Co inne typy lubią w 1?

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
pacanoid
Posty: 378
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 08:46

#46 Post autor: pacanoid » środa, 10 września 2008, 21:33

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 lipca 2009, 23:52 przez pacanoid, łącznie zmieniany 1 raz.


5

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#47 Post autor: NoLeader » środa, 10 września 2008, 22:30

Dodam, że jedynki mają z pewnością jedną zaletę:

nie są czwórkami :D :D :D

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#48 Post autor: Zoidie » środa, 10 września 2008, 23:16

A myślałem, że jesteś miły... :lol:

Ale zgadzam się, robactwo nie może być w ekosystemie osamotnione - muszą być jakieś typy poza 4 :wink:

Awatar użytkownika
koyot
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 10 kwietnia 2009, 14:07
Lokalizacja: Łódź

#49 Post autor: koyot » środa, 6 maja 2009, 11:03

czwórki zaś to sobie cenią, że nie są jedynkami

ale wbrew pozorom czwórki i jedynki dobrze do siebie pasują, sam jestem z jedynką to wiem

bardzo cenię to, że potrafi mnie motywować do działania, jak się rozsypię jak pudelko śrubek tylko ona umie mnie pozbierać, to jej uporządkowanie i zorganizowanie nadaje kierunek i rytm mojemu chaosowi
są sprawy, które ona wręcz za mnie robi, najczęściej takie, które wymagaja długiego i regularnego działania, za mnie pamieta o rachunkach i pita, ona szukała kwatery na wakacje itd, itp

ale osobiście nie potrafiłbym być jak jedynka, perfekcjonizm mnie przeraża, wydaje się nieludzki, na szczęście jedynki są ludźmi i mają niedoskonałości :wink:
4w5
KOJOT Naciągacz, błazen. Stwórca i nauczyciel ludzi. Kojot cały czas się czai, sprawiając kłopoty i robiąc psikusy. Indianie Pomo utrzymują, że Kojot stworzył ludzi a następnie ukradł słońce żeby ich ogrzać. Siuksowie mówią, że stworzył konie.

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

#50 Post autor: car II » piątek, 22 maja 2009, 23:26

http://www.taraka.pl/index.php?id=9g_jedynka.htm

"Zuch, w procesie przemiany staje się twórczy i lekki, jak Lekkoduch (7)."

Ja się cieszę że mamy tą cechę, nie przeczytałem jeszcze całego forum jedynek ale dużą cześć i dopiero na tej ww stronie znalazłem tą ważną cechę, która daje mi trochę optymizmu i świeżości... Naprawdę bardzo ją lubię :)

"Pan opuścił Święte Miasto
Przed minutą przed godziną
W chłodnym gaju na pustyni
Z Mahometem pije wino"

M. Hrynkiewicz, Ballada o Krzyżowcu
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#51 Post autor: yusti » sobota, 23 maja 2009, 08:27

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 20:05 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

#52 Post autor: car II » sobota, 23 maja 2009, 14:24

Za jakoś super zdrowego aktualnie sie nie uważam, bo mam ciężki semestr i nie mam na nic czasu i jestem styrany i chce już wakacji bo ledwo żyje...
Jednak pamiętam ze jak jest fajnie to włącza się ta właśnie cecha, taka wakacyjno wypoczynkowa związana z relaksem. Zwłaszacza jak jestem w towarzystwie moich kumpli 8 (tak mi sie wydaje) to łatwiej wychodzi ze mnie ten lekkoduch :D można się zrelaksować....

Tak na marginesie to jak przyznajecie znajomym numerki? po opisach "sami" czy karzecie im wypełniać testy?? Dziwne pytanie ale wiecie o co chodzi. Jak to jest??
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#53 Post autor: yusti » sobota, 23 maja 2009, 14:38

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 20:08 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

#54 Post autor: Rinn » sobota, 23 maja 2009, 15:45

yusti pisze:lubię Rinn, bo się słucha
A to podobno Sześć jest typem autorytarnym. :lol:
yusti pisze:typ "to tylko ramy w obrazie" a przecież najważniejsze jest płótno, malunek na nim
No właśnie, też tak myślę. :wink: To od człowieka zależy, czy będzie reprezentował dobre czy złe strony swojego typu, jak wykorzysta zawarty w nim potencjał, na ile uda mu się uwolnić od schamatu. Dlatego ci, którzy twierdzą, że enneagram szufladkuje ludzi, nie mają racji. On tylko systematyzuje, wyjaśnia pewne zależności, ale i tak każdy prezentuje zupełnie inną wersję danego typu + wpływ skrzydeł i połączeń... I wychodzi, że w gruncie rzeczy i tak każdy jest inny.

