufkin pisze: Z tego co pisała o swoim pożyciu jest to relacja SLE - IEI ale to tylko moja intuicja.
Mam podobne odczucia.
ale czemu? nie oceniajcie ludzi po samym pożyciu!
Spoiler:
Po pożyciu seksualnym nie oceniam, tylko po podejściu duplo do miłości i opisach związku, np.:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 68#p290268
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 71#p290271
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 28#p293428
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 26#p294526

Więcej nie chce mi się szukać, ale trochę wypowiedzi w tym klimacie było. Jak dla mnie jeżeli chodzi o duplo, to zdecydowanie cenione Se i postawa uległo-agresywna (te wszystkie kłótnie, wzloty i upadki, zrywanie i powroty, podkreślanie znaczenia siły, stwierdzenie, że miłość to ogień itp. - dla infantylno-opiekuńczych, przynajmniej tych z alfy, miłość to ciepło kominka a nie ogień). Sam związek też sprawia na mnie wrażenie betowego, gdzie podtrzymywaniu wspomnianego ognia towarzyszy nieustanne dodawanie adrenaliny, z obu stron.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#225 Post autor: duplo » wtorek, 26 lutego 2013, 17:59

Niestety nie odnalazlam naszych typow w agresorach i uleglych. Moze tez byc tak, ze pisalam to pod sugestia wyniesiona z ennea (ze zwiazek 4 i 8 odnajduja sie w walce itd).

Choc po pewnym czasie moje idee o tym calym ogniu i milosci zaczely kulec. Pare dni/tygodni temu zaczelam opisywac swoje problemy zwiazkowe (stawiam partnerowi zbyt duze wymagania w sferze lozkowej, z frustracji wjezdzam na jego czule punkty/kompleksy i przez to partner tez sie wkurwia przez co wycofuje sie z relacji ze mna, jest to obustronnie meczace).

Moze powierzchownie moje ego pragnie zwiazku pelnego pasji, ale wewnetrznie potrzebuje bezpieczenstwa i stabilizacji.
BTW, namietnosc do zwiazku wprowadzam ja - dramatyzujac, bedac zazdrosna do granic mozliwosci, niestabilnoscia itd. Nie zwazalam na to, ze byc moze partner oczekuje czegos innego (choc swoja droga na socjo pisali o SLI, ze takie akcje duala dobrze na niego wplywaja bo chronia go przed stagnacja i przyblizaja do swiata uczuc, cos w te desen).

Wiec wychodzi na to, ze za adrenaline, wzloty i upadki odpowiedzialna jestem ja,zas partner nieznoszacy krytyki stawia opor - z tego wychodzi walka (wg socjo jest to uzdrawiajacy stan w relacji SLI-IEE, teoretycznie).

PS: Ha! To mile Cotta ze ktos czyta moje posty niezwiazane ze sfera lozkowa, wiele osob sledzi tylko i wylacznie glowny przedmiot ich zainteresowan a potem jest gadane, ze pisze tylko o jednym xD
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

ODPOWIEDZ