Syndrom starej duszy

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Syndrom starej duszy

#31 Post autor: AnetaK » sobota, 5 września 2015, 15:20

Cotta, bo to byli mistrzowie na swoim poziomu rozwoju duchowego, plebs zawsze myśli, że jak ktoś jest w czymś dobry, to znaczy, że i duchowo jest rozwinięty. A prawda jest taka, że wyłącznie 4w7 ma dostęp do duszy wszechświata i może z nią prowadzić konstruktywny dialog. Reszta to beznamiętni oceniacze na podstawie bardzo kiepsko sformułowanych paradygmatów. Mówiąc językiem docierającym do piątek: rozmawiając z kucykami lepiej zrozumiesz świat, niż próbując marnych naukowych opisów.


"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Syndrom starej duszy

#32 Post autor: Cotta » sobota, 5 września 2015, 15:32

No przecież rozmawiam z kucykami! Łącznie z tym z astrala! :o
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Syndrom starej duszy

#33 Post autor: AnetaK » sobota, 5 września 2015, 16:15

To powinnaś wiedzieć.
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Syndrom starej duszy

#34 Post autor: Cotta » sobota, 5 września 2015, 16:54

Kucyki mi powiedziały, że już byłam 4w7, teraz jestem 5w9, w następnym wcieleniu będę 2w12 (za karę, że jadłam za dużo ciasteczek) i dopiero wtedy mogę być 10w11. :sad2:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Syndrom starej duszy

#35 Post autor: Zielona » sobota, 5 września 2015, 17:19

Sayna pisze:Pytanie, czy na pewno zapominamy? Gdybyśmy całkiem zapominali, to wszystkie doświadczenia z poprzednich wcieleń nie miałyby sensu.
Jak napisałam wcześniej: "zapominamy – zostaje tylko jakieś echo, które pozwala pewne rzeczy zrozumieć szybciej."
Jak jest tego nie wiem. Szukam. W każdym razie ja żadnych wspomnień, o ile żyję nie po raz pierwszy, nie mam.
Może właśnie na tym polega ta zabawa, że grasz w nią nie znając od początku reguł ;) Poznajesz je w trakcie, w dodatku jest ich wiele i pochodzą z różnych źródeł. A wolną wolę i rozum mamy po to, aby umieć wybrać te właściwe?
Trafiłam na taki artykuł REINKARNACJA prawda czy mit? Kontrowersja?! http://podejsciepsychologicznedoczlowie ... trowersja/
Z rok czy dwa temu oglądałam serial "Moje nawiedzone dziecko" - o dzieciach, które pamiętają poprzednie życie. W sieci znalazłam jeden odcinek. W innym odcinku był pokazany przypadek pewnego chłopca - później w necie trafiłam na artykuł, w którym podano informację, że jego historia była badana przez uniwersytet.
Spoiler:
Wygląda na to, że taka pamięć dla tych dzieci i ich rodzin nie jest pomocą, a problemem.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Syndrom starej duszy

#36 Post autor: AnetaK » sobota, 5 września 2015, 18:43

Cotta pisze:już byłam 4w7, teraz jestem 5w9, w następnym wcieleniu będę 2w12 (za karę, że jadłam za dużo ciasteczek) i dopiero wtedy mogę być 10w11. :sad2:
Ho ho ho! <uśmiałem się jak św. Mikołaj na Wielkanoc>

Panienka Cotta najwyraźniej sobie kpi! Nie można sobie przeskakiwać po poziomach ducha jak się podoba, to są reguły wyższego świata, które znam tylko ja!
Spoiler:
To jest skandal. Jestem obrażony i tupię nogą.
Cotta pisze: Kucyki mi powiedziały, że
Kucyki Ci powiedziały? Dobra Cottcia, dobra <głaszcze zwichrowaną Cottę po główce>
"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Syndrom starej duszy

