Poziomy zdrowia Jedynki

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#16 Post autor: vil » wtorek, 27 kwietnia 2010, 02:06

Zgadzam się z Carem.
Opinie innych osób mają też dla mnie minimalne znaczenie (no chyba, że pokrywają się z moimi :D ). Wychowywana jako jedynaczka, mam jednocześnie ogromne poczucie własnej wartości i niezachwianą pewność, co do słuszności moich przekonań. Mam też tendencję do trakotowania ludzi o innych przekonaniach z przymróżeniem oka, bo przecież, biedacy, są tak mało świadomi... 8)

A co do podziału przedstawionego na początku wątku - uważam, że - jakkolwiek ciekawy - zasadniczo nie jest wystarczająco stabilny. W każdym z nich, w danej sytuacji życiowej, możemy odnaleźć siebie.


1w2

chaaania
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 września 2012, 20:45

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#17 Post autor: chaaania » piątek, 21 września 2012, 20:48

Czy ktoś mi może podać link, gdzie znajdę pełny opis poziomów zdrowia jedynki autorstwa Riso i Hudsona? Przeorałam całe forum i nigdzie nie widzę.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#18 Post autor: Kapar » sobota, 22 września 2012, 04:08

Pierwszy post jest koslawym tlumaczeniem poziomow zdrowia wg Riso i Hudsona

W oryginale przedstawia sie to tak:
Spoiler:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

chaaania
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 21 września 2012, 20:45

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#19 Post autor: chaaania » niedziela, 23 września 2012, 15:27

tak, ale pragnęłabym przeczytać pełny opis poziomów zdrowia, obojętnie czy w tłumaczeniu czy po angielsku. Wszystkie inne typy maja to na swoim forum...

Więc jak klikniesz w spoiler w moim wcześniejszym poście, to oświeci cię promień mądrości enneagramowej ze strony enneagraminstitute.com, na której znajdują się wszystkie poziomy itp/bk

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#20 Post autor: Venus w Raku » sobota, 9 marca 2013, 14:30

@chaaania
Tu są poziomy zdrowia według Riso & Hudson: http://www.enneagram.pl/Enneagram/pozio ... iomy1.html
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#21 Post autor: Sorrow » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:22

ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#22 Post autor: Sorrow » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:21

Kapar pisze:Pierwszy post jest koslawym tlumaczeniem poziomow zdrowia wg Riso i Hudsona

W oryginale przedstawia sie to tak:
Spoiler:
Aha. Nie pasowało mi to "bliskich" w poziomie 9tym. Chyba moja 1ka ma poziom 9ty zdrowia.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#23 Post autor: Ael » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:48

To jest troche niemozliwe, zeby "twoja jedynka"" miala dziewiaty poziom zdrowia a " twoja czworka" pierwszy o.o

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#24 Post autor: Marcc » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:53

Właśnie, jak to możliwe?

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#25 Post autor: Ael » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:55

Ja mysle, ze Sorrow nie do konca wie, jak dziala PRO albo w ogole enneagram (nawet ten z trojtypem)...

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#26 Post autor: Agon » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:49

Jeśli w trójtypie można mieć kilka numerków, to poziomy zdrowia rozpatrujemy tylko z perspektywy pierwszego numerku, czy wszystkich?

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#27 Post autor: Sorrow » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:37

Ael pisze:To jest troche niemozliwe, zeby "twoja jedynka"" miala dziewiaty poziom zdrowia a " twoja czworka" pierwszy o.o
Myślę że to jest możliwe. Chore 1w2 generuje skrajne emocje i komunikaty które zdrowe 4w5 używa jako inspiracji swojej radosnej twórczości :D .
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#28 Post autor: Agon » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:43

Sorrow pisze:Myślę że to jest możliwe. Chore 1w2 generuje skrajne emocje i komunikaty które zdrowe 4w5 używa jako inspiracji swojej radosnej twórczości :D .
Chore 1w2 cierpi widząc zło na świecie, a zdrowe 4w5 ma inspirację z tego cierpienia. Natomiast 5w4 czyni obserwacje i analizuje sytuację, co daje 1w2 informacje o obecnym stanie świata. Ważne, by 5w4 było zdrowe, by dostarczało prawidłowych informacji, bo na niższych poziomach może generować schizofreniczne wizje i 1w2 mogłoby cierpieć z powodu urojeń.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#29 Post autor: Ael » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:52

To nie może być możliwe, chyba że ma się problemy z osobowością mnogą.

Teoria trójtypu sugeruje JEDYNIE, że każdy z trzech ośrodków ma swój sposób na radzenie sobie z rzeczywistością. Dla wstydu są to numerki 2, 3, 4, dla lęku -5,6,7 a dla gniewu - 8, 9, 1. Ale to nie jest chyba tak, że każdy z tych ośrodków ma swoją własną osobowość i swój własny poziom zdrowia. Ty cały jako jedna osoba masz poziom zdrowia (czy raczej rozwoju osobistego, zwał jak zwał).

Gdyby to była rozbieżność jednego, dwóch numerków to ok, mogę zrozumieć, że któryśz ośrodków jest słabszy. Ale popartrz: dziewiąty poziom, to jest DNO DNA, najdalej posunięta dezintegracja i wyostrzone najgorsze cechy. A poziom jmeden, to jest najwyższa integracja, pogodzenie z samym sobą, cud, miód i orzeszki.

No nawet na logikę to nie leży :p

Enneagram opisuje schemat zachowań a nie charakter. A PRO to długotrwały poziom ogólnego samopoczucia psychcznego a nie nastroje i filozofia.

(pomijając fakt, że twój "trójtyp" bardziej wygląda na mocne skrzydło i połączenia...wg mnie nie ma co się bawić w trójtypy tutaj, wszystko się zamyka w zwykłym enneagramie ;) )

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Poziomy zdrowia Jedynki

#30 Post autor: Sorrow » wtorek, 27 stycznia 2015, 15:53

Agon pisze:
Sorrow pisze:Myślę że to jest możliwe. Chore 1w2 generuje skrajne emocje i komunikaty które zdrowe 4w5 używa jako inspiracji swojej radosnej twórczości :D .
Chore 1w2 cierpi widząc zło na świecie, a zdrowe 4w5 ma inspirację z tego cierpienia. Natomiast 5w4 czyni obserwacje i analizuje sytuację, co daje 1w2 informacje o obecnym stanie świata. Ważne, by 5w4 było zdrowe, by dostarczało prawidłowych informacji, bo na niższych poziomach może generować schizofreniczne wizje i 1w2 mogłoby cierpieć z powodu urojeń.
Nom, w sumie :D . 5w4 chyba mam na 3cim poziomie.

http://i.imgur.com/Fxu7cjF.png
http://i.imgur.com/pMTWkjP.png
ENFP, 1w9

ODPOWIEDZ