Wyniki ankiety porownawczej miedzy Enneagramem a Socjonika

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Wyniki ankiety porownawczej miedzy Enneagramem a Socjonika

#1 Post autor: Kapar » środa, 17 czerwca 2015, 01:29

Oto wstępne wyniki analizy.

Nie udało mi się zrobić analizy statystycznej i sprawdzić zależności, nie jestem pewien dlaczego ale chyba dlatego, ze podstawowe założenia regresji nie mogły być spełnione przez nierówność zbiorów danych i zbyt mala liczbę odpowiedzi w ankiecie.

To co da się wysunąć z tej ankiety to suche liczby otwarte do interpretacji. Trzeba wziąć poprawkę, ze ludzie mogli podawać swoje typy niezgodnie z prawda. Nie wiem czy był trolling ze strony ludzi z forum socjo ale aż 7 osób podało źle swoja kwadrę wobec danego typu lub analogicznie swój ośrodek Enneagramu - te glosy zostały wykluczone.
Jeśli chodzi o wskaźniki pewności wobec swojego typu, pewność względem typu Enneagramu wyniosła 94.17% a Socjoniki 82.46%. W podstawowych danych przedstawiające rozłożenie się typów Ennagramu i Socjoniki odpowiedzi zdecydowanie pewne (powyżej 70% pewności) są pokazane oddzielnie.
Ze względu na duży odzew w ankiecie wśród Piątek statystyki wśród tego typu są przedstawione oddzielnie.

Typy Socjoniczne
Obrazek
Typy Enneagramu
Obrazek
Osrodek Serce i kwadry
Obrazek
Ośrodek Głowa i kwadry (chyba najciekawszy wynik ankiety)
Obrazek
Ośrodek Brzuch i kwadry
Obrazek
Piątkowe Kwadry
Obrazek
Piątkowe typy Socjoniczne
Obrazek

Z danych od samych Piątek wysuwa się możliwość, ze istnieje korelacja typu Enneagramowego wobec kwadr socjonicznych. Aby to jednak potwierdzić potrzeba by około 20 odpowiedzi z każdego typu Enneagramu lub około 10 z każdego typu Socjoniki. Gdy spojrzymy na dane od typów z dominującym ośrodkiem głowy, widać wyraźnie podział na kwadry.

Wątpię aby wyniki się zmieniły ale mogą sie zmienić jeśli osoby i niskiej pewności typu socjonicznego (jest ich 6), z którymi się skontaktowałem, dadzą mi znać o zmianach. Poza tym mój osobisty skrzat forumowy sprawdzi świeżym okiem czy nie przeoczyłem sprawdzania poprawności typ a kwadra oraz typ a ośrodek.

Gdy bede pewny, ze nic sie w danych nie zmieni, przeniose ten watek do ogolnie dostepnego dzialu


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyniki ankiety porownawczej miedzy Enneagramem a Socjoni

#2 Post autor: boogi » czwartek, 18 czerwca 2015, 21:01

Wow :D

Szkoda, że nie ma więcej danych - trudność z pewnie wytypowanymi użytkownikami. Ciekawe, jak można by to zmienić. (zwiększyć liczbę userów się da odpowiednią reklamą i jakimś marketingiem wirusowym na facebooku pewnie, ale tych pewnie wytypowanych...)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Wyniki ankiety porownawczej miedzy Enneagramem a Socjoni

#3 Post autor: Irranea » sobota, 20 czerwca 2015, 12:38

Piszę, żeby się podświetliło i żeby inni też zobaczyli.
Co do związku Piątek z kwadrami, to szkoda, że nie mamy na forum jakiegoś aktywnego SLI, wtedy by się pojawiła i delta w wynikach. Ale wydaje mi się, że właśnie, więcej występuje Piątek z klubem NT, niż z klubem ST (nie wspominając już o innych klubach), stąd więcej alfy i gammy w wynikach. Ale, żeby to potwierdzić trzeba by było mieć więcej pewnie wytypowanych Piątek.
Kapar pisze: Osrodek Serce i kwadry
Spoiler:
Prócz podziału na kwadry widzę tu też wyraźny podział na kluby. To znaczy trochę zgaduję, że osoby z bety i delty, posiadające serce za główny ośrodek, to klub NF (ciężko mi sobie wyobrazić ST z 'sercem na wierzchu'), a u alfy klub SF.

A poza tym świetne wykresy, postarałeś się. Lubimy wykresiki. :mrgreen:

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wyniki ankiety porownawczej miedzy Enneagramem a Socjonika

#4 Post autor: boogi » niedziela, 12 czerwca 2016, 00:23

W nawiązaniu do niniejszego wątku, taki link trafiłem na innym forum:

http://personalitycafe.com/enneagram-pe ... tions.html

Co prawda to forum po angielsku więc nie wszyscy będą w stanie post przeczytać, ale co tam jest najważniejsze to obrazek w pierwszym poście z tabelą który typ MBTI (nie socjoniki!) przekłada się na który typ Enneagramu.
Wniosek nr 1: najwięcej na tamtym forum, podobnie jak i na naszym, jest Piątek - co oczywiste bo ten typ najwięcej wnika i analizuje, nawet jeżeli nie siebie, to różne teorie.
Wniosek nr 2: nie ma bezpośredniego przełożenia jednej typologii na drugą, ale widać pewne korelacje, w niektórych przypadkach dosyć mocne (aczkolwiek w żadnym miejscu nie ma przyporządkowania 1-1).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