Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#226 Post autor: Paweu » środa, 27 lutego 2013, 23:37

Duplo, po tym co piszesz o swoich relacjach ze swoim ósemkiem (swoją drogą gratuluję nerwów - nie jeden po kilku takich akcyjkach by już pierdyknął na zawał :lol: ), szukaj się w Becie NF (IEI albo EIE). To co piszesz wskazuje na cenione Se (przepychanki i to, że chcesz żeby chłop pokazał, kto tu nosi spodnie) oraz Fe (wygarnianie różnych rzeczy, karczemne awantury i jeżdżenie sobie po emocjach). W Gammie czegoś takiego nie uświadczysz. U Gammiaków są sztywne zasady (dla niektórych aż zanadto, jak sobie przypominam mój dawny związek z pewną IEIką) co do tego jak ma wyglądać związek, no i charakterystyczne przekomarzanki i drobne docinki, ale tak po przyjacielsku, jako wyrażanie sympatii względem siebie;) Aha, i Gamma lubi świńskie dowcipy, u Bety nie zauważyłem takich tendencji.


Podobno 1w9 LIE

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#227 Post autor: duplo » czwartek, 28 lutego 2013, 02:46

Paweu, komu gratulujesz nerwow - mnie czy mojemu osemkowi? ;) Bo sama czesto zachowuje sie jak nieznosny babsztyl, swoja czepliwoscia i kasliwoscia potrafie niezle wyprowadzic z rownowagi ;)

Klotnie z osemkiem opisywalam dawno temu, na poczatku roku - od tamtej pory jest relatywnie spokojnie, jak juz to mamy problemy tworzone przezemnie.

Trzeba tez wziac pod uwage to, ze gdy dwoje ludzi sa w swiezym, jeszcze, zwiazku (moj trwa ok. 1.5 roku), to sa o siebie - niezaleznie od kwadry/typu, cholernie zazdrosni - stad jazdy emocjonalne + nieustanne walki.
Ja jestem bardzo przewrazliwiona, uparta i emocjonalna osoba, on zas nie da sobie w kasze dmuchac, latwo wjechac na jego ego ale rownie uparcie go broni - to dosyc uniwersalne cechy, niekoniecznie musza byc zwiazane akurat z beta.

Jesli chodzi o moj typ, to od trzech dni mam dylemat pomiedzy IEI i IEE (z gammy juz dawno siebie wykluczylam). Problem tkwi w tym, ze w 99% utozsamiam sie z IEE, nie gra mi tylko to, ze IEE reprezentuje postawe infantyna, ja zas silnie utozsamiam sie z postawa ulegla. Wiec na sile rozpatruje po raz n-ty IEI, bo to jedyny potencjalny typ jako tako pasujacy do mnie z kwadru beta. Ale bez skutku - nie odnajduje swoich cech w tym typie. Moglabym sie dlugo rozpisywac, czemu nie pasuje do IEI (nie wspominajac juz o EIE), ale to bez sensu, bo jestem tego pewna.

Partner tez sie wydaje byc z delty, ale nie wnioskuje tego po opisie kwadru, tylko konkretnego typu - SLI. Poprostu mam tak, ze czytam o tym IEE I SLI i usmiecham sie do siebie myslac: "Tak! Tak wlasnie jest, co za trafnosc!"

W razie potrzeby wyprowadzcie mnie z bledu.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#228 Post autor: muahahaha » czwartek, 28 lutego 2013, 11:14

a mnie pasujesz do infantylnej,
nie chodzi o to, że się kłócisz, ale o temat tych kłótni
ja (uległa, chyba gamma) nie wyobrażam sobie sporów z 2 osobą na tematy ‘zazdrości’, dla mnie to niedojrzałe/dziecinne. Albo staram się komuś zaufać, albo nie ufam i nie ma związku. Jeżeli nie chcę żeby partner odstawiał jakiś cyrk (żebym była zazdrosna), to sama też staram się nie dawać mu powodów. Lubię kłótnie i walkę o przewagę, ale na stałym gruncie, w formie na wesoło/gry, bez emocjonalnej histerii.
i mam wrażenie, że określenie ‘uległa’ odpowiada ci fonetyczne, albo coś :wink:
a tak z ciekawości: czujesz się jak mały piesek, który potrzebuje swojego pana, żeby przyzwoicie funkcjonować?

