Witam na forum

Dyskusje na temat typu 9
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Witam na forum

#226 Post autor: Irranea » wtorek, 17 lutego 2015, 08:24

Ninque pisze: do czego to doszło że pierwszą witającą u 9 jest piątka :D
Zanim się jakaś Dziewięć weźmie do działania, żeby odpisać na posta, to Pięć zdąży już przebiec. :mrgreen:



Awatar użytkownika
Vox Mortis
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 12:22
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Posen

Re: Witam na forum

#227 Post autor: Vox Mortis » wtorek, 17 lutego 2015, 08:37

Ninque pisze:i zabawne że znasz enneagram od niedawna a już uważasz sie za 9
Wiesz, na coś musiałem się w końcu zdecydować i po odrzuceniu wszystkiego co mi nie pasowało została ta 9 ;) czytając opisy typów często łapałem się na tym, że "O! TO do mnie pasuje, o! i TAMTO też, a TO już nie, a do TEGO to ja się nie przyznaję!" i może faktycznie jest tak, że jestem wszystkim i niczym jednocześnie, bo zawsze się jakoś zaadaptuję i jakąś cechę od kogoś przejmę, by nawiązać więź i wczuć się, bez znaczeni jaki to typ, osobowość itd? Taka luźna myśl mi się pojawiła, więc w ramach ćwiczenia wyrażania swoich odczuć i przemyśleń poszła w "eter". Gdyby to się tak na równi przekładało z tym jak wyglądają moje rozmowy na żywo, zwłaszcza z kimś na kim mi zależy...

ps. jeśli zacznę za bardzo spamować, proszę o zwrócenie uwagi ;) delikatne "zaprzestań" będzie pomocne ;)
9w8

"Ich bin ein Teil von jener Kraft,
die stets das Böse will und stets das Gute schafft."

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#228 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 17 lutego 2015, 10:48

Ninque pisze:mi to zajęło kilka miesięcy bycia czwórką :D
Podejrzanie krótko...

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Witam na forum

#229 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 17 lutego 2015, 11:10

Vox Mortis, Vox populi

Ja się wytypowałem na 5 od razu i miałem tylko małe rozterki co do mojej szóstkowości dużo dużo później więc czemu nie można się prawidłowo rozpoznać jako 9 od razu?
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#230 Post autor: Zielona » wtorek, 17 lutego 2015, 11:45

Cześć Vox :)
TowarzyszFrytas pisze:czemu nie można się prawidłowo rozpoznać jako 9 od razu?
No, bo przecież 9-tki nie mają własnego zdania ;)
Ja się wytypowałam z pierwszego kopa, mimo, że nie miałam pojęcia czym jest enneagram. Ktoś podrzucił mi linkę, zrobiłam test, przeczytałam opis i wiedziałam, że to jest to. Dla pewności przeczytałam opisy innych typów i tylko się utwierdziłam, że jestem 9.
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Witam na forum

#231 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 17 lutego 2015, 11:47

Brak zdanie to też zdanie :P
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Vox Mortis
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 12:22
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Posen

Re: Witam na forum

#232 Post autor: Vox Mortis » wtorek, 17 lutego 2015, 12:20

Hej Wam! Miło mi i cieszę się z ciepłego przyjęcia ;)
Ja się nie znam i zarobiony jestem, ale moim zdaniem określenie się w jakimś typie i czas na to potrzebny to raczej indywidualna sprawa. Ja podobno w niektórych kwestiach jestem raptus, tak mnie czasem przyjaciółka 4-ka określa, sama też potwierdziła, kiedy jej się przyznałem, jakim typem jestem, że od razu wyglądałem jej na 9 :P Więc może i w tej kwestii raptus ze mnie wyszedł. Co prawda opis 9-ki bardzo do mnie pasuje, pytaniem jest tylko jak zdrowa jest moja 9-tka co z tą 8 w tle i z innymi "zapożyczeniami" itd. Albo inaczej, po uświadomieniu sobie, tak jestem 9w8 (czy cokolwiek z 9, bo już sam nie wiem do końca) jasnym stało się (może nie jasnym, ale dało mi to jakiś punkt zaczepienia) dla mnie dlaczego działo się tak i tak w moim życiu a nie inaczej i z czego to wynikało, bądź mogło wynikać. Np moja bierność, unikanie konfliktów, "nicmisięniechcizm i tumiwisizm", to co działo się w moim związku, doszukiwanie się we wszystkim swojej winy itd.
Ale ok, rozpisałem się.. Znów..
9w8

"Ich bin ein Teil von jener Kraft,
die stets das Böse will und stets das Gute schafft."

