Enneagram a pociąg do płci przeciwnej.

Ogólne dyskusje na temat Enneagramu
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

#61 Post autor: Amber » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:32

darienne pisze:7 - a to ciekawe, czemu właściwie? wyglądacie na sympatycznych partnerów
Sympatycznych, owszem, ale żeby zaraz partnerów? ;)
Ja też bałabym się próbować wiązać z kimś takim jak ja :P Zwłaszcza znając ten strach przed osaczeniem, ciągłe uciekanie - właściwie nie wiadomo, czego taka siódemka chce. Duża szansa, że się znudzi i znowu popadnie w te swoje związkowe fobie, lepiej nie ryzykować :P


Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#62 Post autor: atis » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:20

Amber pisze:Zwłaszcza znając ten strach przed osaczeniem, ciągłe uciekanie - właściwie nie wiadomo, czego taka siódemka chce.
Może kiedyś się dowiem, czego, mam nadzieję że nie będzie to gdy będę szła na emeryturę i stwierdzę, że jednak innego życia chciałam ... ... ...
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#63 Post autor: Grin_land » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:25

atis pisze: Dokładnie, dokładnie tak, niestety; nie wiem czego chcę i co gorsza - potrafię się do tego przyznać, kiedyś powiedziałam swojej byłej ósemce, w żartach, rzecz jasna, coś w rodzaju 'bo ja czasem jestem taka durna i nie wiem, czego chce', a w odpowiedzi była chwila wymownego milczenia, mordercze spojrzenie i tekst 'jak to NIE WIESZ czego chcesz?'.
Ale jak to..przecież wszyscy mamy chwile zwątpienia lub niepewności...no chyba że mamy klapki na oczach lub jesteśmy wszechwiedzący (anybody?)
to..przecież..ludzkie?
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#64 Post autor: Petroniusz » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:30

8 jest dobra jako kumpel ale to męski typ, dlatego nie potrafie wyobrazić sobie bycie z kobietą 8.
Dziwi mnie tylko że wiele 7 nie chciałoby być z inna 7. Mnie sie właśnie radosne kobiety najbardziej podobają.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#65 Post autor: atis » czwartek, 4 czerwca 2009, 22:19

Grin_land pisze:
atis pisze: Dokładnie, dokładnie tak, niestety; nie wiem czego chcę i co gorsza - potrafię się do tego przyznać, kiedyś powiedziałam swojej byłej ósemce, w żartach, rzecz jasna, coś w rodzaju 'bo ja czasem jestem taka durna i nie wiem, czego chce', a w odpowiedzi była chwila wymownego milczenia, mordercze spojrzenie i tekst 'jak to NIE WIESZ czego chcesz?'.
Ale jak to..przecież wszyscy mamy chwile zwątpienia lub niepewności...no chyba że mamy klapki na oczach lub jesteśmy wszechwiedzący (anybody?)
to..przecież..ludzkie?
ludzkie i normalne, w 7 ponadprzeciętne, dla 8 - nie do zaakceptowania ;)

dla mnie jakiekolwiek połączenie 2 identycznych typów jest... trochę nie bardzo, bo będzie wieczna wojna/placz/zanudzenie - przynajmniej tak mi się wydaje...
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#66 Post autor: Pędzący Bakłażan » czwartek, 4 czerwca 2009, 22:21

Też mi się tak wydaje. Każdy połączenie typów x2 nie wyjdzie na dobre.
Co za dużo to niezdrowo :roll:

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#67 Post autor: Grin_land » niedziela, 14 czerwca 2009, 16:00

ech tak jak patrzę na ludzi wokół mnie i analizuję co mi się w życiu przytrafiło.. to chyba nie mogłabym być z 1 ani 3..
nie dlatego że coś do nich mam, osoba z tego typu nawet będąc czemuś początkowo mną zafascynowana, szybko doznałaby dużego zawodu, moim tempem życia,moimi niewygórowanymi ambicjami z kategorii tych "dla świata"

