Socjonika - Postawy erotyczne

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#196 Post autor: Basket Case » wtorek, 14 lutego 2012, 15:28

@Pierzasta

Postawa erotyczna wynika wprost z typu socjonicznego.

A dokładniej z tego jaki element irracjonalny (intuicję, bądź sensorykę - Ne, Ni, Se, Si) znajduje się w EGO (1 lub 2 funkcji w modelu A).

Czyli jeżeli jesteś:

INTp(NiTe), ENTj(TeNi), INFp(NiFe), ENFj(FeNi) - to masz Ni w EGO więc twoja postawa erotyczna to ULEGŁY.

INTj(TiNe), ENTp(NeTi), INFj(FiNe), ENFp(NeFi) - to masz Ne w EGO więc twoja postawa erotyczna to INFANTYLNY.

ISTp(SiTe), ESTj(TeSi), ISFp(SiFe), ESFj(FeSi) - to masz Si w EGO więc twoja postawa erotyczna to OPIEKUŃCZY.

ISTj(TiSe), ESTp(SeTi), ISFj(FiSe), ESFp(SeFi) - to masz Se w EGO więc twoja postawa erotyczna to AGRESYWNY.


To jest prosta implikacja (typ socjoniczy => postawa erotyczna)!


Czyli przyznając, że masz jakąś postawę erotyczną musisz wykluczyć 12 z 16 typów. Jest to oczywiście pewien sposób na dojście do swojego typu socjonicznego, ale nie wtedy gdy podchodzimy do nauki w taki sposób jak Ty - neguję wszystko. Wszak oczywistym jest, że jeżeli miałaś problemy z opisami typów, to podobne problemy znajdziesz w opisach postaw erotycznych, co w konsekwencji oddali Cię jeszcze bardziej od zrozumienia istoty systemu, którym NIE SĄ opisy (pisałam Ci już o tym w lipcu klik)

Powtarzam: typ i postawa erotyczna są nierozerwalne, jeżeli komuś najlepiej pasuje postawa agresywna i typ ESTj (nawet jeżeli ten ESTj jest 8w7 ;) ) to znaczy, że się MYLI!

Pierzasta, wyprowadź mnie z błędu jeżeli się mylę, ale z mojego punktu widzenia, przez te kilka miesięcy, odkąd zainteresowałaś się socjoniką, Twoja aktywność polega na negowaniu, zaprzeczaniu, znajdowaniu sprzeczności, niuansów w opisach, które oddalały Cię od zrozumienia systemu? Dodatkowo zdawałaś się być głucha na sugestie osób trochę bardziej obeznanych w temacie, że 'to nie jest istotne, to jest szczególik, ważny jest mechanizm systemu, a opisy typów, postaw erotycznych itd. to nie socjonika tylko interpretacja, czyli może zawierać pewne nieścisłości, ale one nie podważają słuszności systemu'.
Pierzasta pisze:Jedyne wnioski jakie tu próbowałam wyciągać to przyczyny, dla których ludzie nie znający się na socjonice czytając te opisy z socjoniki.pl mogą nie być pewni, którą postawę erotyczną reprezentują.
Opisy mogą wprowadzać w błąd, dlatego zalecam (od lipca to robię) walić opisy ;)

muahahaha pisze:do SuperDurson - zasmarkany moderator
chciałam zaznaczyć, że jak ktoś napisze nie na temat to ma kosza, a ty tu pieprz$% 3 po 3 już od dłuższego czasu i jakoś twoje posty nie zostały usunięte, czysta hipokryzja, oczywiście wiem, że moja wypowiedź jest nie na temat więc możesz ją sobie usunąć.
Co to za rzyg emocjonaly? :shock:
Weź się dziewczyno uspokój...



Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#197 Post autor: Elkora » wtorek, 14 lutego 2012, 17:04

Basket Case pisze:Pierzasta, wyprowadź mnie z błędu jeżeli się mylę, ale z mojego punktu widzenia, przez te kilka miesięcy, odkąd zainteresowałaś się socjoniką, Twoja aktywność polega na negowaniu, zaprzeczaniu, znajdowaniu sprzeczności, niuansów w opisach
Pierzasta za punkt honoru postawiła sobie wyszukiwanie błędów, to nie dotyczy tylko socjoniki, ona wypowiada się w każdym właściwie temacie w mnie więcej ten sam sposób co tutaj, czasem okrasza to jeszcze uroczymi cytatami z postu powyżej. Tak naprawdę to troll (wątpię aby wkładała jakieś wysiłki w próby zrozumienia teorii) tylko mniej jawny ode mnie i przez to trudniejszy do olania
Obrazek

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#198 Post autor: Kemal » wtorek, 14 lutego 2012, 17:46

