Supermoce

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Supermoce

#1 Post autor: gadula » czwartek, 5 listopada 2015, 23:14

Mam dziwne rozkminy... Które z nadprzyrodzonych zdolności przedstawianych w komiksach, książkach, serialach Waszym zdaniem najbardziej pasują do poszczególnych typów? Lewitacja, telepatia, zaginanie czasoprzestrzeni, wszystko :roll:.


Spoiler:

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Supermoce

#2 Post autor: Vatican Assassin » czwartek, 5 listopada 2015, 23:24

3 i 8 to na bank jakieś jebnięcie piorunem/kulą ognistą. 2 - tworzenie pola ochronnego 4 - czytanie w myślach a 5 - teleportacja, zdalne widzenie -> https://en.wikipedia.org/wiki/Remote_viewing

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Supermoce

#3 Post autor: Intan » piątek, 6 listopada 2015, 08:11

Tworzenie pola ochronnego to już prędzej 6 (chociaż taka Orihime Inoue to 2 jak dla mnie :D), do 2 już prędzej stereotypowo pasują moce uzdrawiające.

Gdybym ja miała być taką postacią z supermocami, wzięłabym obie, obie są cudne.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Supermoce

#4 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 6 listopada 2015, 09:11

W zasadzie racja, później skojarzyłem, że do typu 2 pasuje uzdrawianie, ale już nie edytowałem. Nie jestem znawcą anime, ale lubie niektóre serie, i najbardziej do typu 2 pasuje mi Sylphiel ze Slayersów, moce uzdrawiające-defensywne i zero mocy ofensywnych
Sylphiel Nels Lahda (シルフィール・ネルス・ラーダ Shirufīru Nerusu Rāda?) is a young cleric who has known Gourry since childhood. (...)
She is weak in shamanism and black magic. However, as a cleric, her skills in white magic (healing and protection) are impressive. Her defensive magic is powerful enough to easily hold its own against both Copy Rezo and Zanaffar in the finale of Slayers Revolution. With her healing magic she is able to bring Lina back from the brink of death using a high level resurrection spell, mainly due to her profession as a shrine maiden. Ironically, in Slayers NEXT, she manages to use Lina's signature black magic spell, the Dragon Slave. Her only other offensive spell, Flare Arrow, is comically pathetic: slow, weak and shaped like a carrot or beet.
Flare Arrow - Sylphiel version :'3

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Supermoce

#5 Post autor: chokureika » piątek, 6 listopada 2015, 10:50

Jako 4 chciałabym mieć moc usuwania lub kontroli wspomnień lub mieć kontrolę absolutną nad czasem. Nie chciałabym czytać w myślach

Co do innych typów to 1 może przejmowanie kontroli nad wolą danej osoby, 2 - uzdrawianie, rozkochiwanie w sobie za życzenie, 3 - superszybkość, żeby mogły być jeszcze bardziej produktywne :D, 6 - czytanie w myślach, 7 - superszybkość lub latanie, 8 - supersiła.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Supermoce

#6 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 6 listopada 2015, 13:53

Do 7 lewitacja/latanie pasuje jak ulał, podobnie jak do 1 - hipnoza, dorzuciłbym jeszcze jakiś kombos - uderzenia młotem sprawiedliwości, albo coś w ten deseń. Jugde Dredd - jedynka na sterydach -> I am the law!

4 - usuwanie/kontrola wspomnień to bardziej moce psychologiczne a nie fantastyczne, z tym kontrolowaniem czasu to sam nie wiem jakby to wyglądało w praktyce. Co do czytania w myślach, miałem "na myśli" 4-kową empatyczność, a co za tym idzie umiejętność skanowania umysłu, obadania tożsamości - oczywiście aktywowane na własne życzenie, a nie z automatu. Po prostu nie wierze, że typ 4 nie chciałby mieć umiejętności takiego wglądu w drugą osobę, ustalenia czy słowa idą w parze z myślami-postrzeganiem.

Awatar użytkownika
Szyszek
Posty: 151
Rejestracja: czwartek, 27 sierpnia 2015, 14:46
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Supermoce

#7 Post autor: Szyszek » piątek, 6 listopada 2015, 17:58

9 - kontrola swojego wyglądu i kształtu, możliwość wtopienia się w otoczenie.

