Socjonika - Ukryte motywy: funkcja nr 6

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Czy zgadzasz się z ze swoimi ukrytymi motywami?

Tak
18
55%
Po części
11
33%
Nie
4
12%
 
Liczba głosów: 33

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#31 Post autor: wiadukt » wtorek, 8 kwietnia 2008, 16:57

Orest_Reinn, no ten miły pan tutaj napisał Obrazek http://socionics.com/articles/hiddena.htm
aaa dlatego wkleiłam to po angielsku ze Maślany w pierwszym poście coś, a propos mojego ESTj, pomylił.. piszac:
Maślany pisze:ESXp - być doskonałym
a ja chce znać różnice w takim razie, tego aktywacyjnego z 1kowym, a co do Twojego linka to na superego superid etc sie nie wyznaje,
musialabym poczytac ogólne artykuly o tym po PL, a potem starac sie pojac to angielskie forum, bo dla mnie to napisane jest jezykiem zbyt technicznym Obrazek
Ne mam z testow na minusie, z ostatniego: -150, czytalam opis tej funkcji, nadal nie rozumiem podstaw jak widac, bo takie wiadukty na własną rękę, nie dają rady.
( nie bralam jeszcze udzialu w tej ankiecie, bo dociekam o czym mowa na razie, trzeba mnie ukierunkowac, albo olać to i ja oleję, bo sama nie chce sie na socjonice wyznawac i poznawac wszystkich motywow z niej. )


Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#32 Post autor: dillinger » wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:14

Niech wiadukty nie robią testów, gdyż nie są one zbyt miarodajne ;)
SZKODA CZASU!
Na socjonika.pl był jakiś temat o ukrytych motywach, czyli o funkcji 6, zarejestruj sie tam :P

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#33 Post autor: wiadukt » wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:25

Sprytne podejście dillinger Obrazek
ale nie zarejestruje sie tam
pojde poszukac tematu, a jak to mi nie pomoze,
to poczekam moze ktoś z enneagramu powie wiecej
a co do testów, jak sie sama subiektywnie mam typowac to wychodzi mi co innego niz Wam i testom Obrazek
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#34 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:27

Orest_Reinn, no ten miły pan tutaj napisał http://socionics.com/articles/hiddena.htm
Ah, socionics.com, to wiele wyjaśnia :D Toż to ta sama strona co opisuje zależność kształtu nosa od typu oraz porównuje człowieka do worka z cegłą :D

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#35 Post autor: dillinger » wtorek, 8 kwietnia 2008, 17:31

wiadukt pisze: a co do testów, jak sie sama subiektywnie mam typowac to wychodzi mi co innego niz Wam i testom Obrazek
A co wychodzi ?

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#36 Post autor: wiadukt » wtorek, 8 kwietnia 2008, 18:06

ten link byl w pierwszym poście tematu ! z dupy go nie wziełam tylko z wypowiedzi Maślanego
poza tym, Oreście sie nie czepiaj tylko wyjaśniaj a będziesz oryginalniejszy niż sterta cegieł Obrazek

dillinger, ENFj, zadowolony ? noo.. a temat z socjo 2razy przeczytałam, rozumiem juz chyba ocb
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

dillinger
Posty: 548
Rejestracja: wtorek, 31 lipca 2007, 16:44

#37 Post autor: dillinger » wtorek, 8 kwietnia 2008, 18:12

wiadukt pisze:ten link byl w pierwszym poście tematu ! z dupy go nie wziełam tylko z wypowiedzi Maślanego
poza tym, Oreście sie nie czepiaj tylko wyjaśniaj a będziesz oryginalniejszy niż sterta cegieł Obrazek
Ten link nie jest zły, a co do cegieł to nie każdy musi sie zgadzać z koncepcją VI - wizualnej identyfikacji, jednak bardzo wiele osób dostrzega w niej sens, mniejszy lub większy.
wiadukt pisze:dillinger, ENFj, zadowolony ? noo.. a temat z socjo 2razy przeczytałam, rozumiem juz chyba ocb
Nie mam powodu zeby być zadowolonym, jestem jedynie zaskoczony :P
Mam nadzieje, że typujesz sie z funkcji, a nie z ogólnego opisu typów ;)
jak dajesz rade z angielskiego to polecam http://www.the16types.info/vbulletin/sh ... php?t=9485

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

#38 Post autor: wiadukt » wtorek, 8 kwietnia 2008, 18:23

dillinger pisze: Mam nadzieje, że typujesz sie z funkcji, a nie z ogólnego opisu typów ;)
(to co we mnie działa) Idealność Si Ni Fe Te po funkcjach wychodzi ISFp - Mediator - Uspokajacz - Dumas

(to jaka jestem, bywam przeważnie jak opisy podaja) z obu PL stron to ENFj - EII - Mentor - Aktor - Hamlet

zawsze na opisach polegalam, V.I dla mnie jest głupiutka, Obrazek co zauwazylam przy poruszeniu motywu bliźniąt jednojajowych

to ja juz nie wiem, jak tu weszlam i zapytalam siebie jaki typ moge mieć to najwięcej szło moich i Waszych przypuszczeń o ESTj
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#39 Post autor: bluemoonka » wtorek, 8 kwietnia 2008, 23:25

ISXj - wierzyć
ISXj: być pewnym
Zawsze jak cokolwiek mnie zainteresuje to muszę to poznać dogłębnie,na wszystkie możliwe sposoby.Po co poznać ?? Po to żeby w to uwierzyć,żeby być pewnym,żeby to miało dla mnie sens.Hidden agenda hmmm może kiedyś,bo od jakiegoś już czasu wiem jak ważna jest dla mnie pewność.


PS:Odnośnie V.I-myślę identyfikacja jest trudna ale to ma sens.A bliźnięta jednojajowe nigdy nie są takie same,to tylko pozór i za takie same z reguły biorą je osoby spędzające z nimi mało czasu.Mam kuzynki bliźniaczki jednojajowe,12 latki.Dla wielu osób odpowiedź na pytanie która jest która stanowi problem.Co zaobserwowałam u nich już od 1 roku ich życia a może i wcześniej:
Pierwsza- Żywe spojrzenie trochę takie diabełki w oczach dodatkowo uśmiech....zawsze śmieje się pełną gębą wystawiając
kompletne uzębienie.
Druga-Spojrzenie spokojne,skupione,uśmiechając się nie pokazuje ząbków,taki ciepły uśmiech.
I jak się dobrze przypatrzyć ich twarzom to widać różnicę (kształt czoła,nosów) nie dużą ale jednak różnicę.
I oczywiście charaktery mają całkowicie odmienne.
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

ODPOWIEDZ