#37 Post autor: Cotta » sobota, 5 września 2015, 20:01

AnetaK pisze:Nie można sobie przeskakiwać po poziomach ducha jak się podoba
Psieplasiam, przeskakiwałam, bo nie wiedziałam, że nie wolno. :sad2:
Kucyki Ci powiedziały? Dobra Cottcia, dobra <głaszcze zwichrowaną Cottę po główce>
Bardzo się cieszę, że tak uważasz. :) Też jesteś bardzo miłą istotą. :)
Spoiler:
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Syndrom starej duszy

#38 Post autor: chokureika » sobota, 5 września 2015, 20:08

@Sayna
Na przełomie gimnazjum / liceum, również wierzyłam i dosyć mocno zagłębiałam się w cały ezoteryczny świat, poprzednie wcielenia, podróże astralne itd... Potem doszłam do wniosku, że wszystko jest bzdurne i urojone, dlatego myślę (i mam gorącą nadzieję), że wyrośniesz z tych przekonań. Doszukiwanie się w enneagramie jakiegoś mistycyzmu nie ma sensu. Jeżeli już to robisz, to musiałabyś szukać go w każdym systemie, który służy do typowania osobowości.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Syndrom starej duszy

#39 Post autor: Zielona » sobota, 5 września 2015, 21:18

@chokureika. Psychologia transpersonalna. Szkoda mi czasu na komentowanie reszty.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Syndrom starej duszy

#40 Post autor: IstariDreamer » sobota, 5 września 2015, 22:13

chokureika pisze:@Sayna
Na przełomie gimnazjum / liceum, również wierzyłam i dosyć mocno zagłębiałam się w cały ezoteryczny świat, poprzednie wcielenia, podróże astralne itd... Potem doszłam do wniosku, że wszystko jest bzdurne i urojone, dlatego myślę (i mam gorącą nadzieję), że wyrośniesz z tych przekonań.
Napiszę coś takiego w temacie o wierze.
Ale nie, ja nie mam takich nadziei. :.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Syndrom starej duszy

#41 Post autor: Ael » niedziela, 6 września 2015, 04:25

Sayna pisze:
Ael pisze:Wszystkie teorie zakładające świadomość duszy, która pozwoli jej "przenieść" nauki do następnego życia są imo bzdurne.
Dlaczego są bzdurne?
W czasie mojej nieobecności dodano całkiem sporo postów, ktore obrazują moją opinię na ten temat, wiec pozwolisz, ze zrobie tylko małe podsumowanie cytatów.
AnetaK pisze: Ponieważ moja wiedza jest 100% sprawdzona, pewna i udowodniona w moim umyśle, łaskawie podzielę się z Wami jaka jest kolejność "wieku dusz" dla poszczególnych enneatypów.
Zielona pisze:
Sayna pisze:Pytanie, czy na pewno zapominamy? Gdybyśmy całkiem zapominali, to wszystkie doświadczenia z poprzednich wcieleń nie miałyby sensu.
Jak napisałam wcześniej: "zapominamy – zostaje tylko jakieś echo, które pozwala pewne rzeczy zrozumieć szybciej."
Jak jest tego nie wiem.
[...]
Wygląda na to, że taka pamięć dla tych dzieci i ich rodzin nie jest pomocą, a problemem.
*moja uwaga: a raczej byłaby, gdyby była udowodniona na 100%*

Inne uwagi dotyczace twojej koncepcji też się już pojawiły wcześniej...
Cotta pisze:
Sayna pisze: Inne typy nie powinny zajmować się oświeceniem, tylko rozwijać jak należy w obrębie swojego typu.
Ach, ta potrzeba elitarności... oświecenie nie dla plebsu, jedynie Dziewiątki mogą dostąpić tego zaszczytu. Sayna... poczytaj może trochę biografii wielkich mistrzów, może to Ci otworzy oczy.
Osobiście uważam, że wizja duszy jest w niemal wszystkich systemach mocno przeceniana. To tylko (i az) jeszcze jeden atom tworzący człowieka. Nie ma osobowości jako takiej.
Ale moze być odkształcony/zmieniony przez poprzednie życia, co ma wpływ na życie obecne. Aczkolwiek z pewnością nie nazwalabym tego "nauką".

