Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#586 Post autor: kabanos » wtorek, 26 lipca 2011, 10:09

Po przemyśleniu to dla mnie on jest albo prawie zdrowe 5, które zaprzestało milczeć tylko postanowiło mówić co w jej duszy gra. Albo 8, bo w sumie to też do niego pasuje.



Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#587 Post autor: atis » wtorek, 26 lipca 2011, 10:35

Coś w tym może być, bo na mnie robi wrażenie kogoś, kto lubi wkurzać ludzi i umie to robić.
nie wypowiem się na temat jego typu - dla mnie ma on jedną cechą i jest nią właśnie to, że wydaje mi sie wkur****. jak piszesz dalej - on nie dyskutuje, on walczy i ośmiesza rozmówcę. Unikam tego gościa w jakichkolwiek programach, bo po prostu działa mi na nerwy.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#588 Post autor: boogi » wtorek, 26 lipca 2011, 13:44

Wojciech Cejrowski - zdrowe 8. Miałem okazję parę razy spotkać go osobiście i trochę porozmawiać, a także w tych rozmowach "zetrzeć się", jak to z Ósemkami bywa, w merytorycznej, bezpośrednio i ogniście prowadzonej dyskusji na poglądy, z zachowaniem wzajemnego szacunku przez rozmówców, tak więc nie mam wątpliwości.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#589 Post autor: Pierzasta » wtorek, 26 lipca 2011, 16:22

boogi pisze:Wojciech Cejrowski - zdrowe 8. Miałem okazję parę razy spotkać go osobiście i trochę porozmawiać, a także w tych rozmowach "zetrzeć się", jak to z Ósemkami bywa, w merytorycznej, bezpośrednio i ogniście prowadzonej dyskusji na poglądy, z zachowaniem wzajemnego szacunku przez rozmówców, tak więc nie mam wątpliwości.
No i zagadka rozwiązana.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#590 Post autor: Shirayo » wtorek, 26 lipca 2011, 16:53

Skoro zagadka rozwiązana, to przejdźmy do następnej, a mianowicie:
Tomasz Jacyków

Włączam sobie tvn a tu rozmowy w toku. TJ mówi, że będzie się starać, aby zawsze wyglądać pięknie. I tak się zastanawiam nad jego typem ale nie wiem. Może 7, ale to tylko strzał. A Wy co sądzicie? Jakim jest typem?

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#591 Post autor: Pierzasta » wtorek, 26 lipca 2011, 17:07

On to został namaszczony na pierwszego stylistę Rzeczpospolitej, bo jest gejem a chcieli mieć kogoś jak Gok Wan. :facepalm: Papugi z telewizji. Ja nie czytuję magazynów plotkarskich ani nie oglądam telewizji, ale parę razy słyszałam czy czytałam jego "werdykty" - mam wrażenie, że raczej jedzie na bezczela niż naprawdę ma do tego talent. Ale nie wiem, w sumie jak powinien działać idealny stylista. tego Wana w ogóle nie oglądałam, więc nie wiem czym się różnią oprócz talentu i znania się na rzeczy. Wan też jest taki nieprzyjemny?

W sumie trochę mi żal Jacykowa, bo pozycja kusząca, a przecież musi jakoś ukryć że wcale nie jest w tym taki dobry. Na przykład złośliwością można. Ale zawód stylisty w ogóle jest hucpiarski, bo trzeba robić wrażenie, że się zawsze wie lepiej, a przecież to czesto subiektywna sprawa.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#592 Post autor: kabanos » sobota, 30 lipca 2011, 16:23

Co myślicie o Michale Szpaku :D i podobnych mu.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#593 Post autor: Pierzasta » sobota, 30 lipca 2011, 17:03

