Najrzadszy typ enneagramu?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Najrzadszy typ enneagramu?

#1 Post autor: kartakredytowa » niedziela, 27 marca 2016, 13:08

Jaki może być według waszych obserwacji najrzadszy ty enneagramu razem ze skrzydłem? Z moich obserwacji wynika, że stosunkowo mało jest 4w3, 3w4, 3w2 , 8w9 i 9w8. Ogólnie wydaje mi się że mało jest ludzi którzy mają połączenie z trójką. :roll:



Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#2 Post autor: Diamentowy Kruk » niedziela, 27 marca 2016, 13:31

Ja bym stawiała na 3w2, ale też duże znaczenie ma środowisko w jakim się obracamy.
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Feminazi
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 21:55
Enneatyp: Obserwator

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#3 Post autor: Feminazi » niedziela, 27 marca 2016, 16:37

Kruku, istnieje i niemożebnie mnie drażni ;) Trójki dość szybko się rzucają w oczy i mimo że mamy ich deficyt na forum, to nadal są.

A ogólnie jeszcze co do tematu. Wydaje mi się że faktycznie Trójki są mimo wszystko dość rzadkie.
Bażantowo nadal walczy!
Shavira pisze:Jak nie rzucasz hejtami to jesteś serio pomocna.
_____
5w6 sx/sp

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#4 Post autor: Ael » niedziela, 27 marca 2016, 16:50

4w3 akurat parę razy w życiu spotkałam, nie powiedziałabym, że jest to rzadki typ. Ale czyste trójki? Faktycznie, jakoś nie odnotowałam.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#5 Post autor: Diamentowy Kruk » niedziela, 27 marca 2016, 17:04

Bardziej to rozkminiam czy jest w ogóle coś takiego jak typ 3. Wydaje mi się to za proste żeby były, że wiele 3 mogłoby być innymi typami i że samych w sobie 3 nie ma, że takiego typu w ogóle nie ma, po prostu nie istnieje. Wygląda to jak jakaś wypadkowa określonych czynników nie mogąca być osobiwością samą w sobie. Znam wiele osób, które wydawały się 3, a jednak nimi nie byli. Sama przed 2 latami uznałabym się za 3, zresztą przez długi okres za owy typ się uważałam. Na dodatek w głowie cały czas mam stwierdzenie Miltado (3), że wewnętrznie to on jest 5, zresztą ubolewał nad tym, mówiąc, iż go to blokuje. Nie chcę 3 obrazić, ale po prostu samo w sobie 3 przez całe życie wydaje mi się niemożliwe. Bez 3 z kolei cały system robi się rozlazły i wszystko się rozchrzania. I znowu zrobiłam offtop. :shock:

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#6 Post autor: IstariDreamer » niedziela, 27 marca 2016, 17:36

:scratch: :scratch: :scratch:
5. Najmniej spotykam Piątek. Niby na forum jest ich najwięcej, ale nigdy żadnej z tych forumowych nie spotkałem, więc to może być jakieś wielkie oszukaństwo. :shock:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Feminazi
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 21:55
Enneatyp: Obserwator

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#7 Post autor: Feminazi » niedziela, 27 marca 2016, 17:44

Diamentowy Kruk pisze:Bardziej to rozkminiam czy jest w ogóle coś takiego jak typ 3. Wydaje mi się to za proste żeby były, że wiele 3 mogłoby być innymi typami i że samych w sobie 3 nie ma, że takiego typu w ogóle nie ma, po prostu nie istnieje. Wygląda to jak jakaś wypadkowa określonych czynników nie mogąca być osobiwością samą w sobie. Znam wiele osób, które wydawały się 3, a jednak nimi nie byli. Sama przed 2 latami uznałabym się za 3, zresztą przez długi okres za owy typ się uważałam. Na dodatek w głowie cały czas mam stwierdzenie Miltado (3), że wewnętrznie to on jest 5, zresztą ubolewał nad tym, mówiąc, iż go to blokuje. Nie chcę 3 obrazić, ale po prostu samo w sobie 3 przez całe życie wydaje mi się niemożliwe. Bez 3 z kolei cały system robi się rozlazły i wszystko się rozchrzania. I znowu zrobiłam offtop. :shock:
Na Mrok, daj mi namiary na swojego dilera o.O
Miltado może być Piątką której wychodzi co innego bo np. jest bardzo ambitny. Ja też miałam problemy z ustaleniem swojego enneatypu (przewinęło mi się trzy lata wiary w bycie Siódemką xD) i bardzo mi wtedy imponowały Piątki, wręcz chciałam być Piątką, a potem się okazało, ze w sumie to jednak jestem stąd te potrzeby. Ale ogólnie istnieją przedstawiciele wszystkich enneatypów, Trójki nie są wyjątkami i nie są tylko urojeniem, to nie zimnioki, ani wypadkową różnych czynników, potwierdzam ;)

Istari, zapraszam w maju do Krakowa :D Nie jestem może najbardziej typową Piątką, ale zapewniam, ze najprawdziwszą ;)
Bażantowo nadal walczy!
Shavira pisze:Jak nie rzucasz hejtami to jesteś serio pomocna.
_____
5w6 sx/sp

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#8 Post autor: Diamentowy Kruk » niedziela, 27 marca 2016, 18:30

Dilera stety niestety nie mam taka moja natura :twisted:
Niestety cały system bez 3 mi się wali, więc no cóż trzeba jakoś to przełknąć, choć dalej będę patrzeć na ten typ inaczej. Cholernie chciałabym poznać 3, ale nie taką zmieniającą się w zależności od otoczenia i dążącą bez przerwy od sukcesu do sukcesu. Pytanie tylko czy taka 3, by istniała...chyba nie :scratch:

