Ósme przykazanie: Nie kłam

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Ósme przykazanie: Nie kłam

#1 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 7 listopada 2013, 07:08

Dyskusja z przed 20 lat o kłamstwie:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=iDNrBuf6Cfg[/youtube]

Gintrowski wydaje się mieć jedynkowe ideały.


1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Ósme przykazanie: Nie kłam

#2 Post autor: Venus w Raku » piątek, 8 listopada 2013, 21:43

Wychowałam się w takiej atmosferze, którą obrazuje ta dyskusja i naprawdę bardzo mi w tej chwili tego brakuje. Tego jak każda osoba na panelu i na widowni jest różna od siebie, ale jaka jest dobra interreakcja między nimi. I ta interreakcja jest naturalna, a nie udawana, czy wymuszona.
1w9, 6w5, sp/sx

Virga
Posty: 118
Rejestracja: piątek, 15 maja 2015, 22:37

Re: Ósme przykazanie: Nie kłam

#3 Post autor: Virga » sobota, 16 maja 2015, 00:39

Kiedyś dyskutowano o tym czy można kłamać w dobrej wierze. Teraz już się o tym nie dyskutuje, bo dla tych co siedzą w mediach kłamstwo i manipulacja, to chleb powszedni i to bynajmniej nie w dobrych intencjach.

Wzorem dobrego pracownika i człowieka sukcesu był ktoś o mentalności zdrowej jedynki, a teraz jest to ktoś o mentalności chorej trójki. Uczciwych ludzi ze świecą szukać.

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 183
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 22:13
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Ósme przykazanie: Nie kłam

#4 Post autor: Koval » sobota, 16 maja 2015, 08:41

Inna sprawa, że wiele takich moralnych dylematów nie jest już aktualnych, a granice się porządnie rozmyły. Stąd dopiero wszelkiej maści półprawdy, odcienie szarości i powtarzanie w kółko, że "świat nie jest czarno-biały". Taka totalna szczerość na co dzień zazwyczaj nie popłaca ("Wiesz, szefie, właściwie to szukam czegoś lepszego, ale popracuję tu jeszcze kilka miesięcy"), ale z drugiej strony ciągle obracamy się wśród mniejszych i większych oszustw (które rzekomo ma krótki nogi, ale jakoś nałogowi kłamcy sobie żyją), że trzeba się sporej dozy wytrwałości.
"All change is not growth, as all movement is not forward."

1 || LIE (ENTj) || sp/soc

ODPOWIEDZ