Uparte trwanie przy swoich poglądach u Jedynek

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Uparte trwanie przy swoich poglądach u Jedynek

#16 Post autor: hippiee » wtorek, 21 kwietnia 2015, 19:48

boogi pisze: Jeżeli idzie o suchą teorię, to Venus mówi dobrze. Ale co do praktyki, to jednak u znajomych Jedynek również zauważałem paranoję taką, jaką opisała hippie. Szóstka i Jedynka różnią się jednak tutaj w jednym ważnym szczególe: u Szóstek paranoja staje się ich rzeczywistością na dłużej, żeby nie powiedzieć na zawsze (bardziej w nią wierzą), u Jedynek przechodzi to znacznie szybciej (np. po kilku godzinach) kiedy ochłoną ze stresu tak wielkiego że aż powodującego paranoję i smutne, samooskarżające myśli (przejście w Czwórkę) i wrócą do balansu.
No nie wiem... jedynka o której mowa, żyje przeszłością obwiniając wszystkich wokół za wszelakie zło, które ją rzekomo dotknęło i za to, że jej nie słuchano. I cały czas gadka, "inaczej będziesz rozmawiać Jak przeżyjesz tyle co ja" Jak ma gorszy dzień, to potrafi tak marudzić godzinami.
Ale z reguły po jakimś czasie mija. Ale to wygląda też coś na zasadzie, że porównuje dane sytuacje do tego co jest w danej chwili i analizuje " gdyby się mnie słuchano to by do tego nie doszło" , "On to schrzanił a teraz wszystko spada na mnie, żeby to naprawić"
Zwykle jej te paranoje wracają, w momencie gdy napotyka na swojej drodze problemy i szuka kogoś, żeby rozwiązał to za nią bo "ona nie ma nic z tym do czynienia" Nie akceptuje rzeczywistości takiej jaka jest ale sama nie poczyni żadnych kroków, by coś zmienić, tylko każe innym "to naprawić" a ona tylko będzie się przyglądać.


7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Uparte trwanie przy swoich poglądach u Jedynek

#17 Post autor: Ael » środa, 22 kwietnia 2015, 04:08

To brzmi zdecydowanie Szostkowo IMO.

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Uparte trwanie przy swoich poglądach u Jedynek

#18 Post autor: hippiee » środa, 22 kwietnia 2015, 19:51

Niby jak robiła test to wyszło, że jest jedynką...po za tym wiele cech ma typowo jedynkowych.
Ciężko mi porównać też, bo znam tylko jedną szóstkę i to raczej zdrową. Po za tym każdy jest inny i nie ma co też szufladkować pod konkretny typ, bo każdy może mieć jakąś cechę innego typu albo być dość podobny i nie ma co się też sugerować suchą teorią.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

ODPOWIEDZ