Zdrada - wszystkie typy.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Zdrada - wszystkie typy.

#1 Post autor: silvergirl » sobota, 4 czerwca 2016, 22:46

W ramach tematu o zdradach w Siódemkowych działach chce zapytać wszystkie typy ennagramu o zdradę.
Jak podchodzicie, czy i kiedy zdradzacie, jak reagujecie gdy was zdradzają?



Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#2 Post autor: Snufkin » niedziela, 5 czerwca 2016, 00:48

yusti żebyś chociaż była minimalnie zabawna ale nie, Twoje głupie posty to totalny badziew.
Co się stało z Twoją głową przez te kilka lat nieobecności ?
Serio brak forum tak bardzo Cię intelektualnie zubożył ? -_-
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 czerwca 2016, 01:02 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#3 Post autor: silvergirl » niedziela, 5 czerwca 2016, 01:02

Cóż... Na swoje usprawiedliwienie mam tyko to, że mi humor spierniczył w tym miesiącu i zostało samo gorzkie ILI - no, ale ty mnie zrozumiesz, ty to znasz ;p

ps. cudownie, że tak kochasz yusti, ale nie wiem czemu widzisz ją we mnie :shock: owszem to miłe, że tak na mnie przenosisz swoje uczucia :mrgreen: że aż muszę cię :hug:

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#4 Post autor: infinity » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 08:27

ważne jest co kto uważa za zdradę

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#5 Post autor: silvergirl » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 14:29

Ale dużo odpowiedzi. Umrem czytając to xd

Zyfika
Posty: 84
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2016, 19:11
Enneatyp: Szef

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#6 Post autor: Zyfika » wtorek, 7 czerwca 2016, 14:44

Śmiem twierdzić, że nikt nie chce zostać zdradzony i to nie zależy od typu :D

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#7 Post autor: silvergirl » wtorek, 7 czerwca 2016, 19:24

Zapewne tak, choć wykluczyłabym masochistów emocjonalnych i pewną ekstremalną grupę zboczonych ;p

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#8 Post autor: Kimondo » wtorek, 7 czerwca 2016, 21:53

Ale temat pyta o jaki rodzaj zdrady? Miłosną, ideologiczną, zdradzenie ideałów plemienia(polityczną)? A może o wszystkie z nich. W sumie na przestrzeni wieków zdrada w postaci wbicia sztyletu w plecy króla przez poddanego vide brutus vs cezar bolała chyba najbardziej.

Zdrada boli tym bardziej jak idzie się z kimś walczyć o coś i ten ktoś zostaje zdradzony. Z tego tajni współpracownicy tak bolą przy słuiżbie bezpieczenstwa.

Szpiegostwo(Zdrada kraju) też jest karane.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

kwazimodo
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 8 czerwca 2016, 10:07
Enneatyp: Obserwator

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#9 Post autor: kwazimodo » środa, 8 czerwca 2016, 13:21

Witam Was,

podzielę się kilkoma rzeczywistymi doświadczeniami i mam nadzieję, że uzupełnicie ten wątek faktami z komentarzami a nie przemyśleniami teoretycznymi...

Idąc typami:

1. brak doświadczeń, uważam że to typ, który jest mało podatny na takie sytuacje
2. z doświadczenie: rozczarowana związkiem dwójka będzie zdradzać z dziką radością partnera, jeśli jest wolna to nie będzie jej przeszkadzać jeśli druga osoba jest w związku
3. brak doświadczeń
4. brak doświadczeń
5. podatna z uwagi na brak przywiązania ( cecha typa ) oraz eliminację frustracji poprzez kontakty seksualne
6. brak, doświadczeń, wydaje mi się że dość podobna do jedynki w tym względzie ( czyli nie podatna )
7. brak doświadczeń, wydaje mi się dość podatna
8. brak doświadczeń bezpośrednich, z obserwacji i znajomości motywacji typa, raczej podatny ( zasady są dla innych, szefa nie obowiązują )
9. myślę, że skryta i podatna, szczególnie realizując akt zemsty na partnerze ( wątek biernej agresji uwalniany przez akt zdrady - teraz jesteśmy kwita .. )

Awatar użytkownika
silvergirl
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 stycznia 2014, 00:42
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#10 Post autor: silvergirl » środa, 8 czerwca 2016, 20:27

Bardziej miałam na myśli reakcję typów w ich opisie, ale tak też może być :roll: :wink:
Kimondo - każdą, ale dla zdrowia psychicznego forumowiczów odpuśćmy sobie politykę xd

Awatar użytkownika
Wiatr1000
Posty: 421
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 19:27
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poddębice (Łódź)

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#11 Post autor: Wiatr1000 » wtorek, 25 października 2016, 19:05

Zdrada? Bym musiał daną osobę traktować jako część siebie i tylko wyłącznie do mnie należącą. Ogólnie zdrada to dla mnie dziecinada i to w obu stronach. I tego kto został zdradzony jak i tego kto zdradza.

Czy czułbym się zdradzony, gdyby dana osoba realizowała jakiś "cel" z inną osobą? Nie.

