9w8 vs. 9w1

Dyskusje na temat typu 9

Jestem:

9w8
27
40%
9w1
36
54%
9
4
6%
 
Liczba głosów: 67

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

9w8 vs. 9w1

#1 Post autor: Memory » sobota, 8 listopada 2008, 10:54

9w8

Opis ogólny
Zazwyczaj 9w8 są ludźmi delikatnymi, prostymi, nieskomplikowanymi. Mają tendencję do bycia odrobinę impulsywnymi przez ich połączenie z 8. Posiadają także umiejętność do przebicia się, gdy chcą dążyć własną ścieżką, ale w większości przypadków są sprowadzani na ziemię, jeśli inni przeciwstawią się ich wybuchowości. 9w8 łatwiej rezygnują z wyzwań, niż bardziej zdecydowane 8w9. W przeciwieństwie do wyrafinowanej 9w1 stają się coraz bardziej obcesowe na przestrzeni lat.
Są jak szczeniaki, starające się być szczęśliwe i pragnące zapomnieć o przykrościach.

Zdrowe i zrównoważone stany

Kiedy zaczynają się przebudzać, korzystają ze swojego skrzydła w8, by całkowicie wypchnąć się ze snu. Ekspansywność i energia 8 jest dobrym antidotum na dziewiątkową rezygnację i apatię. Kiedy ósemka połączy się z bezinteresowną dwójką, a dziewiątka odnajdzie ambicję trójki, wtedy nikt nie powstrzyma tych dynamicznych, pełnych energii ludzi.

Silnie zintegrowane 9w8 przyjmuje zarówno dobroć i hojność dwójki, jak i głęboką chęć samorealizacji trójki, wyzbywając się jednocześnie próżności, czy unoszenia się dumą charakterystycznych dla tych typów. Czują się przyjemnie nastawieni do swojej tożsamości, znajdując sens w byciu skromnymi, dającymi, wspaniałymi, w pełni kreatywnym istotami. Już samo bycie świadomym swojej tożsamości, pozwoli tej osobie wytworzyć ogromną pewność siebie i zdrowy szacunek dla siebie. To nie jest to, co robią. To raczej to, kim są. Nie starają się być nikim szczególnym. Ich całkowita naturalność jest zdumiewająca.

Niezrównoważone i niezdrowe stany
W stresie 9w8 ma tendencję do popadania niezależnie od woli w stan uśpienia. Jeśli sen się pogłębia, apatia prowadzi do szóstkowych podejrzeń, podczas gdy wpływ ósemki prowadzi do piątkowej paranoi. Dziewiątkowy sposób obronny wycofywania się jest uwydatniony, dlatego 9w8 mają skłonność do bycia pustelniczymi, leniwymi, nieufnymi i zupełnie wycofanymi ludźmi.

W gorszych przypadkach tendencja przez uciekanie w sen, przyczynia się do ucieczki od wszelkich rodzajów interakcji. Rachunki pozostają nieopłacone, telefony dzwonią bez odbierania, trawniki są nieskoszone… Senność zaczyna się u 9w8 pogłębiać i pogłębiać, prosto w odrzucenie wszystkiego, powodując w paranoi rodzaj kompletnego uśpienia. Nikogo nie ma w ciele i ciało zostało wyłączone. Czy można prowadzić jakikolwiek tryb życia, będąc pogrążonym w stanie martwoty?

Wygląd

9w8 mają tendencję do bycia fizycznie dużymi. Sporo z nich posiada długie, solidne kości i są często niezwykle silni. Jeśli są zdrowi, poruszają się z silną, płynną gracją. Jeśli są niezdrowi, ich ruchy mogą stać się niezdarne i nieskoordynowane. Ponieważ raczej wolą nie przyciągać uwagi i nie chcą się wyróżniać indywidualizmem, zazwyczaj ubierają się tradycyjne, w możliwe do przyjęcia ciuchy, rzadko rzucając się w oczy. Jak u 9w1, 1w9 i 6w5, ich szczególny rodzaj wypowiadania się może stanowić wyróżniającą cechę.

