Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
keik
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 11:10
Lokalizacja: Londyn

Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#1 Post autor: keik » wtorek, 17 listopada 2009, 11:20

Mam takie pytanie które pewne typy, numerki, moga odebrać jako wręcz wyzwanie. Przypuszczam że wachlarz osobowości na tym forum jest wielki, podparty znakami zodiaków, profesjami czyni to forum mocną grupą intelektualnie ograniczoną tylko przez osoby nie uczestniczące w nim.

Otóż jestem ciekawy czy są tutaj osoby tak obeznane z tematem że po rozmowie były by w stanie mniej-więcej określić mój typ.

Zrobiłem sobie ten test ale jestem sceptyczny co do wyników. Pokrywają się pojedyńcze myśli i to luźno powiązane Jest wiele odstępstw i moim zdaniem ten test jest raczej jakąś zabawą aniżeli czymś w-g czego można się kierować.
Możliwe że jestem w błędzie, dzisiaj się zapoznałem z tym tematem, no ale jak mówię. Jestem otwarty na skonfrontowanie się z tym zagadnieniem.

Ktoś chętny?

boogi - rozszerzyłem temat wątku.


Nie wiem ilu ludzi spotkałem, ale jeśli spytasz się każdego z nich, co o mnie sądzi będzie to dość oszczędny w wyrazie obraz tego jaki jestem, lub jaki (nie) powinienem być jako człowiek.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Z ciekawości

#2 Post autor: Zielony smok » wtorek, 17 listopada 2009, 13:09

Sugerowałbym zmianę tytułu na konkretny bardziej odnoszący się do tematu. Hasło,, z ciekawości"...jest o wszystkim i o niczym.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Z ciekawości

#3 Post autor: SuperDurson » wtorek, 17 listopada 2009, 13:44

..dlatego też brak odpowiedzi..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
keik
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 11:10
Lokalizacja: Londyn

Re: Z ciekawości

#4 Post autor: keik » wtorek, 17 listopada 2009, 14:57

Rozwinięcie zagadnienia jest w samym poście. Odpowiedź już dostałem ale nei na moje pytanie - na pewno na forum są ludzie pełni arogancji, którym się wydaje że jak powiedzą coś o temacie ale nie na temat że są mądrzy.

Powtarzam pytanie z wyżej, czy jest ktoś kto po rozmowie mógłby wywnioskaowac typ - jak Decker w Blade Runnerze.
Nie wiem ilu ludzi spotkałem, ale jeśli spytasz się każdego z nich, co o mnie sądzi będzie to dość oszczędny w wyrazie obraz tego jaki jestem, lub jaki (nie) powinienem być jako człowiek.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Z ciekawości

#5 Post autor: Snufkin » wtorek, 17 listopada 2009, 15:25

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 marca 2010, 18:10 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Z ciekawości

#6 Post autor: Szopa » wtorek, 17 listopada 2009, 16:55

Ja moge sprobowac, poki co strzelam 5w4 ew 4w5. :oops:
blablahblah...socjonika blaaahblahbla i poziom merytoryczny niesłychanie wyższy. blabla
Ty czasem jak cos powiesz... :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Z ciekawości

#7 Post autor: kama.zielona » wtorek, 17 listopada 2009, 17:57

Snufkin gdzie ty go wysłałeś... niech się tu chłopak samouświadamia, a nie tam na pastwie sekty :D
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
car II
Posty: 558
Rejestracja: piątek, 22 maja 2009, 18:35
Enneatyp: Indywidualista

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#8 Post autor: car II » wtorek, 17 listopada 2009, 19:23

Keik, 4w5 Ci wyszło?
Gdybyś był jakąś ładną dziewczyną (dysponująca fotkami na potwierdzenie) to mógłbym z Tobą porozmawiać merytorycznie.
tudzież psem...
Snuf napisał posta wreszcie na więcej niż trzy słowa a treści w nim dalej nie ma za wiele. Weź się wysil chłopie, bo Cie stać...



