9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#1 Post autor: Truskawkowe_pola » środa, 15 czerwca 2016, 23:38

W poszukiwaniu dziewiątek- intelektualistek, cytuję fragment ze strony głównej enneagram.pl:
Generalnie nie jest intelekualistką chyba, że jest to wyuczone.

Jak to jest z tą inteligencją u dziewiątek, zwłaszcza ze skrzydłem 8?
Ktoś się przyznaje do "niebycia intelektualistą"?

Osobiście uważam, że to stwierdzenie BARDZO niesprawiedliwe w stosunku do nas. Takie tworzenie stereotypu głupiej dziewiątki. To, że dziewiątki unoszą się pięć centymetrów nad ziemią nie znaczy, że nie mogą być ponadprzeciętnie inteligentne.

Nawet jeśli sprawiają wrażenie głupiutkiej osoby ze względu na swoją nieśmiałość czy naiwność. Stereotypom mówię zdecydowane NIE :D Znam na przykład jedną bardzo głupią piątkę, która wiedzę o świecie czerpie z przesądów.'


Naiwny to nie to samo, co nieinteligentny!


6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#2 Post autor: Sayna » czwartek, 16 czerwca 2016, 09:57

Truskawkowe_pola pisze:W poszukiwaniu dziewiątek- intelektualistek, cytuję fragment ze strony głównej enneagram.pl:
Generalnie nie jest intelekualistką chyba, że jest to wyuczone.

Osobiście uważam, że to stwierdzenie BARDZO niesprawiedliwe w stosunku do nas. Takie tworzenie stereotypu głupiej dziewiątki. To, że dziewiątki unoszą się pięć centymetrów nad ziemią nie znaczy, że nie mogą być ponadprzeciętnie inteligentne.
Nie przejmuj się tym :)

Większość opisów typu 9 jest skonstruowana tak, że przywodzi na myśl starego faceta pijącego browary, oglądającego mecze i nie zajmującego się niczym szczególnym poza wymienionymi czynnościami i załatwianiem spraw fizjologicznych.

Przejmować się nie ma sensu. Przejmują się inne typy, których poczucie własnej wartości zależy od opinii innych i łatek typu "mądry" "intelektualista" :D
Ja jestem intelektualistką, choć nie przeceniam materializmu jak inni zwący się ludźmi intelektu.

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#3 Post autor: Reszka » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:09

Nie wiem o co ten ból, te opisy nie są wiążące. Gdyby każdy w obrębie danego typu był takim modelowym osobnikiem to pewnie wszyscy geniusze byliby 5 a każdy przywódca/osoba u władzy 8. I jeśli ktoś czyta sobie ten opis będąc swieżakiem to jest spora szansa, że z ciekawości uda się na forum, poszuka czegoś więcej o enneagramie i może się dowie na tyle dużo, że dojdzie sam do wniosku, że to nie musi być prawdą i się nie da zaszufladkować. Osoba, która tego nie zrobi pewnie po miesiącu zapomni o wyniku z testu, jak i o całej stronie. Zresztą jak wy wyobrażacie sobie opisy każdego z typów gdyby trzeba było umieścić wszystkie możliwości xd "9 nie są intelektualistami, ale mogą być" i każde zdanie poddane w taki sposób. To jest ogólny zarys tego jak dana osoba może wyglądać, wiadomo, że motywację powiedzą nam więcej niż zwykły zestaw cech, ale wtedy nie byłoby to ciekawe dla ludzi z zewnątrz, bo wolą czytać o swoich cechach charakteru i wtedy mogą powiedzieć: "łał ten test jest naprawdę dobry, praktycznie wszystko się zgadza". Moim zdaniem to lepiej dociera i powoduje chęć zapoznania się z resztą teorii.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
Ace
Posty: 214
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 17:28
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#4 Post autor: Ace » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:26