Powołanie
Niektóre 9w8 odnajdują pracę stanowiącą kombinację spokojnego czasu, wypełnionego od czasu do czasu koniecznością ukazania agresji. Wicedyrektor, pilot samolotowy, terapeuta od behawioryzmu, łowca talentów, dyrektor castingu. Inni czują się też dobrze, jako naczelnik poczty, ogrodnik itd. Są wśród 9w8 prezenterzy wiadomości, aktorzy, piosenkarze, dyrektorzy naczelni. Można podać jeszcze wiele innych prac wymagających wystąpień przed publiką, gdzie można ich zauważyć. Oczywiście 9w8 można spotkać także w wielu innych zawodach.


9w1

Opis ogólny
Zazwyczaj 9w1 cechuje się rodzajem bujającej w obłokach delikatności. Skrzydło w1 dodaje mi nieco intelektualizmu, ale wpływ 9 jest mocniejszy, więc 9w1 może nie przepadać za odbieraniem rzeczywistości w formie jej testowania, żeby naprawiać błędy. W efekcie, 9w1 często ma zbiór wierzeń na temat świata, który może być postrzegany przez nie przesądnie, albo jakby magicznie. Dla 9w1 nie ma problemów, ponieważ, dziwnie jak to może wyglądać, te magiczne wyobrażenia łączą się z realiami i często jakby ukazują aktualną ich pracę. W przeciwieństwie do wybuchowego 9w8, posiadają rodzaj wytworności i opanowania, ponieważ ich skrzydło sprawia, że pragną być idealni. 9w1 częściej woli jednak przysiąść i się zdrzemnąć, niż stale uzależnione od pracy 1w9.

Zrównoważone i zdrowe stany
Zbalansowane 9w1 w jakiś sposób zaczyna żyć w teraźniejszości. Teraz naprawdę ktoś znajduje się w domu, prawdziwa istota z aktualnymi celami, zainteresowana jak szczęśliwie zacząć je kreować, by zdobyć zadowalające wyniki. Dziewięć zaczyna ukazywać nieco trójkowej ambicji, a skrzydło w1 zaczyna opuszczać poprzeczkę w dążeniu do perfekcjonizmu. Jeśli ten człowiek jest nadal zaangażowany aktywnie w sprawach, które są nie zagrażające i nieszczególnie widoczne, wyniki często poruszają innych na drodze, która jest zarazem zadziwiająco przydatna i subtelna.

Silnie zintegrowane 9w1 znajduje głęboką siódemkową przyjemność w spełnianiu grupowych celów. Zazwyczaj cele wiążą się z uczeniem, albo w innym wypadku umacnianiu innych. Jedynkowy intelektualny rygor przyjmuje, to co jest naprawdę ważne. Kiedy zmniejszy się pragnienie do wycofywania się, 9w1 zaczyna podejmować prawdziwe wyzwania.
Przypuszczenia i wewnętrzne fantazję wreszcie powiązują się z aktualną rzeczywistością i 9w1 jest w stanie przekazywać innym specjalny i przepełniony energią rodzaj zintegrowanej samorealizacji.

Niezrównoważone i niezdrowe stany

W stresie dziewiątkowe wycofywanie się wzbiera na sile wraz w połączeniu z jedynkowym osądzaniem siebie i innych. U 9w1 świat fantazji zamieszkuje w komfortowym generalizowaniu i stereotypowych myślach o innych. 9w1 marzą, by móc wcielić fantazję w realia – idealne wyobrażenia prawdziwych ludzi. Niestety, ponieważ 9w1 jest zatracone w podziwianiu swych idealnych wyobrażeń, interakcje z ludźmi cierpią, ponieważ nie spełniają ich idealnych oczekiwań. Ale 9w1 stara się bardzo mocno, żeby nie zwracać nikomu uwagi.

W ekstremalnych sytuacjach, staje się to niemal niemożliwe zauważyć rozbieżność pomiędzy idealnymi wyobrażeniami, a zewnętrznymi realiami. Zupełna izolacja staje się jedyną drogą do obrony przed światem będącym kierowanym przez niepokojąco niedoskonałe, nieprzewidywalne, wymagające, niegodne zaufania istoty. Życie spada w wyobrażenia, 9w1 ewentualnie mogą dochodzić do katatonicznej pseudo śpiączki. Nawet picie i jedzenie może wymagać zbyt wiele pracy. Nikogo nie ma w ciele, a ciało zaczyna popadać w ruinę.