PS
to wina nowej szaty graficznej forum która odstrasza potencjalnych nowych użytkowników.
Skoro tak bardzo chcesz być typowany przez osoby trzecie to się zarejestruj tutaj
Tematyka w pewnym sensie zbliżona a i poziom merytoryczny niesłychanie wyższy. No i tam nie robią nic innego jak tylko kogoś typują. Dzień i noc. Serio.
Podróżując na rumaku akceptowanych emocji, poszukując siebie wprowadzam do doliny łez,teorie sensu życia przez afirmację samego życia we wszystkich jego przejawach odbitych w zwierciadle sztuki.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#9 Post autor: Pablo » wtorek, 17 listopada 2009, 19:52

Keik czasem ciężko ludzi ocenić znając ich normalnie a to o co tu prosisz po napisaniu 2 postów to rzecz nierealna.

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#10 Post autor: Szopa » wtorek, 17 listopada 2009, 21:23

Otóż jestem ciekawy czy są tutaj osoby tak obeznane z tematem że po rozmowie były by w stanie mniej-więcej określić mój typ.
Obrazek

Awatar użytkownika
preston
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 24 października 2009, 05:51
Lokalizacja: G40

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#11 Post autor: preston » wtorek, 17 listopada 2009, 23:36

Taka rozmowa musialaby trwac chyba kilkadziesiat nieprzerwanych godzin i nie krazyc wokol tematu pogody.
W ciagu ostatnich trzech miesiecy moze tylko trzy razy zdarzylo sie, ze osoba, ktorej typ staram sie rozpracowac, powiedziala cos typowego dla jakiegokolwiek typu (w tym wypadku czwórki). Po jednej rozmowie potrafi tylko wrozka ;>
Happy in the club with a bottle of red wine
Stars in our eyes 'cause we're having a good time
Eh eh so happy I could die
Be your best friend
Yeah I love you forever
Up in the clouds we're both higher than ever
Eh eh so happy I could die



4w3 / ENFj

Awatar użytkownika
keik
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 11:10
Lokalizacja: Londyn

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#12 Post autor: keik » środa, 18 listopada 2009, 00:51

Moja ciekawość wynika z koszmarnie logicznego postrzegania rzeczy typu horoskopy, tym bardziej przez internet:
Taka rozmowa musialaby trwac chyba kilkadziesiat nieprzerwanych godzin i nie krazyc wokol tematu pogody.
Trudno mi uwierzyć że teoria do której dobudowano schemat i całość zamknięto w ramach kodu xhtml może być bliski prawdzie. Testy internetowe mają to do siebie że osoba, uśrednijmy, z popularnym ilorazem inteligencji mierzonym testem IQ na poziomie rzędu 110-140 i więcej jest w stanie zmanipulować wyniki. (Tak swoją drogą będę sobie robić przez kilka tygodni ten test i spisywać co mi wychodzi, powiedzmy raz na kilka dni).

Z drugiej strony zrobiłem sobie test wczoraj i dziś, i mimo dość różnych wyborów padł mi ten sam wynik. Jednak wątpię nadal. W końcu między jednym a drugim podejściem nie było 24h przerwy, więc nawet mógł zadziałać jeden ze schematów Pawłowa albo innego mądrego badacza którego nazwiska nie znam.
Keik, 4w5 Ci wyszło?
Nie, chociaż cenię sobie zarówno dokonania Wincenta Van Gogh'a jak i Johnn'ego Depp'a oraz mistrza Edgar'a Allan'a Poe'go. Ponad to, założę się że znam kogoś takiego kto by się podpisał pod tym schematem obiema rękoma i nogami.

Jako podpowiedź dodam że w moich postach staram się użyć wszelkich możliwych technik manipulacyjnych jakie poznałem.
Nazwę użytkownika ukradłem z innego serwisu dla zmylenia. Nawet moja płeć jest nie do końca pewna - piszę jako facet, ale Włóczykiju, skąd wiesz że nie mam zdjęć w czarnej gotyckiej kiecce na jakimś starym cmentarzu? A może właśnie wróciłam z imprezy techno albo z klubu dyskusyjnego gdzie dyskutowano o Wood'ym Allen'ie... ?

Najodpowiedniejszą personą z którą mnie możecie identyfikować to: V, Rorschach, Heathcliff, Iron man (Tetsuo) oraz Lord Krauser.

PS: dzięki za edit tematu oraz proszę mnie nie traktować jako trolla, przypuszczam że jestem teraz najlepszą rozrywką przynajmniej 3-4 osób. Pozatym jestem niezłym "wyzwaniem" dla wszystkich fanów enneagramu.
Nie wiem ilu ludzi spotkałem, ale jeśli spytasz się każdego z nich, co o mnie sądzi będzie to dość oszczędny w wyrazie obraz tego jaki jestem, lub jaki (nie) powinienem być jako człowiek.