Reszka pisze:Nie wiem o co ten ból, te opisy nie są wiążące. Gdyby każdy w obrębie danego typu był takim modelowym osobnikiem to pewnie wszyscy geniusze byliby 5 a każdy przywódca/osoba u władzy 8. I jeśli ktoś czyta sobie ten opis będąc swieżakiem to jest spora szansa, że z ciekawości uda się na forum, poszuka czegoś więcej o enneagramie i może się dowie na tyle dużo, że dojdzie sam do wniosku, że to nie musi być prawdą i się nie da zaszufladkować. Osoba, która tego nie zrobi pewnie po miesiącu zapomni o wyniku z testu, jak i o całej stronie. Zresztą jak wy wyobrażacie sobie opisy każdego z typów gdyby trzeba było umieścić wszystkie możliwości xd "9 nie są intelektualistami, ale mogą być" i każde zdanie poddane w taki sposób. To jest ogólny zarys tego jak dana osoba może wyglądać, wiadomo, że motywację powiedzą nam więcej niż zwykły zestaw cech, ale wtedy nie byłoby to ciekawe dla ludzi z zewnątrz, bo wolą czytać o swoich cechach charakteru i wtedy mogą powiedzieć: "łał ten test jest naprawdę dobry, praktycznie wszystko się zgadza". Moim zdaniem to lepiej dociera i powoduje chęć zapoznania się z resztą teorii.
Powiedziałbym, że opisy nie są nawet opisem modelowego przedstawiciela danego typu, ale uśrednieniem cech różnych ludzi - więc nie ma konieczności istnienia nawet jednego modelu od którego wszyscy odbiegają. Tworzenie skomplikowanych opisów cech charakteru jest wręcz niepożądane, bo im dokładniej zostanie typ opisany tym mniej tam Enneagramu, lepiej byłoby skupić się na tym jak dana motywacja i mechanizmy obronne mogą się przejawiać i różnić u różnych ludzi. Uniknęlibyśmy przez to sytuacji takich jak ta, kiedy jedno zdanie nie pasuje i cała teoria psu w dupę. Spójrzmy co ludzi o tym samym enneatypie łączy, a co może ich dzielić, nie wdając się w rozmyślania na temat archetypów.

Co do ostatniego to gorzej, że większość pozostaje na etapie "jak wszystko pasuje!" i dotyka tego samego efektu horoskopowego. Wątpię, by tak wszystkim wszystko pasowało, ale bardzo łatwo sobie dopasować pół tekstu własną interpretacją. Paradoks, bo wtedy enneagram zamiast rozwijać staje się klatką.
7w6 EIE sx/so

"Piszmy na murach, stropach i rurach
Znakami, których nie da się zmyć
Napisy własne, prywatne hasła
Każdy jest inny - dajcie nam być!"


"Well done is better than well said" Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#5 Post autor: Cotta » czwartek, 16 czerwca 2016, 17:32

Dlaczego utożsamiacie intelektualizm z inteligencją? Pierwsze to pewna postawa życiowa dająca uprzywilejowaną pozycję rozumowemu poznaniu ponad inne metody, druga to umysłowe zdolności. Z intelektualizmu nie wypływa inteligencja, ani z inteligencji intelektualizm. Analogicznie synonimami nie są np. materializm i zdolności biznesowe.
Innymi słowy: intelektualizm czy materializm itp. mówią o tym co cenisz, inteligencja, zdolności biznesowe itp. o tym, co umiesz (co ci dobrze wychodzi).
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#6 Post autor: Truskawkowe_pola » czwartek, 16 czerwca 2016, 18:55

Intelektualista to nie jest wyznawca intelektualizmu. To osoba, która używa intelektu, której intelekt jest wysoce rozwinięty.Intelektualizm to prąd filozoficzny, o którego istnieniu intelektualista może nie mieć pojęcia.

Znaczenia tych słów nie są już schematowe, ich zakres trochę się przesunął. Etiologia etiologią, ale nasz język ewoluuje.

To tak samo, jak humanista nie musi być wyznawcą humanizmu typowo renesansowego.Obecnie humanistą jest takze ktos, kto poświęca sie przedmiotom humanistycznym, a nie ktos, kto widzi człowieka jako centrum wszechświata.

Ale już sofista jest wciąż tylko wyznawcą sofizmu.

