Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#1 Post autor: kartakredytowa » wtorek, 26 kwietnia 2016, 22:05

Jestem ciekawa którym typem wolelibyście być, którym żyłoby wam się łatwiej, ciekawiej itp. Moim zdaniem typ 3 ma adużo więcej możliwości niż 4, jest z reguły bardzo ambitny i ma wszystko czego chce. Takie jest moje zdanie, a jakie jest wasze? :)



Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#2 Post autor: Diamentowy Kruk » wtorek, 26 kwietnia 2016, 22:13

Rany boskie Karta jakie stereotypy... :P
kartakredytowa pisze:Moim zdaniem typ 3 ma adużo więcej możliwości niż 4, jest z reguły bardzo ambitny i ma wszystko czego chce. Takie jest moje zdanie, a jakie jest wasze? :)
No po pierwsze każdy może być ambitny bez względu na typ.
Po drugie jeśli 3 ma czego chce, to zazwyczaj sobie na to zapracuje...
Po trzecie 3 niekoniecznie musi mieć więcej możliwości, może ich mieć dużo mniej, ale je wykorzystywać
Po 4 chyba 3 niekoniecznie ma to czego chce, może udawać, że tego chce, bo "wszyscy tego chcą", 4 zazwyczaj się nie oszukują.
Moja odpowiedź zapewne Cię nie zadowoli, ale chciałabym być tym szczęśliwszym typem. Jeśli byłabym sobą i była szczęśliwa to obojętne, by mi było czy jestem 3, 4, 1 czy 5.

infinity
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 20 marca 2016, 11:44

Re: Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#3 Post autor: infinity » wtorek, 26 kwietnia 2016, 23:04

Jestem 4
...i nie obraziłabym się jakby wyrosło mi skrzydełko 3 :wink:

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#4 Post autor: Shavira » wtorek, 26 kwietnia 2016, 23:20

Lecąc stereotypowo, to jako Siedem, przyzwyczajona do własnego mechanizmu ucieczki od problemów, wolałabym być Trójką.
Bardziej mi odpowiada reakcja stresowa, gdzie odcinam się od własnego ja i gonię za "byciem kimś", pragnąc za wszelką cenę wygrywać, niż depresyjne nurzanie się w emocjach.

Cóż, imho to:
enneagram.pl pisze:Dla bardzo niezdrowych trójek, wygrywanie staje się wszystkim i maska trójek może całkowicie zasłonić ich duszę. Mogą być otwarcie niemoralni, bezduszni, przebiegli. Zaczynają wierzyć we własne kłamstwa i sterować ludźmi bez żadnego sumienia. Ich celem jest utrzymanie iluzji bycia najlepszym, który się bierze z pamiętliwego poczucia triumfu. Ktokolwiek był złośliwie i z premedytacją oszukany i wykorzystany, zna doskonale ten rodzaj postawy.
...brzmi o wiele lepiej, niż to:
enneagram.pl pisze:Bardzo niezdrowe czwórki mogą być otwarcie masohistyczne i przesadne w swoim samo poniżaniu się. Życie samo-niszczącego się artysty odzwierciedla ten typ scenariusza. Na tym etapie czwórka może stać się zupełnie nieosiągalna. Zmagając się z wyczerpującym poczuciem bezsilności, pogrążają się w chorobliwy samo-wstręt lub depresję samobójczą. Postrzegają swoją odmienność w całkowicie odmiennych określeniach skazując siebie na kompletne odosobnienie. Potrzeba ukarania siebie i innych jest również bardzo silna i zdecydowana.
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#5 Post autor: kartakredytowa » czwartek, 28 kwietnia 2016, 21:55

Diamentowy kruk:
W pewnym sensie cały enneagram to są stereotypy, wiadomo ze kazdy typ moze byc ambitny i wgl. Ale moje pytanie było ogólnikowe, patrząc np. jakie są rekacje typów na stres i tak dalej ;)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Gdybyście mogli wybrać to woleli byście być 3 czy 4?

#6 Post autor: Diamentowy Kruk » czwartek, 28 kwietnia 2016, 22:21

kartakredytowa pisze:Diamentowy kruk:
W pewnym sensie cały enneagram to są stereotypy, wiadomo ze kazdy typ moze byc ambitny i wgl. Ale moje pytanie było ogólnikowe, patrząc np. jakie są rekacje typów na stres i tak dalej ;)

To chyba moja odpowiedź dalej Cię nie zadowoli, ponieważ ja wciąż wolałabym być tym typem szczęśliwszym, z wyższym PRO i w ogóle.
► Pokaż Spoiler

ODPOWIEDZ