Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#241 Post autor: Ael » czwartek, 27 lutego 2014, 23:05

^No ja właśnie jestem takim typem, co niby totalnie submissive ale i poderwać potrafi i zakończyć związek.
Zresztą przecież wszyscy, którzy choć trochę wiedza o BDSM wiedza, ze to strona sub ma prawdziwą władzę :D
w życiu, jak to w życiu, różne rzeczy się z tym dzieją. Ludzie się krzyżują na zasadzie klocków lego - najważniejsze, żeby dziurka pasowała do wypustki
Piękne podsumowanie ^_^

Tylko mam problem: te postawy tycza się wyłącznie strefy erotycznej, czy ogólnie związkowej?



Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#242 Post autor: TasiemiecSpoleczny » czwartek, 27 lutego 2014, 23:20

Powiedziałbym, że postawy erotyczne opisują/regulują(?) nie tylko kwestie seksualne, ale również i kontakt międzyludzki i możliwość ustalenia z kim i na ile łatwo można by było się zgrać poza seksem.
Spoiler:
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#243 Post autor: Ninque » piątek, 28 lutego 2014, 07:22

Wlasnie czy, trzymajac sie jednak lozka, to nie jest tak ze predzej delta bedzie miala ochote na zabawy niz alfa?
Bo rozumiem ze Ael jest SLI a Tasiemiec ILE ale widze to nie tylko tu tak ogolnie raczej patrzę
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#244 Post autor: TasiemiecSpoleczny » piątek, 28 lutego 2014, 07:47

Wszyscy mają ochotę na zabawy. Każda kwadra ma ich preferowane style. Śpieszę z opisami, z których możnaby wyciągnąć co z czym i jak. Taka moja gradacja kwestii łóżkowych:
Spoiler:
1. Sensorycy
2. Etycy
3. Logicy
4. Intuicjoniści
Głównie dlatego, że najlepiej odbierają świat zewnętrzny sensorycy i etycy. Dlatego SF jest najbardziej zmysłowe, ST i NF mają trochę tego, trochę tamtego, a NT nie nadaje się do bezpośredniego odbioru świata, zawsze się będzie wydawało, że ma jakąś blokadę, czy to na tle zmysłowego odbioru świata (najbardziej LIE i LII), czy odbioru emocji/poruszania się w relacjach międzyludzkich (ILE, ILI).

Dlaczego? Proszę bardzo :)
Artykuł przetłumaczony przez aniani z socjoforum

A z przymrużeniem oka:
napisane przez SLE opisy relacji w parach dualnych ;)
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#245 Post autor: Ninque » piątek, 28 lutego 2014, 10:21

Mi chodzilo o odrobinę agresujace zabawy a nie jakiekolwiek :)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#246 Post autor: Snufkin » piątek, 28 lutego 2014, 10:49

SEE stara się w żadnym wypadku nie wydać nudnym i monotonnym w łóżku i gotowy jest na najbardziej ryzykowne manewry, żeby zadziwić i pobudzić partnera; to nad wyraz ekstrawagancki i trudno przewidywalny kochanek.
To mi się kojarzy z...
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#247 Post autor: Ael » piątek, 28 lutego 2014, 11:03

Poniżej socjoniczny offtop
Spoiler:
A tak wracając do tematu, to mi ciężko oddzielić w tym momencie socjonikę od terminologii seksuologicznej ale właśnie mi sie wydaje, że postawy Opiekun/Infantylna oposują bardziej postawy w związku poza seksem a Agresywna i Uległa skupia się bardziej na.przyciąganiu i tu mi ten model trochę zgrzyta.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 lutego 2014, 11:11 przez Ael, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#248 Post autor: Ninque » piątek, 28 lutego 2014, 11:10

gdzieś w tym watku wcześniej fajnie to ktoś opisał, albo juziu albo cotta tak mi się wydaje.
Spoiler:
Spoiler:
EDIT:albo post o którym wspominałam był gdzie indziej albo mi się przyśnił :(
ale są dwa inne, chociaż nie aż takie fajne
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 10#p296020
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 50#p277933
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#249 Post autor: TasiemiecSpoleczny » piątek, 28 lutego 2014, 13:56

Ael pisze:a Agresywna i Uległa skupia się bardziej na.przyciąganiu i tu mi ten model trochę zgrzyta.
To może tak. Poczytaj o Se i przełóż je intuicyjnie/na wyczucie na mapę teorii. Jakie Se przetwarza informacje? Do czego dąży? Jest skupione, czy rozkojarzone? Osiąga cele, czy zmienia je w zależności od sytuacji?


@Ael z offtopa socjonicznego
http://www.the16types.info/vbulletin/co ... our-Quadra
plz; niby to samo co na starej stronie, ale tłumaczenie na polskiej mogło być niedokładne.

@Ninque
kroplabezkitu fajnie napisała, i widzę że chłonęła NLP swoimi czasy ;)
jeżeli mówimy o czymś specjalistycznym, to słowo należy badać w kontekście tej gałęzi (pseudo)wiedzy.
tak samo jak słowo idiosynkrazja będzie znaczyło co innego dla osoby zajmującej się medycyną, a co innego dla lingwisty, lub krytyka literatury ;)
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#250 Post autor: Snufkin » sobota, 29 listopada 2014, 17:02

Ciekawy suplement do tematu postaw (u mnie się zgadza): http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php?f=20&t=2408
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#251 Post autor: Intan » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 07:09

Infantyl tak bardzo |D
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#252 Post autor: atis » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 16:38

Jak cała socjonika, pierwsze wrażenie "o, to nawet ma sens i wydaje się zgadzac z tym jak mądrzejsi ode mnie mnie wytypowali!" a po dziesięciu postach socjoznawców "to jednak jeden wielki bullshit". :roll: Cały wątek to jak czytanie opisów znaków zodiaku ktore pisane sa tak by kazdemu cośtam przypasowało. Problem zaczyna się już od definicji, które niejasne są, nielogiczne, sprzeczne w zależnosci kto pisze co to niby znaczy 'agresywnie duchowy" i ogólnie słabe.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#253 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 1 grudnia 2014, 23:03

atis pisze: Problem zaczyna się już od definicji, które niejasne są, nielogiczne, sprzeczne w zależnosci kto pisze co to niby znaczy 'agresywnie duchowy" i ogólnie słabe.
Jaki ? Może i słabe ale w Twoim przypadku "duchowo agresywna" całkiem mi pasuje :scratch:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#254 Post autor: atis » wtorek, 2 grudnia 2014, 00:33

Ok. Jeszcze "duchowo agresywne" brzmiało 'w miarę logicznie' i w miarę logicznie zostało wyjasnione.
Przy czym 'duchowe' i 'mentalne' jakoś mi się zlewają. "Duchowo infantylny" - co to w ogóle znaczy? Albo te połączenia:
:fe: mentalnie postawa infantylna, emocjonalnie postawa agresywna - przecież to brzmi jako określenie istoty będącej "niezrównoważonym kretynem" a raczej nie o to chodzi ;p
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#255 Post autor: Ninque » wtorek, 2 grudnia 2014, 07:10

atis pisze: :fe: mentalnie postawa infantylna, emocjonalnie postawa agresywna - przecież to brzmi jako określenie istoty będącej "niezrównoważonym kretynem" a raczej nie o to chodzi ;p
nie?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