Dlatego uznałam, ze autor nie miał na myśli "8w9 generalnie nie są wyznawcami postawy zwanej intelektualizmem".:)
6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#7 Post autor: Diamentowy Kruk » czwartek, 16 czerwca 2016, 19:03

Kończąc dysputę, 9 może być inteligentna, a może nie, jak każdy inny typ.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#8 Post autor: sjofh_ystad » piątek, 17 czerwca 2016, 19:53

Truskawkowe_pola pisze:Ale już sofista jest wciąż tylko wyznawcą sofizmu.
<3
A może sufizmu :D Może też używa metod sofistów, gdyż pasują mu do osiągania celów, ale nie wierzący wcale, że wszystko jest względne - czyli podobnie jak z tym humanistą, znaczenie może ewoluować.
► Pokaż Spoiler
W ogóle - jeju, jaki fajny post Pani Truskawko. Cały wątek mnóstwo spoko, massa ok - kij w czarne oko stereotypom.

Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#9 Post autor: Truskawkowe_pola » piątek, 17 czerwca 2016, 21:43

Wyczuwam ironie. Zaraz ktos mi powie, ze jestem paranoiczna 6:)

W sumie kiedys sie chyba mowilo"Ty sofisto" do kogoś, kto udawal madrale, a niewiele wiedzial. Wiec chyba nawet sofista sie nie uchronil.

Widze, ze offtop sie robi. Widze tez, ze zakladanie tematu na jakikolwiek temat nie jest tu mile widziane, bo temat jest nie na temat, glupi, bezzasadny, a w ogole to swiadczy o kompletnej niewiedzy uzytkownika na ten... TEMAT :).

Czytam forum juz od dawna i nie rozumiem, czemu watek dotyczacy moich, i nie tylko, watpliwosci, jest nie na miejscu. Bywały tu duzo glupsze tematy.

Ok, spoko, ok:D

A co do stereotypow enneagramowych, to co za 9 ze mnie, skoro mnie irytuja...

Nikt mnie nie rozumie. Chyba jestem 4. Nowa metoda:typowanie na bazie stereotypow

Ok, ok, ok i spoko.
6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#10 Post autor: Ninque » sobota, 18 czerwca 2016, 08:10

Widzisz Truskawko z jednej strony fajnie ze chcesz sie rozprawic ze stereotypem ale z drugiej juz uzyskalas odpowiedz na to pytanie wczesniej w innym watku, wiec po za zakladac osobny? No ale ok w sumie mozna zrobic z tego watek do teoratycznych rozwazan o predyspozycji typu 9w8 do nie bycia intelektualistą. Ok spoko.

Ale problemem jest to ze boli Cie cos co nie odnosi sie de facto do Ciebie, czemu ma Cie bolec taka opinia o 9w8 skoro nie jestes 9w8? No i problem z takim zakladaniem postow na szybko bez bycia wytypowanym de facto, wypowiadaniem sie z pozycji tego typu (9w8) powoduje chaos, przyjda nowi uzytkownicy i beda myslec zes 9w8 a z kazdego Twojego posta przebija niedziewiątkowosc. Za duzo w nich szybkich emocji za duzo odniesien do siebie i dziwnych projekcji.
Sof nie ironizowal, sof (sofista!) musial sie odniesc, bo zostal tak jakby wywolany. To jego specyficzne flow i ja nie wyczuwam ironii trafilas w jego gusta IMO.

Inna sprawa ze mozemy sie spierac o definicje i potem odnosic je do 9w8 nie wiem czy widzialas, w jednym z opisow 9w8 jest to troche bardziej uszczegolowione, jest mowa o tym ze ani 9 ani 8 ze swej natury nie ma szczegolnej potrzeby zeby dazyc w kierunku bycia intelektualistą. Intelektualistą rozumianym jako osoba dążąca do posiadania szerokiej wiedzy, oczytana, zorientowana w aktualnych tematach, wspinajaca sie po szczebelkach stopni naukowych, posidajaca wlasne logiczne i sensowne zdanie (albo chcąca za taką uchodzic). Osoba inteligentna jak to powiedziala cotta nie musi byc intelektualistą ale intelektualista chce za inteligentnego uchodzic (no i fajnie by bylo jakby byl, to pomaga).

Takie te typy są i trudno sie nie zgodzić patrzą na mechanizmy obronne lęki itd. Jakos to tak wynika. Co nie znaczy ze no juz nie ma opcji, przejebane, intelektualista?! No way na pewno nie 9w8 ani 8w9. No nie..
Trzeba miec troche szersze i bardziej zdystansowane podejscie do systemu. Albo do opisow po prostu. Bo rdzen to mechaznimy i lęki a cala reszta to taka bardziej poetycka otoczka.
Takie troche usrednienie wszystkich 9 znanych autorowi opisu albo nawet po prpstu wszstkich opisow 9 znanych autorowi. I taka 9 nie istnieje. To model. Obrazek z ksiazce pokazujacy jakis schemat, kierunek. Ale nie bedzie sie nigdy zgadzal kazdemu.