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#9 Post autor: kartakredytowa » niedziela, 27 marca 2016, 19:00

Ja poznałam 3w2 z krwi i kości :) I niestety temu typowi dość ciężko się żyje, bo choć ich życie jest przesłane pasmem sukcesów i mają z reguły wielu znajomych, to nie potrafią utrzymywać bliskich relacji, wszystkie są na zasadzie "może mi się kiedyś przyda", każda relacja czemuś słóży, jakiemuś wyidealizowanemu celowi ;/ :shock: Mam ważenie jakby za czymś ciągle gonił, nie wiadomo za czym. I choć bardzo chciał mieć z kimś bliską relację nie potrafił, bał się, ukrywał emocje i siebie za jakimiś wizerunkami. I najgorsze było to że pod tymi maskami nie było żadnej prawdziwej twaarzy :|

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#10 Post autor: Diamentowy Kruk » niedziela, 27 marca 2016, 19:18

Smutno to brzmi, nawet bardzo. Ja nie miałam okazji poznać 3 bliżej. Znałam za to wielu, którzy na nie z pozoru wyglądali: 7, 8 i 5. Chciałabym poznać taką osobę, nawet bardzo, ale bałabym się właśnie interesowności, zakłamania i wiecznego poszukiwania poklasku, choć dalej nie chcę wierzyć, że wszystkie 3 takie są. Chciałabym blisko poznać 3, ale nie taką, która pod maskami nie ma niczego i nie fałszywą. :wink:
► Pokaż Spoiler

kartakredytowa
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2014, 21:18
Enneatyp: Indywidualista

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#11 Post autor: kartakredytowa » niedziela, 27 marca 2016, 20:31

Ale wydaje mi się że często oni są własnie tymi maskami, to ich natura, zwłaszcza 3w2, u 3w4 to inaczej troche działa. A czemu tak bardzo Ci zależy żeby poznać trójkę. Mogę napewno powiedzieć tyle że to moim zdaniem najciekawszy typ enneagramu :)

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#12 Post autor: Diamentowy Kruk » niedziela, 27 marca 2016, 21:22

Offtop życia dalej się rozwija.

Dobra przejdźmy do rzeczy. Jak wcześniej pisałam, prowadziłam tryb życia typowej 3 i za 3 się uważałam, ponieważ wymagano tego ode mnie. Skończyło się to dla mnie nie najlepiej lekko mówiąc. Jestem ciekawa jak funkcjonują osoby, które miały to samo co ja (moje dzieciństwo najbardziej przypominało 5tkowy i 3kowt scenariusz). Chciałabym zobaczyć czy faktycznie liczy się tak bardzo dla nich ten cały prestiż, czy naprawdę wieczna rywalizacja je cieszy, czy zawsze muszą wygrywać, jak żyją, jak sobie radzą, a przede wszystkim kto kryje się pod tą maską? Bardzo mnie to ciekawi. Jakie 3 są wewnątrz? Czy to faktyczni Ci niezwyciężeni zdobywcy z wieczną werwą i pasją, czy może jednak poza tą pogonią widzą coś jeszcze? Ciekawi mnie czy żyli podobnie do mnie i czy pod tą maską są może do mnie podobni? Chciałabym się przekonać, i jak wspominałam bardzo chciałabym taką 3 poznać, choć niedawno uznawałam ich tylko za dwulicowych kłamców. Ciekawi mnie kto drzemie pod 3kową maską.

A dlaczego Ciebie najbardziej intrygują Zdobywcy?

Awatar użytkownika
silentiumscrvea
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2016, 16:26
Enneatyp: Obserwator

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#13 Post autor: silentiumscrvea » niedziela, 27 marca 2016, 22:59

Najrzadsze wydają mi się 3w4, 9w8 i 5w6.
Re odyncu samotny słońce pustynne czuwaj nad skarabeuszem swoim
_______________________
INTP

Awatar użytkownika
Shavira
Posty: 184
Rejestracja: wtorek, 5 stycznia 2016, 23:41
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#14 Post autor: Shavira » niedziela, 27 marca 2016, 23:52

Nie czaję rozkminy nad (nie)istnieniem typu Trzy. Jakby miał nie istnieć to nam się trochę cała enneagramowa teoria wali. Pomijając już fakt, że ostatnio w swoim otoczeniu odkryłam Trójkę, która jest tak bardzo podręcznikową, niezdrową 3w2, że bardziej się chyba nie da. Prestiż, bycie podziwianym, wizerunek, gwiazdorzenie, manipulacja, wyzysk innych, patrzenie z góry na wszystkich wokół, brrr. Okropność.
A jeśli enneagram najlepiej widać w stresie, po mechanizmach obronnych, to jest to dowód na to, że Trójeczką jak najbardziej być można.

A co do tematu, podtrzymuję opinię, że właśnie Trzy wydaje mi się być najrzadsze. Prawdziwych Czwórek też nie ma wcale dużo (zwłaszcza 4w3). I nie znam zbyt wiele Dziewiątek, ale może po prostu ich nie zauważam. ^^''
6w7 sx/sp
IEE-Fi

Do you want peace or you wanna piece of me?

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#15 Post autor: Diamentowy Kruk » poniedziałek, 28 marca 2016, 07:22

Rozkmina była chwilowa. Jak zaczęłam myśleć nad teorią to wszystko przestało jakkolwiek pasować bez 3. Ogólnie jeśli są to coraz bardziej mnie intrygują. :wink:

ODPOWIEDZ