9 i przyszłość

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
miyathwe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 20:12
Enneatyp: Mediator

9 i przyszłość

#1 Post autor: miyathwe » sobota, 20 lutego 2016, 14:51

Jakie drogi odnośnie swojej kariery wybraliście? Jakie studia?
W jakie strony dążycie? :)



Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: 9 i przyszłość

#2 Post autor: Litowojonow » sobota, 20 lutego 2016, 16:06

Dążę w stronę zagłady, to dość powszechny kierunek. Po drodze planuję mało musieć oraz robić dużo rzeczy, które mnie ciekawią. Gdy wybierałem studia nie wiedziałem, co wybrać, wszelkie opcje zawodowe które rozważałem mają przynajmniej jedną poważną wadę. Wybrałem karierę robienia rzeczy za pieniądze, bo potrzebuję pieniędzy, aby urzeczywistnić wspomniany plan.
Ale ja jestem tylko częściowo 9.
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 9 i przyszłość

#3 Post autor: Ninque » sobota, 20 lutego 2016, 16:34

Tez nie wiedziałam co chce robić chciałam robić wszystko, ale chyba najbardziej pociągało mnie bycie naukowcem w laboratorium, neurochirurgiem lub chemikiem kimś takim przy super ważnych projektach, w sumie było mi obojętne w którym kierunku bym poszła bo każdy był ciekawy <3 ale właśnie mózg i chemia mnie najbardziej kręciły, jednocześnie uwielbiałam i nadal uwielbiam literaturę i sztukę, całe życie rysuje i zawsze chciałam być jednym z twórców kultury.

Przed snem jak na 9 przystało wymyślałam alternatywne wizje swojego życia w rożnych odjechanych rzeczywistościach lub zastanawiałam sie nad umeblowaniem pomieszczeń w domu w inny sposób albo zmienianiem ich zupełnie (tych niewykorzystywanych pomieszczeń). Poszłam wiec na kurs rysunku artystycznego w celu skompletowania teczki i dostania sie na ASP na wnętrza, ale kurs rysunku architektonicznego mnie skusił swoją techniczniscia i logika wiec przeniosłam sie z jednego na drugi i tak o to po dwóch latach zdawałam egzaminy na architekturę do kilku uczelni.

Wyjechałam ze swojego pięknego rodzinnego miasta gdzie magia czai sie na każdym rogu a jednocześnie jest super miło i przytulnie do Krakowa który jest większa wersja mojego ukochanego Lublina. Aktualnie pragnę zostać pracownikiem naukowym i robić doktorat w kierunku historii architektury i renowacji zabytków. Być znanym miedzynarodowym ekspertem i jeździć po świecie pracować nad zabytkami pisać książki uczyć studentów itd, ciagle być w ruchu i działać.

A czasem chce zostać nauczycielka rysunku w jakimś małym domu kultury i pokazywać dzieciom przez sztukę ze świat jest piękny. Szczególnie tym dzieciom którym nie powiedziano tego w domu.

Albo być wolontariuszem w więzieniu i to samo mowić więźniom.


Hehe i tak nikt tego nie przeczyta. 9 jestem. Nieciekawą.
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
miyathwe
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 20:12
Enneatyp: Mediator

Re: 9 i przyszłość

#4 Post autor: miyathwe » sobota, 20 lutego 2016, 17:03

Ninque tak jakbym czytała o samej sobie. Aktualnie dążę do wybrania kierunku ścisłego jak najmocniej związanego z chemią. Gdzieś jeszcze po drugiej stronie dobija się tyle ciekawych biologicznych rzeczy, że ciężko nie poczytać trochę na ich temat. Ale teraz, kiedy już niestety jest późno na obrócenie swojego życia o 180 stopni, gdzieś wewnętrzne sumienie się pyta, czemu nie wybrałam choćby takiej architektury. Bo to co robię kiedy totalnie chcę się oderwać od codzienności to biorę swój nędzny zeszyt i bazgram w nim choćby najbrzydszą pierdołę. Ale to właśnie jest ta strona do której uciekam.
To jednak tylko chwilowe zastanowienia, po takim związku z chemią, pewnie będę wciąż dążyć do pogłębiania wiedzy o niej.

Upewniłaś mnie tylko co do 9-tkowej drogi, bo jest to nieodłączny temat który na dzień dzisiejszy zapycha moją głowę przed snem :D

A Tobie gratuluję wyboru i życzę sukcesów!!!

Ps. Wszystkie 9 są ciekawe!

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: 9 i przyszłość

#5 Post autor: Zielona » sobota, 20 lutego 2016, 21:12

Chemia i biologia były moimi ulubionymi przedmiotami :)
Z wyborem szkoły średniej miałam problem, bo za dużo chciałam i nie mogłam się zdecydować. Wahałam się między liceum - profil ogólny lub biol.-chem., plastycznym lub jeszcze czymś innym. Z różnych powodów ostatecznie wybrałam Technikum Architektoniczno - budowlane, ale to nie do końca było to. Na studiach wybrałam architekturę krajobrazu, bo łączy w sobie najwięcej tego co lubię, a maluję sobie dla przyjemności.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

liadan
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 18:34
Enneatyp: Mediator

Re: 9 i przyszłość

#6 Post autor: liadan » czwartek, 25 lutego 2016, 16:55

Wybrałam to co kocham - chcę studiować grę na gitarze, drugi kierunek - filologia hiszpańska.
W liceum mam profil humanistyczny artystyczny (teatr), no i pisać też pragnę od 5 roku życia... Kocham książki! Ciężka odmiana bibliofilii ;)
Obecnie rozpracowuję klasykę literatury.
Chcę zostać wszechstronnie artystycznym człowiekiem, fascynuje mnie praca nauczyciela, b. szlachetny zawód - pomagasz innym ludziom odkrywać ich talenty i rozwijać je.
all is gonna be better...

ODPOWIEDZ