Czy 8 mogą być introwertyczne?

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy 8 mogą być introwertyczne?

#61 Post autor: MaryJaneWatson » piątek, 18 września 2015, 18:56

Asteroid pisze:Mam problem z określeniem siebie - 5 czy 8? Ponieważ, o dziwo, oba opisy do mnie pasują, z tym wyjątkiem, że raczej, w przeciwieństwie do 8 jestem trochę zamknięta w sobie (z wyjątkiem złości, bo w tym przypadku jestem baaardzo ekstrawertyczna) no i jednak potrafię "głęboko myśleć", a brak tej umiejętności zarzuca się Ósemkom.

Co o tym sądzicie?

Hej
Tez jestem 8 w 7 i jestem pozornie otwarta a bardzo zamknieta w sobie.



vevea
Posty: 80
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2015, 17:59

Re: Czy 8 mogą być introwertyczne?

#62 Post autor: vevea » piątek, 18 września 2015, 20:07

MaryJaneWatson pisze:

Hej
Tez jestem 8 w 7 i jestem pozornie otwarta a bardzo zamknieta w sobie.
Myślę, że nie ma w tym nic dziwnego
Gdzieś czytałam, że 8 wybudowały naokoło siebie mur
Czasem są jak jajko (twarde z zewnątrz, miękkie w środku)
Nie chcą pozwolić przebić się komuś przez tę skorupę, bo gdyby pękła, równałoby się to z osobistą klęską
8w7
ILE/ENTp

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy 8 mogą być introwertyczne?

#63 Post autor: MaryJaneWatson » sobota, 19 września 2015, 09:48

vevea pisze:
MaryJaneWatson pisze:

Hej
Tez jestem 8 w 7 i jestem pozornie otwarta a bardzo zamknieta w sobie.
Myślę, że nie ma w tym nic dziwnego
Gdzieś czytałam, że 8 wybudowały naokoło siebie mur
Czasem są jak jajko (twarde z zewnątrz, miękkie w środku)
Nie chcą pozwolić przebić się komuś przez tę skorupę, bo gdyby pękła, równałoby się to z osobistą klęską

Tak, masz rację.
Mnie rozbroił pan piątka parę lat temu.Ale pomimo iż złagodniałam, dalej chronię wrażliwość grubym murem, jestem jak cebula którą trzeba rozebrać emocjonalnie;-). Jestem otwarta pozornie i nie dla wszystkich, podobnie jak piątki nie cierpię spoufalania, cenię profesjonalizm.
Co do głebi myslenia, powiedziałam kiedyś Panu Piątka że ósemka gdy Cię nie szanuje, nie interesujesz jeje, obawia się Ciebie i nie chce wchodzić z Tobą w relację-nie odsłoni swojego wrażliwego i intelektualnego oblicza. Piątki wykazują się intelektem w każdym chyba przypadku, ósemka dopuszcza do swoich myśli i swojego wnętrza ludzi, którzy jej/jego nie atakują.
8 podobnie jak 5 cięzko pracuje i dużo się uczy. 5 natomiast może być bardziej nastawiona na zdobywanie wiedzy samej w sobie a 8 na zdobywanie wiedzy praktycznej lub informacji i dziedzin, które ją interesują;-)
Co myślicie 5 i 8;-)?

Awatar użytkownika
Dakinka
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 17:57
Enneatyp: Szef

Re: Czy 8 mogą być introwertyczne?

#64 Post autor: Dakinka » sobota, 19 września 2015, 10:06

Hej MaryJaneWatson :)

Zobacz, jak się kiedyś rozpisałam w temacie: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=8759
Jesteś kolejną osobą, która uważa, że piątki są interesujące dla ósemek i odwrotnie i jest możliwe tworzenie takich par. Bardzo się z tego cieszę.
pozdrowienia :)
Ona_8w7 | sx/sp/so SLE albo SEE nie znam się
Myślałem, że dojrzejesz i się otworzysz...
Co? Tak robią pistacje. <3

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy 8 mogą być introwertyczne?

#65 Post autor: MaryJaneWatson » niedziela, 20 września 2015, 14:49

Dakinka pisze:Hej MaryJaneWatson :)

Zobacz, jak się kiedyś rozpisałam w temacie: http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=8759
Jesteś kolejną osobą, która uważa, że piątki są interesujące dla ósemek i odwrotnie i jest możliwe tworzenie takich par. Bardzo się z tego cieszę.
pozdrowienia :)
Hej
Dzięki, przeczytałam połowę i mnie zastrzeliłaś prawdziwością informacji!!!!! :thumbup:
Chollera, gdybym miała tę wiedzę wcześniej. :wall:
I tak poniosłabym klęskę, bo moje walki - to byłą próba wymuszenia szacunku-jak łądnie okreslasz, była dla samej ambicji, niczego nie oczekiwałam.Byłam na etapie szalenstwa a nie poważnych deklaracji.
5tka sam mi powiedział, że jest facetem ale czeka bo wierzy że kobieta tez może się starac jak jej zależy, co wystarałam to miałam...
Twoj opis jest genialny szczególnieposzukujących 8emek obu płci, ja już prawie 30 i mam swojego 9;-)dziesięć lat starszego.

Pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