Statystyki

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
lukas1
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 20:50
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: szczecin

Statystyki

#16 Post autor: lukas1 » środa, 29 lipca 2009, 22:48

hey ho, szukalem na forum ale niestey nie znalazlem
sa jakies wiarygodne (albo jakies inne z dupy wyjete) statystyki odnosnie typow ? na forum najwiecej jest 4 (czemu? bo szukaja?, maja za duzo wolnego czasu?, to zjeby i udawacze ? byc moze) mnie interesuje ile jest np 2 a ile 7 na swiecie hehe wiem duze wymagania mam


pretty vacant

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#17 Post autor: Orest_Reinn » środa, 29 lipca 2009, 22:57

Takie statystyki były by bardzo trudne do zrobienia. A to dlatego, że aby wytypować daną osobę, nie wystarczy nawet dobrze jej znać. Ona sama musi być świadoma siebie, znać enneagram i potrafić skojarzyć swoje motywy z teorią. Osoba ta musi więc spędzić nad enneagramem trochę czasu, na co nie każdy ma chęci. Te chęci mogą być w dużej mierze zależne właśnie od enneatypu.

Prawdopodobnie najprostszym wiarygodnym sposobem będzie zamieszkać na osiedlu zamieszkanym przez conajmniej 1000 mieszkańców i poznać dobrze każdego z osobna.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#18 Post autor: boogi » środa, 29 lipca 2009, 23:07

Jakieś są tutaj: http://www.geocities.com/lifexplore/stats.htm
Można też doszukiwać się jakichś informacji w tym temacie: http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=4199

Ale jak pisze Orest - ciężko jest podać wiarygodny rozkład typów z bardzo wielu względów (skąd możemy mieć pewność, że dana osoba prawidłowo rozpoznała swój typ? a może w różnych regionach/krajach/kontynentach rozkłady typów są różne?...)

Odnośnie masy Czwórek - większość Czwórek na tym forum identyfikuje się z typem 4w5 (4w3 występuje o wiele rzadziej), sporo jest też 5w4 - oba te typy są na pograniczu triad Intelektu i Emocji, co być może tłumaczy większe zamiłowanie do siedzenia przed kompem i spisywania na forum swoich przemyśleń, żalów, etc. niż u innych typów. Pozostałe subfora nie są tak bardzo "oblężone" - zarówno jeżeli idzie o ilość użytkowników, jak i ilość produkowanych przez nich postów. Osobiście i tak uważam, że znaczna większość osób które wytypowały się testem na 4w5 tak naprawdę tym typem nie są, ale kto ich tam wie ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

lukas1
Posty: 118
Rejestracja: sobota, 30 maja 2009, 20:50
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: szczecin

#19 Post autor: lukas1 » środa, 29 lipca 2009, 23:15

dobry link, dzieki za pomoc ;)
'Odnośnie masy Czwórek - większość Czwórek na tym forum identyfikuje się z typem 4w5 (4w3 występuje o wiele rzadziej), sporo jest też 5w4 - oba te typy są na pograniczu triad Intelektu i Emocji, co być może tłumaczy większe zamiłowanie do siedzenia przed kompem i spisywania na forum swoich przemyśleń, żalów, etc. niż u innych typów. Pozostałe subfora nie są tak bardzo "oblężone" - zarówno jeżeli idzie o ilość użytkowników, jak i ilość produkowanych przez nich postów. Osobiście i tak uważam, że znaczna większość osób które wytypowały się testem na 4w5 tak naprawdę tym typem nie są, ale kto ich tam wie Wink'
fuck sake :roll: w takim razie poprosze jeszcze jakies inne testy potwierdzajace moj typ :D Wiesz, szukam swojego miejsca na swiecie bla bla bla i chce wiedziec ;)[/quote]
pretty vacant

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#20 Post autor: boogi » środa, 29 lipca 2009, 23:27

Nie spojrzałem na Twój podpis - to co napisałem nie było pod Ciebie ;)

Testy nie potwierdzą Ci typu, bo a) nie są doskonałe, b) autor pisząc pytanie mógł mieć na myśli coś zupełnie innego niż testująca się osoba zrozumiała, c) nawet jeżeli nie chcemy, to bywa że odpowiadamy w stylu "chciałbym być taki", zamiast "jestem taki". Jest zresztą odpowiedni temat o testach.

Poczytaj materiały z bardzo dziwnego linku w moim podpisie, przejrzyj przyklejone tematy w działach, może pomocne będą dla Ciebie tematy "Hornevian" oraz "Harmonic" w dziale Ogólnym... Poznawaj zasady działania typologii, a więcej z niej wyciągniesz i prawidłowo się wytypujesz ;]
Owocnych poszukiwań.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