Jedynki na pierwszy rzut oka

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#121 Post autor: car II » wtorek, 24 listopada 2009, 17:24

Extraklasa VwR! Jestem pod wrażeniem. Sama skomponowałaś czy zaczerpnęłaś skądśtam?
Przynajmniej w kwestii 1 mogę się zgodzić
brawo!


Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#122 Post autor: Venus w Raku » wtorek, 24 listopada 2009, 18:22

car II pisze:Extraklasa VwR! Jestem pod wrażeniem. Sama skomponowałaś czy zaczerpnęłaś skądśtam?
Przynajmniej w kwestii 1 mogę się zgodzić
brawo!
Oczywiście, że sama nie skomponowałam. Rozwiązałam test najpierw w swoim imieniu, a potem znanych mi od lat osobowości 2 i 7, a więc to trochę jest zabawa... ale w zasadzie się zgadza (przynajmniej w tych trzech przypadkach).
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#123 Post autor: vil » czwartek, 26 listopada 2009, 23:06

A ja sie nie zgodze. Jestem okropnie wprost dwulicowa. Wydaje mi sie, ze w jedynkach bardziej chodzi o idee, niz o prawdomownosc. Moja idea jesta taka,ze jesli potrzebuje kogos oszukac, bo sluzy to moim celom, to sie nie wacham. Lubie tez bawic sie ludzmi - kiedy robia sie zbyta nachalni i proboja wyciagnac ze mnie rzeczy, ktore nie uwazam za stosowne im zdradzac - zmyslam jak oblakana i az sie smieje w duchu:D Kiedys odchodzilam z pewnej szkoly i dzieciaki (kazda klasa po kolei, jaka mialam w tym dniu) pytala mnie, dlaczego odchodze.
No i - dla zabawy - kazdej podalam inny powod:

ze za niestosowne zachowanie zostalam dyscyplinarnie wydalona,
ze mam bogatego kochanka i teraz on bedzie mnie utrzymywal,wiec nie musze pracowac,
ze jestem w zagrozonej ciazy,
ze wyjezdzam za granice i zostane stewardesa,
no i, naturalnie, ze gdzie indziej dostane wiecej kasy.

Sami rozumiecie, ja sie az skrecalam ze smiechu wyobrazajac sobie, jaka plotke stworza z calosci:D !
1w2

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#124 Post autor: boogi » czwartek, 26 listopada 2009, 23:13

vil - grubo :lol:


A mnie naszło, że Jedynka na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak:
  • 1
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#125 Post autor: Venus w Raku » czwartek, 26 listopada 2009, 23:26

vil pisze:Jestem okropnie wprost dwulicowa. Wydaje mi sie, ze w jedynkach bardziej chodzi o idee, niz o prawdomownosc. Moja idea jesta taka,ze jesli potrzebuje kogos oszukac, bo sluzy to moim celom, to sie nie wacham. [...]
Sami rozumiecie [...]
Może inne Jedynki rozumieją, ale ja osobiście nie rozumiem. Potrafię być sceptyczna, ale nie cyniczna. Może Ty nie Jesteś Jedynką?
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#126 Post autor: car II » czwartek, 26 listopada 2009, 23:31

Vil, to jest takie częste zachowanie czy odchył? U mnie uszło by za rzadki odchył typu czasem ściągam...

Tutaj Durson [6] napisał o sobie, ale ze mną się to bardzo zgadza. Jest też fragment o niewyjawianiu tego czego nie chcesz...
A jak Ty to widzisz?
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... 09#p198309
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Awatar użytkownika
vil
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#127 Post autor: vil » piątek, 27 listopada 2009, 20:58

Hm... moze tak: w kontaktach z bliskimi osobami nie uzywam klamstwa - bo i po co? Nie sklamie mojemu facetowi, np. ze wydalam kase na cos innego, a nie na nowy ciuch. Natomiast w kontaktach z obcymi klamie odruchowo, bo tak jest najwygodniej. Nie mam skrupulow, nie czuje sie z tym zle czy cos... Na przyklad ostatnio nasza nowa wspollokatorka pyta mnie, czy czesto jezdze do domu na weekendy (mieszkam w innym miescie). Odpowiadam, ze nie, bo w weekendy pracuje.

(co jest nie do konca prawda - owszem, pracuje, ale tez w zaden sposob nie zalezy mi na kontaktach z rodzina).

Na co ona: To kiedy widujesz sie z rodzicami?
Wiec ja: Czasem przyjezdzaja tu mnie odwiedzic.

A fakty sa takie, ze moj ojciec nie zyje od pieciu lat. Ale - sami widzicie - latwiejsza wersja.

Zreszta od dziecka mam ten problem, ze ludzie lykaja moje klamstwa bez problemu, a czesto nie wierza mi, kiedy mowie prawde :?