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Syndrom starej duszy

#42 Post autor: Sayna » środa, 9 września 2015, 12:46

Cotta pisze:
Sayna pisze: Inne typy nie powinny zajmować się oświeceniem, tylko rozwijać jak należy w obrębie swojego typu.
Ach, ta potrzeba elitarności... oświecenie nie dla plebsu, jedynie Dziewiątki mogą dostąpić tego zaszczytu. Sayna... poczytaj może trochę biografii wielkich mistrzów, może to Ci otworzy oczy.
Czytałam i doszłam do takiego wniosku jaki tu zaprezentowałam. 9 w naturalny sposób harmonizują ośrodek myślenia i emocji, a na wyższym poziomie rozwoju dochodzi do tego również ośrodek działania. Jednak te dwa ośrodki muszą zostać wcześniej zrównoważone i u 9 jest to możliwe.

Jeśli przewagę będzie mieć ośrodek myślenia, to nici z oświecenia. Jeśli przeważy ośrodek emocji, to może dojść do utraty kontroli, nieskładnych wizji, napastowań przez istoty eteryczne i zaburzeń psychicznych.

U 9 największą przeszkodą są z reguły problemy z dolnymi czakrami, które przekładając na język enneagramu odpowiadają za ośrodek działania. Mają one związek ze zwierzęcą i materialną naturą człowieka. Trzeba ją zaakceptować.
Zielona pisze:Jak napisałam wcześniej: "zapominamy – zostaje tylko jakieś echo, które pozwala pewne rzeczy zrozumieć szybciej."
Jak jest tego nie wiem. Szukam. W każdym razie ja żadnych wspomnień, o ile żyję nie po raz pierwszy, nie mam.
Może właśnie na tym polega ta zabawa, że grasz w nią nie znając od początku reguł ;) Poznajesz je w trakcie, w dodatku jest ich wiele i pochodzą z różnych źródeł. A wolną wolę i rozum mamy po to, aby umieć wybrać te właściwe?
Trafiłam na taki artykuł REINKARNACJA prawda czy mit? Kontrowersja?! http://podejsciepsychologicznedoczlowie ... trowersja/
Z rok czy dwa temu oglądałam serial "Moje nawiedzone dziecko" - o dzieciach, które pamiętają poprzednie życie. W sieci znalazłam jeden odcinek. W innym odcinku był pokazany przypadek pewnego chłopca - później w necie trafiłam na artykuł, w którym podano informację, że jego historia była badana przez uniwersytet.
Spoiler:
Wygląda na to, że taka pamięć dla tych dzieci i ich rodzin nie jest pomocą, a problemem.
Komentarz pod filmem:
Krzysiekq823 :D pisze:Musieliby mieć kawałek mózgu od tamtvych ludzi którzy zgineli
Właśnie chodzi o to, że nie musieliby mieć. Przez swój materialny ogląd na świat ludzie nie potrafią zrozumieć, że dusza jak najbardziej potrafi sama zapamiętywać wszystko czego doświadczyła w poprzednim wcieleniu. U dzieci mózg jeszcze nie jest na tyle rozwinięty, by całkowicie zatarł wspomnienia duszy. Tak jest u dzieci oraz u wielu 9. Osteoporoza wspominał już o tym, że 9 są początkiem i końcem cyklu enneagramu.
chokureika pisze:@Sayna
Na przełomie gimnazjum / liceum, również wierzyłam i dosyć mocno zagłębiałam się w cały ezoteryczny świat, poprzednie wcielenia, podróże astralne itd... Potem doszłam do wniosku, że wszystko jest bzdurne i urojone, dlatego myślę (i mam gorącą nadzieję), że wyrośniesz z tych przekonań. Doszukiwanie się w enneagramie jakiegoś mistycyzmu nie ma sensu. Jeżeli już to robisz, to musiałabyś szukać go w każdym systemie, który służy do typowania osobowości.
Dziękuję za radę, ale mam wrażenie, że nie zagłębiałaś się w to za bardzo. Mam już pewne doświadczenia związane z tematem i pewne rzeczy po prostu same mi się objawiają.
Ael pisze:Osobiście uważam, że wizja duszy jest w niemal wszystkich systemach mocno przeceniana. To tylko (i az) jeszcze jeden atom tworzący człowieka. Nie ma osobowości jako takiej.
Ale moze być odkształcony/zmieniony przez poprzednie życia, co ma wpływ na życie obecne. Aczkolwiek z pewnością nie nazwalabym tego "nauką".
Nie nazywam tego nauką. To jest ezoteryka i zdaję sobie z tego sprawę.