Powtarzam: typ i postawa erotyczna są nierozerwalne, jeżeli komuś najlepiej pasuje postawa agresywna i typ ESTj (nawet jeżeli ten ESTj jest 8w7 ;) ) to znaczy, że się MYLI!
Zakładając, że socjonika się nie myli. Może opisy nie do końca oddają to o co chodzi, może (zapewne) w wypadku każdego socjotypu wygląda to trochę inaczej, może tylko wydaje mi się, że tak jest, ale napisałem to już dawno w tym temacie i napiszę jeszcze raz. Podobno jestem ESI, a postawa agresywna do mnie nie pasuje, za to infantylna bardzo dobrze.
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#199 Post autor: Pierzasta » wtorek, 14 lutego 2012, 20:40

SuperDurson - nie jestem ani twoją uczennicą, ani radioamatorem. Ufam, że w końcu to do ciebie dotrze. ;)

Basket Case pisze: A dokładniej z tego jaki element irracjonalny (intuicję, bądź sensorykę - Ne, Ni, Se, Si) znajduje się w EGO (1 lub 2 funkcji w modelu A).

Czyli jeżeli jesteś:
(...)
To jest prosta implikacja (typ socjoniczy => postawa erotyczna)!


Czyli przyznając, że masz jakąś postawę erotyczną musisz wykluczyć 12 z 16 typów. Jest to oczywiście pewien sposób na dojście do swojego typu socjonicznego, ale nie wtedy gdy podchodzimy do nauki w taki sposób jak Ty - neguję wszystko. Wszak oczywistym jest, że jeżeli miałaś problemy z opisami typów, to podobne problemy znajdziesz w opisach postaw erotycznych, co w konsekwencji oddali Cię jeszcze bardziej od zrozumienia istoty systemu, którym NIE SĄ opisy (pisałam Ci już o tym w lipcu klik)

Powtarzam: typ i postawa erotyczna są nierozerwalne, jeżeli komuś najlepiej pasuje postawa agresywna i typ ESTj (nawet jeżeli ten ESTj jest 8w7 ;) ) to znaczy, że się MYLI!
Dzięki! W końcu coś na temat, to jest interesujące, byłam ciekawa czy można w taki sposób próbować wnioskować, ale dyskusja zdryfowała w innym kierunku ;) Rozumiem, że się po tym nie da wytypować, ale zawsze jakaś wskazówka.

Ja nie neguję, tylko wątpię i mam duże problemy ze zrozumieniem podstaw socjoniki - elementów informacyjnych, o czym wielokrotnie pisałam i czemu nie przeczę. Miałam nadzieję, że może jakoś w końcu załapię jak te elementy działają.
Basket Case pisze: Pierzasta, wyprowadź mnie z błędu jeżeli się mylę, ale z mojego punktu widzenia, przez te kilka miesięcy, odkąd zainteresowałaś się socjoniką, Twoja aktywność polega na negowaniu, zaprzeczaniu, znajdowaniu sprzeczności, niuansów w opisach, które oddalały Cię od zrozumienia systemu? Dodatkowo zdawałaś się być głucha na sugestie osób trochę bardziej obeznanych w temacie, że 'to nie jest istotne, to jest szczególik, ważny jest mechanizm systemu, a opisy typów, postaw erotycznych itd. to nie socjonika tylko interpretacja, czyli może zawierać pewne nieścisłości, ale one nie podważają słuszności systemu'.
Pierzasta pisze:Jedyne wnioski jakie tu próbowałam wyciągać to przyczyny, dla których ludzie nie znający się na socjonice czytając te opisy z socjoniki.pl mogą nie być pewni, którą postawę erotyczną reprezentują.
Opisy mogą wprowadzać w błąd, dlatego zalecam (od lipca to robię) walić opisy ;)
Im bardziej próbuję wyprowadzać z błędu, tym więcej zbieram batów za rzekomy defetyzm i bezczelność... Gdzie jak gdzie, ale na tym forum spodziewałam się zrozumienia dla mojego podejścia, bo wiecie, ludzie miewają różne i różne sposoby poznawania świata... :roll:
Nie jestem głucha na sugestię, po prostu próbuję coś zrozumieć przez analizę i mówię, gdzie widzę coś, co mi nie pasuje, od osób znających się na socjonice przy czymś takim spodziewam się raczej, że mi wyjaśnią ten rzekomy błąd, bo to że ja tam nie widzę sensu nie znaczy, że myślę "Na pewno go tam nie ma i nikt mi nie wmówi inaczej". Gdyby tak było, to po prostu dałabym do zrozumienia, że uważam socjonikę za kompletnie bzdurną teorię i w ogóle się nie udzielała i nawet nie czytała tego działu. I nie chce mi się wierzyć, że jestem jedyną osobą, która ma watpliwości co do nieomylności socjoniki albo niektórych części, z tego co widziałam, nawet jej zwolennicy bywają sceptyczni. Prosze, zanim przypniecie mi etykietkę socjonicznego trolla, zastanówcie się, czy naprawdę aż tak neguję, czy tylko może coś was irytuje w moich wypowiedziach.


