Idealny Partner dla ósemki?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#31 Post autor: Zyfika » piątek, 19 lutego 2016, 13:39

Dodałabym jeszcze A do tego ;)



MartaSlonce
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 10:46
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#32 Post autor: MartaSlonce » piątek, 4 marca 2016, 12:38

4. Bo się idealnie uzupełniają, 8 daje 4 siłę, motywację, autorytet, wykonywanie zadań do końca, myślenie strategiczne zamiast emocji utrudniających wiele rzeczy, pewność siebie, a 4 pozwala otworzyć jej się okazywać emocje, uczucia chociaż nie jest to łatwe bo dla tych osób to oznaka słabości, 8 często szybko coś odrzucają bo myśląc strategicznie traktują wiele rzeczy jako coś złego atakującego do wyeliminowania, a 4 pozwala jej otworzyć się i przestać bronić, zniwelować agresję i złość która najdłużej z nich schodzi, tylko nauczyć się rozmawiać. 8 są asertywne więc 4 się uczą tego od nich, stąd rozmowy są szczere bo każdy mówi co myśli nie bojąc się reakcji. Można tak wymieniać mnóstwo przeciwności, różnic, które łącząc się razem idealnie się uzupełniają, są niczym puzzle. Sama jestem 4 mój chłopak 8 i to najlepsze co mnie spotkało:) pozdrawiam was ósemki, bo macie wszystko co wam zazdroszczę, jesteście najsilniejsi :)

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#33 Post autor: hippiee » sobota, 8 października 2016, 01:46

MartaSlonce pisze:4. Bo się idealnie uzupełniają, 8 daje 4 siłę, motywację, autorytet, wykonywanie zadań do końca, myślenie strategiczne zamiast emocji utrudniających wiele rzeczy, pewność siebie, a 4 pozwala otworzyć jej się okazywać emocje, uczucia chociaż nie jest to łatwe bo dla tych osób to oznaka słabości, 8 często szybko coś odrzucają bo myśląc strategicznie traktują wiele rzeczy jako coś złego atakującego do wyeliminowania, a 4 pozwala jej otworzyć się i przestać bronić, zniwelować agresję i złość która najdłużej z nich schodzi, tylko nauczyć się rozmawiać. 8 są asertywne więc 4 się uczą tego od nich, stąd rozmowy są szczere bo każdy mówi co myśli nie bojąc się reakcji. Można tak wymieniać mnóstwo przeciwności, różnic, które łącząc się razem idealnie się uzupełniają, są niczym puzzle. Sama jestem 4 mój chłopak 8 i to najlepsze co mnie spotkało:) pozdrawiam was ósemki, bo macie wszystko co wam zazdroszczę, jesteście najsilniejsi :)
A to ciekawe. Nic tylko pogratulować tak udanego związku :).
Ja natomiast znam jedną parę 4w3 + 8w9... niby 7 lat w związku, trzy lata po ślubie ale już myślą obydwoje od roku o rozwodzie...Generalnie obydwoje niezbyt zdrowi. Zwłaszcza ósemek, który chodzi wiecznie naburmuszony, wściekły na cały świat. Niezależnie kto do niego zagada, zawsze zripostuje kąśliwą uwagą. Niepoprawny pesymista w jednym wielkim skrócie. Który zachowuje się jakby był zmęczonym życiem starym dziadkiem. A czwórce bardzo udziela się jego humor, zwłaszcza, że ma on tendencje do wyżywania się na niej (głównie psychicznie). Podobno jedyne co ich przy sobie trzyma to dziecko...a i też strach czwórki przed tym, że sama sobie nie poradzi jak od niego odejdzie...Tak więc no...średnio ciekawie.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#34 Post autor: awesome_anteros » poniedziałek, 10 października 2016, 11:48

