Witam na forum

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Witam na forum

#181 Post autor: Pablo » czwartek, 8 października 2009, 17:42

Wenus w Raku? pisze:Tylko, że jak ja się wyluzowuję, to robię to nieudolnie i robię z siebie wtedy głupka i pośmiewisko, bo ja nie potrafię być wyluzowana w efektywny i spontaniczny sposób. Tak, czy siak próbuję. Są ludzie, którzy mi wybaczą i są ludzie, którzy mnie znienawidzą.
Nie jestem pewny czy dobrze rozgryzłem ale chodzi o chęć nadrobienia emocjonalnych beztroskich braków dzieciństwa i walkę z tym, czy wyzbycie się wielkiej niechęci do instytucji rodziny, którą założyłaś wbrew własnej chęci, ale bo tak wypadało, widząc to co działo się przez cały czas w domu i tak naprawdę nie chcąc powtarzać tego raz jeszcze?

Nie patrz tak na swoje "wyluzowanie" raczej spójrz na to jak inni to odbierają. Zostałaś ukształtowana w swój typ życiu zapewne tylko przez kilka osób, a na świecie są ich tysiące i każdy może inaczej na takie coś patrzeć - jednym się to spodoba, innym wyda się dziwne, innym idiotyczne, innym obojętne, jeszcze innym mega fajne. Ludzie są pod tym względem nie do przewidzenia. Mój cynizm i ironia też się większości ludzkości nie podoba, co nie znaczy że się musimy nienawidzieć albo robić sobie na złość - po prostu nie toczę z takimi towarzyskich żartobliwych gadek i tyle :) nienawidzieć za coś takiego i gnoić człowieka to potrafiły chyba tylko chore dzieciaki na podwórku i chorzy rodzice w domu, w normalnym życiu jest to prawie niespotykane, wierz mi ;).
Piszę te posty i wysyłam i raptem okazuje się, że jestem odłączona z tego forum i mój post nie poszedł, bo ja potrzebuję więcej niż dziesięć minut, żeby coś napisać. Czy ktoś wie do kogo mogę się poskarżyć?
Co jakiś czas sesja wygasa, jak się pisze mega posta i wysyłasz to potem wszystko przepada i masz stronę logowania, a dalej pusta kartka - skopiuj cały tekst przed wysłaniem, pyknij "wyślij" potem zaloguj się, wklej tekst w puste okno i wyślij jeszcze raz.



Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#182 Post autor: boogi » czwartek, 8 października 2009, 19:51

Pablo pisze:
Piszę te posty i wysyłam i raptem okazuje się, że jestem odłączona z tego forum i mój post nie poszedł, bo ja potrzebuję więcej niż dziesięć minut, żeby coś napisać. Czy ktoś wie do kogo mogę się poskarżyć?
Co jakiś czas sesja wygasa, jak się pisze mega posta i wysyłasz to potem wszystko przepada i masz stronę logowania, a dalej pusta kartka - skopiuj cały tekst przed wysłaniem, pyknij "wyślij" potem zaloguj się, wklej tekst w puste okno i wyślij jeszcze raz.
W niektórych przeglądarkach (np. Firefox) pomóc może jeszcze przycisk "Wstecz"... powrócimy do okna z wiadomością, wtedy można ją sobie skopiować w bezpieczne miejsce, zalogować się ponownie i stworzyć nowy post przez wklejenie skopiowanej treści.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#183 Post autor: Venus w Raku » piątek, 9 października 2009, 17:09

Pablo pisze:Nie jestem pewny czy dobrze rozgryzłem ale chodzi o chęć nadrobienia emocjonalnych beztroskich braków dzieciństwa i walkę z tym...
Prawdopodobnie tak, ale ta chęć bycia beztroskim i walka z własnymi impulsami jest podświadoma. A przynajmniej podświadoma do czasu, kiedy nie zrozumie się swojej osobowości. W moim przypadku czasami chce mi się ucieć od obowiązków i przestać myśleć o tym, co powinnam, ale poczucie powinności jest bardzo silne. I nie wiem, czy jest to tylko wpływ atmosfery domu rodzinnego. Może rodzimy się z jakimiś predyspozycjami do bycia danym typem, a tylko warunki w rodzinie sprawiają, że mamy skłonności do bycia zdrowym, albo bardziej chorym typem. U mnie w rodzinie spontaniczność i wyrażanie własnych potrzeb nie było dobrze widziane.
Pablo pisze:...czy wyzbycie się wielkiej niechęci do instytucji rodziny, którą założyłaś wbrew własnej chęci, ale bo tak wypadało, widząc to co działo się przez cały czas w domu i tak naprawdę nie chcąc powtarzać tego raz jeszcze?
Założyłam własną rodzinę, bo to miała być ucieczka w coś, co mogę sama wykreować zgodnie z moimi wyobrażeniami, jak powinno być. Nie wzięłam jednak pod uwagę faktu, że bycie tak blisko z drugą osobą powoduje, że poczucie odpowiedzialności i powinności w dużej mierze przejmują kontrolę nade mną. Teraz, kiedy to wreszcie zaczynam rozumieć jest mi łatwiej zwracać uwgę na pewne moje zachowania i ewentualnie korygować je. Nie czuję się bez winy, ale nie chcę skupiać się na przeszłości, tylko na tym co "tu i teraz".
Pablo pisze:Mój cynizm i ironia też się większości ludzkości nie podoba, co nie znaczy że się musimy nienawidzieć albo robić sobie na złość - po prostu nie toczę z takimi towarzyskich żartobliwych gadek i tyle :) nienawidzieć za coś takiego i gnoić człowieka to potrafiły chyba tylko chore dzieciaki na podwórku i chorzy rodzice w domu, w normalnym życiu jest to prawie niespotykane, wierz mi ;).
Nie zgodzę się, że w normalnym, dorosłym życiu jest to prawie niespotykane. Istnieje, ale w formie zakamuflowanej, bo przystosowanie się do norm życia społecznego nie pozwala okazaywać otwartej wrogości. Te dzieciaki, które gnoją inne dzieciaki na podwórku mają tendencję potem gnoić innych ludzi, a chorzy rodzice... gnoją swoje dzieci, bo jedyną kontrolę jaką mają w życiu, to mają nad bezbronnymi i jeszcze nieukształtowanymi istotami.