Słucham waszych sugestii i wyjaśnień, wbrew temu, co się niektórym wydaje i jestem za nie wdzięczna - pomagają mi, wydaje mi się że stopniowo zaczęłam coraz więcej ogarniać system socjoniki, ale wciąż wszystko się rozbija o elementy informacyjne. Strasznie są dla mnie nieuchwytne - być może jest to jakaś wskazówka co mojej postawy socjonicznej ;)
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#200 Post autor: Amber » wtorek, 14 lutego 2012, 22:12

Elementy informacyjne najlepiej rozgryźć nie po opisach, tylko dzieląc je na ewidentne/potencjalne + dynamiczne/statyczne + ukierunkowane na obiekt/relację.
Drugim krokiem jest ogarnięcie funkcji - najlepiej chyba zacząć od pierwszych czterech - i spróbować ustalić, który element w którym miejscu najlepiej pasuje (poczytać, jak działa dany element w danym miejscu).
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#201 Post autor: chupser » środa, 7 marca 2012, 23:09

http://www.wikisocion.org/en/index.php?title=Si

"polecany przez instytut matki i dziecka"

na samym dole strony masz przejścia do pozostałych elementów informacyjnych

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#202 Post autor: Basket Case » czwartek, 8 marca 2012, 14:15

chupser pisze:http://www.wikisocion.org/en/index.php?title=Si

"polecany przez instytut matki i dziecka"

na samym dole strony masz przejścia do pozostałych elementów informacyjnych
Zostało już to wytłumaczone w odpowiednim wątku klik ;)
Pierzasta coś się nie odzywa, może przemyśliwuje? :]

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#203 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 15:22

Pytanie jest.

Tak na oko moj typ to IEE, a partnera SLE. Wynika z tego, ze moja postawa erotyczna wg socjoniki jest blizsza infantylnej, a partnera opiekunczej.

Wg mnie reprezentuje postawe ewidentnie ulegla, a partner agresywna.

Czy postawy erotyczne koniecznie musza zgadzac sie z socjotypami?
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#204 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:24

EDIT: literowka, partnera typuje na SLI, nie SLE.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#205 Post autor: Ninque » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:32

Tak. Wyzej wyjasnila to basket, postawa wynika wprost z socjotypu.

Ne - infantylna
Ni - ulegla
Se - agresywna
Si - opiekuncza

Jako IEE czyli ENFp mialabys W ego Ne i Fi, moze zastanów sie nad EIE ono ma w ego Fe Ni

PS:Masz pewnosc ze Twoj partner to Twoj dual?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#206 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:35

Ninque pisze:PS:Masz pewnosc ze Twoj partner to Twoj dual?
Z tego co pisała o swoim pożyciu jest to relacja SLE - IEI ale to tylko moja intuicja.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#207 Post autor: Ninque » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:39

A moze SLE- EIE ?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#208 Post autor: duplo » poniedziałek, 25 lutego 2013, 16:56

Rozwazam pare koncepcji: jestem IEE lub IEI (choc opis IEE jest bardziej trafny pod wzgledem postawy spolecznej), a partner SLI lub SLE (opis SLI bardziej trafny).

Wiec niekoniecznie jest moim dualem, bo moga z tych czterech typow powstac rozne polaczenia, np. IEE-SLI, IEE-SLE, IEI-SLI itd.

A ten dual oznacza cos w stylu "idealne polaczenie" czy raczej "idealne zrozumienie" ?

PS: Na bank nie jestem EIE. Ten typ to chyba taki enneagramowy sx, a ja jestem osoba zdecydowanie bardziej powsciagliwa i racjonalna, no i bardziej obojetna na nawiazywanie glebszych relacji z ludzmi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:07 przez duplo, łącznie zmieniany 1 raz.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#209 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:01

duplo pisze:A ten dual oznacza cos w stylu "idealne polaczenie" czy raczej "idealne zrozumienie" ?
Dla mnie bardziej to drugie. Opcja pierwsza wydaje mi się dużo bardziej abstrakcyjna - druga realna.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Socjonika - Postawy erotyczne

#210 Post autor: Ninque » poniedziałek, 25 lutego 2013, 17:06

Duplo ale poczytaj o kwadrach i relacjach. Połączenia między betą, a deltą to fatalny pomysł i nie wydaje mi się żeby ktokolwiek rozsądny się w to pakował, a już na pewno nie dałoby się wytrzymać dłużej niż 2 miesiace.

Beta SLE LSI EIE IEI
Delta SLI LSE IEE EII
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