Czemu? Bo jest wolna wola, prywatne życie, własne życie danej osoby, własne pragnienia i uczucia. Więc to słowo i czyn pojawia się tylko tam, gdy daną osobę traktujemy, że jest "MOJA". A inne czynniki, które temu stanowi zaprzeczają i go rujnują nazywamy zdradą. Zresztą to jest stricte bardzo egoistyczne podejście. Bo człowiek jest wolny i wolny być powinien obojętnie w jakiej relacji jest. Jeżeli relacja jest na ostrych zasadach, bez poczucia wolności, akceptacji i szacunku, to pojawia się zaborczość, chęć trzymania danej osoby dla siebie wyłącznie. Choć pewnie to wynika ze strachu bardziej. Jak dla mnie słabe jednostki potrzebują tego typu relacji z drugą osobą, gdzie muszą się od kogoś uzależnić, a każdy inny czyn tej osoby traktują złowrogo, okazują zazdrość, upatrują jakiejś "zdrady".
5w4 sp/so INTj – LII

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#12 Post autor: Agon » wtorek, 25 października 2016, 19:16

Wiatr1000 pisze:Zdrada? Bym musiał daną osobę traktować jako część siebie i tylko wyłącznie do mnie należącą. Ogólnie zdrada to dla mnie dziecinada i to w obu stronach. I tego kto został zdradzony jak i tego kto zdradza...
Z takim podejściem to uciekaj do alfy. Serio nie rozumiesz dlaczego zdrady się piętnuje? Tu nie chodzi o to, że ktoś do kogoś należy. Wyobraź sobie faceta, który jest z dziewczyną, oświadcza się, potem się z nią żeni, mają dzieci i wszystko jest ok, aż nagle sobie stwierdza, że fajnie byłoby pouprawiać seks z jakąś inną na boku. Potem okazuje się, że gumka pękła, doszło do ciąży i nagle dzieci tej drugiej potrzebują taty... ale tata przecież już jest tatą innych dzieci. Generalnie powstaje bajzel, syf i wszystko co złe. A jeszcze dodaj do tego, że żona tamtego poszła w tajemnicy do łóżka z jakimś facetem zakażonym hivem, a potem idzie uprawiać seks ze swoim mężem.

Idź być 9 LII, ale od 5 i gammy to się odstosunkuj. Bo z tego co piszesz wynika, że kompletnie nie cenisz Fi i zdrowego rozsądku. Lewactwu mówię stanowcze nie!

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#13 Post autor: Cotta » wtorek, 25 października 2016, 21:09

Agon pisze:
Wiatr1000 pisze:Zdrada? Bym musiał daną osobę traktować jako część siebie i tylko wyłącznie do mnie należącą. Ogólnie zdrada to dla mnie dziecinada i to w obu stronach. I tego kto został zdradzony jak i tego kto zdradza...
Z takim podejściem to uciekaj do alfy.
?!
Idź być 9 LII
?!!!

A Ty idź się w końcu dokształć z socjo...

Nie zdradzam i nie toleruję bycia zdradzaną. Jeżeli chodzi o to drugie - dzielę tę postawę z ok. 95% populacji, bo to ogólnoludzkie, nie zależy od socjotypu i enneatypu. :roll: Z pierwszym ludziom gorzej wychodzi, ale znowu nie jest to specjalnie zależne od socjo i ennea.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#14 Post autor: Agon » wtorek, 25 października 2016, 21:47

Cotta pisze:
Agon pisze:
Wiatr1000 pisze:Zdrada? Bym musiał daną osobę traktować jako część siebie i tylko wyłącznie do mnie należącą. Ogólnie zdrada to dla mnie dziecinada i to w obu stronach. I tego kto został zdradzony jak i tego kto zdradza...
Z takim podejściem to uciekaj do alfy.
?!
Idź być 9 LII
?!!!

A Ty idź się w końcu dokształć z socjo...

Nie zdradzam i nie toleruję bycia zdradzaną. Jeżeli chodzi o to drugie - dzielę tę postawę z ok. 95% populacji, bo to ogólnoludzkie, nie zależy od socjotypu i enneatypu. :roll: Z pierwszym ludziom gorzej wychodzi, ale znowu nie jest to specjalnie zależne od socjo i ennea.
Pomysł wiatra jest taki typowo alfiasty i dziewiątkowaty, że inaczej ująć tego nie mogłem. Społeczne, lewackie eksperymenty to głównie alfa, a przykładem świeci LII Robespierre. Takich niestety stukniętych quasi-tożsamków muszę tolerować.

Być może kolega wiatr chce po prostu znaleźć wymówkę na bycie z kilkoma kobietami jednocześnie. Najwyraźniej nie boi się hiva w przeciwieństwie do aardwolfa i Magika :what:

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zdrada - wszystkie typy.

#15 Post autor: Cotta » wtorek, 25 października 2016, 22:32

Agon pisze: Pomysł wiatra jest taki typowo alfiasty i dziewiątkowaty, że inaczej ująć tego nie mogłem. Społeczne, lewackie eksperymenty to głównie alfa, a przykładem świeci LII Robespierre. Takich niestety stukniętych quasi-tożsamków muszę tolerować.
Właśnie ze względu na takie stwierdzenia powinieneś się dokształcić. Do zdrad dochodzi w każdej kwadrze, to, że akurat Robespierre miał kochankę, naprawdę nie świadczy o tym, że ILI ich nie mają. Co mają "lewackie eksperymenty" do zdrad, też nie rozumiem. Nie rozumiem też, dlaczego przypisujesz lewicowe poglądy akurat alfie (w alfie bywają i osoby z poglądami lewicowymi i prawicowymi, serio; bywają też i takie, które na politykę mają wylane).
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