Prezent a Ennagram

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
winterbreak
Posty: 267
Rejestracja: sobota, 13 października 2012, 23:49
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Prezenteannagram

#16 Post autor: winterbreak » środa, 3 grudnia 2014, 22:50

And, to jesteś zapewne wyjątkiem. Ciężko o człowieka, który nie lubi słodyczy, nie pije alkoholu i nie myje się. xd Chyba że masz jakieś alergie skórne i dlatego nie miałbyś pożytku z darowanego żelu pod prysznic...



Awatar użytkownika
And
Posty: 551
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:51
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Andaluzja

Re: Prezenteannagram

#17 Post autor: And » środa, 3 grudnia 2014, 23:08

Alkoholu nie piję.

Słodycze jem tylko okazjonalnie i jestem wybredny co do nich. Większości nie tknę. Jak ktoś mnie nie zna, to wątpię, żeby trafił.

Do mycia używam tylko mydła, szamponu do włosów (konkretnego) i pasty do zębów. :what:

Poproszę jako prezent na gwiazdkę trochę mydła i pasty do zębów. :thumbup:

Pojebany jestem, no co ja poradzę. :what:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Prezenteannagram

#18 Post autor: Snufkin » środa, 3 grudnia 2014, 23:34

Kupcie mi pod choinkę multicookera.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Prezenteannagram

#19 Post autor: TowarzyszFrytas » środa, 3 grudnia 2014, 23:41

Ja też nie jestem fanem rzeczy które stoją na półce i nic nie robią. Mam oczywiście sporo takich pierdół otrzymanych na różne okazje ale sam sobie bym ich pewnie nigdy nie kupił. Teraz mi Grinland wmawia, że zbieram rzeczy z sowami ... (mam wypchaną sowę w pokoju i pluszowa sowę ze wczesnego dzieciństwa i to był powód dla rodziny by mi kupować więcej sowich itemów). No nie powiem większość ładna ale po co mnie to? Kubek się tylko do czegoś nadaje z nich chyba.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Prezenteannagram

#20 Post autor: atis » czwartek, 4 grudnia 2014, 11:03

Cotta pisze:
winterbreak pisze: Okazjonalne łapacze kurzu to dla mnie niepojęty ewenement. Gdyby nie były popularne, sklepy nie byłyby nimi zawalone po sufit. Dlaczego ludzi kręcą przedmioty, które absolutnie do niczego nie służą, ba, przez większość roku nie mogą nawet stać na kominku i być ozdobą? To leży poza zasięgiem mojego racjonalnego piątkowego myślenia...
Bo są ładne. :D .
Kwestia gustu... dla mnie takie durnostojki sa co do zasady brzydkie i pozbawione sensu. Najgorszy prezent z możliwych, zwłaszcza że głupio od razu wyrzucić. Gdy dostanie sie to od kogoś kto bywa w moim domu, to to juz wo ogole dramat, bo postawić czegoś takiego na pewno nie postawię.
Zasadniczo z 'ozdobników całorocznych" uznaję tylko kwiaty, jedną drewnianą figurkę którą sama 'przystrajam' i ewentulanie rzeczy wiszące na ścianie nie zajmujące miejsca. Wiec.. niby 'wiszące ozdobniki' bylyby do przyjęcia, przy czym można tragicznie nie trafić w gust obdarowywanego (przykladowo - moje wujostwo dostało na ślub przeohydny, marnie namalowany obraz z bosymi stopami - no comment)
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Prezenteannagram

#21 Post autor: Snufkin » czwartek, 4 grudnia 2014, 11:10

Aha Mikołaj mógłby mi też przynieść odrobinę szczęśliwego losu tj. sprzyjające warunki bym mógł uszyć do przodu.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Prezenteannagram

#22 Post autor: Cotta » czwartek, 4 grudnia 2014, 11:40

Durnostójki kupuję tylko babci, bo wiem, że uwielbia takie rzeczy. Innym ludziom nie kupuję, bo jak nie lubią, to faktycznie to kłopotliwy prezent.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
methylene_blue
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 28 października 2013, 23:04
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: 18. południk

