Problem z pracą a enneagram. Czy taki układ enneatypów ma rację bytu?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
dieeva
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 listopada 2017, 16:16

Problem z pracą a enneagram. Czy taki układ enneatypów ma rację bytu?

#1 Post autor: dieeva » środa, 22 listopada 2017, 16:50

Nie jestem specjalistką od enneagramu dlatego też zwracam się do was o radę.
Najpierw jednak chciałabym przedstawić pokrótce swoją sytuację.
Od niedawna rozpoczęłam nową pracę, która zapowiadała się nieźle. Firmę prowadzi małżeństwo. Ona jest 9, on 1 (najprawdopodobniej 1w9) Mi zaś najbliżej do 8w7.
Dostałam stanowisko kierownika firmy jednak jednocześnie jestem też asystentką szefa. Od samego początku obydwoje byli mną urzeczeni. Zastanawia mnie jednak czy nie jestem idealizowana przez szefa. Przez cały czas słyszę, że jestem perfekcyjna, profesjonalna itd. Osobiście zawsze ceniłam się dosyć wysoko ale mimo wszystko nie aż tak jak on mnie widzi. Mam obawy, że szef stworzył sobie fałszywy obraz mojej osoby na własne podobieństwo. Co prawda mamy bardzo wiele podobnych poglądów i wizji na tę firmę, ale istnieją też różnice, które ja dostrzegam i które zaczynają być dla mnie problemem. Po pierwsze to szef jest ogromnym pedantem, a dla mnie naprawdę nie ma to znaczenia pod jakim kątem leży teczka na biurku. Nie zwracam też uwagi (nie widzę) mikroskopijnych pyłków kurzu. Według niego jednak ja jako jego asystentka i kierownik powinnam wyłapywać takie rzeczy i pilnować aby wszyscy pilnowali porządku. Z tym, że ja sama też nie jestem wcale taka porządnicka... No ale to jest w sumie chyba mniejszym problemem. Z tego co się orientowałam to większość pracowników uważa, że szef wprowadza w pracy chaos i przyczynia się do niskich wyników w firmie. Oczekują chyba ode mnie, że porozmawiam na ten temat z szefową. Jutro ma być małe zebranie dotyczące innej kwestii ale moment byłby odpowiedni, bo rzadko jest czas aby z obydwojgiem porozmawiać.
Nie wiem jak z nimi postępować i czy w ogóle jest sens myśleć o tej pracy długoterminowo.



Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Problem z pracą a enneagram. Czy taki układ enneatypów ma rację bytu?

#2 Post autor: sjofh_ystad » środa, 22 listopada 2017, 22:17

Jestem na wylocie, więc mogę być mało wiarygodny, ale: nie przeceniaj wpływu enneagramu na tę sytuację! Inna sprawa, że jeśli uważasz, że masz problem ze zbyt ostrym przedstawianiem swojego zdania, staraj się przedstawiać je łagodniej, a jeśli wiesz, że szef lubi konkret, to staraj się ten konkret oferować. Tyle i aż.

A sama sytuacja? Niezależnie od enneatypów ludzi zaangażowanych, skoro chcesz przekazać coś komuś, z kim nie masz relacji przyjacielskiej/kumpelskiej, a biznesową(-.-), zawsze najlepiej podejść konkretnie. Ustal, co właściwie chcesz osiągnąć (twoja wypowiedź tutaj jest mało precyzyjna, takie "wszystko i nic") i konkretnie, a jednocześnie z wyczuciem zaproponuj jakieś zmiany. Nie zrób tego tak, by przerodziło się w lub mogło wyglądać na atak personalny.

Długoterminowo? Znowu - czy dobrze się czujesz w danym miejscu, czy czujesz, że ta praca jest rozwijająca (choćby potencjalnie), czy widzisz w niej lub w tej branży perspektywy dla siebie. Na to się nie odpowie enneagramem.

dieeva
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: środa, 22 listopada 2017, 16:16

#3 Post autor: dieeva » czwartek, 23 listopada 2017, 21:18

Myślę, że chyba powinnam inaczej zatytułować temat np "8 jako podwładny 1 z 9 w tle"

Jeśli chodzi o samą pracę to zapowiadała się dobrze, wiele mi obiecano. Naprawdę im zależało abym tam pracowała (co jest według mnie trochę podejrzane). Problem jest chyba jednak głównie w tym, że mam wrażenie, że szef nigdy nie odpuści i zawsze będzie chciał sprawować nad wszystkim kontrolę, ja potrzebuję niezależności działania, co może prowadzić do spięć. Oprócz tego obawiam się, że nigdy nie spełnię jego oczekiwań, mało tego, że w pewnym momencie bardzo się mną rozczaruje kiedy uświadomi sobie, że nie jestem taka jak myślał, a wtedy mogłyby pojawić się problemy.
W tym momencie jestem na okresie próbnym i nie wiem czy powinnam się rozglądać za czymś innym czy nadal robić swoje.

ODPOWIEDZ