P.S. Tak, wersja Dursona w sporej czesci tez do mnie pasuje. Ale sadze, ze wiekszosc z nas opowiada klamstwa osobom, ktorym nie ufamy i ze to nie jest cecha typowa dla ktoregokolwiek typu.
1w2

MF_Maj
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 17:06

Re:

#128 Post autor: MF_Maj » niedziela, 25 grudnia 2016, 20:53

lusylia pisze:Na pierwszy rzut oka mozna rozpoznac tylko malo zdrowa Jedynke, ktora bedzie zapewne ZBYT zatroskana
Z całym szacunkiem, ale bzdura. Ja mojego pracodawcę od razu rozpoznałem. Jest Jedynką, zdrową Jedynką. A poznałem go przede wszystkim po perfekcyjnej, eleganckiej aparycji. W drugiej kolejności po honorze.

Jedynkę można rozpoznać po tym, że wygląda tak, jakbyś Ty chciał wyglądać. ;-)

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 183
Rejestracja: wtorek, 9 września 2014, 22:13
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#129 Post autor: Koval » niedziela, 25 grudnia 2016, 22:40

A w jakiż to sposób rozpoznałeś go po "honorze"? Bo co do wyglądu to przecież dbanie o niego nie jest jakąś wyłączną cechą Jedynek.
"All change is not growth, as all movement is not forward."

1 || LIE (ENTj) || sp/soc

Awatar użytkownika
Scythe
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2016, 17:50
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#130 Post autor: Scythe » poniedziałek, 26 grudnia 2016, 18:53

Wracając po szybkim banie na gorące przywitanie (najwidoczniej nie mam prawa istnieć z racji własnego zdania) śmiem stwierdzić, że ocenianie kogokolwiek na pierwszy rzut oka prowadzi wyłącznie do niesprawiedliwej oceny... no, ale co ja tam mogę wiedzieć, olać własne doświadczenia, niech żyje magiczna numerowanka charakterystyki osobowości istoty zwanej człowiek :P i raczej w tę stronę chciałam pociągnąć kogoś do wylania swoich mniemań... Bo ciekawa sprawa, że wydaje wam się iż można kogoś na zwykły rzut oka wrzucić do odpowiedniego wora. Rozumiem mieć cień przeczucia po zamienieniu zdania... podsłuchania konwersacji... meh, wiem o człeku wszystko bo na niego spojrzałam! I wiem... i mogę dać komuś bana bo to jakiś michał, bo mi styl pisania go przypomina... Łatwo zwyczajnie się pomylić i co wtedy?
"Życie to nie kuweta, nikt po tobie nie posprząta". Michał S.

MF_Maj
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 17:06

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#131 Post autor: MF_Maj » poniedziałek, 26 grudnia 2016, 22:51

Koval pisze:A w jakiż to sposób rozpoznałeś go po "honorze"? Bo co do wyglądu to przecież dbanie o niego nie jest jakąś wyłączną cechą Jedynek.
Miałem na myśli to, że zawsze potrafi przyznać się do błędu lub powiedzieć w oczy, co o kim myśli pozostając przy tym w 100% kulturalnym. A mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach to rzadka sztuka. Zazwyczaj albo ktoś mówi, co myśli, ale robi to w sposób chamski i przykry, albo chamem nie jest, ale jednocześnie brak mu odwagi.
A co do wyglądu - oczywiście, że nie tylko Jedynki świetnie wyglądają, ale z mojego skromnego doświadczenia wynika, że obok Trójek to one najczęściej prezentują się tak jak trzeba. ;-)

MF_Maj
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 18 listopada 2016, 17:06

Re: Jedynki na pierwszy rzut oka

#132 Post autor: MF_Maj » poniedziałek, 26 grudnia 2016, 22:53

Scythe pisze:Wracając po szybkim banie na gorące przywitanie (najwidoczniej nie mam prawa istnieć z racji własnego zdania) śmiem stwierdzić, że ocenianie kogokolwiek na pierwszy rzut oka prowadzi wyłącznie do niesprawiedliwej oceny... no, ale co ja tam mogę wiedzieć, olać własne doświadczenia, niech żyje magiczna numerowanka charakterystyki osobowości istoty zwanej człowiek :P i raczej w tę stronę chciałam pociągnąć kogoś do wylania swoich mniemań... Bo ciekawa sprawa, że wydaje wam się iż można kogoś na zwykły rzut oka wrzucić do odpowiedniego wora. Rozumiem mieć cień przeczucia po zamienieniu zdania... podsłuchania konwersacji... meh, wiem o człeku wszystko bo na niego spojrzałam! I wiem... i mogę dać komuś bana bo to jakiś michał, bo mi styl pisania go przypomina... Łatwo zwyczajnie się pomylić i co wtedy?
Daleki jestem od wrzucania wszystkich do jednego worka... Aczkolwiek test potwierdził moje podejrzenia co do typu mojego pracodawcy. ;-P

ODPOWIEDZ