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#229 Post autor: Cotta » czwartek, 28 lutego 2013, 18:31

W infantylnej postawie erotycznej nie chodzie o bycie niedojrzałym i kłócenie się na tle zazdrości. :roll:
http://www.socjonika.pl/#infantylny
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#230 Post autor: Enturie » niedziela, 24 marca 2013, 21:50

Tak się zastanawiam... Jak odróżnić infantylnych od opiekuńczych? Teoretycznie rzecz biorąc jako SEI przedstawiam postawę opiekuńczą, aczkolwiek w praktyce przejawiam dosyć... Dziecinne podejście i po prostu zastanawiam się czy to się jakoś przeplata czy to cudowna siła Ne?
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#231 Post autor: Cotta » poniedziałek, 25 marca 2013, 02:01

Hmm, wg mnie ewentualnie po tym, czym "przełamują lody", bo w dłuższej relacji (wszystko jedno czy przyjaźni, czy damsko-męskiej), to się zaciera. LII/ILE łatwiej przełamuje lody jakimiś żarcikami czy wygłupem niż opiekuńczymi gestami (bo towarzyszy temu pewna niepewność, czy "robi dobrze"), albo sięga po te gesty, ale trochę teatralnie i stosując obronnie jakieś żartobliwe uwagi, żeby w razie "odtrącenia" mógł ubrać swój brak wyczucia w pozory wygłupiania się. SEIe z kolei na początku się nie wydurniają albo stopniują poziom dziecinnego zachowania, bo z kolei one nie mają pewności, czy to będzie ok. Za to w bardzo naturalny sposób sięgają po Si-owe gesty (herbatki? może jesteś głodny/a? nie zimno ci? daj to, to ciężkie). Ale wg mnie to się szybko zaciera, jak trafi swój na swego, i z SEIów wychodzi natura dziecka, a LII potrafią być całkiem ciepłe i troskliwe. Na socjo piszą, że funkcja aktywacyjna waha się od minimalnej do przesadnej i rzeczywiście coś w tym jest, bo SEIe, jak się rozbrykają, to biją mnie na głowę w 5-latkowaniu (w pozytywnym znaczeniu, bo ja to lubię), a i ja potrafię zagłaskać na śmierć, jak mam przypływ miłości do bliźniego.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#232 Post autor: Enturie » wtorek, 26 marca 2013, 15:57

No, teraz to faktycznie ma sens... Szczególnie ten kawałek, że SEIe na początku nie pokazują dziecięcej natury. Dzięki Cotta. : >
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#233 Post autor: Ninque » wtorek, 7 stycznia 2014, 16:14

dopiero dociera do mnie jak bardzo infantylna jestem :lol: (w tych tych sytuacja ofc)
ale ja to lubię ^^
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#234 Post autor: Intan » czwartek, 27 lutego 2014, 21:36

Po długich wahaniach stwierdzam, że bliżej mi do postawy uległej niż opiekuńczej. Tak mi się wydaje... :?
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#235 Post autor: TasiemiecSpoleczny » czwartek, 27 lutego 2014, 22:01

Intan pisze:Po długich wahaniach stwierdzam, że bliżej mi do postawy uległej niż opiekuńczej. Tak mi się wydaje... :?
Co prawda Cię jeszcze nie widziałem, ale pasujesz mi po tym co piszesz na agresywa.
Bo umieściłbym Cię w gammie, a na LIE i ILI mi nie pasujesz :o
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#236 Post autor: Intan » czwartek, 27 lutego 2014, 22:16

Dwójka agresywem? Ty się dobrze czujesz? :mrgreen: Nie wiem, czy po wypowiedziach z forum można typować człowieka, wszak w Internecie łatwiej i wygodniej jest wyrażać swoje poglądy niż w realu. ;) Ale w porządku, jutro mogę wstawić jakieś zdjęcie i zobaczymy. :3
To znaczy, w opisie postawy agresywnej nie pasował mi ani jeden punkt, więc co do tego akurat nie mam wątpliwości. ;) A opis Gammy wydaje mi się jakiś taki okropny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 lutego 2014, 22:22 przez Intan, łącznie zmieniany 1 raz.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#237 Post autor: Cotta » czwartek, 27 lutego 2014, 22:21

