Zemsta

Dyskusje na temat typu 8
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jouziou
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Zemsta

#31 Post autor: jouziou » sobota, 6 lipca 2019, 15:36

Wg mnie jest tu druga strona medalu, tzn ludzie w Polsce nie wiedza jak komus konstruktywnie zwrocic uwage, albo jak zwrocenie uwagi ladnie zapakowac. Jest skrajnosc, albo drze ryja i jest nieprzyjemnie, albo siedzi calkiem cicho.
to prawda, choć ciężko mi trochę zrozumieć z czego to wynika, może z jakiegoś poczucia wrogości wobec "obcego" człowieka? tylko jedni są w tym bierni, wycofują się, a drudzy bardziej ekspresyjni i agresywni wyrażą to bezpośrednio w sytuacji gdy wystąpi jakaś problemowa sytuacja; ja nigdy nie miałam problemu z odezwaniem się czy zwróceniem uwagi, bo obcych ludzi traktuje neutralnie po prostu, jak zwracam uwagę to nie w celu zaatakowania/ośmieszenia* i tak żeby wyszło na moje, a raczej traktuje to jak formę negocjacji z tym drugim człowiekiem, po to żebyśmy sobie wspólnie mogli harmonijnie w przestrzeni publicznej funkcjonować ;3
Czasem moge odpuscic ale nie po tym jakby mi ktos powiedzial, ze mam byc grzeczny czy nie gorszyc towarzystwa - powiedz mi to a mozesz byc pewien, ze zrobie to czego nie chcesz.
<3

* a z tym też się często spotykam, jacyś jaśnie państwo z wysoka traktujący "plebs" który się źle zachowuje, a zwrócenie uwagi ma charakter manifestacji "lepszych" manier

Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Poliszynel
Enneatyp: Obserwator

#32 Post autor: Poliszynel » środa, 10 lipca 2019, 21:15

Nie wiem za bardzo jak jest zagranicą, bo zbyt długo nigdzie nie mieszkałam aby wysunąć porównanie, ale to co zauważyłam ogólnie u Polaków i to co mnie wkurza to czepliwosc o byle co. Wydaje mi się że w innych krajach inaczej się na to patrzy.
5w4, sx/sp
ENTp

Awatar użytkownika
IrekTki
Enneatyp: Lojalista

#33 Post autor: IrekTki » wtorek, 17 września 2019, 15:08

Wszyscy macie racje bo Polska to kraj znerwicowany. Świadczy o tym ilość spożywanego alkoholu, która rośnie, doskonale wiem jak alkohol tutaj wpływa na zachowanie. Piją wszyscy, młode łebki i tutaj czytałem w gościu niedzielnym jak ksiądz wracał do siebie o 4.30 w Krakowie a na każdym rogu banda zapitej młodzieży oczywiście agresywnej. Piją dorośli, po kryjomu, nikt nie wie bo doskonale sie z tym kryją.
Agresje też widać wśród kierowców, rowerzystów. Polityka wiadomo, lepiej przy polskim stole tego tematu nie dotykać.
Wiadomo że więcej jest ludzi spokojnych, ale raz za razem natykasz sie na człowieka znerwicowanego i jest tego dużo, na tyle że nawet spokojny
człowiek z czasem nie wytrzymuje i zachowuje sie jak Michael Douglas w filmie Upadek.
Wnioski nasuwają sie same, Polska nie jest najlepszym krajem do życia, nie umiemy sie wyluzować, nawet religia tu nie pomaga.
Pierwszy krok aby to naprawić to całkowita delegalizacja alkoholu, jednocześnie darmowa pomoc psychologa.
Zero alkoholu i darmowa pomoc psychologa oraz darmowe bilety do kościoła dla każdego. Mój program widze jest doskonały, z takim powinna iść lewica czy prawica, ale zamiast tego oferują wam piniądze abyście jeszcze więcej mogli chlać i upadać. Tak podbito Indian, biali dali im wódke.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 19594.html
inkwizycja i gestapo w jednym

Awatar użytkownika
Ael
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#34 Post autor: Ael » środa, 25 września 2019, 10:37

IrekTki pisze:
wtorek, 17 września 2019, 15:08
nawet religia tu nie pomaga.
Nawet? Ja bym powoedział, że jest jednym z głównych składników tego znerwicowania.

A prohibicja była testowana w USA i nie działa. Lepszy jest chwyt skandynawski: radykalne podniesienie cen i określone godziny sprzedaży. Tylko że znajac Polskę, zaraz połowa ludzi zaczęłaby pędzić własne bimbry 😂

Awatar użytkownika
IrekTki
Enneatyp: Lojalista

#35 Post autor: IrekTki » sobota, 28 września 2019, 01:20

Ael pisze:
środa, 25 września 2019, 10:37
IrekTki pisze:
wtorek, 17 września 2019, 15:08
Tylko że znajac Polskę, zaraz połowa ludzi zaczęłaby pędzić własne bimbry 😂
Na wsi co drugi dom to bimbrownia, temat jest poważniejszy niż sie wydaje a PiS oczywiście ma tematy religijne gdzieś. Alko powinno być absolutnie zabronione, nawet piwo, nie macie pojęcia jak to wpływa na człowieka. Wiecie jak papierosy wpływają na zdrowie z czasem? Oczywiście że nie macie pojęcia bo jesteście leszczami i ta trucizna jak jesteście młodzi dopiero w was wsiąka.Jak będziecie starsi zacznie z was wyłazić dosłownie, plamy na skórze od nikotyny czy takie spierdolenie od alkoholu o jakim nie macie pojęcia. Dlatego napisałem że nawet religia nie jest w stanie powstrzymać tej plagi, należy podjąć radykalne kroki.
inkwizycja i gestapo w jednym

ODPOWIEDZ