Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#1 Post autor: Wasp » sobota, 24 stycznia 2015, 21:34

Jak myślicie, które charaktery u kobiet i mężczyzn, są tymi najbardziej pożądanymi, wręcz wymaganymi w dzisiejszej rzeczywistości?
Jakim osobom najłatwiej jest przystosować się do obowiązujących nas realiów? (interpretację owych realiów zostawiam otwartą - mam na myśli związki, życie zawodowe itp.)
Istnieją cechy, które od zawsze były i są na topie? Czy może nastaje nowy model ideału kobiety i mężczyzny?


W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Marcc
Posty: 154
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 00:13

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#2 Post autor: Marcc » sobota, 24 stycznia 2015, 22:05

W dzisiejszych czasach łatwiej jest żyć ekstrawertykom, najlepiej nastawionym tu i teraz a nie za bardzo myślącym o przyszłości. Może typowa siódemka czy też ESxx.

Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#3 Post autor: Wasp » niedziela, 1 marca 2015, 23:05

Coś w tym jest, że to ekstrawertycy lepiej dopasowują się do nowych zadań i łatwiej przychodzi im egzekwowanie swoich racji. Co o tym sądzicie drodzy forumowicze?
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Awatar użytkownika
JaNie
Posty: 155
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:29
Lokalizacja: wszędzie i nigdzie

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#4 Post autor: JaNie » niedziela, 1 marca 2015, 23:09

świat omija tych co siedzą w domu.
"-Co jeśli to pułapka? [...]
-Co jest, ludzie?! -ryknął Malik, przekrzykując huk umierającego miasta- Chcecie żyć wiecznie?!"~Łzy Diabła

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#5 Post autor: winterbreak » poniedziałek, 2 marca 2015, 22:34

Wydaje mi się, że wiele na temat charakteru zostało powiedziane w temacie o kryteriach oceny płci przeciwnej. Oczywiście w kontekście tego, co jest uważane za atrakcyjne.

Ekstrawertykom faktycznie jest łatwiej - ogólnie rzecz biorąc, ponieważ są różne role społeczne i zawodowe. Każdy człowiek nadaje się do czegoś innego. Cała trudność polega na tym, aby prawidłowo zidentyfikować swoje mocne i słabe strony i znaleźć swoją dziedzinę. Sama cały czas nad tym pracuję :)

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#6 Post autor: Kimondo » poniedziałek, 2 marca 2015, 23:01

Ze względu na sukces - psychopata. Tym najłatwiej jest bo nie mają skrupułów.
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#7 Post autor: Snufkin » wtorek, 3 marca 2015, 06:52

Wasp pisze:Jak myślicie, które charaktery u kobiet i mężczyzn, są tymi najbardziej pożądanymi, wręcz wymaganymi w dzisiejszej rzeczywistości?
Jakim osobom najłatwiej jest przystosować się do obowiązujących nas realiów? (interpretację owych realiów zostawiam otwartą - mam na myśli związki, życie zawodowe itp.)
Istnieją cechy, które od zawsze były i są na topie? Czy może nastaje nowy model ideału kobiety i mężczyzny?
O nie zauważyłem tego tematu. Ideał społeczny mężczyzny chyba się nie zmienił - ktoś agresywny i przedsiębiorczy. Co do kobiet to sytuacja się nieco komplikuje bo podejrzewam, że są dwie wizje idealnej kobiety: męska i damska. Wersja damska to bycie takim lepszym facetem, wersja męska to chyba nadal bycie taką tradycyjną kobietą. Piszę o tym bo wymagania i realia mogą żądać sprzecznych celów i wartości, szczególnie w przypadku kobiet.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#8 Post autor: Ninque » wtorek, 3 marca 2015, 08:01

no własnie niekoniecznie kobieta według mężczyzny ma być nadal tradycyjną kobietą, ponieważ chcieliby też zeby oprócz wszystkich domowych obowiązków też pracowała :P
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#9 Post autor: Snufkin » wtorek, 3 marca 2015, 10:07

Ninque pisze:no własnie niekoniecznie kobieta według mężczyzny ma być nadal tradycyjną kobietą, ponieważ chcieliby też zeby oprócz wszystkich domowych obowiązków też pracowała :P
Nie piłem konkretnie do tego. Uważam, że każda dorosła kobieta powinna pracować (głównie dla siebie). W obecnych czasach gdy tak rozwinęła się technika prace domowe wykonuje się wielokrotnie szybciej. Nie mówię też o sytuacji tuż po urodzeniu dziecka. Natomiast stawianie pracy/kariery na pierwszym miejscu rodzi pewne określone konsekwencje. Kobieta tradycyjna że tak powiem potrafi to wszystko pogodzić, ewentualnie nawet się czasowo poświęcić.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Iam4
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 01:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#10 Post autor: Iam4 » wtorek, 3 marca 2015, 12:42

"Ekstrawertykom faktycznie jest łatwiej - ogólnie rzecz biorąc, ponieważ są różne role społeczne i zawodowe."

