Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#571 Post autor: Rilla » niedziela, 24 lipca 2011, 23:40

A to, że jest otwarty na ludzi i skupia na nich swoją uwagę. 3w4 często nie widzi więcej poza czubkiem własnego nosa.


"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#572 Post autor: kabanos » poniedziałek, 25 lipca 2011, 10:21

Ja myślałem, że WC to bardziej w stronę 5, w końcu ma obszerną wiedzę o wielu sprawach, lubi czytać, pisać książki i w kontaktach bywa często nie poradny i z pozoru chamski.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#573 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 13:45

5, która opowiada przed kamerami historie bush manów i podróżuje po całym globie?
No coś ty.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#574 Post autor: Yarren » poniedziałek, 25 lipca 2011, 14:27

Myślisz, że WC to tylko "8oso przez Świat"?
To jest wręcz dodatek do niego, tworzony przy okazji hobby.
Napisał parę książek, głównie podróżniczych, przez jakiś czas miał audycje w jakimś tam radiu, pisał artykułu do gazet w zamierzłych czasach zanim jeszcze ani Ciebie ani mnie nie było na Świecie, mocno polityczne, zebrane w książkę "Młot na Lewicę", organizowane są spotkania z nim(na zasadzie wykładów), chyba nawet ma wideobloga na yt, bo widziałem parę filmików.

Na pewno nie jest introwertyczny, swoje opinie wygłasza bez skrępowania i bez owijania w bawełnę.

Dalej stawiam na zdrowe 3 i przychylam do tego skrzydła w2
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#575 Post autor: kangur » poniedziałek, 25 lipca 2011, 15:21

Ja myślałem, że WC to bardziej w stronę 5, w końcu ma obszerną wiedzę o wielu sprawach, lubi czytać, pisać książki
rozumiem, że jest to zarezerwowane tylko dla piątek ;)?

nie mam pojęcia co do typu, ale 5 zdecydowanie nie.

em_ka
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2011, 11:15

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#576 Post autor: em_ka » poniedziałek, 25 lipca 2011, 19:50

Sookie Stackhouse z True Blood?
5w4 INTJ/INFJ

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#577 Post autor: kabanos » poniedziałek, 25 lipca 2011, 20:12

Może jest zdrową 5 (badaczem), sama ta nazwa pasuje do niego, prawda ?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#578 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 21:09

Jak dla mnie, to Cejrek może być ''czystą'' 3.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#579 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 25 lipca 2011, 21:47

kabanos pisze:Może jest zdrową 5 (badaczem), sama ta nazwa pasuje do niego, prawda ?
Chyba żartujesz. Zdrowa piątka tak chamska i złośliwa? Tak narzucająca swoje poglądy? Z kolei niezdrowe piątki są dużo bardziej zamknięte w sobie.

A z nazwy raczej achiever pasuje albo challenger.
kabanos pisze:Ja myślałem, że WC to bardziej w stronę 5, w końcu ma obszerną wiedzę o wielu sprawach, lubi czytać, pisać książki i w kontaktach bywa często nie poradny i z pozoru chamski.
:facepalm: No niee... ja bym powiedziała - lubi się wymądrzać, zachowywać jakby wiedział wszystko, wygłaszać opinie ex cathedra, wyśmiewa tych, którzy mają inne zdanie. To jest bardzo niepiątkowe. Poza tym lansuje się, szuka sławy. Z tą jego wiedzą to chyba nie jest tak, nie lubię gościa, ale czytałam i słuchałam jakichś jego relacji z podróży np. i większość tego co on mówi, to są jego opinie podane tak, jakby były faktami. Prawie jak podróże Herdota ;) Czyli - robi dużo szumu wokół siebie, ale nie poszukuje prawdy, on wierzy, że ma monopol na prawdę.
I nie jest chamski z pozoru, tylko naprawdę i z natury. :)
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#580 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 21:59

WC chamski i złośliwy? To mnie zaskoczyłaś, ale co ja tam wiem.

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#581 Post autor: Yarren » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:21

Zainteresuj się czymś więcej jak "boso porzez świat", bo w sumie mało go widać.