Idealny partner dla 8 to pewnie jakiś ekstrawertywny: 7, 8, 3, 4(które nie ma depresji, rozpamiętywania etc.) ze względów ambicjonalnych 1.Może być jeszcze, 2 ale taka która nie traktuje własnej osoby niczym służbę swojego pana, chociaż niektórym mężczyzną tego typu to by odpowiadało.
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#35 Post autor: hippiee » wtorek, 11 października 2016, 01:23

awesome_anteros pisze:Idealny partner dla 8 to pewnie jakiś ekstrawertywny: 7, 8, 3, 4(które nie ma depresji, rozpamiętywania etc.) .
8+3? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić... Może dojść do zgrzytów zwłaszcza, jak zaczną ze sobą rywalizować a trójka zacznie dodatkowo zakładać maski.
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#36 Post autor: Kapar » wtorek, 11 października 2016, 01:25

Wiele razy na forum przewijał się motyw niechęci do 3 ze strony 8. Wiele osób czuło podskórnie, żeby na 3 uważać. Trojeczki uruchamiają 8 radar ostrzegawczy. Osobiście nie wyobrażam sobie takiego związku, biorąc pod uwagę strategie obu typów do osiągania dominacji. Mnie od takich typowych 3 zwyczajnie odpycha, nawet nie wiem kim są, ale jestem zmuszony z nimi przebywać, z czasem wychodzą typowe zachowania dla 3 - maska na każdą okazję i dla każdego, wieksza chęć do posiadania pozycji/władzy niż wykonania dobrej roboty. I tak dalej...

Sent from my SM-G900I using Tapatalk
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#37 Post autor: hippiee » wtorek, 11 października 2016, 02:05

Czyli w jednym wielkim skrócie. Ósemka nie byłaby przede wszystkim w stanie zaufać trójce. ;)

Dobra a co myślicie o 6+8? Tutaj z zaufaniem raczej problemu by nie było ale czy z resztą by się zgrały? Czy Wy ósemki byłybyście wstanie przeżyć przewrażliwienie, niezdecydowanie i pesymizm szóstkowy?
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#38 Post autor: awesome_anteros » wtorek, 11 października 2016, 07:49

hippiee pisze:
Dobra a co myślicie o 6+8?
Z perspektywy męskiego 6, kobieta typu 8 nie będzie brana pod uwagę chyba, że wśród tego typu są jacyś masochiści, :boxing: (co raczej sugeruje, że są czwórkami). Jeśli chodzi o kobietę typu 6 na średnim i niskim pro to jest to dla niej idealne rozwiązanie chodzi tu o myślenie w stylu: facet, jako dostawca dóbr konsumpcyjnych analogicznie dla mężczyzny 8 podporządkowanie średnio zdrowej 6 będzie nadawało wrażenie miłości(chyba).Natomiast kobieta typu 6 na wysokim PRO będzie na tyle nie zależną istotą, że mężczyzna typu 8 nie będzie brany pod uwagę (niechęć do bycia podporządkowaną).
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

Awatar użytkownika
Wieczna Marzycielka
Posty: 31
Rejestracja: środa, 9 marca 2016, 12:04

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#39 Post autor: Wieczna Marzycielka » czwartek, 16 lutego 2017, 12:53

Agon pisze:Ten temat zaczyna mi przypominać tamten o oświeconych Dziewiątkach, tyle tylko, że tutaj oświecone i najlepsiejsze są Ósemki.

Uważam, że idealnym partnerem dla Ósemki jest ona sama. 8 sama sobie jest sterem, żeglarzem i okrętem. Kobieta 8 użyje dildo, mężczyzna 8 użyje ręki. 8 są samowystarczalne i przepotężne. Nie potrzebują drugiej istoty ludzkiej, gdyż są doskonałością samą w sobie - esencją siły i mocy w jednym ciele, są dualami samych siebie i temu tak dobrze radzą sobie w życiu.

Ktoś tak doskonale i permanentnie niezależny jak 8 nie potrzebuje nikogo poza sobą w swoim zajebistym życiu.
Agon, zrobiłeś mi dzień, najkreatywniejszy hejt jaki widziałam, piona! :cheers: Plus w każdym zdaniu mówisz co dokładnie myślę o ósemkach. Jedyne czego mogą potrzebować to adoracji.
"Siedząc na dupie, będziesz tylko siedział na dupie".

