Amnezja wśród 9

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Fi5heR
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:53

Amnezja wśród 9

#1 Post autor: Fi5heR » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 14:30

Czy nie uważacie, że 9 mają tendencję do notorycznego wręcz zapominania o wnioskach jakie wyciągnęli z popełnionych błędów? Jak radzić sobie z marazmem jaki niesie za sobą takie postępowanie?



Finrey
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2015, 23:11
Enneatyp: Mediator

Re: Amnezja wśród 9

#2 Post autor: Finrey » wtorek, 9 czerwca 2015, 15:51

Myślę ze wszystko zależy od wielkości błędu i jego konsekwencji, bo jeśli duże to raczej więcej do tej samej rzeki nie wchodzę.
Jednak generalnie mam to samo z mniejszymi rzeczami, radzić sobie można na kilka sposobów, zapisywanie ( jednak to raczej sie nie sprawdza w moim przypadku) czy autosugestia.
W moim przypadku jest tak, ze sytuacja powtórzy się 4-5 razy i wtedy łapie mnie straszna złość na siebie samego, i więcej się nie powtarza :)
Osobiście myślę że każda 9 ma sytuacje, z którymi walczy całe życie, a za tydzień i tak się powtórzą.
.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Amnezja wśród 9

#3 Post autor: chokureika » wtorek, 9 czerwca 2015, 21:20

Finrey pisze: W moim przypadku jest tak, ze sytuacja powtórzy się 4-5 razy i wtedy łapie mnie straszna złość na siebie samego, i więcej się nie powtarza :)
Hehe, znam takie dziewięć, że pomimo złości i tak się powtarza :D
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Finrey
Posty: 20
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2015, 23:11
Enneatyp: Mediator

Re: Amnezja wśród 9

#4 Post autor: Finrey » wtorek, 9 czerwca 2015, 21:35

chokureika pisze:
Finrey pisze: W moim przypadku jest tak, ze sytuacja powtórzy się 4-5 razy i wtedy łapie mnie straszna złość na siebie samego, i więcej się nie powtarza :)
Hehe, znam takie dziewięć, że pomimo złości i tak się powtarza :D
Finrey pisze: Osobiście myślę że każda 9 ma sytuacje, z którymi walczy całe życie, a za tydzień i tak się powtórzą.
patrzymy na całość :) wyżej mowa była o "mniejszch" sprawach, może faktycznie tego nie podkreśliłem
.

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Amnezja wśród 9

#5 Post autor: IstariDreamer » wtorek, 9 czerwca 2015, 21:52

Fi5heR pisze:Czy nie uważacie, że 9 mają tendencję do notorycznego wręcz zapominania o wnioskach jakie wyciągnęli z popełnionych błędów? Jak radzić sobie z marazmem jaki niesie za sobą takie postępowanie?
Że zapominanie jest jakimś 'postępowaniem'? I jak żyć godząc się na swoje obstawanie przy takim 'postępowaniu'?

Cokolwiek masz na myśli, uważam, że najlepsze są sposoby skrojone na miarę. Dostosowane do ciebie, wykorzystujące twoje naturalne cechy, idące po drodze z tobą, a nie takie, przed którymi mimo zewnętrznej zgody, węwnętrznie będziesz się bronił.
Finrey pisze:Osobiście myślę że każda 9 ma sytuacje, z którymi walczy całe życie, a za tydzień i tak się powtórzą.
Bywa tak, że niektóre z takich sytuacji, z którymi mocujesz się całą wieczność na różne sposoby, próbujesz różnych podstępów i w końcu przestajesz wierzyć w swój wpływ na nie... zostają 'naprawione'. :what:

Nie wierzę więc w takie mechanizmy/nawyki, których nie możesz zmienić. Chyba, że chcesz wyjść poza obszar tego, kim jesteś...
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Amnezja wśród 9

#6 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 9 czerwca 2015, 22:17

No nie wiem, ja raczej nie mam wielkich problemów ze zmianą nawyków, jeżeli naprawdę tego chcę. Często jednak stwierdzam, że wcale nie chcę danej rzeczy zmieniać, że jest mi wygodnie tak jak jest. Sztuką jest odróżnienie wygodnie od "wygodnie" i rozpoznanie, kiedy niesłusznie bagatelizuję problem dla fałszywej wygody.

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Amnezja wśród 9

#7 Post autor: MaryJaneWatson » niedziela, 20 września 2015, 13:48

Fi5heR pisze:Czy nie uważacie, że 9 mają tendencję do notorycznego wręcz zapominania o wnioskach jakie wyciągnęli z popełnionych błędów? Jak radzić sobie z marazmem jaki niesie za sobą takie postępowanie?
To co piszesz tyczy się 8emek;-) albo niezdrowych 9, bo dojrzałe 9tki które znam są :szybko się uczące",
8w7

ODPOWIEDZ