Wygląd
Ponieważ zazwyczaj wolą być niedostrzegalni, 9w1 prawie zawsze ubiera się w sposób, by przykuć najmniej uwagi. Zakładają najbardziej normalne, kulturowe, zwyczajne ciuchy, jakie mogą znaleźć. Naprawdę chcą się stać tak niewidzialni, jak to możliwe. Fizycznie 9w1, szczególnie te z mocnym wpływem skrzydła, są drobne, natomiast te z mniejszą dawką energii, mogą stawać się delikatne i puszyste. Większość 9w1 ma nieznaczną figurę, nie są ani za chudzi, ani za grubi.

Powołanie
Niektóre 9w1 odnajduje pracę, która pozwoli używać im umysłu, ale w delikatny sposób. Astrologowie, wróżki, uzdrowiciele, lalkarze, bajkopisarze, krawcowi. Inni chcą więcej intelektualnego rygoru, stając się księgowymi, przyrodnikami, policjantami, bibliotekarzami, animatorami, artystami. Są 9w1 pracujący na poczcie (wręcz mnóstwo z nich), poloniści, aktorzy, malarze… i milion innych robót, który nikt nie zdoła zarejestrować.


Źródło: http://mindheart.org/junction/oldcj/ep/types/9/9.html


6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1854
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#2 Post autor: Zielony smok » sobota, 7 marca 2009, 01:22

