Orientacja seksualna a typ

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu

Jaką masz orientację seksualną?

heteroseksualna
2
40%
homoseksualna
0
Brak głosów
biseksualna
1
20%
aseksualna
2
40%
 
Liczba głosów: 5

Wiadomość
Autor
Sayna
Posty: 211
Rejestracja: sobota, 14 marca 2015, 00:52

Orientacja seksualna a typ

#1 Post autor: Sayna » środa, 29 listopada 2017, 10:50

Zainspirowana postem Kodana w tym temacie http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=9897 postanowiłam założyć taki wątek. Na forum ostatnio jest bardzo mały ruch, nie było mnie tu długo, a po wejściu ciągle mało nowych postów. Może ten wątek trochę ożywi forum :what:
Kiedyś była tutaj użytkowniczka, która nawet zmieniła płeć. Poza tym było tutaj dużo osób homoseksualnych i bardzo dużo biseksualnych. Zaciekawił mnie ten temat. Jak różne orientacje przejawiają się u różnych typów.

U mnie orientacja heteroseksualna. Typ prawdopodobnie 4w5, ale kiedyś uważałam siebie za 9w1. Jednak jestem za emocjonalna na Dziewiątkę i bliżej mi do Czwórki. Znam też dużo biseksualnych Czwórek i nie wiem, czy biseksualność jest spotykana też u innych typów. Czwórki mocno w tym przodują. Najbardziej heteroseksualne wydają mi się Szóstki. Dużo mężczyzn homoseksualnych jest wśród Ósemek. Lubią otaczać się innymi mężczyznami, chodzić na siłownię i patrzeć na ćwiczących mężczyzn. Dużo gejów jest też 3, 5, 7 i 4. Lesbijki najczęściej 4. Najbardziej heteroseksualne są 6 i 1, mocno skupiają się na prawidłowym życiu według swoich standardów i społeczeństwa. Bywają homofobiczne i ksenofobiczne, ale głównie jak są na niskim pro. Dodatkowo u 6 jest też zazwyczaj duży nacisk na rodzinę i często decydują się na dzieci. Za to typ 7 bardziej interesuje się przyjemnością z seksu, niż założeniem rodziny i u tych typów często bywają bi i homoseksualiści. Siódemki, które poznałam miały też takie podejście "żeby życie miało smaczek raz dziewczyna raz chłopaczek". Dla niejednej 6 lub 1 to byłoby szokujące usłyszeć coś takiego. 7 lubią eksperymentować, niektóre również w sferze seksualnej. Takie mam obserwacje, piszcie jak macie podobne, albo inne.



Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Orientacja seksualna a typ

#2 Post autor: toner » czwartek, 30 listopada 2017, 21:08

Moim zdaniem nie zależy od typu enneagramowego ani socjonicznego.
5w4 LII

ODPOWIEDZ