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam na forum

#233 Post autor: Ninque » wtorek, 17 lutego 2015, 16:02

Vox Mortis pisze:Hej Wam! Miło mi i cieszę się z ciepłego przyjęcia ;)
Ja się nie znam i zarobiony jestem, ale moim zdaniem określenie się w jakimś typie i czas na to potrzebny to raczej indywidualna sprawa. Ja podobno w niektórych kwestiach jestem raptus, tak mnie czasem przyjaciółka 4-ka określa, sama też potwierdziła, kiedy jej się przyznałem, jakim typem jestem, że od razu wyglądałem jej na 9 :P Więc może i w tej kwestii raptus ze mnie wyszedł. Co prawda opis 9-ki bardzo do mnie pasuje, pytaniem jest tylko jak zdrowa jest moja 9-tka co z tą 8 w tle i z innymi "zapożyczeniami" itd. Albo inaczej, po uświadomieniu sobie, tak jestem 9w8 (czy cokolwiek z 9, bo już sam nie wiem do końca) jasnym stało się (może nie jasnym, ale dało mi to jakiś punkt zaczepienia) dla mnie dlaczego działo się tak i tak w moim życiu a nie inaczej i z czego to wynikało, bądź mogło wynikać. Np moja bierność, unikanie konfliktów, "nicmisięniechcizm i tumiwisizm", to co działo się w moim związku, doszukiwanie się we wszystkim swojej winy itd.
Ale ok, rozpisałem się.. Znów..
wiesz nie zrozumialam nic bo tak tylko przebiegłam wzrokiem ale brzmisz jak ja ^^ <3 mam męskiego sobowtóra :D:D
podobno nie ma ekstrawerycznych Dziewiatek!!! kłamali :D:D
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#234 Post autor: Orest_Reinn » wtorek, 17 lutego 2015, 17:30

TowarzyszFrytas pisze:więc czemu nie można się prawidłowo rozpoznać jako 9 od razu?
9-tkom jest często bardzo trudno się wytypować, bo ignorują siebie samych - zarówno potrzeby jak i problemy. Do tego często nieświadomie dostosowują się do innych, zwłaszcza gdy otoczenie wywiera presję. Na początku to tylko gra dla świętego spokoju, ale z czasem łatwo jest zapomnieć kim jest się naprawdę. Zdaje mi się, że najłatwiej dziewiątce jest się wytypować (i "być sobą") w wieku 20 do 30 lat, gdy jest już niezależne od rodziców, a nie ma jeszcze presji związanej z własną rodziną.

Ja najpierw byłem 5 przez jakieś dwa lata, a potem 2 przez kolejne cztery. To chyba jakiś forumowy rekord 8-)

Awatar użytkownika
Zielona
Posty: 600
Rejestracja: środa, 6 lutego 2013, 01:31
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#235 Post autor: Zielona » wtorek, 17 lutego 2015, 18:13

Orest_Reinn pisze: Zdaje mi się, że najłatwiej dziewiątce jest się wytypować (i "być sobą") w wieku 20 do 30 lat, gdy jest już niezależne od rodziców, a nie ma jeszcze presji związanej z własną rodziną.
Dlaczego?
"Nic się nie zmienia od na dupie siedzenia." Ranczo

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Witam na forum

#236 Post autor: Agon » wtorek, 17 lutego 2015, 22:03

Orest_Reinn pisze:Ja najpierw byłem 5 przez jakieś dwa lata, a potem 2 przez kolejne cztery. To chyba jakiś forumowy rekord 8-)
9 jakoś zawsze kojarzyło mi się z takim mixem cech 2 i 5.

Awatar użytkownika
Vox Mortis
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 12:22
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Posen

Re: Witam na forum

#237 Post autor: Vox Mortis » środa, 18 lutego 2015, 08:11

Ninque pisze: wiesz nie zrozumialam nic bo tak tylko przebiegłam wzrokiem ale brzmisz jak ja ^^ <3 mam męskiego sobowtóra :D:D
podobno nie ma ekstrawerycznych Dziewiatek!!! kłamali :D:D
Przyjmuję to jako komplement, aczkolwiek trochę mnie martwi to, że nic nie zrozumiałaś z tego mojego posta :P aż tak chaotycznie piszę? Co do sobowtóra, doppelganger ze mnie żaden, czy inny Percival Schuttenbach, więc nie masz się czego obawiać. Ekstrawertyczny może czasem jestem, ale nie przekłada się to za bardzo na życie prywatne, a już zwłaszcza na spotkania z żywymi istotami twarzą w twarz (a już w szczególności jeśli wchodzę w poważniejsze relacje) W tej materii moja równowaga emocjonalna, "dziewiątkowatość" i cechy melancholika/flegmatyka są bardzo silne... Chyba..
9w8

"Ich bin ein Teil von jener Kraft,
die stets das Böse will und stets das Gute schafft."

Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#238 Post autor: Wasp » środa, 4 marca 2015, 23:29

Witam na forum :D
W testach wychodzi mi 4w5 lub 5w4, sama zauważam w sobie wiele cech 5, mniej 4. Jednak po ładnych paru miesiącach zagłębiania się w temar wnioskuję u siebie numerek 9. Głownie potwierdzają to moje mechanizmy obronne, z którymi staram się walczyć. Kochani, będziecie mnie wspierać?
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Re: Witam na forum

#239 Post autor: Sayna » sobota, 14 marca 2015, 01:01

Hej, wita was nowa Dziewiątka :>

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Re: Witam na forum

#240 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 14 marca 2015, 05:43

Wita cię stara dziewiątka.

ODPOWIEDZ