Najrzadszy typ enneagramu?

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Molik
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 5 stycznia 2015, 18:15
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Rozproszona

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#31 Post autor: Molik » sobota, 20 sierpnia 2016, 14:32

Agon pisze:
Molik pisze:Jednakże nie one świadczą o "przynależności" do jakiegoś typu, tylko motywacja.
Nie zawsze się ma motywację. Może 9 to właśnie taki typ, który nie ma głównej motywacji :D 9 mogą nie mieć żadnego celu i temu jedyne co im zostaje to gniew na ludzi, którzy chcą ich do czegoś zmuszać i pchać na siłę, a czasem 9 sobie tak nieasertywnie postępują bo mają wywalone ;)

Bierność 9 może być związana z ich mądrością i ten typ właśnie wydaje mi się najrzadszy. Większość ludzi ma jakieś motywacje i cierpi gdy nie może ich zrealizować, a 9 potrafią cieszyć się życiem takim jakie jest. I w pewnym sensie te typy mają coś z oświeconych :scratch:
Przeczysz teorii, między innymi temu, co zostało napisane tutaj. Każdy typ ma motywację, gdyż każdy człowiek czegoś potrzebuje i czegoś się boi.

Dziewiątek w moim otoczeniu nie brakuje.

Typ osobowości nie mówi o mądrości. Na nią ma wpływ przede wszystkim wiedza, doświadczenie i szeroko pojęta inteligencja.


Każda prawda jest prawdziwa tylko do pewnego stopnia. Jeżeli przekracza granice, pojawia się kontrapunkt i przestaje być prawdą.

Kierkegaard

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#32 Post autor: Ninque » sobota, 20 sierpnia 2016, 14:57

LuxInTenebris pisze:Agon, co za głupoty... przecież to nie ma żadnego sensu.
+1000

Motywacją Dziewiątek jest spokój i równowaga wewnętrzna. Życie w harmonii.

EDIT: przeoczyłam posta Molik, bardzo dobrze powiedziane <3
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

LuxInTenebris
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2016, 14:38
Enneatyp: Lojalista

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#33 Post autor: LuxInTenebris » sobota, 20 sierpnia 2016, 14:59

Nie jestem wytypowana na 100%, po za tym... "zabrzmialas jak ESI" przyganiał kocioł garnkowi. Chcesz argumentów to proszę:
Agon pisze: Nie zawsze się ma motywację. Może 9 to właśnie taki typ, który nie ma głównej motywacji :D

Skąd ty to wziąłeś? Dziewiątki mają motywacje "chcą dążyć do harmonii w swoim otoczeniu, unikać konfliktów i napięć, utrzymać rzeczy takimi, jakie są, odrzucać cokolwiek, co by je uraziło lub wytrąciło z równowagi."
Agon pisze: 9 mogą nie mieć żadnego celu i temu jedyne co im zostaje to gniew na ludzi, którzy chcą ich do czegoś zmuszać i pchać na siłę, a czasem 9 sobie tak nieasertywnie postępują bo mają wywalone ;)

Prokrastynacja to nie brak celu. Znam co prawda garstkę dziewiątek, ale raczej wątpię, że "mają wywalone" z zewnątrz faktycznie czasem wydają się być obojętne, ale w środku potrafią się na prawdę przejmować. Jednak ciężko wypowiadać się za typ, którym nie jestem, mogłaby się wypowiedzieć tu jakaś dziewiątka.
Agon pisze: Większość ludzi ma jakieś motywacje i cierpi gdy nie może ich zrealizować, a 9 potrafią cieszyć się życiem takim jakie jest. I w pewnym sensie te typy mają coś z oświeconych :scratch:
Dziewiątki też cierpią gdy tracą swoją harmonię, mówię to myśląc o moim przyjacielu, który jest dziewięć i ostatnio przeczytałam jego bardzo długi monolog o nieszczęściu związanym z brakiem harmonii. A jest człowiekiem, który dla mnie właśnie "cieszy się życiem takim jakim jest", szkoda, że jest to tylko z zewnątrz, pozór. Mają coś z oswieconych powiadasz? To brzmi jak wywyzszanie jednych typów nad inne.
Nie wiem dlaczego to robię, ale popijam zupy.