Intan, jak najbardziej jest to możliwe. Agresywna postawa erotyczna to nie jest to samo, co agresja w potocznym rozumieniu.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#238 Post autor: Intan » czwartek, 27 lutego 2014, 22:30

Postawa agresywna
"nie ma wątpliwości, czy jest zainteresowany inną osobą" - nie zgadza się.
"nie jest skłonny do wahania przy ujawnianiu zainteresowania" - zdecydowanie się nie zgadza.
"bardziej skupiony na swoim zainteresowaniu niż na tym, czy druga osoba je odwzajemnia" - zdecydowanie się nie zgadza.
"romantyczna interakcja bardziej jest związana z „ostrością” niż z czułością" - właściwie to chyba obie te rzeczy są fajne... .3.
"potrzebuje mieć w pewnym sensie przewagę, ale ma to wartość jedynie gdy partner jest zdolny się przeciwstawić" - zdecydowanie nie. XD Odpada.
"związek może wyglądać jak pewna gra sił, która dla innych może wydawać się okrutna" - trudno stwierdzić...
"w przypadku gdy agresor jest kobietą a partnerem mężczyzna, to kobieta raczej oczekuje od partnera całkowitego oddania niż jest władcza" - nope.
"mała skłonność by przyznać się zewnętrznie, że nie jest się stroną kończącą relację, chyba że równocześnie przyjmą postawę „kogo to obchodzi”" - nope.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#239 Post autor: Ael » czwartek, 27 lutego 2014, 22:49

Czytając te opisy podzieliłabym je na dwie kategorie:
"kinky" - Agresywny (jako strona dominująca) i Uległy (jako strona well...uległa)
vs
"vanilla" - Opiekun (strona dominująca) i Infantylny (strona uległa).

W tym ujęciu również w postawie Uległej zawierałby się pewien element agresywności, w przeciwieństwie do Infantylizmu, opierającego się raczej na standardowo pojętej czułości...

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#240 Post autor: TasiemiecSpoleczny » czwartek, 27 lutego 2014, 22:57

Dzieląc jeszcze postawy na kwadry mamy do czynienia z czterema głównymi rolami, jakie ludziom w związkach najwygodniej odgrywać.

1. Opiekuńczy-Infantylni (alfodelta)

a) rodzic-dziecko (Alfa): dziecko wymyśla nowe rzeczy, rodzic je wspiera, spełnia jego pragnienia, dziecko się odwdzięcza będąc grzecznym, taka wolna amerykanka
b) nauczyciel-uczeń (Delta) podobnie, tylko nauczyciel ma często poprawia dziecko, gdy to zaczyna robić jakieś bzdury

2. Agresywni-Ulegli (betogamma)

a) Łowca-Zdobycz (Beta) łowca lubi latać za zdobyczą, zdobycz jest niepewna swojej sytuacji, dlatego ucieka, ale w końcu pozwala się złapać łowcy, który robi z nią, co mu się podoba
b) Szef-Zatrudniony (Gamma) prosta sprawa: szef mówi co jest do zrobienia, pracownik to robi.

A w życiu, jak to w życiu, różne rzeczy się z tym dzieją. Ludzie się krzyżują na zasadzie klocków lego - najważniejsze, żeby dziurka pasowała do wypustki ;)

@Ael
to fakt, sensorycy zawsze wyciągają dłoń jako pierwsi, częściej inicjują związki, podczas gdy intuicjoniści przeważnie odpowiadają na nietypowe zaczepki (infantylni) lub okazywanie niepewności (ulegli) intuicjonistów.

@Intan
Trenuję, bo moim marzeniem jest typować ludzi po dowolnym pierwszym wrażeniu; nic się nie stanie, jeżeli się kilka razy pomylę po drodze, tym nawet lepiej :D
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

ODPOWIEDZ