To prawda, jak jesteś ekstrawertykiem jakich pełno i lubisz rozmawiać o dupach, samochodach, modzie, imprezach i innych głupotach to łatwo wtopisz się w tłum... i swój swojego lubi. A jak jesteś ekstrawertykiem co ma inne standardy to masz prze-je-ba-ne. Wiem co mówię. Nikt cię nie rozumie. Tobie się nie chce z innymi rozmawiać, bo po co? O czym? Jak ty się interesujesz czymś innym. Masz inne wartości. Wtedy chcesz gadać i gadać, a nie masz do kogo.


Co do ponadczasowej osobowości:

1. Brak oceniania
Żeby ktoś nie komentował, nie dawał rad gdy ich nie potrzebuję, a tylko słuchał i dawał przestrzeń bym sam mógł słyszeć siebie i analizować, niż zastanawiać się, czy ta osoba mnie akceptuje.

2. Zaangażowanie
Czy to w rozmowę, czy w związku, czy w pracy, czy na boisku- jeśli ktoś wkłada energię to o wiele lepiej z tą osobą spędzać czas, bo czujesz, że jej również zależy.

3. Pozytywne nastawienie
Mam na myśli, że ktoś dobrze mi życzy. Jak prowadzić rozmowę to tak, by osoba wyszła od ciebie lepsza niż przyszła. Żeby dawać pozytywy drugiej osobie (często przez nawet negatywne emocje, ale pozytywne w skutkach)
Hej, jestem na forum nowy, ale jeśli masz ochotę bądź mogę ci jakoś pomóc to z chęcią z Tobą porozmawiam :) Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#11 Post autor: winterbreak » wtorek, 3 marca 2015, 18:14

Snufkin, babska wizja idealnej kobiety to lepszy mężczyzna? :D Myślę, że za dużo czasu spędzasz w internecie, który jest pełen femi nazistek i innych specyficznych osób. Zwykłe kobiety, np. moje koleżanki ze studiów, w żaden sposób nie chcą się upodabniać do mężczyzn. Są kobiece do bólu. Chyba że przebojowość to też męska cecha?...

Niech pomyślę. Skromność jako preferowana cecha u kobiety? Niektórzy tak uważają. Do tego zachowawczość, bierność i pokazywanie słabości. Może na tych polach kobiety faktycznie "wpychają" się na działkę mężczyzn, bo ośmielają się brać sprawy w swoje ręce i być życiowo zaradne. Jednak nie sądzę, aby mężczyźni byli temu przeciwni. o.O

Uważam, że takie uniwersalna, pozytywna cecha, której oczekuje się od płci pięknej, to empatia.

Wasp
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2014, 18:00
Enneatyp: Mediator

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#12 Post autor: Wasp » środa, 4 marca 2015, 19:33

Kimondo pisze:Ze względu na sukces - psychopata. Tym najłatwiej jest bo nie mają skrupułów.
O tak to jest strzał w dziesiątkę! Gdy w grę wchodzą emocje to zawsze życie się komplikuje. Cechy określające psychopatów świetnie wpasowują się w "człowieka sukcesu".

Niewtajemniczonych odsyłam do (myślę, że bardzo rzetelnego) artykułu specjalnego projektu badawczego grupy Quantum Future Group, szczególnie do części drugiej.
http://quantumfuture.net/pl/psyhopath.html
W jednym tylko przypadku rada nie zawadzi, gdy się pokora u mądrości radzi

9w1 so/sx

Awatar użytkownika
Musashist
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2015, 21:05

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#13 Post autor: Musashist » niedziela, 8 marca 2015, 21:34

Nom, dokładnie, gdybym miał typować jakiś konkretny typ, to byłaby to ósemka.
Silne, potrafią osiągnąć to czego chcą, a swoją energią zjednują sobie ludzi.
A w dodatku często mają wywalone, na to co inni myślą, a to jest chyba dosyć istotne w dzisiejszej rzeczywistości :P
6w7

maria9
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 26 grudnia 2014, 14:06
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#14 Post autor: maria9 » niedziela, 8 marca 2015, 23:22

Zgadzam się ponadczasowy i bezwzględny sukces może odnieść tylko psychopata;przykładem Stalin.Sukces na miarę dzisiejszych czasów odnoszą politycy,czyli armia skrajnie kontrfobijnych szóstek,/które wzajemnie obrzucają się błotem/,trochę służalczych dwójek i bezwzględnych jedynek a na okrasę,aby było wesoło pojedynczy entuzjaści czyli super optymistyczne siódemki.Innych typów w polityce nie zauważyłam.

Iam4
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2015, 01:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Ponadczasowa osobowość (i damska i męska)

#15 Post autor: Iam4 » sobota, 14 marca 2015, 13:19

"Zgadzam się ponadczasowy i bezwzględny sukces może odnieść tylko psychopata"

O czym wy pieprzycie? Kontrprzykłady: Ghandi, Jan Paweł II, Matka Teresa z Kalkuty, C.Ronaldo, Messi + masa innych sportowców, Sylvestr Stallone, arnold schwarzenegger, jobs, gates, oprah itd.
Hej, jestem na forum nowy, ale jeśli masz ochotę bądź mogę ci jakoś pomóc to z chęcią z Tobą porozmawiam :) Pozdrawiam serdecznie!

ODPOWIEDZ