Weltszmerc
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 27 lipca 2015, 17:52

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#40 Post autor: Weltszmerc » czwartek, 27 kwietnia 2017, 17:00

Mój parner to 8w7, a ja jestem 5w4, czy jest idealnie nie wiem, ale póki co wszystko działa :D

catherinnn
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 13 października 2017, 19:17

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#41 Post autor: catherinnn » piątek, 13 października 2017, 19:30

MartaSlonce pisze:4. Bo się idealnie uzupełniają, 8 daje 4 siłę, motywację, autorytet, wykonywanie zadań do końca, myślenie strategiczne zamiast emocji utrudniających wiele rzeczy, pewność siebie, a 4 pozwala otworzyć jej się okazywać emocje, uczucia chociaż nie jest to łatwe bo dla tych osób to oznaka słabości, 8 często szybko coś odrzucają bo myśląc strategicznie traktują wiele rzeczy jako coś złego atakującego do wyeliminowania, a 4 pozwala jej otworzyć się i przestać bronić, zniwelować agresję i złość która najdłużej z nich schodzi, tylko nauczyć się rozmawiać. 8 są asertywne więc 4 się uczą tego od nich, stąd rozmowy są szczere bo każdy mówi co myśli nie bojąc się reakcji. Można tak wymieniać mnóstwo przeciwności, różnic, które łącząc się razem idealnie się uzupełniają, są niczym puzzle. Sama jestem 4 mój chłopak 8 i to najlepsze co mnie spotkało:) pozdrawiam was ósemki, bo macie wszystko co wam zazdroszczę, jesteście najsilniejsi :)
Jakbym czytała o sobie. Również 4 i mój mężczyzna 8. On mówił, że od razu wpadłam mu w oko i lubi takie delikatne i wrażliwe dziewczyny, ma duzy instynkt opiekunczy i chyba odpowiada mu taka rola ;). Świetnie się uzupełniamy, mój partner jest moim największym wsparciem, daje mi poczucie bezpieczeństwa, stabilność, 8 to najlepsze co może 4 spotkać. :D Zależy co 8 lubi, mojemu widocznie odpowiada ta moja czwórkowa natura, przy mnie się uspokaja i zaakceptowal swoje emocje, daję mu dużo ciepła i delikatności. Jesteśmy wobec siebie bardzo szczerzy, a nasza relacja bardzo głęboka.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#42 Post autor: Kapar » środa, 20 grudnia 2017, 00:05

catherinnn pisze:
MartaSlonce pisze:4. Bo się idealnie uzupełniają, 8 daje 4 siłę, motywację, autorytet, wykonywanie zadań do końca, myślenie strategiczne zamiast emocji utrudniających wiele rzeczy, pewność siebie, a 4 pozwala otworzyć jej się okazywać emocje, uczucia chociaż nie jest to łatwe bo dla tych osób to oznaka słabości, 8 często szybko coś odrzucają bo myśląc strategicznie traktują wiele rzeczy jako coś złego atakującego do wyeliminowania, a 4 pozwala jej otworzyć się i przestać bronić, zniwelować agresję i złość która najdłużej z nich schodzi, tylko nauczyć się rozmawiać. 8 są asertywne więc 4 się uczą tego od nich, stąd rozmowy są szczere bo każdy mówi co myśli nie bojąc się reakcji. Można tak wymieniać mnóstwo przeciwności, różnic, które łącząc się razem idealnie się uzupełniają, są niczym puzzle. Sama jestem 4 mój chłopak 8 i to najlepsze co mnie spotkało:) pozdrawiam was ósemki, bo macie wszystko co wam zazdroszczę, jesteście najsilniejsi :)
Jakbym czytała o sobie. Również 4 i mój mężczyzna 8. On mówił, że od razu wpadłam mu w oko i lubi takie delikatne i wrażliwe dziewczyny, ma duzy instynkt opiekunczy i chyba odpowiada mu taka rola ;). Świetnie się uzupełniamy, mój partner jest moim największym wsparciem, daje mi poczucie bezpieczeństwa, stabilność, 8 to najlepsze co może 4 spotkać. :D Zależy co 8 lubi, mojemu widocznie odpowiada ta moja czwórkowa natura, przy mnie się uspokaja i zaakceptowal swoje emocje, daję mu dużo ciepła i delikatności. Jesteśmy wobec siebie bardzo szczerzy, a nasza relacja bardzo głęboka.
Ja nie mogę sobie wyobrazić 4 przy swoim boku, bo np znajomych znajomych co są 4 tak "zgniatam" swoją szorstkością czy brakiem "czułości", że najczęściej widzę ich tylko kilka razy. Są typy które sprawiają, że łagodnieje, ale z 4 najcześciej tylko się wkurwiam i czuje jakbym miał się obchodzić z jajkiem.
A im więcej osób spotykam, które "ósemkują", pokazują ósemkowe cechy, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ludzie są szcześliwsi dobierając się na podstawie podobieństw a nie uzupełniania się przez przeciwieństwa. Chyba to właśnie jest tą różnicą między związkami które się rozpadną z czasem (jak wyczerpie się paliwo uzupełnienia się) oraz tych trwających aż do śmierci.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
R25
Posty: 238
Rejestracja: środa, 27 maja 2015, 14:12
Enneatyp: Mediator

