Chce przestac ciagle cos ulepszac!

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
mania
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2011, 13:17
Enneatyp: Perfekcjonista

Chce przestac ciagle cos ulepszac!

#1 Post autor: mania » czwartek, 24 lutego 2011, 16:11

Jestem raczej niezdrowa 1. To ze musze ciagle cos zmieniac i ulepszac jest bardzo meczace, wywiera takie napiecie ze jedyne o czym marze to wyluzowanie tego napiecia. zmieniac w sobie, w swoim zwiazku, w partnerze, w sytuacji rodzinnej, przyjacielskiej, w pracy szkole itd. wszedzie! moim panaceum bylo by zdjecie ze mnie tego cierazu. jedynkie macie tez tak? i jak sie stosujecie do tego ze przestanie zmieniania rowniez jest jakas zmiana... glowa mi peka, a irytacja tego ze musze byc 1 siega zenitu.


1w2 ISFJ

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Chce przestac ciagle cos ulepszac!

#2 Post autor: yusti » czwartek, 24 lutego 2011, 16:48

Zmień zatem styl pisania :twisted:
Wejrzyj w swoją "manię" i odpowiedz sobie na pytanie DLACZEGO to robisz? Co ci to daje? i zweryfikuj, czy chcesz przy tym pozostać.
A na poważnie: właśnie o to chodzi, że TY NIE MUSISZ tego zmienić. Ty chcesz. Bierz więc odpowiedzialność za swoje wybory, a nie się żalisz. :)
Ja się tam uczę brać, co jest. Akceptować. Mieć dobry kontakt z rzeczywistością. Słuchać i nie oceniać wszystkiego ciągle. Zbyt wiele nerwów miałam wiecznym czepialstwem mojej osoby/ naciskaniem bym ja się zmieniła, aby chcieć zmieniać innych. :) Wiem bowiem najlepiej co czują hehe Staram się szanować innych i mi całkiem super wychodzi. Trzeba po prostu ludzi kochać jak i narcystycznie siebie;p warto też mieć skłonność do próżniactwa;p

Meczące/czy też "robienie sobie kuku" są działania wbrew sobie. Zadaj sobie więc pytanie czego chcesz, czy na pewno i dlaczego?


Rozwój Jedynki to świadomość działań, zrozumienie ich sensu wykonywania, przewartościowanie na JA <którego czwórki mają ponoć za dużo hm>. A enneagramowym paradoksem jest, że ciągle perfekcyjnie się udoskonalająca, sobie i innym normy śrubująca, Jedynka nieco zluzuje. Nie żeby aż tak pisać, jak ty :mrgreen: , ale..Zależy, co kto ma do przepracowania. I czego pragnie.

Niech mottem rozwoju dla Venus będzie awatar przesympatycznego kolegi z socjoniki, który przemianował nick na jakże tu wymowny: Pier.olę_To!
;p
Ma w awie podniesioną i zaciśniętą pięść ku rebelii. Nie bój się-stawaj w bój!
A poza tym sobie odpoczywaj, jak kot w awie boogiego. Pier...ol i nie rób nic, leżąc. <ale tu mam dziwne skojarzenia, jeśli pominąć "i nie rób nic" :twisted: >

mania
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 24 lutego 2011, 13:17
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Chce przestac ciagle cos ulepszac!

#3 Post autor: mania » czwartek, 24 lutego 2011, 17:13

no wlasnie irytuje mnie to ze chce byc ciagle lepsza a wiadome jest ze to nie ma konca. moim skromnym subiektywnym zdaniem musze sie zmieniac a nie chce z racji tego ze jestem jedynka. moze nie tyle irytuje mnie ze siebie chce doskonalic, ale to ze chce zmeiniac wszystkich w kolo. dzieki za rade. dalas mi jedna kwestie do przemyslenia: dlaczego to robie i co mi to daje. pozdrawiam.
1w2 ISFJ

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Chce przestac ciagle cos ulepszac!

#4 Post autor: inv » czwartek, 24 lutego 2011, 18:24

ja tam w celu porzucania zbędnych schematów myślowych, jak moje wewnętrzne 1 zauważy, że taki schemat robi mi krzywdę, to idę i sobie z tym medytuję, odcinam się od tego, wyobrażam sobie, jak szczęśliwie czuję się porzucając zbędne mi okowy.

"zen", oto klucz.
nic więcej nie trzeba.
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

ODPOWIEDZ