(Inna sprawa ze opisy z glownej sa po prostu slabe.)

Pytanie brzmi co chcialas uzyskac zakladajac ten watek?


Wysłane za pomocą Tapatalk
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#11 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 18 czerwca 2016, 12:43

Truskawkowe_pola pisze:Wyczuwam ironie. Zaraz ktos mi powie, ze jestem paranoiczna 6:)
Akurat w tym miejscu nie było śmieszkowania, serio twój post mi się podobał! A jak teraz patrzę, to faktycznie tak mogło zabrzmieć, wcale nie jesteś paranoiczna. Echh, sof i wyrażanie emocji przez internet :lol:
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#12 Post autor: Truskawkowe_pola » sobota, 18 czerwca 2016, 14:42

Na poczatku czulam sie totalna 9w8 i mam bardzo duzo z tego typu, wbrew pozorom. Dopiero piszac tu i czytajac uswiadomilam sobie, ze moze i styl dziewiatkowy, ale motywacje szostkowe.

Z drugiej strony strasznie mnie kluja takie stwierdzenia, moze odzywa sie we mnie szostkowy obronca ucisnionych. Znam wiele dziewiatek, tak wiele, ze nawet jesli nie typuje perfekcyjnie, to i tak znam ich wiele:p i owszem, sa bardzo rozne, ale nie widze, by byly rzadziej intelektualistami niz inne typy. Wiele z nich jest tez nauczycielami a i jedna profesor o dziewiatke podejrzewam.

Notabene odpowiedz w innym temacie dostalam od Sanyi, ktora nie byla pewna swojego typu, a teraz uznala, ze nie jest 9. Chcialam poznac opinie innych. Zwlaszcza, ze moja mama jest 9. Chcialam sie dowiedziec, czy znacie takie dziewiatki, ktore sa intelektualistami. Zalezy mi tez na tym, bo lubie typowac osoby z mojego otoczenia. Teorie juz znam, ale potrzeba mi przykladow z zycia.

To nie jest temat o zasadnosci tworzenia glupich dla kogos tematow. Ale jesli uwazacie, ze jest skonczony, możemy go zamknac i zkoszowac.
6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#13 Post autor: Zielona » sobota, 18 czerwca 2016, 17:48

Truskawkowe_pola pisze:W poszukiwaniu dziewiątek- intelektualistek, cytuję fragment ze strony głównej enneagram.pl:
Generalnie nie jest intelekualistką chyba, że jest to wyuczone.
Jak to jest z tą inteligencją u dziewiątek, zwłaszcza ze skrzydłem 8?
Ktoś się przyznaje do "niebycia intelektualistą"?
Osobiście uważam, że to stwierdzenie BARDZO niesprawiedliwe w stosunku do nas. Takie tworzenie stereotypu głupiej dziewiątki. To, że dziewiątki unoszą się pięć centymetrów nad ziemią nie znaczy, że nie mogą być ponadprzeciętnie inteligentne.
Nawet jeśli sprawiają wrażenie głupiutkiej osoby ze względu na swoją nieśmiałość czy naiwność.
Zależy jak rozmieć termin intelektualista. Nawet w samej definicji z Wiki wyróżniłam 5 "poddefinicji".
Intelektualista –
1. - osoba, którą cechuje rozwinięta inteligencja (władza rozumienia, myślenia i rozumowania), szczególna zdolność do krytycznej analizy i syntezy, bogata wiedza (erudycja) ("człowiek o dużej kulturze umysłowej i osobistej");
2. - która powyższe cechy wykorzystuje do wykonywania zawodu ("zajmuje się twórczą pracą umysłową");
3. - która w życiu kieruje się raczej intelektem niż emocjami ("którego postawę cechuje przewaga intelektu nad emocjami"),
4. - która stanowi autorytet publiczny. Intelektualista to zatem – w zależności od ujęcia – inaczej "erudyta", "naukowiec", "zimny myśliciel", "guru",
5. - ale także po prostu "przedstawiciel inteligencji"
Patrząc na te pięć definicji z perspektywy typu i PRO nie widzę przeciwwskazań do tego, żeby 9-tka była intelektualistą i że faktycznie jest to pewnego rodzaju wyćwiczenie.
1. tak, każdy z przynajmniej przeciętnym IQ jest do tego zdolny, ja też.
2. tak, wykorzystuję.
3. tak, 9-tki z założenia tłumią emocje i muszą je czymś zastąpić. Wiem, że dominuje intuicja, ale wydaje mi się, że kiedyś raczej kierowałam się umysłem - służył mi do racjonalizowania.
4. nie, chyba, że publiczność zawęzimy do małego grona i pewnych tematów ;)
5. tak, z domu (rozumiane jako klasa społ.) i wykształcenia.