Awatar użytkownika
gadula
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 3 września 2015, 15:01
Enneatyp: Mediator

Re: Supermoce

#8 Post autor: gadula » piątek, 6 listopada 2015, 18:50

1 Jasnowidzenie/Telepatia
2 Uzdrawianie
3 Szybkość/Przemiana
4 Teleportacja
5 Niewidzialność/Wiedza
6 Tarcza/Zwiększanie mocy drużyny
7 Latanie/Lewitacja
8 Siła
9 Czytanie w myślach/Przemiana
Chyba :what:.
Spoiler:

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Supermoce

#9 Post autor: jouziou » piątek, 6 listopada 2015, 19:20

dla 3 superszybkość/bilokacja byłyby chyba optymalnymi supermocami, dla 6 czytanie w myślach rzeczywiście - zdolność czytania z ludzi jak z otwartej księgi i umiejętność widzenia wszystkich ich intencji i motywacji to gwarant poczucia, ze kontrolujesz sytuacje i nie musisz być ciągle "on the guard", dla 9 bycie zmiennokształtnym, u 5 supermoce z kategorii tych intelektualnych albo coś pośredniego a'la Daredevil, dla 4 nieśmiertelność, 7 - latanie jak Rainbow Dash :33
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

Re: Supermoce

#10 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 6 listopada 2015, 19:46

jouziou pisze:7 - latanie jak Rainbow Dash :33
Albo jak Nyan Cat :'3
Szyszek pisze:9 - kontrola swojego wyglądu i kształtu, możliwość wtopienia się w otoczenie.
Warhammer -> Doppelganger O_O

Illuminatian
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 11:37
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Selsey

Re: Supermoce

#11 Post autor: Illuminatian » piątek, 26 lutego 2016, 11:55

Trochę o tym myślałem w wolnym czasie... Oto rezultat:
1 - Kontrola umysłu (Killgrave)
2 - zmiennokształtność (Mistique)
3 - przejmowanie mocy (Rouge)
4 - czytanie w myślach (Profesor X)
5 - superinteligencja (Amadeusz Cho)
6 - przewidywanie najbliższej przyszłości (Domino)
7 - teleportacja (Nightcrawler)
8 - stalowa skóra (Collossus)
9 - supersiła (Jessica Jones)

Osobiście uważam, że każdy z typów ma zestaw super zdolności, które najczęściej są blokowane przez nasze wady i są najczęściej używane w nieodpowiednich momentach naszego życia.

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Supermoce

#12 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 26 lutego 2016, 12:29

Ja tam zawsze chciałam latać....


1-kontrola umysłu
2-uzdrawianie
3-superszybkość
4-teleportacja
5-wszechwiedza
6-jasnowidzenie
7-latanie
8-supersiła
9-przemiana

(moce bezczelnie zgapione od poprzedników, ale posegregowane)
dałabym jeszcze komuś rozmowę ze zwierzętami, ale nie wiem komu, niby 5, ponieważ miałaby nowe źródło do wiedzy, ale inne typy też się da przypasować, dałabym też komuś władzę nad żywiołami, ale też nie wiem komu, może 4.....

Illuminatian
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 11:37
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Selsey

Re: Supermoce

#13 Post autor: Illuminatian » piątek, 26 lutego 2016, 14:49

Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu czwórka miałaby mieć teleportację? Prędzej dałbym nam władzę nad żywiołami (próbowałem pare razy z różnym skutkiem) a 9 władzę nad zwierzętami.

Awatar użytkownika
Offchi
Posty: 122
Rejestracja: wtorek, 20 stycznia 2015, 21:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Supermoce

#14 Post autor: Offchi » piątek, 26 lutego 2016, 15:20

Illuminatian pisze:Może mi ktoś wytłumaczyć, czemu czwórka miałaby mieć teleportację? Prędzej dałbym nam władzę nad żywiołami (próbowałem pare razy z różnym skutkiem) a 9 władzę nad zwierzętami.
A 5 władzę nad ludźmi, powstałoby państwo w którym chciałoby się żyć. :3
postkorwinista

Diamentowy Kruk
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 6 października 2015, 16:16

Re: Supermoce

#15 Post autor: Diamentowy Kruk » piątek, 26 lutego 2016, 15:24

Cudownie po raz kolejny błąd....
Teleportacje miałam dać do 5 jako ewentualna opcję z 4 to tylko te żywioły mi przychodzą do głowy, ale też nie wiem czy to dobre, więc chciałam zostawić puste, a tu oczywiście odruchowo zapełniłam puste i wysłałam jeszcze ponownie nie sprawdziłam (bo na tą teleportację wpadłam później i mi się rąbła linijka :shock: )

a tak swoją drogą to do 4 za bardzo nie wiem co dać, żywioły mi się jakoś skojarzyły, kojarzą mi się z głębią i mistycyzmem czyli trochę do 4 pasuje

ODPOWIEDZ