Z kim 9 tworzy udany związek?

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
IrekTki
Posty: 100
Rejestracja: środa, 16 listopada 2016, 12:29
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kielce

Re: Z kim 9 tworzy udany związek?

#301 Post autor: IrekTki » wtorek, 8 sierpnia 2017, 11:08

Nie będe oryginalny i powtórze za opisem związków intymnych z H.Palmer.
'9 często nie wie czego sama chce. To przyciąga dwójkę, która chce wtedy pomóc. ... 9 ucieszy się że to na nią właśnie zwróciła uwagę. 9 kwitnie gdy ktoś jej pomaga...rozwija potencjalne możliwości, gdy ktoś jest z niej zadowolony. 9 szuka celu, żyjąc za pośrednictwem partnera...Partnerzy stapiają sie emocjonalnie'.
Teraz od siebie, 9 a na pewno 9w1 to podobny do 4 emocjonalny typ i potrzebuje kogoś podobnego na tym polu ale dynamicznego.
'Samotna 9 przeżywa wewnętrzne odrętwienie i nie widzi sensu życia.' - Tak jest, sama sie nie wygrzebie z tego letargu. Nie wiem czy akurat ten typ nie potrzebuje bardziej niż inne typy kogoś kto nada cel, sens życia dla 9. A dwójka, która zainicjuje związek i zatroszczy się o 9 będzie idealnym partnerem. Takie mam wrażenie przy czym wszelkie szare nieśmiałe myszki odrzucałem jakoś tak.


inkwizycja i gestapo w jednym

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Z kim 9 tworzy udany związek?

#302 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 27 sierpnia 2017, 09:56

IstariDreamer pisze:Dla mnie 4. I według pewnych statystyk mężczyźni 9 popierają mój wybór.
Stanowczo nie popieram xD

Może typ z działaniem na drugim miejscu (2, 7) byłby odpowiedni. 8 lub 1 wydają się zbyt przytłaczające. 6 też brzmi dobrze - ma wystarczająco dużo energii, a jednocześnie daje pewną stabilizację.

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Z kim 9 tworzy udany związek?

#303 Post autor: lasuch » niedziela, 27 sierpnia 2017, 10:15

Myślę, że para 8 z 9 to drugie najlepsze połączenie po 8 z 4, ale pod pewnymi warunkami. Dziewięć musi być ze skrzydłem w 8, mniej uczulone na lekką ekspansywność drugiej strony i bardziej otwarte w wyrażaniu emocji i własnego zdania. Z kolei 8 bardziej opanowane i świadome tego, że nie warto za wszelką cenę wchodzić mediatorowi na głowę albo po prostu nie przyciskać go do punktu krytycznego (9 wydaje mi się, że może całkowicie oddać pole choć w gruncie rzeczy tego nie chce, a potem wybucha z opóźnionym zapłonem).

No ale to wszystko w perspektywie 9 kobieta - 8 mężczyzna, bo myślę że jednak płeć ma duże znaczenie przy gustach w danym typie.
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Z kim 9 tworzy udany związek?

#304 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 27 sierpnia 2017, 10:29

No ja nie wiem czy 9w8 jest "mniej wyczulone na lekką ekspansywność"... Może co najwyżej reaguje mniej emocjonalnie niż 9w1.

ODPOWIEDZ