Dlaczego łączę z PRO? Z perspektywy czasu widzę, że kiedyś mi się tylko wydawało, że myślę. Zawsze lubiłam wiedzieć i zbierać wiedzę, jednak wiedzieć, a przemyśleć i zrozumieć to 2 różne rzeczy. Nie umiałam jej łączyć, poddawać analizie i wyciągać wniosków. Niestety "błąd na wejściu, dawał błąd na wyjściu", co skutkowało szkodzeniem samej sobie, a to nie świadczy zbyt dobrze o intelekcie ;) Niby inteligentna, a głupia. Zdecydowanie nie byłam intelektualistką.
Wydaje mi się, że jest to wynikiem treningu posłuszeństwa. 9w1 - "grzeczne dziecko" ma wykonywać polecenia, zgodnie z zasadami i normami, a nie nad ich sensem myśleć. Umysł przydaje się do racjonalizowania co pomaga tłumić emocje. Kiedy już pojawiły się sytuacje i emocje, których zracjonalizować i przydeptać nijak się nie dało, rozum się wyłączył, emocje szalały. Kiedy udało się je opanować w sposób do tej pory mi nie znany czyli wypłakać i wygadać, wtedy znowu się włączył i całą pracę nad sobą wykonałam rozumowo. Od tamtej pory z upodobaniem dokładam nową wiedzę do tej starej i poszerzam dziedziny, w których posiadam swoje zdanie - takie które jestem w stanie uargumentować, podać ciąg logiczny, który mnie do tego doprowadził. W przeciwieństwie do braku własnego zdania dawniej lub tego wchłoniętego kiedyś z otoczenia. Co ciekawe przy tym wszystkim zwiększyła się moja intuicyjność - czasem najpierw widzę związek, a dopiero potem szukam logicznych połączeń. Zaskoczyło mnie samą jak wiele razy zmieniłam zdanie tam, gdzie już je niby posiadałam. W pewnym sensie mój intelektualizm jest wyuczony, aczkolwiek powiedziałabym, że raczej odzyskany.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#14 Post autor: Zielony smok » sobota, 18 czerwca 2016, 19:29

Przypomina mi się klimat Kabaretu starszych Panów.
Rozmowa Grzegorze Wasowskiego z( syna Jerzego) z Jeremim Przyborą....
G: Wujku, co prawda mam wykształcenie, ukończyłem wyższą szkołę, ale przyznam się szczerze, że ,,Krytyka czystego rozumu" Immanuela Kanta nie jest moją ulubioną lekturą.
JP: Bo ty Grzesiu nie jesteś intelektualistą, tylko prostym inteligentem. Prosty inteligent zna tytuły książek, których nigdy nie czytał.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Truskawkowe_pola
Posty: 57
Rejestracja: czwartek, 9 czerwca 2016, 01:53
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: 9w8 generalnie nie jest intelektualistką- AŁĆ, BOLI!

#15 Post autor: Truskawkowe_pola » sobota, 18 czerwca 2016, 21:59

:D

Chyba macie rację. Wszystko zależy od definicji. Tutaj chyba głównie chodzi o to,ze nikt chorej 8w9 nie uzna za autorytet we wszystkim, nawet jeśli osoba ta ma naprawdę dużo pod czapką.
Czyli:
4. - która stanowi autorytet publiczny. Intelektualista to zatem – w zależności od ujęcia – inaczej "erudyta", "naukowiec", "zimny myśliciel", "guru".
6w5 (9w8) (4w5)

ISFP

ODPOWIEDZ