Nie powiedziałbym, że złośliwy.
Co do chamstwa. Hm... Myślę, że po prostu nie uznaje poprawności politycznej i mówi wprost co myśli.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#582 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:25

@Yarren
Czytałem kilka jego artykułów, więc bez przesady.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#583 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:26

kabanos pisze:A co sądzicie o W. Cejrowskim ?
8 namiętnie wykorzystujące punkt stresu.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kabanos
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 19 lutego 2011, 23:57

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#584 Post autor: kabanos » poniedziałek, 25 lipca 2011, 22:57

On nie narzuca komuś swoich poglądów, on jest do nich po prostu mocno przekonany. Lubi dyskutować, to fakt (cecha5), tylko , że w odróżnieniu od 3, nie rzuca pierwszego lepszego tekstu by zrobić na kimś wrażenia, tylko mówi o swoich opiniach, które sobie wypracował zdobywając wiedzę (np. podróżując). Poza tym jak ktoś już wcześniej wspomniał, WC to nie tylko "Boso przez świat", od początku swojej "kariery" zajmował się wieloma dziedzinami i w każdej z nich pokazywał swoją intelektualną wartość. Oglądając odcinki BPŚ można zauważyć, że się bardzo zachwyca przyrodą, naturą, czyli znowu 5.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Kim są nasi bohaterowie? - dyskusja

#585 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 25 lipca 2011, 23:02

Yarren pisze: Co do chamstwa. Hm... Myślę, że po prostu nie uznaje poprawności politycznej i mówi wprost co myśli.
Ano... definicja chamstwa. Z tym, że nie tyle poprawności politycznej co wręćz zasad grzeczności.

BTW Ja go pamiętam z WC kwadransu i jakichś felietonów i to był festiwal złośliwości i szyderstwai to obcesowych.
Emjotka pisze:
kabanos pisze:A co sądzicie o W. Cejrowskim ?
8 namiętnie wykorzystujące punkt stresu.
Coś w tym może być, bo na mnie robi wrażenie kogoś, kto lubi wkurzać ludzi i umie to robić.
Shirayo pisze:@Yarren
Czytałem kilka jego artykułów, więc bez przesady.
Może jeszcze podrózniczych? Cejrowski zrobił swojego czasu wielkie zamieszanie, żeby nie powiedzieć skandal swoim programem WC kwadrans, nie wiem czy on nie był pierwszym jawnie chamskim prowadzącym w polskiej telewizji. Bardzo agresywny. Teraz jak trzepie relacje podróznika to ledwo echa tego pobrzmiewają, ale ja właśnie wciążu niego zauważam tą przemądrzałość, mówienie ex cathedra o rzeczach, na których w sumie tak sobie się zna. Wiesz, to że gdzieś się było, coświdziało, jeszcze nie znaczy że jesteś specjalistą od danego kraju i kultury. Jego oceny odmiennych kultur wydają mi się raczej naiwne i subiektywne.
kabanos pisze:On nie narzuca komuś swoich poglądów, on jest do nich po prostu mocno przekonany. Lubi dyskutować, to fakt (cecha5), tylko , że w odróżnieniu od 3, nie rzuca pierwszego lepszego tekstu by zrobić na kimś wrażenia, tylko mówi o swoich opiniach, które sobie wypracował zdobywając wiedzę (np. podróżując). Poza tym jak ktoś już wcześniej wspomniał, WC to nie tylko "Boso przez świat", od początku swojej "kariery" zajmował się wieloma dziedzinami i w każdej z nich pokazywał swoją intelektualną wartość. Oglądając odcinki BPŚ można zauważyć, że się bardzo zachwyca przyrodą, naturą, czyli znowu 5.
Wyśmiewa przeciwnika. Nie lubi dyskutować, on walczy. Niue prowadzi merytorycznej dyskusji, tylko przeciwnika próbuje ośmieszyć i wyprowadzić z równowagi. Vide moja odpowiedź na posta Shirayo, powyżej.

Ty masz dziwne pojęcie o pięć. :D
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

ODPOWIEDZ