Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek)

Dyskusje na temat typu 1
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek)

#16 Post autor: Venus w Raku » piątek, 28 maja 2010, 06:53

car II pisze:http://www.chemamadoz.com/gallery2.htm duzo ciekawych zdjec ,niektore są perfekcyjne ... :? :)
Najbardziej podobają mi się:
1. Krople wody nawleczone na nitkę z igłą
2. Drewniana stopa z wyrastającymi z niej korzonkami
3. Zapałka umieszczona strategicznie na sęku deski
Defence pisze:Jestem pod wrażeniem tego:
http://www.youtube.com/watch?v=518XP8prwZo
Ja też.
Animacje z piasku dopiero dzisiaj obejrzałam. Niesamowite. Faktycznie, carze, w tym jest zawarta fabuła.

-------------------
A oto moje dwa ulubione miedzioryty Alberta Durer'a:
Melancholia - http://www.albrecht-durer.org/Melancholy-I-large.html
Święty Heronim - http://www.wga.hu/art/d/durer/2/13/4/077.jpg
Tematycznie obrazki są raczej piątkowe, ale detal jest wspaniały.


1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek)

#17 Post autor: car II » piątek, 28 maja 2010, 13:44

ja bym jeszcze dodał klatkę z drutu, i proste zdjęcie dwóch łyżek które mnie zszokowało wręcz :P
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek)

#18 Post autor: yusti » czwartek, 3 czerwca 2010, 19:42

.

Awatar użytkownika
Rinn
VIP
VIP
Posty: 695
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:12
Kontakt:

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek

#19 Post autor: Rinn » niedziela, 12 czerwca 2011, 12:57

Przypadkiem natrafiłam na wręcz modelowy przykład jedynkowości (akurat tej negatywnej i niezdrowej, ale i to potrafi być pouczające) w artykule krytykującym złe warunki pracy w jednej z polskich rzeźni:
Spoiler:
Czyli: perfekcjonizm, sumienność i poprawność, twarde i drobiazgowe trzymanie się zasad aż do przesady, w połączeniu z oskarżaniem innych w celu uwypuklenia swojej własnej cnoty (przede wszystkim w swoich oczach); z tego tytułu: pogarda, wyższość.
w lęku nie ma nic
czego trzeba by się bać

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek

#20 Post autor: yusti » poniedziałek, 13 czerwca 2011, 10:57

Ty uważasz, że to jest przesadne, ty wartościujesz tak a nie inaczej. Ludzie lubią spokój, wygode, a nie wskazywanie niedoskonałosci. Tak potem przypina się na tym forum łatkę, że Jedynki sa ble i to najblejsze. :wink:

Faktycznie można się od tej osoby uczyć, doceniać ją i nagradzać. Pokazywać konkretnie w danej sytuacji przy okazji, że inne nie znaczy gorsze i też sie sprawdza, ale prawda jest taka, że trudno mi sobie wyobrazić teraz jakikolwiek na to przykład. (jak była robiona w gimnazjum gazetka szkolna i musiałąm chodzic do psycholożki na pogadanki nt mego wycofania, czemu nie jestem wystarczajaco aktywną [zarządzającą, kierujacą, prowadzącą] to wskazywałam, że z całej gazetki ja swoją robotę odwalam i to na czas, a to ze inni partaczą i sie migają to nie moja wina, nie moja odpowiedzialnosc i ja nie mam na to wpływu. Psycholożka naciskała, bym ja zaczeła innymi rządzić, alezamilkła gdy usłyszała argument, ze jak ja mam ich zmuszać do tego?! robię swoje a reszta mnie nie obchodzi.) Na pewno jednak byłabym w stanie na spokojnie pokazać tej pani czyjeś zalety i wartościowośc na tyle duża, by się nauczyła od innych! oczywiscie po zaistnieniu jakiejś sytuacji, na gorąco. A wiadomo, że ludzie to jednak flurusy buhaha :twisted: i nie ma zbytnio od KOGO się uczyć! Stąd Gniew, ze wszystko trzeba samemu, heroicznie, jeszcze cię nie docenią. A inni nie spełniają wymagań, norm, uchodzi im płazem, etc.

Chyba założę stowarzyszenie: Jedynka jest OK! 8) :evil: Bo już mnie złościcie tym jedynkorasizmem ("nie znam zdrowych jedynek", "najgorszy typ to jedynka - warto ją dodatkowo wkurzać"/ etc.).
i pier..enie odnośnie stopki:
Twój strach przed Nami-Jedynkami jest nieuzasadniony. Podchodź do tego jako do DARu. Cierpienia uczą. Wiesz - radykalnie wybaczanie Collina Tippinga ;p Wdzięcznosc za naukę a nie pretensja za niedoskonałą formę przekazu czy inne takie.
Lustro jedynki to pouczanie jej. A ona potrzebuje docenienienia. Przeciez robi to po coś. jest pragmatyczna. Skoro TO SIĘ SPRAWDZA... Ludzie na to liczą. Ja nie chciałabym rzemieślnika czy remonciarza w domu nieJedynki, bo fachowiec musi być porządny buhahah a nie Flurusy jedne! :twisted: [a co! jak rasizm to obosieczny! :mrgreen: ]
osobiście mam zbyt silne skrzydło w 9 i rozpieszczenie bycia najmłodszym dzieckiem, żeby być jak ta pani. :) tacy ludzie są trudni w obcowaniu, nieprzyjacielscy, ale to super pracownicy, godni zaufania powierzyciele wykonawstw.Sa na świecie potrzebne poduszeczki, ale i kolczatki ;p Wszystko ma sens. Wszystko jest dobre.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek

#21 Post autor: jouziou » sobota, 14 stycznia 2012, 04:30

Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Obrazy Perfekcjonistów, Adwokatów(ek) oraz Idealistów(ek

#22 Post autor: yusti » czwartek, 19 stycznia 2012, 13:28


ODPOWIEDZ