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#13 Post autor: Szopa » środa, 18 listopada 2009, 08:40

Abstrahując od skuteczności wymiernika jakim jest IQ - 140 to wynik który, zdecydowanie do "popularnych" nie należy. :wink:

Twoje analityczne podejście wskazuje na typ 5, ale nie widze sensu w typowaniu osoby, która umyślnie manipuluje faktami aby udowodnić nieskuteczność testu. Enneagram jest narzędziem, które ma służyć do pracy nad sobą i jako takie się sprawdza. Wszyscy wiedzą, że nie jest to kompletna typologia - posiada wiele wad.
Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#14 Post autor: Snufkin » środa, 18 listopada 2009, 09:28

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 marca 2010, 18:12 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
keik
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 11:10
Lokalizacja: Londyn

Re: Z ciekawości - Keik prosi o pomoc w znalezieniu swojego typu

#15 Post autor: keik » środa, 18 listopada 2009, 10:29

Jeśli chodzi o manipulację to mam na myśli raczej wątek prowokowania, niż mówienia że wypadło mi 1 jak padło mi np.3. Jak na razie temat ma dość spore zainteresowanie i odzew więc śmiem twierdzić że to działa.

Ciekawe że z pierwszego osądu 4w5 przeskoczyłem na 5.

IQ 140 nie jest może jakieś szałowe jeżeli chodzi o ilość internautów mogących się takim wynikiem pochwalić, acz, na pewno właśnie ktoś z takim ilorazem będzie szukać, przez rozmowę i podważanie pewnych faktów, odpowiedzi na pytania, przynajmniej takie mam wrażenie.

Zgodzę się ze Snufem że łatwiej ocenić osoby nieznane - jest to osąd na czysto bez ładunku emocjonalnego, tym bardziej w sieci, nie widać twarzy, nie wiadomo jak mówi, sposób pisania, o ile poprawny ze standardami, również nie będzie mieć tak wielkiego znaczenia. Szkoda że większość użytkowników się etykietuje tymi 4w5,8w7,1w3 etc. - nie ma co zgadywać bo już się pokategoryzowali. Dla przeciętnego człowieka już są na wpół, no na ćwierć, otwarci. Dodając do tego te wszystkie Ei/sDx i inne, wciąż mi, nieznane skróty, sami użytkownicy narzucają swój odbiór innym osobą. Nawet awatar czy lokalizacja może coś sugerować.
I właśnie takiej manipulacji, z mojej strony, chcę uniknąć. Mój podpis jest tym co uważam za filozoficzną prawdę na temat człowieka w odbiorze przez innych. Mój awatar odnosi się do mojego poczucia humoru. Londyn - miasto które mógłbym odwiedzić za 300 złotych ale jakoś się nie mogę zebrać.

Co do enneagramu - a czy osoba kombinująca i lubiąca intelektualne zabawy na innym poziomie niż skojarzenia wyrazów, nie pasuje do któregoś typu?
Jest to ciekawa sprawa, ostatnio zapoznawałem się z róznorakimi opisami znaków zodiaku, i subiektywnie, po przeczytaniu około 20-kilku róznych zestawów, pasują do mnie cechy 4 znaków.
I co z tego wynika, że ileś osób demokratycznie uzna Cię za typ X ?
Będzie to relatywnie dobre - mi pokaże że są tu inteligentni ludzie dobrze kojarzący fakty, co na pewno w moich oczach stanie po stronie enneagramu jako czegoś bliskiego prawdzie. Wykaże że mam pewne tendencje co może oponować za wzbudzeniem mojego zaufania względem tego wykresu. No i na pewno będzie ciekawą rozrywką, chyba o to też chodzi? Czy może trzeba być zawsze poważnie smutnym i stoicko podchodzić do wszytskiego? Mam nadzieję że osoby udzielające się w tym wątku mają przyanjmniej tyle frajdy i satysfakcji, co ja.
Nie wiem ilu ludzi spotkałem, ale jeśli spytasz się każdego z nich, co o mnie sądzi będzie to dość oszczędny w wyrazie obraz tego jaki jestem, lub jaki (nie) powinienem być jako człowiek.

ODPOWIEDZ