Dla przykładu- nie liczy się dla mnie prestiż,zarobki czy ogólnopojęte wyzwanie w pracy którą podejmuję, może ona być dla mnie niewłaściwa pod względem rozwoju zawodowego, ale liczą się dla mnie ludzie których wtedy poznaję, zdobyte umiejętności choćby były najdalsze od tych potrzebnych w moim zawodzie, poczucie że jestem potrzebna w zespole no i też doza wolności.
Mam wrażenie że partner 1 lub 3 uznał by to za niedołęstwo,brak zdecydowania i chorobliwą niepewność siebie.
Trochę podobnie jest też ze sprawami życiowymi-mam nieco inną hierarchię wartości niż ta uznawana za "normę", przy wszystkim czego od siebie wymagam pytam się czy to jest to czego naprawdę chce, wiem, że życie jest nieobliczalne więc nie mam na nie sztywnych planów.
A np widząc że coś nie tak dzieje się w związku w który chcę zainwestować i inwestuję swoje uczucia stać mnie na wiele by wyjaśnić choć najmniejsze nieporozumienie-i to duchowo, materialnie i "życiowo". To też nie zawsze jest dobrze odbierane
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#68 Post autor: G.I.Joe » niedziela, 14 czerwca 2009, 16:28

Kobiety 7w8 mają mnóstwo seksapilu - patrz mój podpis 8)

Awatar użytkownika
illusion
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 15:39

#69 Post autor: illusion » niedziela, 14 czerwca 2009, 18:12

G.I.Joe pisze:Kobiety 7w8 mają mnóstwo seksapilu - patrz mój podpis 8)
entuzjazmu i wysokiego ego ;P

Co do tematu to nie mam sprecyzowane. Jak mi się ktoś spodoba, zakocham się i już ;))

ale kiedyś czułem pociąg do kobiet 8w7. Z pazurem rawrr ;D
Typ nie jest najistotniejszy

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#70 Post autor: G.I.Joe » niedziela, 14 czerwca 2009, 18:33

illusion pisze:ale kiedyś czułem pociąg do kobiet 8w7. Z pazurem rawrr ;D
8w7 to chyba tylko dla hardcorowców 8)

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

#71 Post autor: Lifelover » niedziela, 14 czerwca 2009, 18:52

Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 19:17 przez Lifelover, łącznie zmieniany 3 razy.

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

#72 Post autor: G.I.Joe » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 00:10

BritneyFanGay pisze: Cyferki nie mają dla mnie znaczenia.
Co ty tutaj robisz

Awatar użytkownika
illusion
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 8 lutego 2009, 15:39

#73 Post autor: illusion » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 00:15

G.I.Joe pisze:
BritneyFanGay pisze: Cyferki nie mają dla mnie znaczenia.
Co ty tutaj robisz
;DDD
Typ nie jest najistotniejszy

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#74 Post autor: kama.zielona » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 02:24

Numerek dla mnie? Chyba 2. Brakuje mi czułego faceta pośród bandy (chyba) siódemek. Serio. Za bardzo się zraziłam.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#75 Post autor: boogi » poniedziałek, 15 czerwca 2009, 02:47

kama.zielona pisze:Numerek dla mnie? Chyba 2. Brakuje mi czułego faceta pośród bandy (chyba) siódemek. Serio. Za bardzo się zraziłam.
2 i 5 to może nie być dobry związek ;) Uniwersalny Dawca (2) i Uniwersalny Biorca (5)... chyba, że faktycznie w związku akurat faceta-2 i kobiety-5 będzie wszystko jeszcze jakoś w miarę (oprócz enneatypu ma się jednak pewne cechy męskie/żeńskie w sobie). Bo związku kobieta-2 i facet-5 to ja sobie wyobrazić nie potrafię, już prędzej faceta-1 z kobietą-8 (chociaż i to mi się w głowie nie mieści :D).

Czuły facet to niekoniecznie 2 :P
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

ODPOWIEDZ