GŁÓWNE PODTYPY DZIEWIĄTKI

Dziewiątka ze skrzydłem Ósemki: Sybaryta
Cechy Dziewiątek i Ósemek są wzajemnie sprzeczne: Dziewiątki są bierne i szukają harmonii w związkach z innymi, podczas gdy Ósemki przejawiają agresję, pewność siebie i kierują się głównie własnym interesem. Jako że Dziewiątka stanowi podstawę omawianego podtypu, osoby go prezentujące są na ogół otwarte na innych, altruistyczne i zgodne, choć czasami zdarza im się zachowywać inaczej. Ogólnie rzecz biorąc, osoby takie robią spokojne, „miłe" wrażenie. Lubią przebywać w towarzystwie, żartować, opowiadać różne historie i spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi. Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki częściej kierują się intuicją i uczuciem niż Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki, a także częściej polegają na własnych przeczuciach. Zwykle stanowią ucieleśnienie idei spokoju wyrażanej przez Dziewiątkę, ale jednocześnie robią wrażenie pewnie stąpających po ziemi osób. Omawiany podtyp jest jedną z najtrudniejszych do zrozumienia konfiguracji cech osobowości, gdyż składa się z przeciwstawnych elementów. Do znanych ludzi prezentujących ten typ należą: Ronald Reagan, Dwight Eisenhower, Gerald Ford, Kcvin Costner, Gary Cooper, Woody Harrelson, Keanu Reeves, Ingrid Bergman, Geena Davis, Sophia Loren, Ringo Starr, Whoopi Goldberg, Janet Jackson, Bing Crosby, Perry Como, Walter Cron-kitc, Hugh Downs, Lady Bird Johnson i Marc Chagall.
U zdrowych osób prezentujących ten podtyp skrzydło Ósemki dodaje element wewnętrznej mocy i siły woli, podobnie jak nutę emocjonalnego, ekspansywnego stylu bycia. Zdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki łączą miłe, pozytywne cechy Dziewiątek z mocą i wytrzymałością Ósemek, tworząc podtyp cechujący się delikatnością i siłą zarazem. Pomimo braku skupienia na sobie i swojej hojności oraz troski o innych, ludzie tego typu są w stanie zapewnić sobie odpowiednie poczucie własnej wartości. Potrafią także być silni i niezależni, mimo że mają tendencje do podporządkowywania się innym ludziom i wspólnym celom. Pomimo spokojnego usposobienia potrafią mieć ognisty temperament, choć zwykle rzadko z niego korzystają. Dlatego też zdrowi przedstawiciele tego podtypu osobowości sprawiają wrażenie osób obdarzonych siłą, dobrym charakterem, zmysłowością i wewnętrzną mocą. Dziewiątka ze skrzydłem Ósemki chce działać z ludźmi bardziej niż drugi podtyp Dziewiątki; lubi towarzystwo, ma cudownie powściągliwe poczucie humoru i zwykle jest dość utalentowana, choć zazwyczaj się tym nie chwali. Osoby takie zainteresowane są głównie aktualnymi problemami i akceptują ludzi takimi, jacy są. Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki często wybierają profesje związane z pomaganiem innym ludziom, doradztwem, sprzedażą i usługami. Są też na ogół bardzo sprawne w biznesie, zwłaszcza w dziedzinie negocjacji lub zarządzania personelem.
Przeciętni przedstawiciele tego podtypu skrupulatnie izolują swoje emocje. Chociaż robią wrażenie osób pokojowych, mogą od czasu do czasu działać agresywnie, nie zdając sobie sprawy z zakresu własnej agresji. Niestety, Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki są mniej czułe na zachodzące wokół nich zjawiska, co może utrudniać im skuteczne wykonywanie zadań. Mogą wykazywać brak zaangażowania czy lenistwo w jednych dziedzinach życia, jednocześnie ostro współzawodnicząc w innych. Jeżeli nie są obdarzone wysoką inteligencją, sprawiają wrażenie mało bystrych (poczciwych, acz niezbyt lotnych), ponieważ ani Dziewiątka, ani Ósemka nie charakteryzuje się wybitnym intelektem. Ludzie tacy odznaczają się także silnym dążeniem do nawiązywania związków osobistych (także o charakterze seksualnym). Mogą być też bardziej uparci i defensywni niż Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki i choć na ogół wykazują oni dużą dozę spokoju i jowialności, potrafią czasami zachowywać się agresywnie. Ludzie nie są w stanie przewidzieć, co wywoła taką zmianę nastroju, ale zwykle są w stanie dostrzec narastające zdenerwowanie. Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki cierpliwość tracą najczęściej w chwili, gdy inni naruszają ich poczucie dobrobytu i spokoju ducha. W takich sytuacjach mogą być bardzo bezpośrednie i wybuchowe, ale szybko też wracają do swojego zwykłego „spolegliwego" stanu. Kiedy kierują nimi skłonności opiekuńcze, chcą przede wszystkim chronić siebie i swoją własność, nie atakując przy tym innych. Przeciętne osoby tego typu mogą okazywać agresję wobec innych, ale zwykle nie przeradza się to w długotrwałą niechęć. W ludziach takich największy gniew budzą osoby nastające na ich rodziny, poglądy czy sposób życia. Kiedy jednak kryzys zostaje zażegnany, Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki pierwsze wyciągają rękę do zgody, nierzadko zyskując sojuszników w dawnych wrogach. W miarę degenerowania się Dziewiątki takie mają skłonności do coraz sztywniejszego traktowania własnych poglądów, odrzucając propozycje słuchania czy współpracy ze wszystkimi, którzy zaburzają jej ustalony porządek życia.
Niezdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki często przypominają niezdrowe Czwórki. Są zwykle pogrążone w depresji i wykazują bardzo niski poziom energii, jednakże od Czwórek różni je ogólna nijakość i brak emocji oraz pojawiające się czasami płaczliwość i lęk. Obawa przed kontrolą, wywołana obecnością skrzydła Ósemki, pogłębia niechęć Dziewiątki do szukania pomocy. Niezdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki są zdolne do przemocy i nie zastanawiają się przy tym nad konsekwencjami swojego działania. Agresja oraz impulsy id są silne u przedstawicieli tego podtypu, a w chwilach niestabilności emocjonalnej siła ego, zdolna regulować takie impulsy, ulega dalszemu zmniejszeniu. Zazdrość seksualna o małżonków może być przyczyną szczególnie silnych ataków agresji. Oddzielenie od ukochanej osoby w wyniku alienacji emocji działa zabójczo na poczucie własnego ,ja" Dziewiątek i podsyca typowy dla Ósemki gniew płynący z poczucia urażenia dumy. W wyniku tego Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki potrafią być groźne i zdolne do fizycznej agresji. Mogą też brać odwet na ludziach, z którymi weszły w kontakt emocjonalnego separowania się od wyrządzonych przez siebie szkód. Niekiedy wykazują objawy poważnych depresji, silnej dysocjacji oraz uzależnień.