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#34 Post autor: Agon » sobota, 20 sierpnia 2016, 15:03

Enneagram zakłada, że nie ma ludzi bez motywacji. Bardzo odważne założenie :twisted:

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#35 Post autor: Irranea » sobota, 20 sierpnia 2016, 15:20

Rozróżnij motywację typu (podłoże zachowań) od motywacji, która w założeniu jest ukierunkowana na osiąganie celów. Jak nie widzisz różnicy, to marsz do książek i się douczać w tym względzie. Ale mam wrażenie, że Ty to wiesz, tylko kretyńsko trollujesz i bekę trzepiesz. Ale weź się człowieku ogarnij, bo takimi głupotami, mniej doświadczonych ludzi w enneagramie możesz wprowadzić w błąd.
Jak chcecie dalej dyskutować to marsz do odpowiedniego tematu.

Awatar użytkownika
awesome_anteros
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 08:40
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Walhalla

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#36 Post autor: awesome_anteros » poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 21:11

W moim otoczeniu nie ma żadnej 6 oraz 4(dla mnie to są najrzadsze typy), osobiście spotkałem tylko jedną 1w2 i jedną 2 natomiast spotkałem mnóstwo 3 (i te w2 i te w4).Spotkałem też bardzo dużo 9w1 i parę 9w8.Najwięcej ludzi, jakich znam to 7w8 nie spotkałem ani jednej, 7w6 ale może, dlatego że rzadko bywam po imprezach.
poziom merytoryczny forum xD :| 9w1
► Pokaż Spoiler
sp/sx
Socjonika: nietypowy

tyranka
Posty: 11
Rejestracja: środa, 2 listopada 2016, 15:49
Enneatyp: Zdobywca

Re: Najrzadszy typ enneagramu?

#37 Post autor: tyranka » środa, 2 listopada 2016, 16:26

kartakredytowa pisze:Ja poznałam 3w2 z krwi i kości :) I niestety temu typowi dość ciężko się żyje, bo choć ich życie jest przesłane pasmem sukcesów i mają z reguły wielu znajomych, to nie potrafią utrzymywać bliskich relacji, wszystkie są na zasadzie "może mi się kiedyś przyda", każda relacja czemuś słóży, jakiemuś wyidealizowanemu celowi ;/ :shock: Mam ważenie jakby za czymś ciągle gonił, nie wiadomo za czym. I choć bardzo chciał mieć z kimś bliską relację nie potrafił, bał się, ukrywał emocje i siebie za jakimiś wizerunkami.:|
Jako że czuję, że mogę się nazwać rasową trójką, mówię, że dokładnie to wszystko to prawda. Właśnie tacy jesteśmy. I wam powiem, że wcale nie jesteśmy tacy źli, okropni, fałszywi i Bóg wie co. Tak jak nie ma niezdrowego jedzenia, wszystko zależy od proporcji. Trójka ceni takie cechy, jakie czuje za wartościowe - 4 ma zapewne inne wartości, ale to nie znaczy, że jedne czy drugie są gorsze. Po prostu są inne.
kartakredytowa pisze:I najgorsze było to że pod tymi maskami nie było żadnej prawdziwej twarzy.
A co jeśli trójki nie mają nieprawdziwej twarzy? Nie ma jednego, jedynego schematu, w który wbija się trójka, ale to nie znaczy, że trójka jest jakimś jednym wielkim kłamstwem.
prawdopodobnie klasyczny przypadek 3w2
ESFJ
a z pewnego testu wyniknęło, że
8 pt dla typ 3
6 pt dla typ 8
6 pt dla typ 5
i właśnie taką osobą się, cholera, czuję
a myślałam, że jestem zwykłą 7 :what:

ODPOWIEDZ