A co do określania typu znajomych, to ja mam już odruch zastanawiania się w odniesieniu do ludzi jaki mają typ. xD Nie jakoś maniakalnie, ale jednak. Przy czym żeby kogoś określić dobrze zazwyczaj trzeba go poznać bliżej, bo typy często siebie przypominają. Znajomym często niewinnie podsuwam test, jako coś interesującego. I co ciekawe, już po raz któryś z rzedu udało mi się dobrze zdiagnozować daną osobę, z dokładnością do skrzydła nawet. Nie wiem dlaczego, ale jak już kogoś określę, to czuję się lepiej. Wiem, czego się po nim spodziewać, jak czuje, jak myśli, czego w relacjach z nim unikać, co podkreślać itp.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

#55 Post autor: car II » sobota, 23 maja 2009, 17:03

Właśnie to mnie w enneagramie teraz fascynuje, chcę sie dowiedzieć tego wszystkiego co można z enneagramu bo to systematyzuje ten cały kociokwik zależności międzyludzkich, uczuć, dążeń pobudek itp.

Jak coś jest napisane i poukładane to można się tego nauczyć i stosować odpowiednie zachowania do odpowiednich ludzi.

Wiem ze to nie takie proste ale to dobry start ten enneagram, bo szczerze mówiąc to uważałem ze ludzie w większości zachowują się dziwnie, bez sensu i nielogicznie :) a enneagram pokazuje ze oni tez maja swoje powody żeby się zachowywać po swojemu i to jest dobre,

chociaż i tak uważam że ja sie zachowuje najlogiczniej :P
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#56 Post autor: pumpkin » niedziela, 12 lipca 2009, 18:40

car II pisze:Właśnie to mnie w enneagramie teraz fascynuje, chcę sie dowiedzieć tego wszystkiego co można z enneagramu bo to systematyzuje ten cały kociokwik zależności międzyludzkich, uczuć, dążeń pobudek itp.

Jak coś jest napisane i poukładane to można się tego nauczyć i stosować odpowiednie zachowania do odpowiednich ludzi.
brzmi to jak szufladkowanie ludzi :p
jak pierwszy raz się spotkałam z enneagramem to miałam manię jakąś. ciągle zastanawiałam się, kto jest jakim typem, itd.
ale właśnie potem jakoś przyszło mi do głowy, że przez to wszystko można popaść w coś w rodzaju paranoi i właśnie zacząć szufladkować ludzi :p

a jeśli chodzi o jedynki, to ja lubię w nich to uporządkowanie i trzymanie się zasad, obowiązkowość. jedynki potrafią być motywujące - przynajmniej jak dla mnie
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Co inne typy lubią w 1?

#57 Post autor: car II » wtorek, 22 września 2009, 21:24

lubię że na forum jedynek się za dużo nie dzieje. Miałem miesiąc przerwy od forum a jakbym był cały czas :)
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Tralalala
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 11 września 2009, 23:22
Lokalizacja: 3city

Re: Co inne typy lubią w 1?

#58 Post autor: Tralalala » wtorek, 22 września 2009, 23:01

Jedynki jak trzeba to potrafią Cię "ogarnąć" i sprowadziś na ziemię ;)
7w8 ;]

1Knockout1
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 20 września 2009, 23:13

Re: Co inne typy lubią w 1?

#59 Post autor: 1Knockout1 » wtorek, 22 września 2009, 23:52

Cenię to, że jedynki się nad soba nie użalają i są lojalnymi przyjaciółmi. Stawianie sobie ambitych celów też mi odpowiada, chociaż z realizacją u was już bywa różnie :)

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

Re: Co inne typy lubią w 1?

#60 Post autor: Fenol » sobota, 3 października 2009, 01:20

1Knockout1 pisze:Cenię to, że jedynki się nad soba nie użalają i są lojalnymi przyjaciółmi. Stawianie sobie ambitych celów też mi odpowiada, chociaż z realizacją u was już bywa różnie :)
i tak są bardziej stanowcze w realizacji postawionych sobie celów, niż np ja ;) to, że wszystko musi być idealne i dopięte na ostatni guzik, też czasem bywa dobre - pod warunkiem, że istnieją jakieś umiary :D
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

ODPOWIEDZ