Nie wiem co o nim myśleć, bo w sumie niewiele o nim wiem, ale reakcja na niego mnie bardzo zaskoczyła i uświadomiła jak media teraz działają. On wcale dobrze nie śpiewa, poza tym brak mu stylu w śpiewaniu, słuchałam paru jego coverów i w każdym naśladował oryginalnego wykonawcę, to było nawet zabawne, jak karaoke albo konkurs naśladowstwa, ale nie dowodzi żadnego talentu, wręcz przeciwnie. Reakcja sędziów dziwna (chcoiaż ja nie oglądam tego programu zwykle), myślę że to jak z tym stylistą-gejem, stwierdzili że Szpak jest dziwny, androgyniczny i się drze, czyli jest świetnym materiałem na gwiazdę, bo gwiazdy są dziwne, androgyniczne i maja mocne głosy. :roll: A to nie o to szło... :( no cóż jak dla mnie to tylko dowodzi jak działają te wszystkie programy rozrywkowe... i jeszcze tak go przedstawiają, że on jest takim talentem niedocenianym, a nwet prześladowanym (nawet na jakiejś okładce był w tym kontekście) ale o so chosi, naprawdę. Jak w przeciętnych gejów dzieci sąsiadów rzucają kamieniami to jest ok, a te same środowiska na krytykę Szpaka reagują że niby ktoś go prześladuje, bo zaściankowość. Nie wiem, ktoś mu coś zrobił? Bo ja nie śledzę jego kariery.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#594 Post autor: kabanos » sobota, 30 lipca 2011, 17:23

Zastanawiam się jaka osobowość mogła by zrobić z siebie "coś" takiego. :D mam na myśli połączenie cech żeńskich i męskich.

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#595 Post autor: Perwik » sobota, 30 lipca 2011, 17:26

Czwórka. Widziałem parę jego coverów na youtubie i czuję jego klimat. Skoro Wy nie czujecie, znaczy, że koleś jest 4 :P Nadaje na podobnych falach co ja, chociaż ja nie mam potrzeby robienia z siebie kobiety, tj czuje się za bardzo facetem.

Ps. Kuba Wojewódzki jakim jest typem?

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#596 Post autor: kangur » sobota, 30 lipca 2011, 17:55

dzis sie przekonalam ze szanowny filmowy dr house jest 4, hehe. Im więcej postaci filmowych okazuje się być 4 tym bardziej widzę niedorzeczność swoich zachowań, bycie kolorową papugą :P (może nie tak dosadnie jak to w filmach jest pokazane)

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#597 Post autor: Perwik » sobota, 30 lipca 2011, 18:35

House jest 4? Niby jakim cudem? Przecież on wręcz wypiera się swoich emocji, nie lubi ich przeżywać, siedzi gdzieś głęboko w swojej skorupie, może być ewentualnie 5w4. Chociaż miewa wybuchy agresji, więc nie wiem czy go to nie dyskwalifikuje z bycia 5.

edit: po przejrzeniu wątku zauważyłem, że Housa ludzie typują najczęściej jako 5 albo 6. Nie wiem skąd wzięłaś 4 :)

ps. Rilla, dzięki za porównanie do Masuki :twisted:

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#598 Post autor: kangur » sobota, 30 lipca 2011, 19:17

w sumie racja. Jak widać łatwo można mi wcisnąć kit.

a Marla Singer?

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#599 Post autor: boogi » sobota, 30 lipca 2011, 19:19

kangur pisze:dzis sie przekonalam ze szanowny filmowy dr house jest 4, hehe
Rozwiniesz wypowiedź, dlaczego uważasz (lub ktoś kto cię do tego przekonał, uważa) iż House jest 4?
Pytanie-bonus: jakie argumenty są za tym, że House nie jest 5? (najlepiej na przykładzie różnic między typami 4 i 5)

EDIT: ok, już nie ważne.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#600 Post autor: Pierzasta » sobota, 30 lipca 2011, 20:53

Perwik pisze:Czwórka. Widziałem parę jego coverów na youtubie i czuję jego klimat. Skoro Wy nie czujecie, znaczy, że koleś jest 4 :P Nadaje na podobnych falach co ja, chociaż ja nie mam potrzeby robienia z siebie kobiety, tj czuje się za bardzo facetem.

Ps. Kuba Wojewódzki jakim jest typem?
On nie robi z siebie kobiety chyba, jest androgyniczny raczej w rockowym stylu, tylko zatrzymał się w pół drogi, bo taki styl powinien być jeszcze teatralnie seksowny. Mam wrażenie, że on po prostu nie do końca biega o co chodzi. Szczególnie, że on w sumie robi za nieśmiałego chłopca, który okazuje się gwiazdą... niestety jestem gorzko rozczarowana że nasz pięny kraj wydał z siebie coś takiego. Nie powinno się szukać talentów na siłę. Ale to właśnie robi telewizja.

Nie jestem pewna czy on jest 4, ale mało widziałam jego zachowań. Wydaje mi się mimo wszystko sporo pozować, no i zabiega o uwagę, może 3?
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

ODPOWIEDZ