Dziewiątka ze skrzydłem Jedynki: Marzyciel

Cechy Dziewiątki i Jedynki wzmacniają się wzajemnie. Dziewiątka wypiera emocje w celu zachowania wewnętrznego spokoju, podczas gdy Jedynka robi to samo, by zachować samokontrolę. Z tego powodu ten podtyp odróżnia się od Dziewiątek ze skrzydłem Ósemki silniej zaznaczonym aspektem umysłowym. Osoby takie są bardziej zainteresowane ideami, symbolami i koncepcjami, a także bardziej opanowane i trzeźwiej myślące niż w drugim podtypie Dziewiątki. Aczkolwiek i one popadają w gniew i zacietrzewienie. Bywa, że ni stąd, ni zowąd spokojna Dziewiątka staje się nagle sarkastyczna i krytykancka. Oba podtypy Dziewiątki wykazują zainteresowanie filozofią i duchowością, ale w przypadku Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki dużo wyraźniej zaznacza się idealistyczna strona takich skłonności. Do znanych ludzi prezentujących ów podtyp osobowości należą: Abraham Lincoln, królowa Elżbieta II, Rosalynn Carter, Cyrus Vance, Henry Fonda, Jimmi Stewart, Garrison Keillor, Grace księżna Monako, Rosę Kennedy, Joseph Campbell, Carl Jung, GeorgeLucas, Jim Henson, Walt Disney, Norman Rockwell, Damę Joan Sutherland, Ralph Waldo Emerson oraz postacie Desdemony, Edith Bunker i Marge Simpson.
Zdrowe osoby należące do tego podtypu są niezwykle szczere i bardzo ściśle trzymają się własnych zasad. Ich zdrowy rozsądek pomaga im dokonywać słusznych ocen, zwłaszcza dotyczących innych ludzi. Są także wyczulone na uczciwość i obiektywność, kiedy prosi się je o rozsądzanie kwestii spornych. Zdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki świetnie radzą sobie z łączeniem różnych sposobów myślenia i wyszukiwaniem w nich wspólnych elementów. Potrafią być bardzo twórcze i obdarzone wielką wyobraźnią, chętnie oddają się poszukiwaniu i wyrażaniu swoich wizji świata doskonałego. Zdrowi ludzie tego pokroju lubią dzielić się swoją wiedzą i doceniają odkrycia i opinie innych osób. Zwykle odznaczają się pogodą ducha, sympatią i troską o innych, ale jednocześnie pewnością siebie i swoich poglądów. Lubią nauczać i przekazywać swoje ideały innym, zazwyczaj dając im świadectwo własnym przykładem. Otwartość Dziewiątki łączy się w nich z obiektywnością Jedynki, tworząc połączenie pełne prostoty i autentyczności (w odbiorze innych) oraz spokoju i umiarkowania w stosunku do siebie samych. Ludzie tacy dobrze sprawdzają się w roli przyjaciół (lub terapeutów), dzięki połączeniu typowej dla Dziewiątek skłonności do obiektywnego słuchania i charakterystycznej dla Jedynek mądrości oraz chęci udzielania przydatnych porad.
Przeciętne osoby należące do tego podtypu mogą być kimś w rodzaju krzyżowca czy innego wojownika o jedyną słuszną ideę, ponieważ ich idealizm popycha je do zmiany świata w każdy dostępny sposób. Są pewne swojej opinii i zwykle mają określone zdanie na każdy temat związany z ich poglądami. Ludzie tacy są na ogół dobrze zorganizowani i opanowani, zwłaszcza pod względem emocjonalnym. Bywają także mniej skłonni do otwartego wyrażania swoich uczuć niż Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki. Z drugiej strony Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki wykazują skłonności do zajmowania się mniej istotnymi działaniami. Zwykle są bardzo energiczne, ale jednocześnie w pewnym sensie także oderwane