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#43 Post autor: R25 » środa, 20 grudnia 2017, 00:24

Może inaczej - podobieństw, w sferze wartości, zainteresowań, takiej codzienności. Co do przeciwieństw (już odwołując się do socjo:D ) - może to kwestia szukania takiej osoby za pomocą 2 wymiarów w modelu 3 wymiarowym, przez co napotyka się osoby, które wydają się uzupełniające, a nie są takie. I tak, zamiast ego-fi, ma się do czynienia z ego-fe, ti zamiast te; itd., zamiast itp. :D Określa się powierzchownie człowieka jak "intro NF", no ale które? A to tylko wierzchołek góry lodowej, jaka kryje się pod prostym, a i tak sprawiającym problemy, modelem ludzkich osobowości :D Najważniejsze jest niewidoczne dla modeli :D
9 z PRO8, przez PRO7 na PRO6 sx/sp EII INFP

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#44 Post autor: Reszka » środa, 20 grudnia 2017, 15:21

Dla 8 ważne jest takie "przekomarzanie się" w relacjach. Jeśli ktoś od tego ucieka, stosuje jakieś uniki, to po prostu przestaje być w jakiś sposób atrakcyjny. Rozumiem, że tylko ktoś Ósemce podobny, ktoś kto nie boi się takich starć, może być dla niej odpowiednim partnerem. Nie będzie ani stronił od sprzeczek ani też wyrzucał 8, że ona je generuje. Z drugiej strony, dwie dominujące osoby, w związku będą się stale zwalczać i nie jestem pewna czy na dłuższą metę jest to takie dobre.

Osobiście wolałabym związać się z kimś kto akceptuje mój sposób bycia i moje zachowanie, przy okazji nie będąc moją kopią. Mam wrażenie, że w związku z osobą o tym samym typie, rzeczy z którymi się zmagam, wybrzmiałyby jeszcze mocniej. Jasne, pewnie na początku byłoby świetnie, byłoby niesamowite porozumienie itd., ale z czasem mogłoby być coraz trudniej i nudniej. Nie wiem czy świadomie wpakowałabym się w coś takiego. Może na próbę, nie na stałe.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
Eol
Posty: 581
Rejestracja: środa, 28 listopada 2007, 19:14
Enneatyp: Obserwator

Re: Idealny Partner dla ósemki?

#45 Post autor: Eol » środa, 3 stycznia 2018, 09:38

Jakis czas temu zastanawialem sie nad tym i stwierdzam ze najodpowiedniejszym typem dla mnie bylaby ESE 8w9 albo 9w8. Znam dwie osemkowe ESE (trzeciego nie jestem jeszcze pewien) i to wlasnie z nimi najlepiej mnie sie dogadywalo.
Reszka pisze:Dla 8 ważne jest takie "przekomarzanie się" w relacjach
Mysle ze zalezy jakie to 8 :)
5w4 so/sx INTj - LII
... tysiąc dni nie dowiedzie, że mamy rację, za to jeden dzień może dowieść, że się mylimy.

ODPOWIEDZ