Re: Prezenteannagram

#23 Post autor: methylene_blue » sobota, 6 grudnia 2014, 23:20

Też nie przepadam za "durnostójkami". Jako prezent kupuję je tylko wtedy, gdy wiem, że ktoś lubuje się w dekorowaniu mieszkania takimi rzeczami, albo zbiera pewien konkretny rodzaj, np. figurki słoni czy aniołków. Zresztą, gusta i zainteresowania danej osoby to dla mnie chyba najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o prezenty. Na przykład moja przyjaciółka już od paru lat dostaje ode mnie płyty, bo, po pierwsze, zbiera je(zarówno CD, jak i winyle), po drugie, znam dobrze jej gust muzyczny i nie ma tutaj ryzyka, że wybiorę coś "niestrawnego". Ale raczej nie zdecydowałabym się na taki prezent dla osoby, którą słabo znam.

Co lubię dostawać? Rzeczy, które mogą mi się do czegoś przydać, książki i płyty z gatunków, które lubię, kosmetyki. Dodatki do ubrania - jeśli zgodne z moim gustem. Słodyczami też nie gardzę :)
5w4 sp/sx
INTP-T
LII - Robespierre prawie bez głowy

Nie ma książek moralnych lub niemoralnych. Są książki napisane dobrze lub źle. (Oscar Wilde)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Prezent a Ennagram

#24 Post autor: Kapar » niedziela, 14 grudnia 2014, 23:14

atis miała rację lubię prezenty praktyczne i Ósemki chyba wolą takie rzeczy, bo np za ozdóbkami-stójkami chyba rzadko przepadają.
Mi by się przydały różne rzeczy kuchenne jak Snufowi, brakuje mi kilku rzeczy a nie chce mi się specjalnie łazić i kupować albo wydawać sporo kasy na nie, bo ostatecznie jakoś mogę się obejść bez.

Ja prezenty zawsze wolałem robić niż kupować, np bratu (5w4) jakiś czas temu namalowałem taką podkoszulkę jako, że lubi Sex Pistols itp
Obrazek
Taki lekki żarcik na cały ten punk... prezent go ucieszył, bo to była wtedy jego jedyna czysta podkoszulka... :? :lol: Mydło to zawsze dobry prezent dla męskiej Piątki- this is known 8-)
Ludzie nie doceniają moich prezentów i mojego poczucia humoru, więc rzadko się wysilam. Przykładowo, wspomniałem to już gdzieś na forum, kiedyś na Mikołajki kupiłem koleżance z pracy "Słoik z Nicością" tzn pusty słoik z naklejką, że ma w środku nicość. Jako, że słoik kosztował trochę mało dokupiłem do niego pudełko, to pudełko wsadziłem w większe pudełko, aby na koniec wszystko włożyć w duże pudło i zapakować papierem. Fajnie się patrzyło jak się ekscytuje otwierając kolejne pudełka tylko po to, żeby na koniec znaleźć Słoik z Nicością :mrgreen: ale jakoś przeważająca reakcja wśród innych to była konsternacja :thumbdown:
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Prezent a Ennagram

#25 Post autor: TowarzyszFrytas » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 00:04

Kapar pisze: Taki lekki żarcik na cały ten punk... prezent go ucieszył, bo to była wtedy jego jedyna czysta podkoszulka... :? :lol: Mydło to zawsze dobry prezent dla męskiej Piątki- this is known 8-)
O jako męska piątka sobie wypraszam. Ja zawsze dbam o swoje higieniczne ogarnięcie.

Kupiłem i zapakowałem już wszystkie prezenty. Mogę udawać, że sprzątam w spokoju.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Prezent a Ennagram

#26 Post autor: Ninque » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 13:07

ja mam w tym roku własnie takei absolutnie praktyczne pdejscie, kupcie mi noze ceramiczne, dobrą obieraczkę (preferowana ikea), ew ciuchy których potrzebuje czyli swetry i kolorowe skarpetki, nie pogardziłabym też dodatkowymi rękawiczkami bo ciągle gubię, moze też deska do krojenia, duze talerze bo mam tylko małe i trudno sie na nich obiad je, i pojemniki na jedzenie. :D
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Prezent a Ennagram

#27 Post autor: duplo » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 15:05

Ja bym chciała na święta książki, na które szkoda mi wydawać kasy ale mimo wszystko czytałabym :thumbup:

Btw u mnie też jest tradycja jak u atis, że rodzice kupują dzieciom prezenty (w moim przypadku jeden rodzic). Nawet jakbyśmy chciały z siostrami się odwdzięczyć i kupić coś tacie to z jego zamiłowaniem do kupowania jednej rzeczy w 5 wydaniach - bo luksus poprzedniej rzeczy wyczerpał się po miesiącu - to jest to bez sensu (3, ofiara konsumpcjonizmu). Czasem cholera mnie bierze, jak jadę z nim kupić coś konkretnego a on wypatrzy jakąś zajebistą patelnię z zajebistą, najnowszą technologią i chce ją nabyć do kolekcji innych zajebistych patelni z mniej zajebistą technologią. A gotować i tak nie umie i nie ma na to czasu :what:

Za to zamiłowanie ojca do luksusu ma też swoje plusy, bo święta to jedyny okres w roku, gdy można ''zamówić'' u niego coś konkretnego - laptop, telefon, tablet itd. Mimo wszystko zawsze, gdy przychodzi do rozdawania prezentów, to czuję się żałośnie i przygnębiająco - że materialna rzecz to najlepsze, co może mnie spotkać tego wigilijnego wieczoru :what: Chociaż tyle, że jest alkohol. Tak, dajcie mi na święta dużo alkoholu żebym jakoś godnie je przeżyła :thumbup:

:scratch:
Hmm, najfajniejsze święta były w okresie, gdy mojemu ojcu padła firma i ledwo zipiał finansowo, kupił nam prezent wartości 100 zł<. Taa, przyszłam tu przemycić swoje świąteczne żale xD
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Prezent a Ennagram

#28 Post autor: IstariDreamer » poniedziałek, 15 grudnia 2014, 21:49

Ja chcę nową ładowarkę do telefonu, żeby siedzenie na forum nie groziło mi śmiercią. Gdyby aktualna była w dobrym stanie, niczego bym nie chciał.
A nikomu nie dawałbym prezentu, bo nie chce mi się na niego zarabiać. :what:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
Kathleen
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 24 listopada 2014, 20:22
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kielce

Re: Prezent a Ennagram

#29 Post autor: Kathleen » wtorek, 16 grudnia 2014, 16:58

U mnie jest tak trochę śmiesznie, bo bardzo lubię dawać ludziom prezenty, patrzeć, jak się cieszą itp., ale
1) nienawidzę chodzić po sklepach, dlatego koleżance ostatnio zrobiłam bransoletkę, bo sklep z mulinami jest stosunkowo blisko
2) nigdy nie wiem, co komuś kupić. Wiecznie się denerwuję, że mu się nie spodoba, że nigdy tego nie użyje itd., a mnie to strasznie martwi, bo przykro mi wydawać pieniądze na coś, co tego kogoś nie uszczęśliwi i prawdopodobnie nigdy tego nie użyje. Nie umiem kupować prezentów "na odczepne". To w sumie przyczynia się do tego, że nienawidzę chodzić po sklepach (choć tu dziewiątkowe lenistwo też ma swój udział :P)
Jeśli chodzi o to, co chciałabym dostać, to w zasadzie się ucieszę niemal ze wszystkiego, oprócz toreb i kubków, bo tego mam w domu miliard. Choć nawet jak ja dostanę nieudany prezent to się tym nie martwię, bo zawsze można tą rzecz dać komuś innemu w prezencie i zaoszczędzić trochę ^^
9 z bardzo mocnym wpływem skrzydła 1 i z domieszką 6 w stresie. Skromna, ugodowa, nie rzucająca się w oczy, wrażliwa baletnica, czasem bywam zrzędliwa i leniwa, ale jak by przyszło co do czego, stanęłabym do walki za ojczyznę, honor i wiarę ♥♥♥

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Prezent a Ennagram

#30 Post autor: TowarzyszFrytas » wtorek, 6 stycznia 2015, 18:48

I podobały wam się te święta i stowarzyszone z nimi prezenty kochani? A te które wy dawaliście spotkały się z ciepłym przyjęciem?

Ja znakomitą większość prezentów kupiłem sobie sam więc ciężko żebym nie trafił w mój gust. Natomiast te dla innych chyba się podobały. Nikt nie zgłaszał reklamacji przynajmniej.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

ODPOWIEDZ