od rzeczywistości, co przeszkadza im w osiąganiu długoterminowych celów. Często wykazują dużą aktywność, choć znaczna część ich działań skupia się na utrzymaniu porządku w ich otoczeniu. Mają mniejszą skłonność do przygód, ale jednocześnie podchodzą do wszystkiego z większą skrupulatnością i rezerwą niż Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki. Spokojne i zdystansowane, starają się uniknąć wszelkich osobistych konfliktów i zatargów, przy tym łatwo ulegają wybuchom gniewu z racji swojej skłonności do irytacji. Różnią się jednak w sposobie okazywania tej emocji, wykazując większe tendencje do tłumienia oznak wściekłości, przez co częściej cedzą słowa przez zaciśnięte zęby, niż podnoszą głos, zwłaszcza w miejscach publicznych. W takich przypadkach zwykle będą wyrażać swoje niezadowolenie poprzez sarkazm, insynuacje czy złośliwostki. Przeciętne Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki zainteresowane są przede wszystkim zachowaniem zgodnym z zasadami i często wykazują wyższość moralną wobec innych ludzi (czy też całych warstw, kultur, stylów życia eta). Ich zachowanie ma w sobie coś purytańskiego, a czasami wręcz kaznodziejskiego. Mogą racjonalizować, pouczać, moralizować, czasem nawet odwoływać się do politycznych czy religijnych ideologii w celu wzmocnienia własnych argumentów. Osoby tego pokroju mają też skłonności do perfekcjonizmu, przynajmniej w niektórych kwestiach, chociaż jednocześnie są w stanie poważnie zaniedbywać pozostałe aspekty własnego życia. Potrafią być też zaskakująco bezosobowe i niechętne do angażowania się w relacje z innymi ludzi, co wynika z ich skłonności do przedkładania abstrakcji nad rzeczywiste rozwiązania, wywodzącej się z ich idealistycznego nastawienia do życia.
Niezdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki często bywają bardzo silnie wycofane, przypominając tym niezdrowe Piątki. Cechują się schizoidalnym zdystansowaniem i brakiem okazywanych emocji. Łatwo ulegają wybuchom gniewu, aczkolwiek tylko w ściśle określonych przypadkach, w których potrafią wybuchnąć w najmniej spodziewanej chwili. Są bardziej mściwe niż Dziewiątki ze skrzydłem Ósemki, chętnie rozpamiętując krzywdy i niesprawiedliwości. Czasami też mogą odnosić wrażenie, że do ich obowiązków należy karanie lub potępianie złych uczynków innych. Podczas działania niezdrowe Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki mogą zachowywać się arbitralnie i niezgodnie z ich codziennym charakterem. Neurotyczne Dziewiątki przejawiają obsesję na punkcie postrzeganych problemów, separując się jednocześnie od kompulsywnych zachowań czy rzeczywistych kłopotów. Mogą na przykład zdecydować, że zapomną o powodzie swojej niedawnej obsesji, jak gdyby nigdy nie istniał. Z racji tego, że ich mechanizmy obronne są mniej globalne niż w przypadku drugiego podtypu Dziewiątek, neurotyczne Dziewiątki ze skrzydłem Jedynki są skłonne do silniejszego odczuwania własnych konfliktów wewnętrznych i problemów emocjonalnych, a także załamań psychicznych. Kiedy nie otrzymają pomocy, osoby takie mogą popaść w stany silnego wycofania, przypominające autyzm. Często też czują się samotne i zagubione, ale na próby kontaktu ze strony innych reagują frustracją i gniewem.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: 9w8 vs. 9w1