Prosiłabym osoby, które nie są zainteresowane dyskusją, a piszą tu tylko po to, aby się ponaśmiewać, by tego nie robiły. Jeśli kogoś nie interesuje psychologia transpersonalna, nie musi się tu wypowiadać. Szkoda tracić czas na dokuczanie innym i złośliwe komentowanie czegoś, czego się nie zagłębiało ;)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Syndrom starej duszy

#43 Post autor: Ael » środa, 9 września 2015, 13:16

Nauka w sensie, ze dusza sie niczego nie uczy przez proces reinkarnacji...
Przeciez ja nic o naukowej nauce tez nie pisalam :roll:

Mam swoje poglady, tez niezbyt naukowe, przedstawilam je wyzej. Nie wiem, czy to zawiodlo czytanie ze zrozumieniem, czy moj sposob pisania :roll:

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Syndrom starej duszy

#44 Post autor: Cotta » środa, 9 września 2015, 13:42

Sayna pisze:
Cotta pisze:
Sayna pisze: Inne typy nie powinny zajmować się oświeceniem, tylko rozwijać jak należy w obrębie swojego typu.
Ach, ta potrzeba elitarności... oświecenie nie dla plebsu, jedynie Dziewiątki mogą dostąpić tego zaszczytu. Sayna... poczytaj może trochę biografii wielkich mistrzów, może to Ci otworzy oczy.
Czytałam i doszłam do takiego wniosku jaki tu zaprezentowałam. 9 w naturalny sposób harmonizują ośrodek myślenia i emocji, a na wyższym poziomie rozwoju dochodzi do tego również ośrodek działania. Jednak te dwa ośrodki muszą zostać wcześniej zrównoważone i u 9 jest to możliwe.

Jeśli przewagę będzie mieć ośrodek myślenia, to nici z oświecenia. Jeśli przeważy ośrodek emocji, to może dojść do utraty kontroli, nieskładnych wizji, napastowań przez istoty eteryczne i zaburzeń psychicznych.
1) Skoro czytałaś, to powinnaś wiedzieć, że wielu z nich Dziewiątkami nie było, a jednak realizację osiągnęli.
2) U każdego typu wraz z rozwojem dochodzi do równoważenia ośrodków - Dziewiątki nie są tu wyjątkiem.
3) Usprawiedliwianie lenistwa byciem na progu oświecenia jest żenujące (piję tu do wypowiedzi: "Jedną z przyczyn tego, że 9 mają problemy z motywacją jest to, że ich dusza jest już na wstępie przygotowana do przejścia w inny stan."). Równie żenujące jest roszczenie sobie prawa do wyłączności na oświecenie.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Syndrom starej duszy

#45 Post autor: Eol » środa, 9 września 2015, 19:03

Teraz już rozumiem Sayna dlaczego z takim uporem próbowałaś przeforsować pomysł, iż ludzie używają tylko 10% mózgu :D Było ci to potrzebne do wytłumaczenia tego, co "budujesz" w tym temacie :D
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

ODPOWIEDZ