Podział enneatypów inspirowany grą Dungeons and Dragons

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Virga
Posty: 118
Rejestracja: piątek, 15 maja 2015, 22:37

Re: Podział enneatypów inspirowany grą Dungeons and Dragons

#121 Post autor: Virga » środa, 19 kwietnia 2017, 18:58

Zielona pisze:Jeśli, po którejś stronie brak miłości pojawia się brak równowagi. A tam gdzie nie ma miłości pojawia się strach. I jest jak jest i prawo takie. Praworządność przestała się równać dobro.
Praworządność polega na strachu przed karą. Łamiesz prawo - musisz się liczyć z konsekwencjami. Dobro wynika ze współczucia i własnej nieprzymuszonej woli. Nikt mnie nie zmusza do przeznaczania części swoich funduszy na pomoc obcej mi osobie. Najlepiej jednak jest uczyć zaradności. To jest według mnie najwyższa forma dobra.



Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Podział enneatypów inspirowany grą Dungeons and Dragons

#122 Post autor: Agon » poniedziałek, 15 maja 2017, 17:10

Virga pisze:Nikt mnie nie zmusza do przeznaczania części swoich funduszy na pomoc obcej mi osobie.
Jak to nie, a Kapitan Państwo?
Virga pisze:Najlepiej jednak jest uczyć zaradności. To jest według mnie najwyższa forma dobra.
Kapitan Państwo ma w dupie co uważasz xD

Zgodnie z chrześcijańską etyką miłości bliźniego pracujesz na utrzymanie czyichś dzieci (500+ autorstwa pisu) w opozycji do ateistycznego, kapitalistycznego podejścia w którym wyznając ewolucjonizm troszczysz się głównie o swoje dobro i zarabiasz by zwiększyć swoje szanse na reprodukcję i na nakarmienie i przygotowanie do życia własnego potomstwa.

Katolicyzm uznaje mityczne dobro każdej istoty bożej (w tym dzieci z Downem i uszkodzone płody), a ateistyczny ewolucjonizm uznaje dbanie o interes swój i swoich genów.
Zielona pisze:I wcale nie dziwię się, że 9-tkom przypisano praworządny dobry. Wg. H. Palmer ich wyższy stan umysłu to miłość ;)
Tutaj praworządny dobry przypisano 2-kom, a 9-tkom neutralny dobry.
Obrazek

Awatar użytkownika
Natalia20
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 23 lipca 2017, 18:17
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Podział enneatypów inspirowany grą Dungeons and Dragons

#123 Post autor: Natalia20 » poniedziałek, 16 października 2017, 02:09

Alignment:
Lawful Good ----- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (20)
Neutral Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (20)
Chaotic Good ---- XXXXXXXXXXXXXXXXX (17)
Lawful Neutral -- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (21)
True Neutral ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (21)
Chaotic Neutral - XXXXXXXXXXXXXXXXXX (18)
Lawful Evil ----- XXXXXXXXXXXXXXXX (16)
Neutral Evil ---- XXXXXXXXXXXXXXXX (16)
Chaotic Evil ---- XXXXXXXXXXXXX (13)

Law & Chaos:
Law ----- XXXXXXXXXX (10)
Neutral - XXXXXXXXXX (10)
Chaos --- XXXXXXX (7)

Good & Evil:
Good ---- XXXXXXXXXX (10)
Neutral - XXXXXXXXXXX (11)
Evil ---- XXXXXX (6)

Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie to pół na pół. Sądziłam, że jestem bardziej praworządną osobą. xD :lol:
No i widzę też duże połączenie ze skrzydełkami, z dwójeczką i dziewiątką. Hmm, ciekawe...
Ogólnie we wszystkich testach wychodzą mi ostatnio bardzo skrajne wyniki. Zastanawiam się nad tym i nie podoba mi się to zbytnio.
1w2 |INFJ|
so/sx

Obrazek

"Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć."

ODPOWIEDZ