#3 Post autor: Poetownik » sobota, 12 września 2009, 19:32

Grin_land pisze:coś ogólnie sporo jest 9w1-w porównaniu do 9w8 i "czystych " 9
Może o tym porozmawiamy? ;)
Zastanawiam się na przykład co to w ogóle jest "czysta 9"? W teście to chyba nie da się zrobić tak, żeby wyszedł typ bez skrzydła, więc logicznym jest, że nikt nie będzie się przedstawiał jako po prostu 9, skoro mu wyszło 9w1 albo 9w8.
Grin, a Ty jakie masz skrzydło?

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#4 Post autor: Grin_land » sobota, 12 września 2009, 20:57

w jakim teście? Bo jeśli mówisz o tym z "naszej" strony, to da się, tylko w miarę rzadko. Ja siebie podejrzewam o skrzydło 8, choć myślę że jakby mocno szukać to i 1 można by się doszukać. Ale chyba każdego typu p otrochu można by się doszukać w jakichś odchyłach.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: 9w8 vs. 9w1

#5 Post autor: Poetownik » sobota, 12 września 2009, 22:11

Tak, mówiłem o tym z naszej strony. W ogóle z tymi skrzydłami to jak dla mnie jakaś ściema. Zwłaszcza w przypadku Dziewiątek, które przecież mogą być od siebie tak różne, że potrafią identyfikować się z każdym innym typem... Chociaż może i jakiś to sens ma, ale o ile 9w8 być może jest znacząco różne od 9w1 to chyba typ czysty od typu oskrzydlonego ciężko odróżnić.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#6 Post autor: Grin_land » sobota, 12 września 2009, 23:44

nie wiem, ja mam jakieś takie spokojne wyobrażenie o 9w1 w którym sama czułabym się skrępowana bardzo, ale ogólnie nie jestem 100% pewna że nim nie jestem. A Ty z tego co pamiętam zadeklarowałeś się jako 9w1? Muszę poczytać te opisy bo nie do końca się w tym orientuję...
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: 9w8 vs. 9w1

#7 Post autor: Poetownik » niedziela, 13 września 2009, 00:04

Tak, ja jestem 9w1. Mój dobry kolega jest najpewniej 9w8, więc mam porównanie.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#8 Post autor: Grin_land » niedziela, 13 września 2009, 00:16

i jak go znajdujesz Poetowniku?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

Re: 9w8 vs. 9w1

#9 Post autor: Poetownik » niedziela, 13 września 2009, 09:57

Niby ja Dziewiątka i on Dziewiątka, a jednak różnice widoczne na pierwszy rzut oka. Podobieństwa również... Na pewno jest bardziej przystosowany do życia niż ja, twardo stąpający po ziemi, potrafiący stawiać na swoim. Nie to co ja i moja marzycielska niepraktyczność ;)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 9w8 vs. 9w1

#10 Post autor: Snufkin » niedziela, 13 września 2009, 10:54

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 19:04 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#11 Post autor: Grin_land » niedziela, 13 września 2009, 12:07

Ok, mnie się też tak wydawało, ale teraz jest kwestia- podobno skrzydło "w tył" jest tym "gorszym" znaczy tym negatywnym kierunkiem rozwoju, czy jak to było. Natomiast ja nie do końca rozumiem jak skrzydło 1 mogłoby pomóc na 9tkowe problemy? Nie to, żeby moje sobie z nimi dobrze radziło. Ale zdaje mi się że skrzydło 8 pozwala na trochę więcej odwagi w wyrażaniu swoich potrzeb i oczekiwań, uczuć nawet, właśnie w "stawianiu się" jest także nieocenione.
Co Wy myślicie?
I jak swe skrzydło 1 odczuwają 9w1? Jakie przydatne lub przeszkadzające cechy z niego wynikają? Tak na codzień?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 9w8 vs. 9w1

#12 Post autor: Snufkin » niedziela, 13 września 2009, 12:22

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 19:05 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#13 Post autor: Grin_land » niedziela, 13 września 2009, 12:27

nie, to Boogi opowiadał o "złych" i "dobrych" skrzydłach.
A z Aleksandrową to nie do końca jestem pewna czy to nie tak że ona się pożarła- jakby nie gg to nie wiedziałabym że to ją zdenerwowało w ogóle. I że ja powinnam się denerwować. Wybucham rzadko ale poznałam nie tak trudną sztukę stawiania się i odkryłam zasadę "jeśli ludziom jasno nie powiesz czego od nich chcesz, z pewnością ci tego nie dadzą". Za to bywam impulsywna, tylko zwykle nie wychodzi mi to na dobre. Gdy postanowie/lub nie zdążę przemyśleć i to robię/ powiedzieć komuś co teraz czuję i dlaczego to jest złość to później wychodzą takie rzeczy...że innym to zostaje na dłużej niż mnie.
No ale co z 9w1? Opisy mamy na górze, ale jakieś osobiste wynurzenia gdzie widzicie swoje skrzydło w życiu i co ono Wam daje lub w czym przeszkadza?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: 9w8 vs. 9w1

#14 Post autor: yusti » niedziela, 13 września 2009, 12:32

.
Ostatnio zmieniony środa, 13 października 2010, 20:18 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: 9w8 vs. 9w1

#15 Post autor: Grin_land » niedziela, 13 września 2009, 12:52

Yusti przy Twych pełnych *wyrozumiałości* i *wrażliwości* na ludzki los i potrzeby postach faktycznie wychodzę na nieokrzesanego brutala i gbura ^^ Słoń w składzie porcelany, doprawdy.


* - zostawiłam jako narzędzie pomocnicze w wyłapywaniu ironii
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