Problem z typowaniem

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
catherine
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 15:30

Problem z typowaniem

#1 Post autor: catherine » czwartek, 12 maja 2011, 16:53

Hej,
mam 18 lat kiedy robiłam po raz pierwszy ten test, kilka lat temu, wyszło mi 1w9. Teraz też ciągle to samo. Zgadzam się w 80% z tym co jest napisane, chociaż mam w sobie trochę,a nawet sporo z 4... jestem bardzo wrazliwa, emocjonalna i trochę roztargniona, niezorganizowana. Mam artystyczną duszę i realizuje sie w ten sposob;). Poza tym jestem ciepłą osobą, radosną, z ogromnym poczuciem humoru, ciekawą życia, nastawioną pozytywnie i nienawidzę kiedy dopada mnie melancholia. Co znowu idzie w parze z 7 i kłóci się z 4. I sama już nie wiem kim jestem. Nie wpisuję się sztywne ramy żadnego schematu :o A z tego co czytam raczej w przypadku tego testu większości osobom się sprawdza :) To normalne mieć takie odchylenia w stronę innych? Sprzeczajace sie z poprzednimi?
Proszę nie śmiać się, jestem nieobeznana za bardzo w tym, mimo że regularnie przeglądam forum :mrgreen:



Awatar użytkownika
nic
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 18:38
Enneatyp: Obserwator

Re: 1w9, ale nie do końca

#2 Post autor: nic » piątek, 13 maja 2011, 08:37

Ja czytamy w opisie enneagramu test określa twój GŁÓWNY typ osobowości, na który silnie moga wpływać typy sąsiednie, co nie oznacza ze człowiek nie może mieć zupełnie indywidualnych cech :)
Szczęście to stan ducha. Głód to problem fizyczny. A to już dwie gęby do karmienia.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 1w9, ale nie do końca

#3 Post autor: atis » piątek, 13 maja 2011, 14:20

A z tego co czytam raczej w przypadku tego testu większości osobom się sprawdza
Z tego co ustaliliśmy na forum, skutecznośc jakiegokolwiek testu enneagramowego nie jest wyższa niż 50% ;)

Cechy 4 i 7 w jedynce są niejako logiczne i oczywiste - w koncu to punkty stresu i relaksu dla Perfekcjonisty.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 1w9, ale nie do końca

#4 Post autor: Venus w Raku » piątek, 13 maja 2011, 19:29

Roztargnienie = trudności ze skupieniem się; zapominanie ciągle o czymś.

Jedynka pamięta o wszystkim i wszystko kontroluje. Każdy szczegół jest istotny i słowo roztargnienie nigdy nie przyszłoby mi do głowy. Roztargnienie kojarzy mi się z Dziewiątką, bo nie podejrzewam, że Czwórka jest roztargniona. Siódemki też są roztargnione. Roztargnienie w oczach Jedynki jest cechą wstydliwą/niepozytywną i Jedynka nigdy nie powie, że jest roztargniona. W każdym bądź razie to ja tak myślę i oczywiście mogę się mylić.
1w9, 6w5, sp/sx

catherine
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 15:30

Re: 1w9, ale nie do końca

#5 Post autor: catherine » sobota, 14 maja 2011, 16:11

Zrobiłam test jeszcze raz, tym razem analizując dokładnie każde pytanie i przywołując przy wielu sytuacje życiowe... wyszło 9w1. W sumie, po przeczytaniu opisu zgadzam się w 100%. Wreszcie się rozgryzłam :D
Dzięki za pomoc:)

ODPOWIEDZ