PS. Boogi, Pablo dzięki za rady. FYI: Nie mam już problemów z wysyłaniem postów.
1w9, 6w5, sp/sx

Arwena
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 12:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Witam na forum

#184 Post autor: Arwena » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 16:49

Jestem tu nowa, wypada się więc przywitać. :)
Szanownemu gronu Jedyneczek "dzień dobry" mówi 1w2. :D
100% 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#185 Post autor: yusti » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 17:08

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 21:20 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Arwena
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 12:09
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Witam na forum

#186 Post autor: Arwena » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 17:17

yusti pisze:
wypada więc
hahha
ach, te Jedyneczki!
Ech, szkoda, że tego się nie da kontrolować :D
Witamy, witamy. Cudowną następczynię fry.
Fry? Była Forumowiczka?

Dzięki, Yusti :)
100% 1w2

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#187 Post autor: boogi » poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 21:49

Witamy nową Tolkienową ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Witam na forum

#188 Post autor: car II » piątek, 3 września 2010, 13:48

dzień dobry
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#189 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 16 września 2010, 07:45

car II pisze:dzień dobry
A dzień dobry, dzień dobry, Carze.
Potrzebuję jeszcze ze dwa dni, aby wypocząć po wakacjach w Polsce... i coś se potem tu "naskrobię" na forum.
1w9, 6w5, sp/sx

Operetka
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 24 września 2010, 13:52
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#190 Post autor: Operetka » poniedziałek, 27 września 2010, 05:36

Witam Wszystkich

Chcialabym sie przywitac. Jestem 1w2 i bardzo sie ciesze, ze odnalazlam to konto. A wszystko dzieki mojemu brazerowi :lol:
Mam nadzieje, ze uda nam sie porozmawiac nie raz i nie dwa :D

Pozdrawiam serdecznie

Operetka

P.S. Czy ktos moglby mi poradzic, jak wstawic zdjecie do mojego profilu, plis? Dzieki wielkie!!
"W zyciu stala jest tylko zmiana"
"W zyciu stala jest tylko zmiana"

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam na forum

#191 Post autor: boogi » poniedziałek, 27 września 2010, 17:57

Operetka pisze:P.S. Czy ktos moglby mi poradzic, jak wstawic zdjecie do mojego profilu, plis? Dzieki wielkie!!
http://enneagram.pl/forum/ucp.php (link do tego panelu masz gdzieś u góry strony, nazywa się najpewniej "Twoje konto"). Przejrzyj sobie zakładkę "Profil". Możesz też tam znaleźć pole "Podpis", w którym ustawisz sobie podpis wyświetlany pod każdym Twoim postem (widzę, że aktualnie do niektórych postów doklejasz sobie ten tekst na sztywno - nie trzeba tego tak robić).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
subtlepleasure
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 19 sierpnia 2010, 21:47
Enneatyp: Lojalista

Re: Witam na forum

#192 Post autor: subtlepleasure » poniedziałek, 27 września 2010, 21:35

Operetka pisze: Pozdrawiam serdecznie

Operetka
Ale fajny nick :D

później możecie wrzucić do kosza, nie mogłam się powstrzymać ;d
"Trzeba mieć wrażliwość księżniczki i wytrzymałość kurwy. Tego się trzymam."
-A. Dymna

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Witam na forum

#193 Post autor: Pędzący Bakłażan » poniedziałek, 27 września 2010, 21:38

W tym temacie są słabsze filtry moderatorów. Wszak luźna tematyka.
Też witam operetkę. :wink:

Operetka
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 24 września 2010, 13:52
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Witam na forum

#194 Post autor: Operetka » wtorek, 28 września 2010, 13:47

Dzieki za wskazowki odnosnie zdjecia boogi i za mile slowa subtlepleasure i Pędzący Bakłażanie:)
Postaram sie nie dublowac moich cytatow, w koncu to takie nieprofesjonalne, zeby nie powiedziec niejedynkowe :P
Buziaki Operetkowiaki
"W zyciu stala jest tylko zmiana"

Awatar użytkownika
Feless
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 24 marca 2011, 21:16
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Karpacz

Re: Witam na forum

#195 Post autor: Feless » czwartek, 24 marca 2011, 21:52

Chciałabym przywitać wszystkie jedyneczki!

1w2 się kłania :)
1w2

ODPOWIEDZ